Jump to content

Vajag uzlikt vairākus Ubuntu uz viena diska


Taspats
 Share

Recommended Posts

Laba diena,

man ir vajadzība uzlikt vairākas Ubuntu 16 instalācijas (3-4-5) stacionārajam datoram uz viena diska, zināšanas par Linux ir diezgan minimālas, esmu instalējis Ubuntu, nedaudz zinu komandrindu. Cik saprotu, instalējot vairākus Linux, ir liela ņemšanās ar partīcijām (katrai instalācijai vajag trīs, ne?), bootloaderi un mosh vēl ko. Cik paskatījos internetā, tādas gatavas pamācības neatradu, nav arī baigi laika ņemties ar to visu, vajadzētu ātru rezultātu. Varbūt kāds var par atbilstošu atlīdzību parādīt Skype video režīmā kā tas jādara?

Labots - Taspats
Link to comment
Share on other sites

Tak taisi virtuālās vides. Tā neviens vairs nedara, ka liek uz diska reāli šādu čupu

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Neesmu dakters, bet manuprāt vienkāršākajā versijā:

1) ext4 - "/" (root partition) Ubuntu1 (/dev/sda0)

2) ext4 - "/" (root partition) Ubuntu2 (/dev/sda1)

3) ext4 - "/" (root partition) Ubuntu3 (/dev/sda2)

 

Swap vari taisīt/netaisīt, atkarībā no sistēmas resursiem. Bet šo rakstiju no galvas, iespējams ko saputroju.

Labots - Delphin
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , e = d teica:

Tak taisi virtuālās vides. Tā neviens vairs nedara, ka liek uz diska reāli šādu čupu

Vari iedot kādu norādi pēc kādiem atslēgas vārdiem meklēt googlē kā to darīt?


Pirms 6 minūtēm , Delphin teica:

Neesmu dakters, bet manuprāt vienkāršākajā versijā:

1) ext4 - "/" (root partition) Ubuntu1 (/dev/sda0)

2) ext4 - "/" (root partition) Ubuntu2 (/dev/sda1)

3) ext4 - "/" (root partition) Ubuntu3 (/dev/sda2)

 

Swap vari taisīt/netaisīt, atkarībā no sistēmas resursiem. Bet šo rakstiju no galvas, iespējams ko saputroju.

Paldies, bet man šis neko daudz neizsaka, jo zināšanas par Linux diezgan mazas.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Labāk sāc ar to, kāpēc tev vajag 3-4-5 linux instalācijas uz VIENA datora?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Lcs006 teica:

īzī pīzī! Instalācija pati piedāvā:

Related image

Hmm man tādu iespēju kā Install Ubuntu alongside nepiedāvāja (man Ubuntu 16.04)

Labots - Taspats
Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , Taspats teica:

Izskatās sarežģīti - tas jau kādiem serveriem, ne? Man vajag galda datoram.


Sarežģīti būs ...sties ar grub konfigurēšanu n-instalācijām, ja gribi to visu uz viena diska salikt.  Nah par galda datoru saukt n-instalācijas ar servera versijas Ubuntu 16.04 LTS?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , ArnisR teica:


Sarežģīti būs ...sties ar grub konfigurēšanu n-instalācijām, ja gribi to visu uz viena diska salikt.  Nah par galda datoru saukt n-instalācijas ar servera versijas Ubuntu 16.04 LTS?

Man likās, ka 16 versija ir piemērota galda datoram? Kā jau saku, neko daudz nezinu par Linux.

Link to comment
Share on other sites

Štrādāt jau strādās, bet LTS versijas tieši serveriem ir vairāk domātas. Desktop versijas ir x.10. Jaunākā ir 17.10.
Bet arī 5 desktop OS uz viena dzelža anyway nav desktop risinājums.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nezini, cik instalācijas vajadzēs un ja gribi iespēju palaist arī vairākas vienlaikus, tad citas alternatīvas virtualizācijai nav. Risinājumi ir vairāki – Xen, Hyper V,  ESXi.
Ja ir Win kaste, vari uzlikt Virtualbox un paspēlēties tur ar virtuālajām mašīnām.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , Taspats teica:

Hmm man tādu iespēju kā Install Ubuntu alongside nepiedāvāja (man Ubuntu 16.04)

Cietais disks MBR vai GPT? https://www.howtogeek.com/193669/whats-the-difference-between-gpt-and-mbr-when-partitioning-a-drive/

Ja MBR pārtaisi uz GPT un liec cik instalācijas gribi, protams, vienlaicīgi tās nestrādās, lai kāds nu ir šā pasākuma mērķis.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Virtualbox ir viegli apgūstams. Lietojams arī bez sūda win.

www.virtualbox.org

 

1 stundu atpakaļ, Taspats teica:

(man Ubuntu 16.04)

 

Pirms 34 minūtēm , ArnisR teica:

Ja ir Win kaste

:shok: 

 

Pirms 46 minūtēm , ArnisR teica:

LTS versijas tieši serveriem

WTF? pārstāj irst..

 

"Copied as-is from Ubuntu docs:

  • The first difference is in the CD contents. The "Server" CD avoids including what Ubuntu considers desktop packages (packages like X, Gnome or KDE), but does include server related packages (Apache2, Bind9 and so on). Using a Desktop CD with a minimal installation and installing, for example, apache2 from the network, one can obtain the exact same result that can be obtained by inserting the Server CD and installing apache2 from the CD-ROM.
  • The Ubuntu Server Edition installation process is slightly different from the Desktop Edition. Since by default Ubuntu Server doesn't have a GUI, the process is menu driven, very similar to the Alternate CD installation process.
  • Before 12.04, Ubuntu server installs a server-optimized kernel by default. Since 12.04, there is no difference in kernel between Ubuntu Desktop and Ubuntu Server since linux-image-server is merged into linux-image-generic.
  • For Ubuntu LTS releases before 12.04, the Ubuntu Desktop Edition only receives 3 years of support. This was increased to 5 years in Ubuntu LTS 12.04 In contrast, all Ubuntu LTS Server Edition releases are supported for 5 years."
Link to comment
Share on other sites

Galda datoram - virtualbox vai vmware vmplayer

ja advancētāku tīkla setupu - vmware workstation.

 

uz diska instalēt - partīcijas utt... tas ir pagājušais gadsimts.

Link to comment
Share on other sites

virtual box + vagrant (vai arī homestead), ja tev vajag uz viņām strādāt tikai ar komandrindu un domā kaut kur citur laist identisku vidi :) 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Lcs006 teica:

Virtualbox ir viegli apgūstams. Lietojams arī bez sūda win.

www.virtualbox.org

 

 

:shok: 

 

WTF? pārstāj irst..

 

"Copied as-is from Ubuntu docs:

  • The first difference is in the CD contents. The "Server" CD avoids including what Ubuntu considers desktop packages (packages like X, Gnome or KDE), but does include server related packages (Apache2, Bind9 and so on). Using a Desktop CD with a minimal installation and installing, for example, apache2 from the network, one can obtain the exact same result that can be obtained by inserting the Server CD and installing apache2 from the CD-ROM.
  • The Ubuntu Server Edition installation process is slightly different from the Desktop Edition. Since by default Ubuntu Server doesn't have a GUI, the process is menu driven, very similar to the Alternate CD installation process.
  • Before 12.04, Ubuntu server installs a server-optimized kernel by default. Since 12.04, there is no difference in kernel between Ubuntu Desktop and Ubuntu Server since linux-image-server is merged into linux-image-generic.
  • For Ubuntu LTS releases before 12.04, the Ubuntu Desktop Edition only receives 3 years of support. This was increased to 5 years in Ubuntu LTS 12.04 In contrast, all Ubuntu LTS Server Edition releases are supported for 5 years."

Protams, ka VB ir lietojams arī bez Win. Bet gadījumā, ja ir Win....
IF... THEN konstrukciju nesaproti?

Pats neirs. LTS ir cita, konservatīvāka pieeja, kas orientēta tieši uz Enterprise/serveru segmentu, nevis jaunām fīčām kā ne LTS XX.10 versijām.
image.png.806e5f0e114fb77af9311dfd5682229e.png

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , ieleja teica:

instalējot civilizēta distribūcija ieraudzīs pārējās OS un attiecīgi ierakstīsies GRUB meņū


Es kā reiz ne tik sen čakarējos ar 16.04 servera versijas installu, kurš uz tīras sistēmas gļučīja ar grub konfigurāciju un negribēja normāli likties virsū.


Pirms 4 minūtēm , Taspats teica:

Un kā tur pēc tam instalē tās guest sistēmas?


Grūti dzīvot bez interneta.

https://www.youtube.com/results?search_query=virtualbox+tutorial

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Nu gan jūs čali aizsūtījāt pēc piena uz tālāko veikalu. Man pašam stāv uz viena diska vairākas Linux distribūcijas, galvenokārt visādai testēšanai un lai nebūtu žēl nokaut galveno distro, no kura es parasti darbojos. + vēl man tādam pašam mērķim stāv LibreElec, uz tā paša diska, vienkārši glīši pievienots pie Grub boot loadera, lai ja uznāk dullums, varu padraiskoties ar to stand allone formātā. Un uz citiem diskiem tam pašam kompim Win 7 un Win XP, kas arī laižas no Grub. Man viņš tāds kā Šveices armijas nazis - testēt diskus, programmas un marazmātiskas idejas.

 

Ideja vienkārša - ja windows uz tā paša diska nevajag, ņemam šito pamācību, skatāmies pirmās lappuses apakšdaļā un štempelējam linux distributīvus uz viena un tā paša diska, cik gribam. Varbūt vajag bišķi lielākas tās partīcijas, kā linkā minētās, īpaši Home - lai nav visādai šņagai pa šauru. Swap izmēri atkarībā no RAM doti šeit: https://help.ubuntu.com/community/SwapFaq#How_much_swap_do_I_need.3F

 

Ja centrālais bootloaderis no pirmās Linuxa instalācijas (grub?) neatrod pārējās distribūcijas, palaižam

sudo os-prober

sudo update-grub

I vsjo

Labots - VebKamera
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

It kā sanāk viss ar to Virtual Box. Paldies visiem.

 

Labots - Taspats
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , liiiiiiiiiiii teica:

I VISAS UZPIRKTAS DATUBAZES

Lūk, pie kādiem "domu graudiem" noved regulāra alkohola rīšana lielās devās.

Jā, D_L tev jau tā ortogrāfija arī diezko neatšķiras no augšminētā kadra, protams no komentāriem satura ziņā var izlobīt šo to noderīgu.
Vai kā tur ir ar to alkoholu ja lieto regulāri?   

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Edis7 teica:

D_L tev jau tā ortogrāfija arī diezko neatšķiras

Tu, puisīt, kaut ko par translitu esi dzirdējis, Ircā esi čatojis ?  D_L raksta normālā translitā, pats arī tikai pirms kādiem 10 gadiem sāku ar latviešu burtiem, bet telefonā joprojām tikai translitā un kāda, kurš aiz Latvijas robežām, arī, jo nekad nevar zināt, ko tā personāža dzelzis saprot. Gan jau ne DOS, ne W3.1 pat uz bildes nebūsi redzējis, kur nu vēl strādājis :D.

Link to comment
Share on other sites

raiviic, neaizstāvi D_L ķēmošanos ar translitu. Tā ir iestrēgšana pagātnē. Pašam D_L ir Windows 10, kurā visi latviešu burti pieejami. Tev, kas savulaik IRCā čatoji, latviešu teksts translitā nesagādā aizķeršanos, bet ļoti daudziem lasīt tekstu translitā ir vairāk vai mazāk neērtība. Nevajag bozties par biedru aizrādījumiem D_L translita sakarā, sava taisnība biedriem ir.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tieši tā. Translits ir D_L treidmārks, tā teikt, viņa firmennijs ščitoks. Daļa no foruma leģendas.

Nevis kā raiviic kaut kādu herņu stāsta par IRC, DOS un Windows 3.1.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...