Jump to content

Plaukti garāžai - kādus ?


Kaspars12

Recommended Posts

Labs vakars biedri!

 

Vajag padomu par plauktu izbūvi garāžā. Šobrīd visas mantas mētājas pa grīdu un aizņem daudz vietas un ir nepārskatāmi/neērti ko atrast.

 

Ja to darītu mājās Latgalē, jautājumu nebūtu, sanaglotu brīvi stāvošās konstrukcijas stalažas no saimniecībā esošajiem dēļiem un miers, bet Rīgā nekādu materiālu nav, viss jāpērk!

 

Šeit arī vajadzētu Jūsu palīdzību, kāda veida plauktu risinājums būtu lētākais, kur tos materiālus nopirkt ? Koka konstrukcijas sanāk daudz dēļu, kas izrādas nav lēti, ja jāpērk, variants bija kaut kādi kronšteini pie sienas, pāri dēļi un plaukts gatavs. Baigā dillema.

 

Būšu pateicīgs par idejām un vietām, kur to var iepirkt vislētāk.

Edited by Kaspars12
Link to post
Share on other sites

Paši plaukti no saplākšņa atgriezumiem. Ergosā un citur var dabūt. Uzreiz visus vienādus nopirksi un nekas jāzāģē nebūs.

Konstrukcija pēc izvēles. Sliedes pie sienas un plaukti uz tām ir ērtāk nekā brīvi stāvošie.

Edited by e = d
  • Patīk 2
Link to post
Share on other sites

Negribētos vairāk par 50-70 euro uz abām sienām garāžā iztērēt. Šos skatījos, maniem izmēriem par zemu un tur viens tāds plaukts jau 50 euro.

 

E=d, ko domāji ar sliedi ?

Link to post
Share on other sites

es sev copes šķūnī - augšā pie griestiem saliku šādas "brusu" kurpes kā pielikumā (lai mks. telpu izmantotu) . uz tām brusas /  apaļkokus un pa virsu tiem vienkārši dēļus. Gar sienām arī kronšteini no depo + dēļi.

Nolakots viss. Vienīgi vajag labus garus dībeļus atbilstoši sienas konstrukcijas tipam ņemt. Lai turas labi.

2f14c6d0f700797fff2d1f3d489426f9.png

Link to post
Share on other sites

Depiķī var savākt šitos, atbilstoši plaukta platumam:

 

528750_D1.jpg

Pēc tam dipadu dapadu uz http://www.rusvi.lv/RUSVI/new/Web.nsf/Start?OpenForm&lang=1

Pie viņiem var sarunāt labu saplākšņa cenu. Vismaz 20 mm, IMHO, citādi tas nav plaukc. Es šitā visu garāžu sataisīju. Man keramzīta bloki, nācās likt ķīmiskos enkurus tiem plauktiem. Bet nu ir tā, ka bērniem paliks mantojumā.

Bet ja vajag reālu plauktu daudzumu, vai Tu iekš 70 EUR ieliksies, stipri šaubos. Paskaties Depiķī cik maksā paši primitīvākie (un jēlākie / tizlākie) saliekamie plaukti. Tev pa 70 sanāks viens sūdiņš, uz kur 3 burkas var uzlikt.

Link to post
Share on other sites
Pirms 2 minūtēm , osscar teica:

"brusu" kurpes

Tā, ka brusa iet pāri telpai un balstās kurpēs ar abiem galiem? Vai pie vienas sienas, ka brusa kopā ar kurpi veido kronšteinu? Ar garāku kurpi arī otrais variants varētu izdoties, bet vai tādas kurpes eksistē? A pirmajam variantam pat kurpi īsti nevajag, latvietis taupīgais liek uz parastajiem leņķīšiem.

Link to post
Share on other sites
Pirms 2 minūtēm , VebKamera teica:

Pie viņiem var sarunāt labu saplākšņa cenu. Vismaz 20 mm, IMHO, citādi tas nav plaukc.

Atkarīgs no plaukta garuma :D Kā variants - divi dēļi, kam pa virsu kaut vai preskartons.

Link to post
Share on other sites

jā - pāri visai telpai  - uz brusām var pīckas salikt. Bet es vienkārši ieliku kurpēs tās brusas ( ja nu kāds garš aitems jāglabā nākotnē - visu var ātri nodemontēt) , pie leņķiem būtu jāskrūvē. Dažās vietās uzliku pāris dēļus pāri brusām - lai var teltis, slēpes un citus retāk lietojamus loriņus uzlikt augstāk uz plakanas virsmas.

Edited by osscar
Link to post
Share on other sites

 

Just now, binary teica:

divi dēļi, kam pa virsu kaut vai preskartons

 

Nu nez, es sapirku laminēto saplāksni - nekas nebojāsies, ja zaptes burka izlīs. Un pieskrūvēju pie tā kronšteina ar ritīgu M8 - tagad es varu pa tiem plauktiem pats gan kāpelēt, gan pat gulēt virsū. Man gan tie plaukti ir ~~ 60 cm (plati) dziļi un iet savus 3-4 m, atkarībā no konkrētās vietas.

Man tās taisīšanas "uz zaķa" ir apnikušas. Šitas toč būs vēl bērniem un mazbērniem.

Link to post
Share on other sites
Pirms 1 minūtes , osscar teica:

Bet es vienkārši ieliku kurpēs tās brusas, pie leņķiem būtu jāskrūvē.

Hmm, tas gan pluss. Ja kāda brusa pēkšņi traucē, tad to var arī vienkārši izņemt.

Link to post
Share on other sites
Pirms 15 minūtēm , VebKamera teica:

Depiķī var savākt šitos, atbilstoši plaukta platumam:

 

528750_D1.jpg

 

Līdzīga konstrukcija, bet no niknāka dzelža un to brīvo galu balsta no grīdas līdz griestiem vertikāli piestiprināts leņķis vai kantainā caurule.

Link to post
Share on other sites

Saplāksnis un tie depo kroņšteini liekas labs price/performance variants, cik biedriem ir attālumi starp kroņšteiniem tādam 20mm saplāksnim, lai tur kādu slodzi ?

Link to post
Share on other sites
Pirms 12 minūtēm , VebKamera teica:

Nu nez, es sapirku laminēto saplāksni - nekas nebojāsies, ja zaptes burka izlīs. (..)

Man tās taisīšanas "uz zaķa" ir apnikušas. Šitas toč būs vēl bērniem un mazbērniem. 

@VebKamera, tu nezini, toties es zinu ;) Man zaptes burkas stāv ledusskapī, nevis garāžā (jebšu šķūnī, jebšu manā gadījumā vispār "terasē" aiz durvīm). Katram savs. Turklāt man mērķis nebija taisīt tā, lai būtu bērniem/mazbērniem - tāds nosacīti "pagaidu variants", kas bez bēdām nostāvēs savus 10 gadus, ja vien nesadomāšu pārtaisīt. Tas gan netraucē man uzkāpt kaut līdz "griestiem" pa to "pagaidu" koka konstrukciju.

 

Kad savējos plauktus taisīju, tad vispirms bija jāatbrīvojas no vecā varianta - kumode. Zini, ja uz tāda kārtīga >20mm laminētā saplākšņa "priekš mazbērniem" būtu izlijusi tā zampa, kas man tur bija (ja pareizi sapratu, tad epoksīda sveķu cietinātājs, kas izēdies cauri plastmasas pudelei), tad būtu "mazliet žēl" tā saplākšņa. Būtu baigā dilemma - mēģināt sakopt vai nospļauties un aizbraukt pakaļ jaunam plauktam. Cik tur tāds plaukts maksā? Kādus €30? Nu ja pieņemam, ka ir tevis minētie 60cm, 4m un 21mm saplāksnis maksā kādus €15/m².

Edited by binary
Link to post
Share on other sites

man, ja pareizi atceros uz 4 m  kādi 4 gab. Pa virsu 20cm -25cm plats biezs dēlis. nekas neļogās atšķirībā no tiem plānajiem noliktavu plauktiem.

Link to post
Share on other sites

E=d tādas man ir ar restes sietiem dzīvoklī viss kabūzis līdz augšai, ērti, var mainīt augstumus utt. Padārgi gan, un garāžai gribās tomēr ko nopietnāku, jo tur uz to vienu roku bija kaut kadi 8kg elfa stiprinājumiem.

 

Galvenā ideja ir! Tagad jautājums, kur tos kroņšteinus un saplāksni vislētāk iepirkt ? Pa radio reklamējas saplaknislv, neesmu tur gan pircis. Pats skandu būvēm esmu pircis LF gaigalavas veikalā, bet tur tik maz vajag, ka nejūt iemeslu ko meklēt.

Edited by Kaspars12
Link to post
Share on other sites

ganību dambī arī atgriezumus tirgo .... adresi precīzi neatceros. bet šķiet tajā pusē kur eolta pirms tilta.


Varbūt , ka tev nevajag tos depo kronšteinus pa 5 EUR gab.. varbūt latgalītē vai kādā ūķī ir vecie cccp kronšteini - man tādus fāters no kaut kurienes bija savilcis daudz...tos ar liku lietā.

Link to post
Share on other sites

Paprasi tajā pašā LF brāķēto saplāksni. Nebūs laminēts, var būt 'nostaigājis' biezums, toties stipri lētāks. Rēzeknes plātņu namā var arī sagraizīt uz vietas. Nezinu kā citur.

Link to post
Share on other sites

lietoju plauktus ar konstrciju no regiopsa profolioem un saplaksna 

 

nestspeju prasas rekinat, bet turas. pats buveju no 5x5cm brusam un 12mm saplaksna. diezgan dargi sanak.

 

mans

 

 

 

PLAUKTS2.png

Link to post
Share on other sites
pirms 10 stundām , binary teica:

Man zaptes burkas stāv ledusskapī,

Pa manam ļoti dārgs variants! Zaptes nav nekāda vajadzība turēt ledusskapī.

Ir šādi plastmasas plaukti

https://220.lv/lv/majai-remontam/darbariki/saimniecibas-plaukti/plastmasas-plaukts-jupiter-5-80-180x80x46-cm?id=720416&mid=1005914

Kaut kas līdzīgs ari iekš depo ir. Nav galīgi pa sviestmaizi, bet viegli salikt un ir oki. Man mājā tads ir.

 

Pa lēto-  dēļu atgriezumi un OSB plāksnes. ;) Tik ūdeni liet virsū nevajag! 

Link to post
Share on other sites

Es sev plauktus uztaisīju no reģipša profiliem kā bildē,ieliekot vienu otrā.Izveidojas kantaina truba.Galus nostiprina pie griestiem un grīdas,šķēršļus no tā paša materiāla.Sakniedē visu kopā.Plaukta virsmā brūnie saplākšņi.

profili.jpg

Edited by snukurins
Link to post
Share on other sites

Šņukuriņa variantu izmantoju kad, šo to ceļot, vajadzēja vieglus un lētus pagaidu balstus. Tas prtofils saucas CD 60x27 - to tik tiešām var ērti ievietot vienu otrā un sasiet ar skoču - sanāk 3-4m garš stabiņš kurš var noturēt kādu, nekādu vertikālo slodzi, BET ir diezgan jūtīgs un lūšanu pie sānu slodzes (uz 3m pietiek 20-30kg pa vidu lai momentā parlūztu - pats intereses pēc patestēju). Var sanākt diezgan jautras ziepes ja smagāk aizķersi labi piekrautus plautus un viss sāks gāzties kā no Niagāras ūdenskrituma.

Edited by abi
Link to post
Share on other sites
Just now, abi teica:

to tik tiešām var ērti ievietot vienu otrā un sasiet ar skoču - sanāk 3-4m garš stabiņš

Neko nevajag siet,izurbj caurumus un sakniedē.

Link to post
Share on other sites
Pirms 1 minūtes , abi teica:

Šņukuriņa variantu izmantoju kad šo to ceļot vajadzēja vieglus un lētus pagaidu balstus. Tas prtofils saucas CD 60x27 - to tik tiešām var ērti ievietot vienu otrā un sasiet ar skoču - sanāk 3-4m garš stabiņš kurš var noturēt kādu nekādu vertikālo slodzi, BET ir diezgan jūtīgs un lūšanu pie sānu slodzes (uz 3m pietiek 20-30kg pa vidu lai momentā parlūztu - pats intereses pēc patestēju). Var sanākt diezgan jautras ziepes ja smagāk aizķersi labi piekrautus plautus un viss sāks gāzties kā no Niagāras ūdenskrituma.

tas ir CW profils, nevis CD

Link to post
Share on other sites
Pirms 3 minūtēm , abi teica:

BET ir diezgan jūtīgs un lūšanu pie sānu slodzes (uz 3m pietiek 20-30kg pa vidu lai momentā parlūztu - pats intereses pēc patestēju)

Aizmugurē pie sienas nostiprina.Nekas nelūzt.Man uz viņiem stāv diezgan liels svars un testa nolūkos pats pa šamiem palēkāju.

Edited by snukurins
Link to post
Share on other sites

Tas ir CD profils, CW ir cits.

 

Ja ietrieksies plaukta kājā kas nav pie sienas... var sanākt jautri, tur gan jāskatās kas pa garažu un cik tur to mantu plauktos plānots. Ja pārdesmit kilo max., tad i iespringt nav vērts, bet ja var uz galvas pusotra tonna nonākt lejā, tad, kā teikt, materiālais zaudējums var nebūt vienīgais no zaudējumiem

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...