Jump to content

Spānija


dainis61
 Share

Recommended Posts

pirms 14 stundām , CAP teica:

2x jau bija kaut kas uz neatkarības pusi, un ko panāca? neko.. 2us karus un tūkstošiem mirušo..

Tas par Čečeniju vai Kataloniju?

Link to comment
Share on other sites

Kā jau rakstīju, pārējie klusē, jo baidās, ka šis pasākums tik vienkārši nebeigsies.Būs precedents un var sākties lavīnas efekts. Par, piemēram,  Beļģiju (flāmiem) jau ne reizi vien dzirdēts.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Būs normāli pilsoņu kariņi. Tā pati Spānija 90ajos bija diezgan nemierīga vietiņa, tāpat kā varbūt vēl kāds te atceras īru Republikāņu armiju un Lokerbijā nokritušo samaļotu, utt.

Tai pašā Katalonijā - te jau kaut kur rakstīja, bija 50/50 par/pret, apmēram. Tagad ir 90 par, jo neaizgāja vēlēt tie, kas bija par palikšanu. Diezgan loģiski, starp citu - ja kāds ir pret esošo režīmu, viņš pretosies režīmam un aizies nobalsot. bet ja kād ir par, un tik un tā riskēs atrauties pa galvu, neies. Bet nu anyway. tā gandrīz/apmēram/vairāk kā puse, kas, patiesībā, negrib atdalīties jau nekur nepaliek - un no Katalonijas pārvākties ar diez vai gribēs. Karsti ies, karsti.

Starp citu, pie kā noved pārlieka vienas nācijas pārākuma izrādīšana pār otru, var lieliski novērot Kiprā. Grieķi pa kaklu dabūja, ka maz neliekas un tagad spiesti izlikties, ka valstī viss kārtībā, lai gan pusi salas nemaz nevar apmeklēt. Kā viņi ES iestājās, man ir mīkla, ja godīgi.

Link to comment
Share on other sites

Esmu viennozīmīgi Katalonijas pusē. Tas ar kādām metodēm spānijas valdība mēģina nepieļaut atdalīšanos ir nožēlojami. Ja kaut ko tādu darītu, piemēram, Krievija, vēl varētu saprast - barbaru valsts utt., izrādās Spānija nav ne par mata tiesu labāka. Ko vien ir vērts arguments, ka referendums ir pretrunā spānijas konstitūcijai - johaidī, jums ir sūdīga konstitūcija, ja tā ir pretrunā ar tautu pašnoteikšanās tiesībām.

Link to comment
Share on other sites

Latgalē arī krievi bļauj ka grib atdalīties no Latvijas, tu arī tam piekritīsi, arī pie mums nav atļauts, vai arī mums satversme ir sūdīga?

Link to comment
Share on other sites

Tu jau pats pateici, ka bļauj krievi, nevis latgalieši. Latgalieši, manuprāt, nav atsevišķa tauta, bet ir latvieši, tā ka tautu pašnoteikšanās tiesības šeit īsti nebūs pielietojamas. Manispēc kaut vai lai rīko referendumu, gan jau ka latgaļi nobalsos par palikšanu, bet krievi 50/50.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , Lieta teica:

Latgalieši, manuprāt, nav atsevišķa tauta

Vari palasīt, te smuki vienkāršotā veidā ir uzrakstīts http://www.delfi.lv/news/national/politics/ka-latgale-pievienojas-latvijai-ar-ko-nozimigs-latgales-kongress.d?id=48798519

Link to comment
Share on other sites

@Lieta

Da neviens tur nebļauj, fufelis tas viss, krieviem tak sen jau ir "tautiešu atgriešanās programma", pa velti dod tur zemi un dzīvokļus, protams, ne Maskavā vai Pēterburgā :> 
Kaut kā baigi neraujas tie tautieši mājās, jo patīk jau sēdēt ES, bet aiz muguras just tēvijas varenos plecus. Nepatīk, ka aborigēni vairs neizturas pret atbrīvotajiem kā vecajos labajos laikos. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , jema teica:

:yes4:

Pirmā no tām bija: "Mes, Latgolas, latwiši pylnwarniki, sasapulcejuši 26—27. aprili Rēzeknē sasauktā kongresā, atzeidami latwišus, kuri dzeiwoj Witebskas gubernē, tai ari kurzemnikus un widzemnikus par winu latwišu tautu, nuspridem apsawinot ar Kurzemes un Wydzemes latwišim winā politiskā autonomā tautas organizmā Kriwijas Walsti."

winu latwišu tautu :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 54 minūtēm , Lieta teica:

Ja kaut ko tādu darītu, piemēram, Krievija, vēl varētu saprast - barbaru valsts utt.

Darīja un neviens nebļāva. Vismaz ne gana skaļi.

5.jpg

Starp citu, bildē redzamajam cilvēkam ir bieži nenovērtēti nopelni Baltijas neatkarības iespējamībā (ok, ok, no sērijas, kā būtu, ja būtu - bet nebija) - tik vien kā Rīgā iela nosaukta viņa vārdā.

Labots - versatile
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kādēļ spāņiem ir neizdevīgi, ja Katalonija atdalās?

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Destructo
Pirms 14 minūtēm , Kitai teica:

Kādēļ spāņiem ir neizdevīgi, ja Katalonija atdalās?

 

Tāpēc: 

Catalonia.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, versatile teica:

Starp citu, bildē redzamajam cilvēkam ir bieži nenovērtēti nopelni Baltijas neatkarības iespējamībā (ok, ok, no sērijas, kā būtu, ja būtu - bet nebija) - tik vien kā Rīgā iela nosaukta viņa vārdā.

Dudajevs?

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

http://www.delfi.lv/news/comment/comment/otto-ozols-katalonija-noklusetais-varondarbs.d?id=49300499

 

Var empīriski secināt, ka kataloņiem bišķi piešķiebies, ka viņi rukā kā mazie nazīši, bet nauda nonāk Spānijas kopējā katlā, kur 1/2 tautas ir mūžīgā siesta. Protams, tie kuri siestā nav priecīgi par pāragru modināšanu...

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Bruketajs teica:

starpība ir lielāka kā starp rīdzinieku un čangali

Ja runājam par valodas atšķirību, tad tā starpība ir stipri līdzīga.

 

pirms 7 stundām , Bruketajs teica:

ieviešot konstitūcijā visu nepieciešamo, valsts var darīt ko vien grib

Vai tad konstitūcijā tas punkts par valsts nedalāmību ir kaut kad nesen ierakstīts vai mainīts, līdzīgi kā mūsu buldozers pacentās ar laulības definīciju?

Cik saprotu nē, mūžīgi mūžos tāds ir bijis.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
pirms 4 stundām , jema teica:

Latgalē arī krievi bļauj ka grib atdalīties no Latvijas, tu arī tam piekritīsi, arī pie mums nav atļauts, vai arī mums satversme ir sūdīga?

Tur bļauj kādas 10x mazāk, kā Rīgā. Latgales krievi ir drīzāk lojāli Latvijai, nekā Krievijai. 

Link to comment
Share on other sites

A kur tad ir krutāk būt mazam pleķītim, ja vien tu neēsi Šveice? :) 

Kā man patīk, ka liela daļa ES plusus uzskata par pašsaprotamām lietām :) 

Padzīvotu bez plnīgi jebkā, ko dod ES kādu pusgadu, varbūt atlektu vaļā, kas ir kas

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 34 minūtēm , Zin... teica:

Padzīvotu bez plnīgi jebkā, ko dod ES kādu pusgadu, varbūt atlektu vaļā, kas ir kas

Kādi, ja godīgi ir tie plusi, kas izglītotam cilvēkam nebūtu pieejami arī bez ES?

Lielāki nodokļi? Paldies, nevajag.

Ārprātīga birokrātija un tūkstošiem regulu, kas viena par otru safakotākas? Jā, tas ir maktens pluss.

Ok, es zinu, ka Eiropa ir daudz ko devusi Latvijai, bet:

Regulāri dotā nauda autoceļiem - mahūberu kabatās.

KPRF projektu naudas - grāba visi, kam nebija slinkums un pēkšņi viss maksāja 2x dārgāk.

Piķis zemniekiem - tā vietā būtu ļāvuši, lai tie slīmesti strādā paši.

Un pats faking galvenais - tā nauda agri vai vēlu būs jāatdod - jo ne no kā tā nerodas - kādam jādod, lai citiem būtu. 

Man personīgi no eiropas nekas normāls nav nācis, ko būtu vērts atcerēties.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Bruketajs teica:

Man personīgi no eiropas nekas normāls nav nācis, ko būtu vērts atcerēties.

Tā tu varētu runāt, ja dzīvotu dziļi mežā un no meža ārā nelīstu.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Just now, vvv teica:

Tā tu varētu runāt, ja dzīvotu dziļi mežā un no meža ārā nelīstu.

Mežā, ne mežā - vari iedomāties kaut ko, lai mani palabotu?

Link to comment
Share on other sites

Kā jau teicu, kas liekas pašsaprotams, pie ta ātri pierod un pamana tik tad, kad pazūd...

Eirozona, Eiro

Šengena

MAzāks gemorojs ar papīriem importejot/eksportējot

Visas smukās ielas/mājas/infrastruktūras projekti, kur blakus stā ERAF plāksnīte

Nauda, kas ieplūdusi

Mazāk elpo virsū gādīīgais austruu kaimiņš

starpvalstu līgumi

Kredītreitings

būs Rail Baltica

utt utjp.

 

Nesku, ka bez ES mēs dzīvotu kokos, bet būtu daudz daudz bēdīgāk

 

 

  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Just now, vvv teica:

Pa remontētiem ceļiem tač esi braucis, tur krietna daļa Eiropas naudas.

Nepa#$%šot pa labi un pa kreisi, daudz varētu izdarīt pa pašu budžeta naudu. Turklāt, liela daļa no svaigajiem ceļiem, jau izrādā ne pārāk labas pazīmes - pēc dažiem gadiem tos sāks labot - ne vairs pa eiropas naudu.

 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Just now, Zin... teica:

Eirozona, Eiro

Kas no šī labs - kruta valūta? Nedomāju. Agrāk muitojām sūtījumus no 150Ls bet tagad no 22€ - tas ir kruta?

Pirms 1 minūtes , Zin... teica:

Šengena

Uz interesantajām valstīm (ne ES) nepieciešama vīza, bet uz Lietuvu un poliju arī agrāk braucām. 

 

Pirms 2 minūtēm , Zin... teica:

MAzāks gemorojs ar papīriem importejot/eksportējot

Tiešām? Vēl nesen, katru sūtījumu no ASV vai Ķīnas, bija jāiet izsist muitai - tagad ir neliels uzlabojums - elektronizēta sistēma. 

 

Pirms 3 minūtēm , Zin... teica:

Visas smukās ielas/mājas/infrastruktūras projekti, kur blakus stā ERAF plāksnīte

Precizēšu - smukie mersedesi, X5 un Kayenes, kas nopirkti par naudu, kas izšmaukta tajos projektos. Pat mūsu cienītkungs Bērziņš nav bez grēka. Un kā jau teicu - tā nebija dāvana, bet gan investīcija!

 

Pirms 5 minūtēm , Zin... teica:

Nauda, kas ieplūdusi

Vēlreiz jautāšu - kurās kabatās?

 

Pirms 5 minūtēm , Zin... teica:

Mazāk elpo virsū gādīīgais austruu kaimiņš

Švaks arguments. Baidīsim ar Krieviju, lai Eiropa liktos kaut cik draudzīga.

 

Pirms 6 minūtēm , Zin... teica:

starpvalstu līgumi

Bez ES nekas no tā nebūtu iespējams?  Neviena valsts ne ar vienu neslēdz līgumu bez izdevīguma - Eiropa vai neeiropa.

 

Pirms 6 minūtēm , Zin... teica:

būs Rail Baltica

Kā tur teica Znaroks?... Tas ir mileniuma idiotiskākais projekts! Par to būtu autorus jāapbalvo!

 

Pirms 7 minūtēm , Zin... teica:

utt utjp.

Moš šajā rindā ir kaut kas prātīgs, ko es nezinu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Zin... teica:

Mazāk elpo virsū grādīīgais austrumu kaimiņš

Tā varētu arī nebūt gan, jo ja Tu domā par drošību, tad tas ir NATO, ne ES, savukārt no ekonomiskā viedokļa maz kas mainītos attiecībā pret austrumu kaimiņu.

Link to comment
Share on other sites

Racer, ar to vairāk domāju,ka viņi var ekonomiski un politiski mazāk ietekmēt :) Tīri hipotētiski ja mēs nebūtu ES un visi pārējie apkārt būtu, domā mēs nebūtu interesanti krievam?

 

Brūķētāj, ok, izdarīsim savādāk - Kaut viena Eiropas valsts, kas bauda augstāku dzīves līmeni par mums un nav ES? (Šveice un Nor neskaitās, jo mums nekad nebūs tādi dabas resursi un vēsture/pieredze, lai varētu salīdzināt)

 

Pirms 5 minūtēm , Bruketajs teica:

Kas no šī labs - kruta valūta? Nedomāju

Jā, valūta un kā rezultātā baudam procentlikmes pieņemamas un nesponsorejam maiņās kantorus :)

 

Pirms 5 minūtēm , Bruketajs teica:

Tiešām? Vēl nesen, katru sūtījumu no ASV vai Ķīnas, bija jāiet izsist muitai - tagad ir neliels uzlabojums - elektronizēta sistēma. 

Es nerunāju par tavu aliexpress paciņu,bet gan par loģistku daudz plašākā mērogā starp EU valstīm

 

Pirms 6 minūtēm , Bruketajs teica:

Precizēšu - smukie mersedesi, X5 un Kayenes, kas nopirkti par naudu, kas izšmaukta tajos projektos. Pat mūsu cienītkungs Bērziņš nav bez grēka. Un kā jau teicu - tā nebija dāvana, bet gan investīcija!

 

vienkārši kāds mums īšti būtu ts lielais pluss bez ES? Ķipa zagtu mazāk un nauda nāktu tapat pa reni? Man tāda aizdoma, ka vis būtu vēl dziļākā d...

 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Just now, Zin... teica:

Jā, valūta un kā rezultātā baudam procentlikmes pieņemamas un nesponsorejam maiņās kantorus :)

Aha, kad aizgāju pie pedolāčiem uz Swedeni pēc hipotēkas, man tur teica sekojošo - ECB likme ir negatīva - tātad nulle, bet kad būs pozitīva, tad skaitīsim. 

Labi, ka sapratu, ka man nah nevajag aizņēmumu no bankas.

 

Pirms 2 minūtēm , Zin... teica:

Es nerunāju par tavu aliexpress paciņu,bet gan par loģistku daudz plašākā mērogā starp EU valstīm

Tā, savukārt, manu dzīvi ietekmē minimāli un no mana skatu punkta - neskaitās.

 

Pirms 3 minūtēm , Zin... teica:

vienkārši kāds mums īšti būtu ts lielais pluss bez ES? Ķipa zagtu mazāk un nauda nāktu tapat pa reni? Man tāda aizdoma, ka vis būtu vēl dziļākā d...

Būtu mazāk ko nozagt

 

Bija cilvēki, kam vajadzēja to ES, kā čurāt un tie arī pilnā balsī aģitēja. Es savukārt pieturos pie sava konservatīvā uzskata - ja kaut kas ir jāreklamē, tad tas ir mēzlz. 

Zagļi pie mums ir bijuši vienmēr, bet ES tiem atsita sāta sajūtu un deva iespēju sazagt uz priekšu - naudu kas mums visiem īsti nepieder. 

 

Pirms 6 minūtēm , Zin... teica:

Kaut viena Eiropas valsts, kas bauda augstāku dzīves līmeni par mums un nav ES?

Vot uz šo jautājumu nevaru atbildēt, tā kļūdainuma dēļ. Varbūt domāta bija jebkura neES valsts? Tad droši - ASV, Kanāda, AAE...

Link to comment
Share on other sites

Valsts, kas atrodas Eiropas pasaules daļā, bet nav iestājusies ES un ir ar augstāku dzīves līmeni par mums. Vai tād ir? :) 

 

Pirms 4 minūtēm , Bruketajs teica:

Tā, savukārt, manu dzīvi ietekmē minimāli un no mana skatu punkta - neskaitās.

Nu man sētā arī nekrata, ka Brīvības iela izremontēta vai tas, ka Mikrotik(jebkurš cits uzņēmums ir noslēdzis kādu ļoti izdevīgu darījumu). A globāli uz to, kā tas ietekmē nozari, līdz ar to IKP, līdz ar to valsts labklājību, līz ar to tev vairak nauda makā, lai pasūtītu kko no Ķīnas jau negribam :) 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Bruketajs teica:

Neviena valsts ne ar vienu neslēdz līgumu bez izdevīguma - Eiropa vai neeiropa.

Par izdevīgumu jājautā tiem 300 000 vai cik tur emigrējušajiem kas bez ES brīvā darba tirgus būtu palikuši šeit, darba biržas rindā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Zin... teica:

Tīri hipotētiski ja mēs nebūtu ES un visi pārējie apkārt būtu, domā mēs nebūtu interesanti krievam?

Piekrītu. Bij kuluāros ideja par Baltijas valstu savienību, kas noslēgtu līgumu ar ES, bet viss pajuka (dafiga iemeslu pēc) un skaidrs, ka ja igauņi un leiši iestājas, tad nav īsti variantu.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 1 minūtes , Zin... teica:

Valsts, kas atrodas Eiropas pasaules daļā, bet nav iestājusies ES un ir ar augstāku dzīves līmeni par mums. Vai tād ir? :) 

Cik tad ir Eiropas pasaules daļā to valstu, kas nav Eiropā? 

 

Mikrotikam Eiropas tirgus nav galvenais. SAFam arī un vēl kaudzei uzņēmumu. Eiropas līmenī konkurēt ir grūti, jo tur jau dominē citi, kas ir veiklāki un gudrāki kā mēs. Mēs Eiropā tikai "piedalāmies"

 

Nopietni, gan par gan pret argumenti ir subjektīvi un variējas, bet nav nekā "grandioza" par ko pateikt paldies Eiropai.

 


Pirms 2 minūtēm , hehe teica:

Par izdevīgumu jājautā tiem 300 000 vai cik tur emigrējušajiem kas bez ES brīvā darba tirgus būtu palikuši šeit, darba biržas rindā.

Tie auni arī šeit nebūtu atraduši darbu. Turklāt, šis te "brīvais darba tirgus" piegāza bagātās Eiropas valstis ar deģenerātiem no Polijas un citām trako valstīm, kas normālajiem cilvēkiem šo darba tirgu padarīja ne pārāk interesantu. Tie, kas šodien ir ES bagātajās valstīs, tur atrodas vai nu sava talanta dēļ un spējas kāpt pa karjeras kāpnēm (ar vai bez ES), vai tīri inerces pēc, jo šeit tiem vairs nekas nav palicis. Lai strādātu normālu darbu ES, nepietiek ar to, ka "mēs esam eiropā" - rietumeiropieši par šādu mūsu apgalvojumu smīn.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 10 minūtēm , Zin... teica:

līz ar to tev vairak nauda makā, lai pasūtītu kko no Ķīnas jau negribam

Es, piemēram, gribētu, lai nav jāsūta no Ali, bet mūsu bāleliņu un Eiropas muitas politika liek savus punktus uz "i"

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , hehe teica:

300 000 vai cik tur emigrējušajiem kas bez ES brīvā darba tirgus būtu palikuši šeit, darba biržas rindā

Tā gluži nav, ka ir aizbraukuši tikai tie, kuri šeit nespētu dabūt nekādu darbu. Aizbraukuši ir kāreiz kvalificēti un spējīgi darbaļauži. Tie, kas nespēj neko vairāk kā kapāt vanagu un vaidēt, tie jau ir palikuši, un kapā vanagu un vaid.

Link to comment
Share on other sites

Tirsā esam tāpēc, ka vienīgais ko spējam ir meklēt kādu laimes lāci, gausties par aizgājušajiem laikiem un visā vainot valdību. Lēnie kaimiņi kaut kā veiksmīgāk spējuši apfist vai apgūt gejropas naudas un izskatās par kripatu laimīgāki.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Zin... teica:

Vai tād ir?

 

Tu tak pats nosauci Šveici... Norvēģija, Lihtenšteina.... Protams, Latvija nav tādā pat izejas pozīcijā, bet mūsu sūdi ceļas ne no tā, ka mēs esam vai neesam ES,  bet gan no PSRS mantojuma, kas politikā darbojas ļoti līdzīgi kā lielajā kaimiņzemē (tādā ziņā mums vēl augt un augt līdz E līmenim) + man stipri šķiet, ka alkatība ir iznīcinājusi jebkādas mentālās kapacitātes paliekas, kas ir viens no resnajiem sprunguļiem spieķos. Tāpēc kopumā, manuprāt, ir labāk, ka mēs esam ES nekā neesam, jo citādi man domāt, ka mūsu PSRS paliekas būtu mūs pietuvinājušas kaimiņam, un rezultātā mēs būtu tur pat, bet šobrīd lai arī ne spīdoši, bet šeit ir komfortablāk...kā tur...

 

Un, Brūķētāj, nevajag dzīvot ilūzijā, ka mazai valstij starp "lielvarām" ir iespēja iet neatkarīgu ceļu (ar tām kārtīm, kādas mums ir) - vai nu vienā vai otrā dudkā jāpūš šā vai tā...

 

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile

Ir tikai viens mazs sīkums - reģiona labklājību nosaka daudzi faktori, tai skaitā - stabilitāte un integrētība. Tas ir tas, kas pievelk naudu.

economy-grafisme2.png

Re, no kā sastāv kataloņu ekonomika.

Es, protams, neir speciālists, bet skaļi kliegt "pabeda!!!!!" man katalāņu vietā i ne prātā nenāktu.

I re, likumsakarīga nodarbinātība

economy-grafisme4.png

http://www.cataloniavotes.eu/en/background/about-catalonia/economy/

 

Pakalpojumi, starp citu, migrē visātrāk :)

ja par brexit vēl visādi var gadīties un seperācijas process ir nosacīti civilizēts (lai gan būs britiem sāpīgs, starp citu, kas te nejatkarīgo Norgi pieminēja, lol, šamie maksā nevāju piķi par dažām ES dalībvalstu privilēģijām), tad Spānijā visa šitā laža nemaz tik viegli "ņiproskačit".

 

https://www.ft.com/content/daada4cc-a9b4-11e7-93c5-648314d2c72c

Starp citu, gana daudz aktīvu un nekustamo Spānijā nepieder spāņiem, bet gan visādiem britiem, vāciešiem un norvēģiem, kas uz vietas nedzīvo un uz kariņu arī atpūsties braukt netaisās; jāskatās, kā attīstīsies situācija. Ja būs panika tirgū kaut kādā momentā, tad 2008.gada LV krīze būs kā pirdiens pret vētru.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...