Jump to content

Studēt biroja administratoru


esnezinu
 Share

Recommended Posts

pirms 1 stundas , ervie teica:

 ikdienas aprēķiniem tipa, cik peļņa vienībai, ja 800 gabalus peļņa kopā 50. zin, 100% pareizu rezultātu ļoti reti gadās pieredzēt.

 

Tas jā.

Pamatskolas absolventam būtu jāspēj atbildēt, pievienojot piebildi un atrunu. 30 sek laikā mutvārdos. Bez piebildes un atrunas sausa atbilde nebūs precīza. Vidējā peļņa uz vienību; 5sek devītajai klasītei normāls ikdienišks temps.  

pirms 1 stundas , ervie teica:

 

un tad vēl, pārbaudīt cvškā ierakstītās anglenes zināšanas.

Ne tikai anglenes. Ir redzēts, kad cilvēks pasaka, zinu nedaudz, turpinu mācīties, realitātē 1h laikā uztaisa to, ko otrs, kurš pateicis; zinu vidēji, uztaisa 24h laikā. Reizēm neuztaisa nemaz. 

 

 

Labots - rnxx
Link to comment
Share on other sites

Labi, ka es neesmu programmētājs. Jums tak tur ir reāli skaistuma konkursi!

Pie mūsdienu izgl. līmeņa, neticu, ka var atrast cilvēku pēc Jūsu uzskaitītajiem kritērijiem. Ja tādi ir, tad viņi jau ir pašpietiekami, kam darbu nevajag meklēt!

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

@xp Nav skaistuma konkursi, vienkārši programmētājs ir tik izplūdis amats ar tikpat izplūdušu pieredzi, izglītību. Ir kantori, kuri uzskata, ka bez bakalaura nemaz nedrīkst sākt programmēt, bet ir vidusskolas beidzēji, kuri palasījuši tutoriālu, apskatījušies statistiku par vidējām algām IT nozarē un tagad sāk klāstīt mega prasības. Cik reizes nav sūtīti saucamie .NET programmētāju piedāvājumi, kur pabāzts gan CRM/ERP sistēmu pluginu taisīšana, ASP lapiņu monotona štancēšana,. Tikai paretam iznirst tāds, kur tiešām nopietni jāprogrammē. Vienkārši bardaks  darba tirgū. Pieņemu, ka citur ir līdzīgi un grēko gan darba devēji, gan ņēmēji,

Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , xp teica:

Labi, ka es neesmu programmētājs. Jums tak tur ir reāli skaistuma konkursi!

nekāda skaistumkonkursa. mums nav programmēšana, vienkārša pārdošana. bet reāli viss ir vajadzīgs. gan adekvāts prāts, ka mēnešus projektā sarēķināt, gan tāmē pareizi summas saskaitīt. gan arī sarakstīties ar nelatviski runājošiem.

Link to comment
Share on other sites

Ne par to, ka nevajag. Es strādāju pavisam citā nozarē, mēs esam priecīgi, ka kādu var pieņemt darbā, kas ir daudz maz adekvāts, nav runa par kaut kādām kvalitātēm, jo pašlaik ir tāda lieta kā darbaspēka trūkums - jāizvēlas no tā kas ir!

Link to comment
Share on other sites

Pie mums viss vienkārši - ja var uztaisīt "hello world" kerneļa moduli, pievienot tā moduļa recepti iekš Yocto, tā lai crosskompilējas priekš vajadzīgā procesora un dabūt viņu uz NAND flasha, lai bootojas, tad kandidāts derīgs, jo ja var to, tad pārējo visu ar laiku izdomās vai iemācīsies. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Pie mums viss vienkārši - ja var uztaisīt "hello world" kerneļa moduli, pievienot tā moduļa recepti iekš Yocto, tā lai crosskompilējas priekš vajadzīgā procesora un dabūt viņu uz NAND flasha, lai bootojas, tad kandidāts derīgs, jo ja var to, tad pārējo visu ar laiku izdomās vai iemācīsies. 

Šo vēl es saprotu. Cilvim tiek definētas minimālas prasības, un tālāk vai nu piemācīsies, vai arī apmācīsiet paši.

Te ir vēl kaut kāda iespēja tādu atrast, bet nevis kā augstāk tika minēts - valodas prasmes augstākā līmenī, programmēšana (no šā neko nesaprotu kā un ko), IQ tests, iejušanās kolektīvā u.t.t.

Link to comment
Share on other sites

Nu mēs parasti meklējam cilvēkus ar specifisku novirzienu, parasti programmētāji mums īsti neder. Tiem kuriem ir bijusi saskarsme ar iepriekš minētajām lietām, tiem pa lielam būs arī pārējās vajadzīgās zināšanas. Tādu cilvēku nav daudz, tepat vietējā universitātē pa gadu pabeidz apmēram 15 studenti, kas studē Embedded Systems.

Intervijā protams tiek izdoti arī klasiskie jautājumi par projektiem pie kādiem ir strādāts (universitātē), kautkādi tehniski jautājumi - piemēram kā piekļūt CPU vai kautkādu peripheralu reģistriem, kāda jēga no MMU utt.

Ja kandidāts izklausās, ka kautko zin, tad beigās pieliek kādu jautājumu uz kuru parasti tādas pareizās atbildes nav, lai redzētu kā izlocīsies no situācijas, vai kā mēģinās vismaz izdomāt kas varētu būt par vainu. Piemēram ir situācija ka iekārtai ir jāstrādā paaugstinātā temperetūrā un klients sūdzas, ka ik pa laikam vienkārši uzkaras un izmet Kernel Panik. Tad jautājums kas varētu būt pe vainas un kādā veidā kandidāts mēģinās debuggot problēmu. 

Link to comment
Share on other sites

Protams svarīgi ir arī tas ka mums ir kolēģi ar 20+ gadu pieredzi, kuri parasti iesākumā darbojas kā mentori un nekādus sasniegumus pirmos 3 - 4 mēnešus no jaunajiem darbiniekiem negaida, jo vienkārši "learning curve" ir tik liels ka ir absurdi izdarīt kautkādus secijājumus ātrāk. Tānu jaunie darbinieki parati no sākuma strādā pie kautkādiem ne pārāk svarīgiem projektiem, kamēr pierod pie vides, pie meetingiem ar klientiem utt. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Antenis teica:

Tātad ja es protu uzšūt uboot ar paziņojumu "Hello World!", tad es esmu čīteris, bet tomēr kvalificējos? :-)

Nu ja vari modificēt ubootu un piespiest Yocto, lai uztaisa imidžu ar tavām modifikācijām, noflashot, tad acīmredzot kautko zini.

 

Pirms 8 minūtēm , Antenis teica:

Oxfordas leksikā, ja? Jo laniski tas IMHO skan diezgan perversi.

Šo joku nesapratu

 

Link to comment
Share on other sites

Būtojam visu ko var uzbūtot. Ierastais scenārijs, ka klientam ir ideja par kautkādu produktu vai jau ir esošs produkts, kuru vajag upgreidot, viņš atstiepj savu PCB, devkitu vai jau gatavo produktu un grib dabūt Linuxu uz viņa. Lielākajā gadījumā, tur vajag kautkādus custom driverus, uboot modifikācijas, kautkādu sistēmu integrāciju utt.

 

Yocto ir toolis ar kura palīdzību saliktu Linuxu kopā, sākot ar bootloaderi, līdz konkrētiem softiem, libiem utt.

 

Standartā juniors ar 0 pieredzi sāk no 25k. Cilvēks ar pieredzi, kurš nedarbojas menedžera līmenī, bet turpina kodēt/integrēt saņem ap 50k, cits vairāk, cits mazāk. 

Link to comment
Share on other sites

Ne visiem ir vēlēšanais vai talants vadīt, tiko nesen viens no ilgākajiem darbiniekiem un menedzeriem aizgāja strādāt uz ARM, jo vairāk patīk programmēt nekā vadīt.

Ir arī daži tādi kas vairs neko praktisku nedara, bet braukā apkārt un veic trainingu citiem klientiem, kautvai par to pašu Yocto. Pirms 2 ned bij Linux conference Glāzgovā, vairāki runātāji bij no mūsējiem.

Es arī Februāri braukšu uz Briseli uz FOSDEM, tik mana "uzstāšanaš" būs par LoRaWAN.  

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...