Jump to content

Granulu iegāde - kad, kur un par cik!?


DeeR
 Share

Recommended Posts

Tas psc ar to apkuri :) Man nobruka gazes apkures katls, bet man ir arī pie sistēmas pievienots šāds katls

 

rojek-apkures-katli_small.png.6eaeb79b9c402e8f0c10c1a3fcda8d2e.png

 

Zinu ka šādus katlus ir iespējams pārtaisīt uz automātiskajiem granulu katliem. Kurš specs varētu kur ko un pa cik labāk pirkt. Un protams kur pašas granulas pirkt?

 

Par jaunu gāzes katlu negribas izmest 2500

un pec menesa uzzinat ka lai apkurinatu maju ar gazi rekins bus 3000, un tāpat tad ekonomijas nolukos jaliek šis granulu katls, tapēc gribu sākt ar granulām.

 

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

Iesaku kurināt šosezon to pašu ROJEK KTP 20, ar visu kas tajā deg, bet problēmu risināt nākošvasar.

Dārgas granulas, samocīta pārbūve, zems lietderības koficents un nesezona  apgreidam ir viss ko tu šobrīd vari iegūt.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Nu man šobrīd pat nav viena malkas pagale ko viņā ielikt :) 10 gadi darbojās tikai gāzes apkure. Tapēc prasu cik maksā tā ierīce ko ievieto šādā katlā un pievienot pašbirstošo sistēmu.

Link to comment
Share on other sites

Granulu deglis malkas katlam tāpat maksās 1,5 k vismaz.

Neesmu pēdējā laikā skatījies, bet tā viņi iet. Pierēķini pašas granulas un cipars būs skaists.

Ar lietderības koeficientu nav tik traki - tie mūsdienu degļi tīri labi māk sadedzināt. Nav tik kruta, kā "iedzimts" granulu katls, bet arī neslikti. Pārbūve arī nav nekāda baisā problēma - tik cik durvīs tieši zem siltummaiņa atbilstošu caurumu dabūt. Galvenais ir cipars un nenopirkt kaut kādu lēto mēslu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , VebKamera teica:

Ar lietderības koeficientu nav tik traki - tie mūsdienu degļi tīri labi māk sadedzināt.

Vispār jau, degļa loma lietderības koeficentā ir tikai viena puse, bet otra ir pats katls un tā efektīvā sildvirsma utt. .

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nubet tas ir patiesi arī malkas katlam.

Es ceru, ka neviens nedomā, ka deglis katlam baigi uzlabos lietderības koefiecientu...

Link to comment
Share on other sites

Nu, nebūs, nebūs, pielāgots ROJEK KTP 20 katls līdzvērtīgs orģinālajam īstam granulu katlam...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Granulu deglis malkas katlā ir ļoti sūdīga izvēle. 
Vispirms jau lietderība. Kas vēl būtu mazākais. Bet nu pie pašreizējām granulu cenām jau vērā ņēmams faktors.

Otrs  - automatizācija . Tā ir diezgan nosacīta. Nebūs tā, ka uztaisi un pieslēdz kubikmetra  konteineru un nedēļu aizmirsti par iešanu pie katla. Ar šiem degļiem ir gana čakarēsanās.

Pēc gāzes katla kultūršoks diezgan pamatīgs.

Tāpēc jādomā kāds efektīvākais ieguldījums. Reāli šo degli izvilksi sezonu un negribēsi vairs nevienā acī redzēt. Un Tavi pusotru k miskastē. Varbūt jēdzīgāk ir pirkt briketes un pielikt esošajai sistēmai akumulatoru. 

Link to comment
Share on other sites

Man laukos ir granulu katls ar to KIPI degli. Pieklājības dēļ, reizi gadā iztīru. Citādi, tikai izgrābju pelnus un kādu reizi mēnesī cukas katlam patīru. Nekas tur nav jāčakarējas, tikai pieber granulas un uzgrāb pelnus. Gadi pieci vai seši jau kurās.

Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , jema teica:

368 palete ar piegādi, nomīzu, jūlijā nopirku, valsts atmaksās 21.88 par paleti

 


Jūnijā pa 220€ dabūju. Bez piegādes. Gaišas, premium, 6mm. Tajā veiksmes loterijā, kas bija. Noteikti visi jau zina. 
 

Paturpinot tēmu par augstāk minētiem granulu degļiem. @maiss varu piekrist pārējiem, ka malkas katlā granulu deglis nebūs pats efektīvākais variants. Ja tomēr gribi pamēģināt tad varu ieteikt mūsu pašu HP rocket granulu degli. Vadība samērā daudzpusīga, kurās labi un efektīvi. Plus pieejamas visas daļas, ja kaut kas nobrūk. Viņus gan kombinē kopā ar Lange Tech Latvijas katliem. Pats arī kā pagaidu variantu tādu komplektu paņēmu, esmu apmierināts. Kā saka- nekas nav patstāvīgāks kā pagaidu variants 😁 un tā 2 gadus esmu apkurinājis. Līdz saņemšos saules paneļiem ar siltumssūkni. Komplektā arī zem 2k€ var visu salasīt pie viņiem. 

Labots - *M3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , e = d teica:

Granulu deglis malkas katlā ir ļoti sūdīga izvēle. 

 

Tev ir tāds, ka vari komentēt? Man ir, nieka 15 gadus un darbojas. Bet Tu noteikti zini labāk.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jautājums, kas par katlu. Un cik kw deglis. Malkas Viadrusā neies cauri 16kw deglis uz 200 kvadràtu māju.  

Link to comment
Share on other sites

Biedri, Labrīt!

 

Mazais feedback jautājums, kāds ir sūtījis granulas no Kazahstānas?

Link to comment
Share on other sites

Mans paziņa krievvācietis, stāstot par savu bērnību Kazahstānā, teicās, ka tur vienīgais kurināmais bijis kizjaks...😃

Link to comment
Share on other sites

drīzāk koksne, un tur maļ.

Vairak interesē vai kads jau ir sūtījis, privati vai juridiski.

Link to comment
Share on other sites

Daiļais
Pirms 21 minūtēm , jacobs teica:

kizjaks

Mamma bija izsūtījumā pie pašas Kazahijas robežas. Bez kizjaka kā kurināmo vēl izmantoja niedres no ezeriem. Vairāk nekā tur nebija ko dedzināt

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...