Jump to content

Grāds pēc 30?

Recommended Posts

Duncan F
19 hours ago, Mezavecis said:

mazs procents ir tādi, kas gada laikā var būtisku progresu sasniegt, pārsvarā tādi, kas paši daudz ko ir darījuši ārpus darba. Bija pieminētas zināšanas kā C# un PL/SQL un Angular, kuras gada laikā no 0 līdz vidējam līmenim sasniegt nav iespējams.

Jā, labi, es zinu, ka vidējais students ne pārāk grib mācīties vai strādāt, ja ir iespēja to nedarīt. Bet priekš tiem programmēšana tāpat nav īstā nozare. Darīšana/mācīšanās un ņemšanās ārpus universitātes ir visa atslēga. Programmēt ir jāmācās arī tad, kad skola to neliek, prakses ir jāmeklē jau tad, kad skola to vēl neliek. Ja 4 universitātes gadi, pāris bez-atalgojuma prakses un laiks pašmācībā ir aizvadīts ar visu pieminēto ņemšanos un cenšanos, tad gada laikā pēc diploma saņemšanas netikt līdz 1000eur neto ir, nu... Kāda mārrutka pēc tad tika veltīti tie gadi universitātei, priekš kam bija tās pašmācības naktis, hobija projekti un bezmaksas prakses? Ja par to visu rezultātā ir ilgstoši jāsaņem 800eur neto, tad return on investment ir diezgan zems.

Edited by Duncan F
  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• AndrisBB

21

• Ronalds

17

• 0418

12

• rnxx

12

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Viss sekojošais ir subjektīvs viedoklis, ko es nesludinu kā 100% taisnību vai kā labāko stratēģiju, bet ceru, ka kaut kāda daļa tev palīdzēs lēmumu pieņemšanā. Pēc personīgās pieredzes (esmu pabe

Mācīties nekad nav par vēlu. Visu mūžu jāmācās. Tā kā uz priekšu!

Tikmēr atslodzei amizanta bildīte.

Posted Images

Mezavecis
Pirms 39 minūtēm , Duncan F teica:

Kāda mārrutka pēc tad tika veltīti tie gadi universitātei, priekš kam bija tās pašmācības naktis, hobija projekti un bezmaksas prakses?

Ar augstāko izglītību starta pozīcija un zināšanu bāze ir labāka nekā programmētājam, kas tikko no vidusskolas iznācis. Man personīgi liekas pēc pieredzes ar dažādiem jauniem kolēģiem, ka efektīvākais ir mācīties un strādāt tajā nozarē atbilstoši tam apmācībai, jo tad redzi jēgu gan apmācībai, gan to, kā zināšanas pielietot praksē. Tad vismaz pabeidzot studijas, ir gan darba pieredze, gan izglītība un var pilnvērtīgi veltīt darbam. Vienmēr esmu teicis - cilvēks ar 0 darba pieredzi ar vai bez izglītības ir cilvēks ar 0 pieredzi. Pat darbs makdonaldā ir pieredze kaut kādā darbā ar saprašanu, ka nauda neaug kokos, štuku mēnesī cilvēkam bez pieredzes nekur un nekad nemaksās.

Topikstarteris ir no tēmas, ka izmācījās un strādāja vienā jomā, tad secināja, ka dzīve garlaicīga, maz var nopelnīt un jāiet uz priekšu. Esmu vairākus šādus cilvēkus saticis, tai skaitā es šo ceļu izgājis, ka programmēšana sākās kā hobijs vai ceļš uz progresu, kad vecā nodarbe ilgtermiņā garlaicīga un nopelnīt sanāk daudz kapājot. Pirms 15 gadiem programmistiem nu ļoti maz maksāja un reāli arī piestrādāju skrūvējot privātmājā reģipsi dienā nopelnot 1/5 no mēneša atalgojuma.  Tāpēc arī te ik palaikam atnāk MarisO un joprojām stāsta par vergošanu 300Ls/mēn, bet no Anglijas plašumiem nav redzams, kas notiek mazajā Latvijā. Šobrīd situācija mainījusies un sākuma cipars pat iesācējiem jau ir pietiekami liels. Bet ko varu droši teikt, ka esošā pieredze kā neprogrammētajam  ir ļoti liels bonuss un vairāki man zināmi cilvēki strādājot kā elektriķi, inženieri ir tikuši veiksmīgi līdz senior līmenim. Lai kāptu nākamā pakāpienā savu biznesu būvējot, vajag jau izkāpt no komforta zonas un ilgu laiku tas ir darbs 365 dienas gadā.

• Patīk 1
binary
Pirms 43 minūtēm , Mezavecis teica:

Pirms 15 gadiem programmistiem nu ļoti maz maksāja un reāli arī piestrādāju skrūvējot privātmājā reģipsi dienā nopelnot 1/5 no mēneša atalgojuma.  Tāpēc arī te ik palaikam atnāk MarisO un joprojām stāsta par vergošanu 300Ls/mēn, (..)

Tā tīri intereses pēc - cik tad pirms 15 gadiem maksāja?

PlayingTheSaint
2020.10.5. , 13:02, AndrisBB teica:

Skaidrs ka arī viduvējs programmētājs ir vērtīgs kadrs, bet viņš arī nesaņems tik cik labs, protams visur ir izņēmumi, kautvai tas ka labs runātājs var izspiest vairāk vai arī kadrs ir vērtīgs pavisam citu iemeslu pēc - bilde labi izskatās kompānijas mājas lapā.

Izņēmumiem pamatā tas, ka soft skills > hard skills

Mezavecis
Pirms 9 minūtēm , binary teica:

Tā tīri intereses pēc - cik tad pirms 15 gadiem maksāja?

Tad bija vēl vēlāks bardaks, kur programmisti sabāzti vienā maisā ar ar tiem, kas pārinstalē windows.  Vismaz samaksas bija ap tiem 200-300 Ls, tad ap 2006-2007 gadu algu kāpums būtiski paātrinājās, kad ielecu IT vilcienā. Celtniekiem algu kāpums bija ievērojamāks, bet ar vislielāko kritumu pēcākos gadus.

Vissūdīgāko laiku atceros 2002-2003, ne normālu darbu, ne normālas perspektīvas.