Jump to content

Kas noticis ar Lattelecom interaktīvo tv 26.05.2018 ?


zeds
 Share

Recommended Posts

Nu jau labu brīdi apmēram sinteraktīvās TV  dekoders rāda dzelteno lampiņu un  nekas neiet. WebTv strādā, Internets iet.

Sazvanīt LTC arī nav iespējams...

Sencim kādu brīdi negāja - tagad iet, man nē.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

dainis61

A,saprotamā valodā? Ne jau visi sēž čivinātavā. :grin:

ups..,man nets aizgāja!

Labots - dainis61
Link to comment
Share on other sites

Jautri palasīt. Nav īpaši patīkami, ka nevar sazvanīt...

Man kā ar IT saistītam cilvēkam grūti saprast ko nozīmē "meistari dzenā rokā internetu"  kurš "izlēmis paņemt brīvdienu"

Tas ir grafiskās noveles vērts kā minimums :)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Man vispār neiet ne internets,ne arī interaktīvā, sazvanīt ar nevar.

Link to comment
Share on other sites

Nobira DHCP serveris, ir jau atrisinats, tagad pakapeniski atjaunojas, jagaida, visiem uzreiz nebūs, jo ir aizsardziba lai vēlreiz nenosprāgs no pieprasījumu skaita

Link to comment
Share on other sites

Šeit var redzēt cik viegli ir ievainojama Latvijas infrastruktūra. Tik pat labi kāds (starptautisks) nelabvēlis var nonest (fiziski) LTC sakarus. Kamēr tauta (ieskaitot VP, valdību un citus orgānus) blisina acis un sasauc ārkārtas sanāksmes, tikmēr šis nelabvēlis var uztaisīt vēl lielāku skādi. Piemēram radīt elektrības traucējumus. Nu un tad principā ir pakaļā, jo uz laiku pat nestrādās rācijas (spec aprīkojums), lai sazinātos ar stratēģiskajiem sabiedrotajiem. Iespējams pat nevarētu iedarbināt trauksmes sirēnas, jo ar viņām nespētu sakontaktēties sakaru trūkuma dēļ.

Labots - Zoom
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 5 stundām , SweeC teica:

visiem uzreiz nebūs, jo ir aizsardziba lai vēlreiz nenosprāgs no pieprasījumu skaita

 

Uz kāda hlama jūs griežat dhcp serveri? Lease Storage cerams ka ir uz ātra SSD diska? (Ja ar vienu nepietiek, lai kaudzi pieprasījumu apstrādātu, ir takš raid0 izdomāts....) 

Un rezerves servera kā saprotu nebija, bez tam priekš tv un interneta viens dhcp serveris - ja birst, tad lai birst viss uzreiz....

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Un par zvanu centru - skaidrs ka šādos gadījumos neviens zvanu centrs nepavilks tos tūkstošus zvanu, bet takš jābūt iespējai uzlikt lai nospēlē tekstu aļa "Atvainojamies, mums ir tehniskas problēmas, strādājam pie risinājuma." 

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Zoom teica:

Nu un tad principā ir pakaļā, jo uz laiku pat nestrādās rācijas (spec aprīkojums), lai sazinātos ar stratēģiskajiem sabiedrotajiem. Iespējams pat nevarētu iedarbināt trauksmes sirēnas, jo ar viņām nespētu sakontaktēties sakaru trūkuma dēļ.

Tā gluži nav gan. Varbūt ir vērts noskaidrot kā ir, pirms zīmēt apokaliptiskas ainiņas? :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , SweeC teica:

Nobira DHCP serveris, ir jau atrisinats

 

Veči, jūs tur par vmware, Veem neko neesat dzirdējuši? Telekoms nevar atļauties nopirkt licences? Kaut kā ļoti dīvaini.....

Šādu problēmu gadījumā tiek ''pacelts'' backup dhcp servaks (vai servaki), kas dzīvo uz kāda cita dzelža un dīgstāva ir kādas 20 min. Ja tas viss ir uz SSD, tad vēl ātrāk. https://www.vmware.com/products/nsx.html

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Zoom teica:

tad principā ir pakaļā, jo uz laiku pat nestrādās rācijas (spec aprīkojums), lai sazinātos ar stratēģiskajiem sabiedrotajiem.

Nav tik traki, dienesti izmanto savus radiosakarus un dziļi pofig par internetu. Konkrētā tehniskā ķibele skāra tikai mājas dīvāna gulētājus, kuri neredzēja kādu stulbu filmu televizoā, vai kailas meitenes internetā. Mobilais internets darbojās un un dzīve neapstājās. Vot ja pazustu mobilais internets, tad gan iestātos pipec. Nervu sabrukums meitenēm, jo nevar aizsūtīt selfiju un autobraucēji apstājas, jo nevar vajadzīgo adresi atrast.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 10 minūtēm , Net teica:

Veči, jūs tur par vmware, Veem neko neesat dzirdējuši?

Pri čom te vmware, virtualizācija? 

Atjaunojam diska imagi uz rezerves servera un miers! 

Link to comment
Share on other sites

Pričom?

Jā, protams var arī pa vienkāršo, kā tu saki- atjaunojam image un miers. Parasti lielajos kantoros viss smuki dzīvo uz virtualizācijas. Startējam rezerves backup, ''pārmūvojam'' uz attiecīgo dzelzi attiecīgajā lan-ā un aiziet.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 6 minūtēm , Net teica:

Parasti lielajos kantoros viss smuki dzīvo uz virtualizācijas

Šo zinu bet nesaprotu!

Esi testējis cik ļoti zem virtualizācijas krītas disku ātrdarbība? 

Uzskatu ka virualizācija tiek lietota vietā un nevietā. 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 1 minūtes , ieleja teica:

ka tur ir gan profesionāli speciālisti, gan profesionāla aparatūra

Bet rezultāts vakar bija uzskatāmi redzams - visiem(!!!!)  ltk klientiem bez fiksētās ip pazuda internets un TV vismaz uz 2 stundām.

 

Te man nav skaidrs kāpēc netiek vairāki dhcp serveri izmantoti? Kāpēc vajadzēja tik ilgu laiku lai dhcp servera darbību atjaunotu? Jebkurš admins takš zina, ka DHCP serveris ir ļoti svarīgs, bez viņa viss apstājas! 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Baigi mazs "parastajiem mirstīgajiem" ir ieskats kā tas notiek patiesi lielos uzņēmumos. Es pat tuvu nestādos priekšā kādi dzelži nodrošina DHCP, DNS un tamlīdzīgas lietas tik lielā kantorī, kāds ir LTC - viņiem taču simtiem tūkstošu klientu, pie tam ne tikai privāto.

Vienīgais, ko es nekad neesmu varējis no lietotāja puses saprast - gan LTC, gan Latvenergo (aļa Sadales tīkls) mājas lapas lādējas tik smagnēji, ka liekas, ka taisītas priekš дядя Стёпа garāžas koperatīva uzņēmuma.

P.S. Tas pats bija savulaik Bitei un Tele2. Es domāju - g.k. klientu pašapkalpošanās portāli, ne pašas "priekšlapas".

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Ronalds teica:

Uzskatu ka virualizācija tiek lietota vietā un nevietā.

Katram kantorim savas prasības,kritēriji.

Ikdienā, nu jau 9 gadus vmwares vidē griežas visa infrastruktūra. Nekādu problēmu.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 1 minūtes , VebKamera teica:

Es pat tuvu nestādos priekšā kādi dzelži nodrošina DHCP,

 

Par DNS nezinu, tur gan jau ka vairāki dns serveri ir. Bet dhcp ir mazprasīgs serviss. Tur neko pārdabisku nevajag. Savā laikā core2duo, tīkls ar ~300 datoriem. AD kontrolierim kurš dhcp un dns nodrošināja netika novērota kaut cik būtiska noslodze.


Pirms 1 minūtes , Net teica:

Ikdienā, nu jau 9 gadus vmwares vidē griežas visa infrastruktūra. Nekādu problēmu.

Patestē disku apakšsistēmas ātrdarbību..... Reālam dzelzim vs virtuālai mašīnai! 

Bez tam - tu takš saproti ka ja nobruks virtualizācijas dzelzis, viss apstāsies! Bez tam tas dzelzis visticamākais ir jaudīgs un dārgs. Cik laika paies lai viņu nomainītu? ;) 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Ronalds teica:

Patestē disku apakšsistēmas ātrdarbību..... Reālam dzelzim vs virtuālai mašīnai! 

Zinu :)

 

Pirms 5 minūtēm , Ronalds teica:

ja nobruks virtualizācijas dzelzis, viss apstāsies!

Neapstāsies, jo servaku skaits ir pietiekami liels,lai pietiktu gan backup gan testa vidēm utt. Ar vienu dzelzi mūsu laikos dzīvot īsti nerullē. Tāpēc jau es minēju vmware,veem .

Ja ir kāda šaize struktūrā, tas redzams veem konsolē, plus to visu arī kontrolē zabbix monitorings. Ja kādam dzelzim ir ''klepus'', tad tas tiek noizolēts no produkcijas tīkla un vietā no cita storage ''iecelts'' backups. Viss griežas. Ja man dhcp nestrādātu ilgāk par 1h, mani noēstu bez sāls,ja ne vairāk.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Droši vien jo vairāk laiks gāja jo vairāk klientu palika bez IP un jo lielāka slodze serveriem, kas daļu meta nost kā dosu. Ja līze īsa, tad kamēr vēl pārējie nav dabūjuši IP pirmajiem jau atkal vajag atjaunot un jautrībā turpinās :D
 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tiem, kuriem bija statiskā IP adrese, tiem viss bija ok!, tā ka nevajag runāt, ka viss apstājās u.t.t.

Link to comment
Share on other sites

Reku parādījās publisks info: 

Citēt

Galvenā problēma ir bijusi tāda, ka serveris sāka izdalīt vienādas IP adreses vairākiem lietotājiem, kamdēļ sistēmas nesinhronizējās. Ja viena IP adrese ir vairākiem lietotājiem, rodas problēmas. Tās bija IP adrešu izdalīšanas risinājuma problēmas, kuru cēloņus eksperti skaidro. Noteikti sazināsimies ar sistēmu izstrādātājiem un citu pasaules valstu ekspertiem. Tomēr «ārēja» iejaukšanās nav bijusi,

tā kā jautrība bijusi lielāka par beigta dzelža atjaunošanu.

Link to comment
Share on other sites

vebkamera: tu stipri pārspīlē LTC infrastruktūras prasības.  Es zinu jo esmu tur kādu laiku pastrādājis. Tas nav google.

Starp citu bieži vien lai izsistu kantori no ierindas pietiek tajā pašā tīklā pacelt vēl vienu DHCP serveri. Esmu to piedzīvojis jau vairākkārt kad ne pārāk attīstīts administrators uz dullo nesaprotot , ko no viņa grib ieliek kādai programmatūrai vai tīkla iekārtai ķeksīti  "DHCP server".

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , xp teica:

tā ka nevajag runāt, ka viss apstājās u.t.t.

Apstājās mazāk, kā pusei, pēc LTC info

Link to comment
Share on other sites

Tv caur internetu ir nestabila padarīšana, jo var notikt šāds gļuks, papildus, mobilajam ir vakaros pārslodze, tb nepietiek kapacitātes un no valsts drošības viedokļa, ja runājam par apziņošanu, tad galīgi garām, salīdzinot ar apraidi, kur no torņa ir signāls un po par lietotāju skaitu utt. Nu lab, radio vēl paliek, lai gan klasiskie uztvērēji ar lēnam izzūd... 

Link to comment
Share on other sites

krofft comicus

maize: ož pēc līkām rokām, ja vienādas adreses sāk dalīt.

Link to comment
Share on other sites

Tad nu gan trağēdija ... tv neesmu redzējis kopš piektdienas,  un joprojām neizjūtu vajadzību... FMs arī palicis nelietojams, klausos streamus... 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , krofft comicus teica:

ož pēc līkām rokām, ja vienādas adreses sāk dalīt.

tad sanāk, ka pacēlās kāda iemesla pēc backup DHCP, kamēr pirmais turpināja?

Link to comment
Share on other sites

Man rūtera log:

ap 18:17 - aizkavējās lease time pagarināšana, pāris sekundes bez IP

19:17-19:39 - bez IP

20:39-20:48 - bez IP

 

Citur skatījos- pēdējo reizi stabili IP dabūja tikai ap 22:30

Ja kas- šīs jezgas laikā IP adrese mājas dsl nemainījās. 

 

Bet- man neiedeva vispār IP, nevis iedeva dubultā. 

Link to comment
Share on other sites

izskatās, ka lease time ir viena stunda.. tiešām ir tik knapi ar tām iekšējām adresēm, ka nav garāks tas lease laiks?

un dubultā jau nevienam nedeva, vienk sāka dot vienādas dažādiem klientiem, un tad jau panesās..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Racer teica:

, ja runājam par apziņošanu, tad galīgi garām, salīdzinot ar apraidi, kur no torņa ir signāls un po par lietotāju skaitu utt

Jo vecāka tehnoloģija, jo stabilāka. No vecā ir palicis tikai FM radio un faktiski šī apraide ir nenokaujama. Raidītāju daudz un gan jau kāds apziņošanas informāciju uzraidīs. Interneta lielākais trūkums ir atkarība no elektrības. Pietiek notikt kādai lielākai avārijai Latvenergo un iestāsies pilnīgs pipec.

Link to comment
Share on other sites

Un skrējēji (maratonisti), kuri vēstījumu nodos mutiski!

Link to comment
Share on other sites

Ronald, par virtualizāciju Tev nebūs gan taisnība - tā ir baig labā štelle, tikai, protams, prasa arī attiecīgos dzelžus, tai skaitā arī RAM apjomus... Var būt @uldisevar pastāstīt savu pieredzi,  var būt arī izstāstīs ko un kāpēc.

Bet, tā ir laba lieta, īpaši priekš... kā lai pasaka Latviski - "nenokaujamība"... Jā, var jau taisīt klāsterus utt, tomēr virtualizācija ir laba lieta, daudz vienkāršāka, kaut vai tāpēc, ka vari fiksi atjaunot no backupa, daudz fiksāk, nekā no visādiem tur standarta sistēmas image utt...

A diska ātrdarbība - kā jau teicu - RAM apjoms, RAIDi. Un, pa lielam, no normālas virtualizācijas pieejas ātrumi pie fiziskajiem diskiem īpaši neatškirsies. Ja būs HDD pieejas "konkurence" starp virtuālajām mašīnām, pa lielam tas būs arī no parastas OS - divi līdzīgi servisi mēģinās konkurēt uz HDD un rezultātā būs praktiski tas pats...

 

P.S. Kad rakstu ar @ un lietotājs, man posta redaktors škiet aiziet sviestā, neļauj neko vairāk rakstīt... zināms gļuks? Jeb gļuks ir ar mani tikai?

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Ciemā runā ka mobīlo torņi (vismaz daļa) avārijas gadījumā iet uz baterijām, tāka no stress. 

 

Link to comment
Share on other sites

No upša jau dators atī iet, jautājums, cik ilgi? Neviens tornis nespēj stundām ilgi darboties bez elektrības. Bez elektrības iestāsies pilnīgs pipec. Arī Lattelekoma mazās centrāles be španunga nedarbosies. Labi, lielajās ir elektrostacijas, bet kāda jēga, jo klienta galā tāpat nav elektrības un pat parastais telefons bez tās tagad nav lietojams. Faktiski paliek tikai FM radiouztvērējs uz baterijām.

Link to comment
Share on other sites

Torņos upši iet neilgi, brauc brigāde ar ģeneratoru. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , M@R$$ teica:

A uz ko ies FM raidītāji?

 FM raidītājam pielikt elektrostaciju nav nekādas problēmas, bet katram mobiļņika tornim bezcerīgi.

Labots - Didzis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...