Jump to content

Spānija


dainis61
 Share

Recommended Posts

 

Pirms 13 minūtēm , versatile teica:

 :no2:

subscribe.thumb.png.681902b8ccd083b68b43114647872795.png

 

Pirms 16 minūtēm , versatile teica:

gana daudz aktīvu un nekustamo Spānijā nepieder spāņiem, bet gan visādiem britiem, vāciešiem un norvēģiem

Jā, vasarnīca pie frontes līnijas (un valstī, kur ir frontes līnija, vispār) nav forši, bet vai nav tā ka tie visi ir vairāk iecienījuši "īstās" spānijas piekrasti, lejasgalu?

Link to comment
Share on other sites

Tā, bet kādi reāli ir apdeiti kopš svētdienas?

 

Nu, ir šitā
 

Citēt

 

2 October: The European Commission says it regards the referendum as illegal and an independent Catalonia would be outside the EU.

3 October: In a TV address, King Felipe said referendum organisers had showed their "disrespect to the powers of the state" and broken the rule of law.

4 October: Mr Puigdemont says a declaration of independence will come within days; the government says it will not give in to "blackmail"

5 October: Spanish PM Mariano Rajoy urges Catalan leaders not to declare independence. Constitutional Court bans session of Catalan parliament due on Monday.

 

 

un katalāņi staigā pa ielām demonstrācijās.

 

Ir sagaidāms, ka viņi tagad ņems rokās kaut ko vairāk par karogiem un plakātiem?

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Lasot diskusiju,  gribot negribot atceros vienu Krievijas revolūcijas ideologu, kurš izteicās, ka patriotisms nozīmē pilsoņa gatavību jebkurā brīdī atdot dzīvību par valsti, nedomājot par sevi un savu ģimeni. Tas ir , kara laikā iet dūšīgi karot, savukārt miera laikā nekurnējot nomirt badā, ja nepieciešams. Savukārt valsts pienākums ir uzturēt tādu dzīves līmeni, lai pilsonim ideja par nomiršanu valsts labā būtu vilinošāka par vēlmi turpināt dzīvot. Tāpēc tie visi aizbraucēji nav patrioti, jo nav izpildījuši galveno pilsoņa pienākumu - palikuši Latvijā, nomiruši badā un ar saviem kauliem bruģējuši ceļu uz gaišo nākotni.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Mielestapa teica:

palikuši Latvijā, nomiruši badā

Pēdējie vārdi pirms nāves...?

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Patriotisms ir lielvaru izgudrots termins, lai pārvaldītu lumpeņu masas - antonīms vārdiem "loģiskā domāšana".

 

  • Patīk 2
  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Tikko ziņās atradu vēl vienu eiropas "plusu" - "par neatbilstošiem apstākļiem cietumā, Latvijai jāmaksā "cietušajiem" desmitiem tūkstoši euro"

Eiropa jau atkal piespiež mūs kompensēt lopiem to, ka tiem ne gluži patīk, ka tos tur aizgaldā. Eiropas ierēdņi šai laikā ir tik daudz sadarījuši un neapstājas pie sasniegtā. Tālāk būs vēl interesantāk. Bet noformulēt savu pozīciju, paskatoties no visiem skatu punktiem uz Katalonijas problēmu, šie nav spējīgi - tas prasa intelektuālo kapacitāti.

Link to comment
Share on other sites

Kādu laiku atpakaļ (~ 3 gadus) opozīcija Baltkrievijā arī taisīja visādus klusējošos, plaukšķinošos utml mītiņus. Čekisti apspieda. Viens baltkrievu biznesa cilvēks vienreiz man stāstīja par savu dēlu studentu, kas arī iesaistījies visādos anarhistiskos pasākumos. Viņu diskusija norisinājās apmēram tā: "Dēls, nolasi man lūdzu priekšā visus lozungus, ar kuriem uzstājas opozīcija?" Kad tas esot to izdarījis, tēvs pajautājis vēlreiz: "Un tagad, lūdzu, atzīmē, kuri no tiem attiecas uz tevi PERSONĪGI, un ietekmē tavu dzīvi PERSONĪGI?" Dēlam neesot bijis ko atbildēt.

Tas par tām lielvarām un patriotismu.

 

Bet nu skaidrs ir arī tas, ka senais novērojums arīdzan nav mainījis aktualitāti: "Ja tu jaunībā neesi bijis komunists, tad tev nav sirds. Ja tu briedumā joprojām esi komunists, tad tev nav smadzeņu."

Tas par brīvību, brālību, vienlīdzību.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Man ir sirds, bet es jaunībā neesmu bijis komunists - tik vien kā pamatskolā biju oktobrēns, bet  man par laimi, visa tā tupā štelle sabruka uzreiz pēc tā. Tas tā - humoram.

Ir pienācis laikmets, kad ar patriotismu cilvēkus barot vairs nesanāk (ar dažiem nelieliem izņēmumiem).

 

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Komunisma ideoloģija ir līdzīga kristietībai - atsakies no mantas, drošības, seksa un citām baudām, kalpo sabiedrībai. Ideja pati par sevi nav slikta - tā ir uzvara pār galvenajiem instinktiem - izdzīvošana, drošība, dzimtas turpināšana. Tikai viena problēma - tāds dzīvesveids ir piemērots atsevišķiem indivīdiem (jogi, askēti, filozofi), bet masveidā cilvēki domā tomēr par pilnu puncīti, siltu māju un mīļu ģimeni.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Bruketajs teica:

Man ir sirds, bet es jaunībā neesmu bijis komunists

 

Tā ir alegorija. Uzdod sev jautājumu, vai tu savos +/- 40 gados gribi dzīvot komūnā? Tas ir tā, ka centrālkomiteja redz, dzird un izvērtē, kā tu rod sev ienākumus, kā tos tērē, ar ko guli, kā audzē (!) pēcnācējus, kā rūpējies par savu veselību utml. Aizbildinoties, ka tas ir kopēja labuma vārdā! Jo redz uzskata tevi par tik tupu, ka pats nespēj izvērtēt, kas tev ir visderīgāk.

 

Vai tomēr būt par viensētnieku vulgāro, Raiņa vārdiem "...kas pats domā, lemj un sver..."?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Bruketajs teica:

Patriotisms ir lielvaru izgudrots termins, lai pārvaldītu lumpeņu masas - antonīms vārdiem "loģiskā domāšana".

 

katalāņi ir vai nav patrioti?

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 5 minūtēm , e = d teica:

katalāņi ir vai nav patrioti?

Šrēdingera patrioti. Atkarīgs, vai brūķētājam izdevīgi.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , versatile teica:

ja viņam pirms pusgada pajautātu, kā viņu personīgi ietekmē korupcija Bulgārijā - nosmietos, ka nekā...

Well, likums ir morāles minimums. Likums ir jāpilda. Un protams, kopējā labuma vārdā! Personīgajai ietekmei šajā gadījumā nav nozīmes. Ja es dodu kukuli policistam, tad esmu sodāms, jo pats esmu par tādu likumu nobalsojis. Nevajag jaukt mušas ar kotletēm kopā. Tiesa, problēmas rodas tad, kad vara pati neievēro likumus vai izdomā tiem visādus aizbildinājumus.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
1 stundu atpakaļ, versatile teica:

Atkarīgs, vai brūķētājam izdevīgi.

Un šajā brīdī lielie boota troļļi sajuta, ka ir "aizķēriens" un varēs piesieties vārdiem un nest ārā galvu vismaz uz 3 lapām - vismaz viņiem tā šķita, taču objektīvā realitāte bija nepielūdzama.

Teikšu godīgi - es neesmu veicis referendumu par to vai Katalonijas iedzīvotāji ir patrioti - iespējams kaut kur internetā tāds ir. Es personīgi uzskatu, ka katalāņu prasības nav saistītas ar patriotismu, bet gan ar vienkāršu savas dzīves uzlabošanas vēlmi. Arī man dažbrīd liekas, ka Rīga ir tāds apendicīts, kas neko neražo un nedara, tikai uztur biroja darbinieku un ierēdņu armiju, kas ir pārāk milzīga, šai mazajai valstij. Taču man neienāktu prātā, ka tamdēļ ir jāsadala valsts un jāatstāj Rīgu aiz borta - mūsu gadījumā tas tehniski un ģeografiski nav iespējams. 

 

1 stundu atpakaļ, versatile teica:

kura onkuli Bulgārijā uz gājēju pārejas notrieca zemu lidojoša dāmīte.

 

1 stundu atpakaļ, versatile teica:

Bet nu protams, ja viņam pirms pusgada pajautātu, kā viņu personīgi ietekmē korupcija Bulgārijā - nosmietos, ka nekā...

Pieļauju, ka par korupciju un bardaku Bulgārijā viņš bija dzirdējis jau sen un vairākkārt, bet piemirsās. Esmu bijis daudzās postpadomju valstīs, kuras nav atmetušas padomju tradīcijas un vados pēc princiiem, lai man nav jāatcerās vecā ciniskā paruna - "Gājēj, mirstot uz gājēju pārejas atceries - tev bija taisnība!" 

Kaut kad ir jāizbeidz domāt, ka mums ir kāds sargeņģelis - valdība, policija, Valdis Konsolidovskis vai Santa Klauss.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, versatile teica:

msp, ar to ietekmēšanu personīgi ir tā jokaini.

 

Man ienāca labs piemērs prātā. Likuma ietvaros tu pats vari izdomāt vai maksāt sociālo nodokli vai nē - piedalīties Bismarka radītajā pensiju piramīdā, vai nepiedalīties un rūpēties par savu vecumdienu kapitālu individuālā kārtā. Bet nē - tevi visiem iespējamiem veidiem vara spiež piedalīties neefektīgā un matemātiski neiespējamā pasākumā, jo... jo... citādi sistēma bankrotē un sākas anarhija.

Otrajā pretpolā ir rīcība, kas pieļauj pilsoņu brīvu izvēli, bet tad pieredzēsim kaudzi ar badā mirstošiem vecūkšņiem un anarhija sāksies tik un tā, jo badmirām zaudēt nav ko. Nu un tad ir kaut kur līdzsvars jāatrod. Mana lielākā vēlme būtu, lai absolūtais vairums ļaužu būtu tik pietiekami dzīvesgudri un zinoši, lai spētu sevi vecumā nodrošināt paši ar uzkrāto kapitālu. Diemžēl, redzot ātro kredītu reklāmu izplatības intensitāti, saprotu, ka tas vienkārši nav iespējams. Jā, cilvēki diemžēl ir tupi. Senatnes dzīvesziņa ir pazudusi aifonos un makdonaldos.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Bruketajs teica:

"Gājēj, mirstot uz gājēju pārejas atceries - tev bija taisnība!" 

 

offtopiks: vadītāji pie zebrām uzvedas daudz pieklājīgāk un piebremzē ātrāk, ja tiem jau tuvojoties uzmet acis numuram un piefiksē to. ja nu kas.

bonuss - ar laiku sanāk labāk atcerēties numurus. vienkārši tā.

Link to comment
Share on other sites

versatile

msp, nevari ar sociālo tā - jo pensijas uzkrājums, diemžēl, ir virtuāls, tāpēc ka cit;ad;ak nāktos pieņemt viegli nepopulāro lēmumu ļaut nomirt visiem, kam pensijām krājies stāžs līdz šī lēmuma pieņemšanai un pa to laiku izveidot uzkrājumus pensijām.

 

Tiesa, ja ņem vērā, ka par pensiju mauzmu sūdzas arī tie, kas līdz šim izvēlējušies Bismarka krāpšanas shēmā nepiedalīties, ti saņemt algu aploksnē (un, protams, veidot uzkrājumus vecumdienām paši!), baidos, ka nestrādātu šī ideja.

Link to comment
Share on other sites

Just now, versatile teica:

msp, nevari ar sociālo tā - jo pensijas uzkrājums, diemžēl, ir virtuāls

 

Kāpēc nevar? Puse Āzijas tā dzīvo.

Tā problēma jau ir mums, jo džins no pudeles ir izlaists, un atpakaļ to dabūt nav iespējams. Tas īstenībā ir stāsts par konkurētspēju. Un mēs diemžēl zaudējam.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Es varu piekrist, ka katalāņi grib uzlabot sev dzīvi, bet, skatoties uz to, no kā tā viņu labā dzīve veidojas, bail, ka tik vienkārši kā aiziet no Spānijas nesanāks.

Nav jau visa katalonija vienota savā pozīcijā.

Tā ka būs kašķītis starp Spāniju un kataloniju UN Katalojas iekšienē. Ai, jautri būs.

Link to comment
Share on other sites

Puse Āzijas? Tikai tā puse konkurētspējas ziņā ir pasaules beigu galā.

Ja domāji Ķīnu, tad tur ir pensiju sistēma

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 5 minūtēm , msp teica:

Jā, cilvēki diemžēl ir tupi. Senatnes dzīvesziņa ir pazudusi aifonos un makdonaldos.

Cehs.lv līmeņa viedi vārdi.

Dažās āzijas valstīs nav pensiju, bet ir likumdošana par vecāku uzturēšanu. Turklāt, atšķirībā no mums viņiem ir cita mentalitāte.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Bruketajs teica:

 

Pirmajā rindkopā visa esence:

------------------------

Tā sakot – atkal atbalstām Eiropas vērtības. Tas šonedēļ EP plenārsēdē izskanēja gan no EK viceprezidenta Timmermansa kunga, gan abu lielāko politisko grupu vadītājiem, gan liberāļu Verhofštata, kurš arī šoreiz izmantoja iespēju uzsaukt – mums vajadzīga Federāla Spānija Federālā Eiropā!

-------------------------

 

Tā teikt, politbirojam būs labāk zināt, kā provinciāļiem Barselonā dzīvot. Visiem federalizācijas piekritējiem būtu jāsaprot, ka tā ir 21.gadsimta verdzība, kurā pilsoņiem nav balsstiesības ne par nodokļu iekasēšanu, ne par to izlietojumu. Jā - tas gan var novērst korupciju pašmājās, bet nekādi nevar to izskaust "centrālajā aparātā" un "orgānos" :) .

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Tātad var teikt - padomju savienību nomainīja eiropas savienība un tikai p^%^$siem pie vadības grižiem nomainījās nacionalitāte.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Bruketajs, kas labāk? Padomju Savienība vai Eiropas Savienība?
Abas ir drazainas - katra savā veidā. PSRS protams sliktāka, bet tas nav svarīgi.
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 34 minūtēm , snukurins teica:

Nesaprotu kāds no tā man labums bet dzīt šo projektu cauri Rīgas centram tā vietā lai taisītu staciju pie Vangažiem un nodrošinātu ātru sabiedrisko satiksmi līdz stacijai no Rīgas centra ir īsts trulums.

Būs miljonu desmiti, ko "apgūt".

Nu un arī visi ir sapratuši, ka tajās komisijās, kas ieradās pārbaudīt ERAF apgūšanas lietderīgumu un korektumu, ir vienu nejēgas un var "dot gāzi grīdā".

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711
pirms 13 stundām , snukurins teica:

Mums esot PSRS mantota atpalicība?

Neko labu no PSRS mantot nevarējām pēc būtības!

 

pirms 13 stundām , snukurins teica:

Nesaprotu kāds no tā man labums bet dzīt šo projektu cauri Rīgas centram tā vietā lai taisītu staciju pie Vangažiem un nodrošinātu ātru sabiedrisko satiksmi līdz stacijai no Rīgas centra ir īsts trulums.

Iespējams kaut kāda taisnība Tev ir. Vangaži ir tālu, pietikt ja kaut kur Cekulē uz vecā Ērgļu dzelzceļa vilcieniem pārsēšanos sastiķētu!

Link to comment
Share on other sites

Esot, tolaik, PSRS industrijā iekšā ar visām četrām, gan paspējot jaunajos laikos pastrādāt daudzos uzņēmumos...

Varu teikt, ka vienīgais, ko esmu mantojis no tiem nepilniem 20 darba gadiem, ir darba pieredze ekstremālos apstākļos, it sevišķi pēc šodienas mērauklas...

Kad vajadzēja, vienalga ,atrisināt problēmu ar minimālajiem pieejamajiem instrumentiem  un materiāliem, nemaz nerunājot par to kvalitāti...

Taču ražošana nedrīkstēja apstāties...

Vēl grūtāk bija, ja estētiski, smuki, vēlējies savu darbu pabeigt...

No sūda bija bieži neiespējami, bulku izcept...

Taču tolaik varēja mācīties, ar vieglu roku šķiežot  materiālus, norakstot iekārtas...

Lai gan ne mazums, ne toreiz jēdza strādāt, ko iemācīties, ne šodien māk ko, vai arī saviem bērniem ir iemācijuši...

Tā, lūk, ar tiem PSRS laikiem...

Šodien tikai glupums un slinkums var traucēt ko radīt, jo visas pārējās iespējas ir pārpārēm...

Vajag tikai rakt!

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Šodien novērtēti ir tie, kas prot fīrēt lietas, nevis kaut ko radīt. Lētāk ir kaut ko iepirkt un tirgot dārgāk, nevis radīt un domāt.

Link to comment
Share on other sites

2017.10.6. , 12:35, versatile teica:

kas līdz šim izvēlējušies Bismarka krāpšanas shēmā nepiedalīties, ti saņemt algu aploksnē

To izvēlas darba devējs, nevis darba ņēmējs. Darba ņēmējs var izvēlēties tikai darba devēju, valsti, kur strādāt.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...