Jump to content

PCIe SSD


videogolv
 Share

Recommended Posts

Laptops  Lenovo Y520-15IKBN

Pēc specifikācijas PCIe SSD Storage iekšā 25GB

 

Ir doma iegādāties KINGSTON SM2280S3G2/ 480G G2 up to 550/ 520MB/ s 480GB SSD ( http://www.rdveikals.lv/products/lv/416/121007/sort/1/filter/0_0_0_98282/SM2280S3G2-480G-G2-up-to-550-520MB-s-480GB-SSD-disks.html )

 

Jautājumi:

 

1. Vai manam datoram šis produkts derēs?

2. Vai šāda datu nesējs ir ātrāks vai vienāds ar parasto SSD disku?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , videogolv teica:

Pēc specifikācijas PCIe SSD Storage iekšā 25GB

Kur ko tādu izrāvi ? Pēc specifikācijas tev jābūt kaut kam no šiem.

Storage	
    HDD / 2.5" wide, SATA 6.0Gb/s, 5400 RPM: 1TB / 2TB
    M.2 SSD, PCIE 3.0 x4: 128GB / 256GB / 512GB 
System supports M.2 SSD and 2.5" HDD at same time

 

Link to comment
Share on other sites

videogolv
Pirms 13 minūtēm , raiviic teica:

Kur ko tādu izrāvi ? Pēc specifikācijas tev jābūt kaut kam no šiem.


Storage	
    HDD / 2.5" wide, SATA 6.0Gb/s, 5400 RPM: 1TB / 2TB
    M.2 SSD, PCIE 3.0 x4: 128GB / 256GB / 512GB 
System supports M.2 SSD and 2.5" HDD at same time

 

iekš disc management.. 

Link to comment
Share on other sites

Nu kāpēc šo info neieliki te, bet sūtīji man PM ? Izskatās, tev ir 1TB HDD, sadalīts divās partīcijās,kur sistēma ir uz C,  bet kas uz tā 25GB SSD - hvz. l.JPG.e0c0b14189567619174b3ac207db719b.JPG

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , raiviic teica:

kāpēc šo info neieliki te, bet sūtīji man PM

Negribēja viņš savas biksītes publiski rādīt.

 

Sorry, par offtopic

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Nu ja pirkts ar preinstalētu sistēmu - tad visticamāk ka recovery - pēc aizņemtajiem 24 GB tā arī izskatās.

Link to comment
Share on other sites

videogolv

Jebkurā gadījumā - vēlos iegādāties ap 500GB jo parastais HDD ir ļoti lēns... taču negribas to mest ārā, jo datu glabāšanai derēs. Tāpēc interesējos kurš no šiem PCIe SSD man der

Link to comment
Share on other sites

Nu vispār tavai kastei paredzēts:

Citēt

Those include both storage devices (2.5-inch hard drive and M.2 NVMe SSD)

bet tavs izvēlētais nav NVMe. Soketā laikam ielien, bet vai darbojas - nav bijusi darīšana.m2-sata-nvme-ssd.jpg.02036de9d3d88c55938ca69a5d90dddd.jpg

Un 500GB - nu ar 250, vai pat128 pilnīgi pietiek. Man W7 ar visiem nopietnajiem softiem (Photoshop, Premiere u.c.) aizņem tikai 94GB uz 250GB SSD. Nē nu ja taisies instalēt visas pieejamās spēles :D, tad jā, pat ar terabaitu būs par maz.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Nu paga, paga, gribi teikt, ka uz SSD ko citu, izņemot sistēmu un softus glabā ? Nu, nu...  Jebkurus datus tikai un vienīgi uz HDD.  Man gan ir mazliet nopietnāks variants - sistēma uz 250GB SSD, otrs 128GB SSD tikai swap, Photoshop, Lightroom  un Premiere pagaidu failiem, 1TB foto/video neapstrādātajam materiālam, vēl 1TB - uz kura renderējas gatavā produkcija. Protams, gatavā glabājas arī uz ārējiem HDD.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , raiviic teica:

Nu paga, paga, gribi teikt, ka uz SSD ko citu, izņemot sistēmu un softus glabā ?

Man tik viens SSD ir, :D kur citur to visu glabāt?

 

Pirms 32 minūtēm , raiviic teica:

Jebkurus datus tikai un vienīgi uz HDD

Kapēc? Apgalvojumi ka SSD mirst un tad visi dati vējā, neizklausās nopietni. Pa ntajiem gadiem nekas nav nomiris (un tiek mocīti diezgan pamatīgi). Ja liek kautkādus lētos SSD, tad jau protams viskautkas var gadīties. Skaidrs ka viss svarīgais, pat ja lietotu HDD, tiek duplicēts uz Git vai kautkādiem citiem mākoņiem atkarībā no tā kas tas ir.

 

Man gan nav nekādi terabaitīgie arhīvi ar video vai fotogrāfijām, tur cita specifika, kas atkal ierindas jūzerim nav būtiska. Tomēr daudz lieli un mazi projekti software projekti,  piemēram katrs custom Linux builds ar visu source kodu utt ir ap 15GB (kā nu kurš), pardesmit projekti un pat 1TB fiksi aizpildās.

 

Jebkurā gadījumā starpība starp 250 un 500gb ir ap 100EUR. Ja tiks tik lietots internets, utt, tad skairds ka nav vērts pārmaksāt un var pat iztikat arī 120 (bet tad pat Windows updeits ātri piedrazos to SSD). Bet ja visulaiku nākas kautko tukšot vietas trūkuma dēļ, tad labāk nopirkt uzreiz, nekā pēctam upgreidoties. Manuprāt SSD arī diezko nepatīk ja viņi ir pārāk statiski pilni, pārāk liels nolietojums uz atlikušo daļu, plus tad jāsāk failus pārvietot, lai izlīdzinātu nolietojumu.  

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , AndrisBB teica:

Apgalvojumi ka SSD mirst un tad visi dati vējā, neizklausās nopietni

Diemžēl tā ir! Tas gan bija pirmsākumos man mājās arī viens svaigs OCZ disks nomira, rūpnīcas brāķis, samainīja, tas vēl tagad sievas laptopā strādā.

Link to comment
Share on other sites

Katram jau protams sava pieredze, bet cik tad bieži mirst OEM diski vai kautkādi Samsungi Evo un Inteļi? Nerunājam par kautkādiem 10 gadus veciem modeļiem.

Ja pērk lēto galu, tad saprotams ka jārēķinās ka uz kautko tur ir ietaupīts.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , AndrisBB teica:

Katram jau protams sava pieredze, bet cik tad bieži mirst OEM diski vai kautkādi Samsungi Evo un Inteļi? Nerunājam par kautkādiem 10 gadus veciem modeļiem.

Ja pērk lēto galu, tad saprotams ka jārēķinās ka uz kautko tur ir ietaupīts.

Tu laikam nezini, kādus mēslus ssd skrūvē iekšā asusos un diemžēl arī hp biznesniekos. Lenovo gan respekt.

aa jā, eiseros arī lētos ssd met.

 

Žēl noskatīties gadījumus, kad klients dabūjis iekārtu ar melno WD un garantijas ietvaros disks tiek nomainīts pret jūrasvārtiem.

Labots - lexxx
Link to comment
Share on other sites

Es tiešām nezinu kādus mēslus skrūvē iekšā eiseros. Nu ja tāds nomirtu, tad ko darīt. Es apstrīdu biežo apgalvojumu ka SSD nav derīgs nekam citam kā sistēmai un dokumentiem jālieto HDD.

Ko tad darīt MBP jūzeriem, kuriem SSD vispār nav nomaināms?

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , AndrisBB teica:

Es apstrīdu biežo apgalvojumu ka SSD nav derīgs nekam citam kā sistēmai un dokumentiem jālieto HDD.

Nu apgalvojums visai neko neizsakošs. Tāpat visam svarīgajam ir jāveido rezerves kopijas. Ja tādas ir, tad vien lieto, ko maciņš spēj atļauties.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Mākoņservisi un tamlīdzīgas lietas ir pietiekami attīstītas, lai vispār lokāli nebūtu nepieciešamības glabāt datus. Kur nu vēl uz ssd.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
2018.01.3. , 13:12, AndrisBB teica:

Kapēc? Apgalvojumi ka SSD mirst un tad visi dati vējā, neizklausās nopietni.

Jebkurš disks var nomirt vienkārši ierīcei nokrītot no galda, uzkrītot virsū skapim, iesperot zibenim utt., plus ierīci var arī nozagt, līdz ar to datu glabāšanai ir jābūt kopijām, pie tam labāk tālāk vienai no otras.

 

Autoram un daudziem citiem šeit ir jāsaprot, ka M.2 ir tikai fiziskais formāts, kuram ir iespējami divi elektriskie savienojumi - SATA un PCIe, kuriem uz pamatplates attiecīgi vajag AHCI vai NVMe kontrolierus. Tā kā nevar būt tādi NVMe SSD un tie, kurus tā diemžēl sauc pat ražotāji, ir PCIe SSD. Kārtējais globālais diletantu izraisītais marazms...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...