Jump to content

Optikas kabelis


uldii12345
 Share

Recommended Posts

pirms 11 stundām , xp teica:

Atbirums ir tāds kā +/- citiem ražotājiem

Es šeit vairāk nevis par to, ka tie ir TP-Linki, bet par tiem media pārveidotājiem kā tādiem (papildus tiek ielikts linkā viens point-of-failure, kā arī tā kaste nav monitorējama). Nē nu ja tu viņam ikdienā sēdi blakus rokas stiepiena attālumā vai links ir mazsvarīgs, tad vēl ir ok, bet nu arī tad uzreiz var vēl vienu papildus komplektu rezervei iepirkt, jo ir skaidrs, ka tas punkts bruks nost pirmais.

 

1 stundu atpakaļ, Prodigy teica:

Tagad ar šo vētsures mantojumu ir tā - kabelis it kā ir, bet 1Gbps padot nespīd

Nespīd jo? Ja pa vidu ir aktīvā aparatūra un attālumi nav lieli, padod kaut vai 100G, bet kā jau pats minēji, cenas šobrīd ir tādas, ka 99% gadījumu izmantot MM nav lietderīgi ne savietojamības, ne ekonomisku iemeslu dēļ (transceiver cenu atšķirība nav tik vērā ņemama, vismaz priekš average Joe datu pārraides ātrumiem).

 

Pirms 49 minūtēm , xp teica:

Kā to SM vienot duplexā vai simplex?

Ja es tev iedotu šo kasti https://aio.lv/lv/tikla-iekartas-drosibas-sistemas/tilkla-mediju-parveidotaji/tp-link-10100mbps-single-mode-media-converter-1310nm-network-media-converter:8213, tu man varētu linku ar vienu šķiedru savienot uz tiem 1310 nm viļņa garuma?

Link to comment
Share on other sites

Jau 10G pa MM optiku ir ~30 metri, ar 100G varētu būt pavisam švaki. Kā "ielāpi" tiek grūsti OM3 un OM4, un katreiz jāzīlē, raugoties uz "galu" - kāds tieši MM tips tur ir. Ar SM atkrīt tādas problēmas.

 

Pāris vs viena šķiedra - es rēķinu pāros. Ja pietrūkst, pāriesi uz vienšķiedrām. Atkal derēs tikai SM gadījumā, jo vienšķiedra parasti ir 1310/1550nm, kas uz MM "nespīd"

 

Bet tā ir Tava darīšana - netaisos Tevi pierunāt uz SM, liec, ko gribi. Tikai tik, cik padsmitgadu pieredze, krāmējoties ar optiku

Link to comment
Share on other sites

Atkal tirgus placis par elementāru problēmu.... vienā vārdā ... jebkurš maģistrālais ieguldījums ir SM. punkts.

Visu cenu pa lielam sastāda transīveri. uz 500m sm sfp var paņemt pašu prastāko 3rd party pa 10-30eur. (konvertors tikpat maksā)

 

SM  gadījumā nevajag shēmot/plānot ar šķiedru skaitu. Jebkurā momentā visu var pārslēgt caur CWDM prizmu un uz izejas caur 1 šķiedru dabūt + papildus bandwidth.

 

Pilnai laimei liekot jāparedz iespēja operatīvi šo trasi apkalpot/iepūst jaunu šķiedru nepieciešamības gadījumā.

 

 

Edited by hero
Link to comment
Share on other sites

Paldies visiem par ieteikumiem. Apkopojot visu augstāk rakstīto informāciju, pieņemts lēmums likt radio linku, pārvietojot mastu, lai būtu praktiski tiešā redzamība.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , Prodigy teica:

Bet tā ir Tava darīšana - netaisos Tevi pierunāt uz SM, liec, ko gribi. Tikai tik, cik padsmitgadu pieredze, krāmējoties ar optiku

Pareizi Tu visu saki, paldies par labojumiem, kādu laiku nav sanācis neko ar optiku praktiski darīt, tāpēc par cenām, kā izrādās, esmu smagi atpalicis no esošās situācijas.

 

Pirms 8 minūtēm , uldii12345 teica:

Paldies visiem par ieteikumiem. Apkopojot visu augstāk rakstīto informāciju, pieņemts lēmums likt radio linku, pārvietojot mastu, lai būtu praktiski tiešā redzamība.

Pareizi ir. ?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , hero teica:

SM  gadījumā nevajag shēmot/plānot ar šķiedru skaitu. Jebkurā momentā visu var pārslēgt caur CWDM prizmu un uz izejas caur 1 šķiedru dabūt + papildus bandwidth.

Ja maka biezums ir neizmērojams, tad jā, piekrītu. SFP priekš CWDM maksā krietni vien dārgāk kā parastie SFP, un tas ir tāds overkills priekš privāta tīkla... 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Ronalds teica:

Jā, ja var dabūt tiešo redzamību tad radiolinks ir vienkāršāk un lētāk! 

Vēl jau vēlams pirms tam ētru ar kko "paostīt" vai nav jau piegānīts līdz kliņķim.

 

Link to comment
Share on other sites

Turpat blakus jau ir viens 2.4Ghz links, no kura nets tiks arī ņemts. 1,5 gadi iet bez problēmām kaut gan SN ir 86db. Tāpēc ir doma likt 5Ghz linku. 

Link to comment
Share on other sites

Lūk. Vienam manam klientam arī vajag optikai galus uzmetināt! Tiešām tas ir tāda eksotika, ka neviens nezina kas to var izdarīt? 

(Tur attālumi mazāki par 100m, varēja arī parasto vīto pāri sarakt. Bet, kas izdarīts, tas izdarīts, neviens vairs neraks - vajag optiku palaist!) 

Link to comment
Share on other sites

Redzi, klients ir firma un viņiem stipri vēlams oficiāls rēķins. 

Aizsūtīju pāris epastus un viens jau atbildēja. Jā, nav sviestmaize. Bet nu optika nekad nav bijusi lēta. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Antenis teica:

tad jebkurā gadijumā izdevīgāk ir tie 50.

Nu... Lai firma dabūtu 50 eur skaidrā, tur ir izmaksas. Un risks. Varbūt lētāk un vienkāršāk būs 150 ar papīriem.... 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...