Jump to content

Termokameras


Stasss
 Share

Recommended Posts

Tad nu tā! Briest vajadzība pēc nopietnas termokameras, kuras darbības mērķis ir ēku siltuma zuduma konstatēšana, un visas pārējās darbības, ko vien tāds aparāts var piedāvāt.

Pamatdarbība būs tieši darbs ar ēkām.

 

Kas no aparāta nepieciešams? 

  • jo precīzāks, jo labāk,
  • attēlu pēcapstrāde datorā, attiecīgi ielāde utt.
  • paliels ekrāns, lai ērta un saprotama lietošana objektā.

 

Ņemot vērā ka esmu sākumizpētes punktā, pagaidu prasības ar to arī aprobežojas.

 

Budžets - domāju, ņemot vērā ka aparāts nepieciešams diezgan nopietns, tad ar četrciparu skaitli bez šaubām jārēķinas manuprāt.

Attēls tikai paraugam.

 

Vai biedri ir ar to saskārušies, un varbūt kāds zinošs šajā jomā?

neoshop.lv-Termokamera-testo-875-1i-39.jpg.c09ab1be99e189d0bff6d8e60fd493cf.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Cenas tiem aparātiem ir nenormālas, es ņēmu Fluke Ti10, lai savu būdu paskatīties, tas šis brīnums 5K eur maksā, un tā bilde nu ir tāda

 

original.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pats domā darboties?

Biju vienā seminārā, kur spečuki uzstājās, tie, kas tieši ar termokamerām darbojas. Ko teica, darbs pārsvarā naktīs. Optimālais laiks, kad veic mērījumus ēkām, no 4iem naktī līdz brīdim pirms saullēkta. Pasmējās par visādiem gudriniekiem, kas ar termokameru bildē dienas laikā, tas nepareizi, jo saules ietekme ir diezgan liela, pa dienu ēkas fasāžu virsmas saulē uzsilst, paiet laiks, kamēr atdziest, tāpēc naktīs darbojas, tā esot pareizi.

Kaut kāds džeks pasaucis citu džeku, kuram termokamera, uz savu māju, lai pabildē fasādes, ta šis dienas laikā, saules apspīdētas fasādes sabildējis, tas mājas īpašnieks bijis gauži bēdīgs, cik štruntīgi viņam Dienvidu fasāde siltumu izolē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

:biggrin: jā, es jau sasmēlos informāciju par pašu darbību, ka labāk naktīs, aukstumos, utt.

Ar to darbošanos visādi, gan gan. Bet vajadzība ir.

Link to comment
Share on other sites

Nav vienkāršāk noīrēt krutu kameru tiem gadījumiem, kad to tiešām vajag? Darbā mums ir Flir kaut kāds mikroshēmu siltuma bildēšanai. Var caur logu bildēt un skatīties, kurš auto ir nesen atbraucis. Var nesenos plaukstu nospiedumus uz galda redzēt un tā.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

Ņemot vērā, ka pašam ir bieža vajadzība priekš tāda aparāta, tas izīrētājs pēc tam varētu būt arī es. Jo manā galā tāda instrumenta nevienam nav, bet pieprasījums ir.

Link to comment
Share on other sites

Tev jāaprasās energoauditoriem. Viņi zinās ieteikt labu, optimālu modeli. Kādreiz te forumā rakstīja biedrs @Sanchus, viņš, ja kaut ko nejaucu, bija profiņš šajā lietā, tikai sen viņš nav redzēts forumā kaut ko rakstām.

Link to comment
Share on other sites

Tas otrs FLIR E4 variants nemaz slikti neizskatās, cik pētu, un cipars arī nav nekāds kosmoss.

Bet tomēr viņam tā izšķirtspēja maza salīdzinoši.

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

Matrica tikai uz 80x60

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , jema teica:

Matrica tikai uz 80x60

Jā, tiko pamanīju..


Es tā skatos, tik tiešām diezgan nopietnam aparātam bez 4k neiztikt.

Link to comment
Share on other sites

mja, ja kas, manis minētajam Cat telefonam termālā kamera ir tieši uz šo pašu 80x60 termālo rezolūciju, un tas pats FLIR tur vien ir, jeb es kaut ko nesaprotu? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , uldise teica:

mja, ja kas, manis minētajam Cat telefonam termālā kamera ir tieši uz šo pašu 80x60 termālo rezolūciju, un tas pats FLIR tur vien ir, jeb es kaut ko nesaprotu? 

 

Ir ir, kā saki.


Tāpēc arī man neder šis Flir variants.

Link to comment
Share on other sites

Var jau visādus Youtube video paskatīties, varbūt kautko lietderīgu uzzin. Šis man likās interesants, salīdzinājums lūl $1500, tik 3 gadus vecs jau.

 

Link to comment
Share on other sites

Vārdu sakot ja nonākšu pie pirkšanas, tad jābrauc vien uz kantori, kaut vai uz to pašu Argusu, un jarunā uz vietas, kas, ko un kā.

Gan jau tiks vairāk skaidrības, nekā te pašiem kaut ko urbinot netā.

 

@AndrisBB, jau youtubi izurbu..:) Šo video arī pētīju.

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , Stasss teica:

Bet tomēr viņam tā izšķirtspēja maza salīdzinoši.

Tāpēc es saku - paņem nomā un izmēģini! 

Pa lielam ar to 80x60 pietiek! Var takš papildus bildi uzņemt. Nē nu ja vajag daudzstāvu māju fasādes skatīt kur nevar tuvumā pieiet....

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

gan jau ka viss cenā - ja var šādu pa ~400 nopirkt, un pielikt pie normāla telefona, kurš to verķi spēj normāli vilkt + pēc tam bildes normāli ārā dabūt, tad tur kopā nekādi 4K nesanāks..

Link to comment
Share on other sites

Nu neticu ka tāda uzparikte par 300-400 eināriem var būt līdzvērtīga aparātam pa 4k.. Kaut kas tur ir..

Link to comment
Share on other sites

nu, ko ir vērti tie dārgir verķi, to jau tok no nomas paņemsi, uzreiz jutīsi. tad arī varēsi salīdzināt ir vai nav vērts.

Link to comment
Share on other sites

Pa retam ar vieglu interesi uzmetu acis šiem verķiem. 

 

Jā, smartfonam piespraužamajam FLIR izšķirstpēja ir augstāka kā šī paša ražotāja lētā gala produktiem. 

 

Ja tādu plānot uz īri, tur gan var būt sarežģījumi, imho, viegli saulažama konstrukcija sanāk. 

 

Vēl vajag skatīties izmantošanas mērķus, vai jābūt kādam pārbaudes apliecinājumam vai ne. Nezinu šos kalibrē / verificē..

 

Ja vajag, vajagdzētu painterestēties vietās kur var verificēt, vai planšetes / adaptera kombināciju vispār ņems. 

 

laboratorijas hronometru man pat negribēja ņemt elektronisko, jo viņiem speciāls stends, kur tikai mehāniskos var ielikt. Par laimi, elektronsiskais no aizmugures bija 100% kā mehāniskais, un tajā stendā ielīda. Tik un gan tika pārbaudīts "vertikāli" un "horizontāli" :D  Nu varbūt kādām detaļām var mainīties parametri tās pagriežot.. ? :D

 

 

Pēdējā izstādē šos ievēroju. Lūk kontakts. Iespējams draudzīgākas cenas kā pie mums.

termokameras%20flir%20lietuva.jpg?dl=1

 

termokameras%20flir%20lietuva%202.jpg?dl

Link to comment
Share on other sites

Ja par telefonam piespraužamo Flir, tad ārā mīnusos ar glaudekli un iekārtu, kurai darba temperatūra norādīta līdz 0C? :D Lai gan man liekas, ja nevērtē fasādes siltināšanas kvalitāti, vai nav galīgi bēdīga ēka, kurai gribas parādīt, ka radiatori spīd cauri sienai, tad skatoties no iekšām, var redzēt vairāk . Redzēju siltinātas fasādes kopbildi ar, ja nemaldos, 320x240 izšķirtspēju, varēja redzēt kā dībeļu vietas spīd siltākas. Pirms gadiem desmit ar kartupeļ izšķirtspēju ar varēja ieraudzīt "visu" interesējošo, protams, sīkums nevarēja izšķirt. Bet tas viss garāmējot, ikdienā nav bijusi vajadzība darboties un nianses nevaru komentēt.

Link to comment
Share on other sites

Ir pieredze ar trīs ierīcēm - Flir - E40, Seek Thermal Xr un CAT S60

Flir E40 visā kalibrēšanas diapazonā kļūda nepārsniedz 1,2 grādus.

Seek Thermal - pie 20,0*C uzrāda 19*C, pie 50 - 44*C, pie 85*C - 78*C, attiecīgi kļūda pat -7 grādi.

CAT S60 nav kalibrēts, bet principā termokamera ir spēļmantiņa, jo nav iespējas noregulēt asumu.

Labots - mickys
Link to comment
Share on other sites

Man darba vajadzībām tika iepirkta savulaik FLIR EX 320. Baisi dārga bij latos - kkādi laikam 5k, bet nu tas bij pasen. Esmu paskatījies arī mājās, diezgan labi varēja redzēt visu vajadzīgo. Tiesa, vēlams, lai ārā kādi -8 vai zaemāk un jāskatās vakarā. Skatījos gan no ārpuses, gan iekšpuses - lielas šķirbas nav, no iekšpuses pat labāk - redz, ka grīdlīstes vietām laiž aukstumu un man, piemēram, bij gļuks, ka gar gaismas slēdžiem un rozetēm vietām nāca aukstums, tur meistari bij lažu nolaiduši, pārtaisīju. Par kameru - gļuks, ka bieži nofrīzo bilde un jāpārstartē. Papildus jāievēro asuma iestādīšana.

 

Tagad kontrolei pa lēto no Ķīnas paņēmu lāzertermometru, uzskatāmībai pietiek (salīdzināju ar Bošu ~0,5 grādu robežās sapas) ­­­­­. :D 
HTB1egUJhnnI8KJjSszgq6A8ApXa7.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Vai kāds ir saskāries ar šo?

Nezinu, cik tas nopietns, salīdzinot ar vairākus tūkstošus vērtajiem aparātiem. Toties cena zem tūkstoš eiro.

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...