Jump to content

Rozetes pieslēgšana! Palīdzam


Imbaworld
 Share

Recommended Posts

Sveiciens. Respektīvi saņēmos pats savilt elektrību, bet radās neskaidrības. Rozetes kabelis ( trīs dzīslu) tika pievienots pie divdzīslu kapara kabeļa (kā pagaidu variants), bet te nu bija. Zemējumā testeris parāda elektību, pievienojot lampiņu nedeg, ar tausti viegli tirpina. Tas itkā skaidrs, kad vēlāk būs zeme, šis viss izgaisīs. Nolēmu ar multimentru noiet, vai nekur neiet uz īso. Fāze un nulle - nepīkst, tikai tāda dīvaina elektriska skaņa no multimetra :D

Zeme un nulle - pīkst 

 

Te nu radās jautājums, vai raut visu nost un meklēt, vai nav kaut kur, kaut kas ne tā, vai tas ir tādēļ, ka vienā galā, attiecīgi pie trīs dzīslu kabeļa zemes vads ir vienkārši nolocīts

 

Visos kontaktos ir pievienota zeme, lai beigās, kad visur tiks pārvilkts viss uz trīs dzīslām būtu plug and play. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vajag atvienot visus patērētājus no rozetēm. Piem stac. datoram filtra kondensatori ir pievienoti "zemei". Ja nav zemējuma, tad uz korpusa ir ap 115 V.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Imbaworld teica:

ar tausti viegli tirpina.

zvērā!

 

pirms 5 stundām , Imbaworld teica:

Tas itkā skaidrs, kad vēlāk būs zeme, šis viss izgaisīs.

zeme šajā gadījumā galīgi neko nemainīs

 

Moš nobildē to savienojumum un to, kā pievienots pie tās rozetes.

pirms 5 stundām , Imbaworld teica:

Visos kontaktos ir pievienota zeme,

Kur pievienota. 

Es neesmu gaišreģis, bet man tāda sajūta, ka zeme pievienota rozetes galā nulles vietā.

pirms 5 stundām , Imbaworld teica:

Zeme un nulle - pīkst 

Pret ko, ar kādu testeri?

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Imbaworld teica:

Zeme un nulle - pīkst 

Ja izmanto multimetra skaņas indikatora funkciju, tad tas nozīmē, ka ir īsais- respektīvi kaut kur vadi savienoti, satīti. Pēc tava rakstītā sanāk, ka savienoji kopā rozetē.

Tev testeris (ar lampiņu) parādīja zemējumā vai mērīji spriegumu starp zemi un nulli.

Pamēri kombinācijas fāze- nulle -> 220V, nulle-ūdens krāns/caurule -> 0 V

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Imbaworld

image.jpeg

image.jpeg

 

Visās rozetēs vadi pievienot identiski.

 

Testēts pirms rozetēm, respektīvi uz plika 2,5 vada, kas pievietots pie vecā divu dzīslu kabeļa. (Bilde augstāk)

Pīkstuļa režīmā , mērot pirms rozetēm.

 

pīkst zeme un nulle

nepīkst fāze un nulle

 

 

spriegums starp fāzi un nulli -> 230

spriegums starp zemi un nulli -> 88

 

 

 

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Labots - Imbaworld
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Uz zemi visdrīzāk ir inducētais spriegums, ja paņemsi testa spuldzi(kvēldiega) tā nekvēlos vispār. Normāla parādība, tāpēc ienākošajā sadalē liek kopā zemi ar nulli, lai izlīdzinātu potenciālu starpību.

 

Ir labi ko pašam darīt, bet elektrība ir lieta, kur var arī ņemt galu!

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

Un tad, kad kāds sajauc fāzi ar nulli pirms tās sadales, tad ir "jautri".

 

Pirms 34 minūtēm , Imbaworld teica:

spriegums starp fāzi un nulli -> 230

Ļoti labi.

 

Es laikam sākumā nespapratu īsti. Tie 88V uz testera OK, tas ir inducētais spriegums. Vismaz vajadzētu būt.

Link to comment
Share on other sites

Ja tā daudzdzīvokļu krievulaiku māja, tad iespringsti un kaut pagaidu jaunu kabeli ievelc no kāpņutelpas sadales. Sadales skapī brūno vadu pie drošinātāja, zilo vadu pie nullesvada skrūves, kura visdrīzāk atrodas pie sadales korpusa. Turpat, bet uz atsevišķas skrūves, zaļdzelteno vadu un bēdu nezināsi ar španungu uz kontaktu zemējuma. Privātmājā gan vajadzētu normalu zemējuma komtūru uztaisīt.

Labots - Didzis
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Imbaworld

Paldies visiem par padomiem, bet joprojām velme saprast, kapēc multimetrs pīkstuļa režīmā pīkst testējo zemi un nulli? 

Zemējums tomēr nav pieslēgts un cik man saprotams, pīkstiens ir īsais!

Link to comment
Share on other sites

Kas ir, ja izrauj visus patērētājus? Ja nepazūd, tad tomēr kaut kur esi zemi ar 0 savienojis, no indukcijas tas vien nebūs. 

Link to comment
Share on other sites

  • Gestapo changed the title to Rozetes pieslēgšana! Palīdzam

Ju, nu kāds īsais, ja starp zemi un nulli rāda 88V. Tak pofig, ko tas ķīniešu multimetrs pīkst, ja kvēlspuldze nedeg, tad viss ir kārtībā. Es tomēr ieteiktu zaļdzelteno vadu sazemēt sadalē. Ja tagad visi patērētāji saslēgti pie zemējuma, tad sumējas vist traucējumu filtru mazā strāva uz zemējumu un ja iepriekš datora korpuss tikai viegli kņudināja, tad tagad var jau atrauties pa nagiem. Vārdu sakot, vai nu zemēm vai rozetēs zemejumu atvieno.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Imbaworld

Sanāk tā, ka skapis man ir diezgan patālu, vecā krievu koka māja, pēcāk apdare uztaisīta (arī krievu laikā). Pasēdēju, padomāju, nāksies nolocīt nedaudz un vienkārsi pievilkt tos 20+m kārtīgu vadu pie drošinātājiem un amen baznīca. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 21 stundām , Imbaworld teica:

Fāze un nulle - nepīkst, tikai tāda dīvaina elektriska skaņa no multimetra :D

Zeme un nulle - pīkst 

Kas tas tev par multimetru un kādā režīmā tu mēri? :huh:

Man ir tāds kuram pīkstēšanas režīms ir tikai pretestības mērīšanai un ja tādā režīmā viņu piešautu pie vadiem kas ir zem sprieguma, ir aizdomas, ka verķis nosviltu. Vai arī nē?

Link to comment
Share on other sites

Imbaworld
Pirms 5 minūtēm , 138 teica:

Kas tas tev par multimetru un kādā režīmā tu mēri? :huh:

Man ir tāds kuram pīkstēšanas režīms ir tikai pretestības mērīšanai un ja tādā režīmā viņu piešautu pie vadiem kas ir zem sprieguma, ir aizdomas, ka verķis nosviltu. Vai arī nē?

Labaks ķīnas multimetrs, viņš jau velnu redzējis, bet spriegumu rāda pareizi :)

Link to comment
Share on other sites

Man arī ir līdzīgs multimetrs, kurš omometra režīmā pīkst īsslēguma gadījumā. Bet līdznākošā pamācībā bija rakstīts, pamācību nemeklēšu, ka viņš pīkst līdz kādiem 30Ω, vai pat 130Ω.Tas jāņem vērā mērot un meklējot īsslēgumu.

Link to comment
Share on other sites

jā, manējais arī pīkst līdz kaut kādiem laikam daždesmit omiem, 220V spuldzes var pārbaudīt (fig matētai vai krāsainai ar aci ieraudzīsi vai pārdegusi) tad pīkst bet mazvatīgajām (~20W) nepīkst, es to nezinādams reiz čupiņu ar vecām krāsainām spuldzēm pārbaudīju ar pīkstēšanu neskatoties displejā un atzinu par beigtām un izmetu :(

 

1 stundu atpakaļ, Imbaworld teica:

viņš jau velnu redzējis

bet kādā režīmā tu ar viņu bakstīji vadus, kuros ir kaut kādi volti, kad viņš tev pīkstēja?


uz korpusa tavam redzu pīkstēšanas ikonu tik pie omiem

Link to comment
Share on other sites

tas verķis var rādīt spriegumu TAPETĒS

 

mana pieredze pirms ~10 gadiem

verķis par ~1latu

9stāvu nams, netālu no rozetes, iebikstot to galu tapetēs pret kurām varēja atbalstīties ar roku (un neko "netirpināja") rādīja kādu ciparu vismaz 100+

 

kontrollampā ir spēks

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Developer teica:

tam tak šitas verķis ir izgudrots

Muļķi maksa uz LCD savu ambīciju, un to var pārdot! :biggrin:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Imbaworld

Tāda, mēriju pīkstienu ar to vienīgo režīmu, respektīvi... 

 

Tātad pagaidām savilku šādi. Divistabu dzīvoklis, virtuve un istaba praktiski pabeigtas, paliek pēdējā istaba. Lai pagaidām tanī istabā būtu elektrība, savienoju tā, kad uz neremontēto istabu elektrība aiziet caur veco drošinātāju.

image44.thumb.jpg.d48b59891ca3de59ad74607c84c974db.jpg

 

 

Uz jauno drošinātāju no sadales, kas atrodās pirms šī vecā drošinātāja piemetu 3x4 resno vadu uz aizvilku jau pavisam pa citu ceļu pie sevis, kur viņš ienāk drošinātāju kastē.

image11.thumb.jpg.7b27ac62d53fb2b9b4c5909a72feec1a.jpg

(Attēlā - Visas nulles samestas kopā, pie jau iesošā piemesta fāze un oranžo pieliku pats, kur atkal savienojās visas zemes. Iepriekš vienkārši visas zemes un nulles bija satītas kopā.

 

 

Tagad mērot spriegumu starp fāzi un nulli - > 230, starp zemi un nulli 1.5v, katrā ziņā ļoti mazs. Pa pirkstiem nedod, skrūvgriežna testeris neged. Tiesa ja piemetu savu iespējams (savas ķļūdas pēc) beigto multimetru pie zemes (+) un nulles (-), viņš tpt pīkst! 

 

Kvēlspūldzes nav, testeri speciāli pirkt par 30+ naudām baigi negribās un vai tas vispār ir nepieciešams. 

 

 

 

 

Mērot pretestību starp zemi un nullI, kad neviena ierice nav pievienota.

 

tiesa kad ieslēdz makitas ladētāju, sildītāju un spuldzi (rozetes), multimetrs aiziet jau līdz -05.1

image.thumb.jpeg.52ad111fde36a3c6921eb6e00de9628f.jpeg

 

image.thumb.jpeg.6639470582f11f95344e6a358a53fffb.jpeg

 

 

 

Gribu zināt, vai viss murgs ir izdwrīts pareizi un beidzot varu stutēt rozetes atpakaļ, vai varbūt man kkas vel nav, kā vajag.

 

 

Labots - Imbaworld
Link to comment
Share on other sites

Vispār tas vecai skaitītāja panelis izskatās briesmīgi. Šausmu filmu var uzņemt. To vajag ar steigu sakārtot. Cik saprotu, no Latvenergo skaitītāja pienāk vads uz to balto sadales kārbu, kuru esi nobildējis? Skaitītāj kautkur ārā stāv? Saslēgts izskatās pareizi, tikai Tev nav vairs drošinātāja, Visdrīzāk vienīgais drošinātājs ir blakus skaitītājam. Pareizaķ būtu balto nozarkārbu aizstāt ar automātslēdžiem un sadalīt uz tiem patērētājus. Tagad, ja kas noies greizi, Tev izsitīs kopējo drošinātāju blakus skaitītājam. Varēsi pa ķomku taustīties un meklēt kā aiziet līdz kopējam drošinātājam.  Citādāk, no elektriskā viedokļa, viss ir okei.

Link to comment
Share on other sites

Imbaworld

Nevaru nepiekrist Didzi, ka vecais izskatās briesmīgi.  Skaitītājs stāv ārā kaut kur! :) 

 

No latvenergo skaitītāja pienāk vads uz salades kārbu, no kuras attiecīgi aiziet vecais vads uz drošinātājiem,  attiecīgi no vecajiem drošinātājiem aiziet vads uz vel neremontēto telpu. (tanī pašā dzīvoklī) Atgriežoties pie sadales kārbas, tur es piemetu jauno vadu, kurš iet pa taisno uz dzīvokli, kur ir pieslēgts pie automātslēdžiem un tālāk sadalās pa jau izremontētajām telpām. Es ceru, ka saprast var :dance3: Respektīvi uz doto brīdi remontētajās telpās ir automātslēdži, kas atrodās virtuvē, bet uz vel neremontēto telpu palicis tas kriminālais drošinātājs.

Labots - Imbaworld
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

OK sapratu, tad viss pareizi, bet tas vecais skaitītāja panelis tas tomēr tikai šausmufilāmām der. Tipiski elektriķa Vasjas, uz pohām šķībi skrūvēti, drošinātāju pamati.

Labots - Didzis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Imbaworld

Pēc ziemas noteikt viss tiks savilkts kārtīgi, no automātiskajiem slēdžiem. Te reidz dzīvoja kaut kas tamlīdzīgs, pohas viņam bieži bija, visu viņš mauca ar vadiņiem, kaut kā, kā vien sanāk. 

Paldies visiem liels :) 

Labots - Imbaworld
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • Imbaworld locked this tēmaa
Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...