Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

1 stundu atpakaļ, Racer teica:

tikai vairāk sanāca nevis 1:1, bet 0:1

Pieliku plusiņu, jo kaut kas jau laikam ir, bet laikam jau inteliģences pietrūkst 🤣, jo godīgi... ūdens lielākā daļa. Kas attiecas uz "Rīgas Laiku"... esmu lasījis vienu no pirmajiem numuriem un viss. Ūdens. Sorry, tikai mans viedoklis.

Link to comment
Share on other sites

Ja nu kāds uz Ziemas svētkiem aizmirsis par savu vecumu kaut kāda iemesla pēc :D , te var atsvaidzināt atmiņu.

Protams ka atkarīgs no iekārtas, kas atskaņo, bet vispār tā štelle darbojas, vismaz puslīdz precīzi, ar mazu nobīdi .

Izklaide der arī svētkiem, sieviešu dzimuma pārbaudei, kura negrib teikt taisnību par savu vecumu 😂

Varbūt neīstajā tēmā ieliku, bet esam savā zemē, forumā utt 🤪

 

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

nu šī kompresētais videomateriāls, kur 15 kHz max joslas platums dēl kompresijas, nebūtu tas, pēc kā būtu jātestē dzirde...

maksimālais bitreits 148 kbps pat tam nav lāgā pietiekams (ja pagriež skaļāk, tad var dzirdēt kā ļoti klusām uz beigām frekvence mainās otrā virzienā, kas liecina par spektru pārklašanos...)... ok... neizlikšos, ka baigi atceros signālu teoriju... :mrgreen2:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Athlons teica:

nu šī kompresētais videomateriāls, kur 15 kHz max joslas platums dēl kompresijas, nebūtu tas, pēc kā būtu jātestē dzirde...

Varbūt tur tie kompresijas artifakti jau ir iekļauti vecuma noteikšanas algoritmā :) Tāpat arī atskaņošanas tehnikas īpatnības.

https://www.szynalski.com/tone-generator/

Ar Soundcore Life Q20+ kaut kādi 18'000 vēl ir ļoti labi dzirdami, ja "pareizi" noliek ausis (mazliet pabīda uz priekšu/atpakaļ, un dzirdamība noplok), 18'500 arī dzirdams, vismaz ar vienu ausi. 18'700 laikam vairs nē. Pēc tā video sanāk, ka man ir kādi 10-12 gadi?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , binary teica:

Varbūt tur tie kompresijas artifakti jau ir iekļauti vecuma noteikšanas algoritmā :)

:tender:

negribas ticēt, ka virs 17k-mit sāk palikt baigi kluss, bet nu 18 ar vairs man nav... :D

pirms kādi 5 gadi ar elektrostatiskajām vēl pat 20+ varēju sadzirdēt...

varbūt vaina ne tikai manās ausīs, bet arī akg k612... it kā jau josla teju 40k, bet hvz pie cik dB mīnusā...

 

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 44 minūtēm , jacobs teica:

man tikai 47 gadus piešķīra.🙂

Man vispār tikai 38-40, kas ir stipri tālu no patiesības.

Link to comment
Share on other sites

Meh, arū uzgriežot austiņas skaļāk, pie 50 vairs neko nedzird.

 

Bet nu vecums laikam nenāk viens, 5dien braucot ar kartingiem sanāca salauzt ribu 😂 Tagad pagulēt vai pabraukt ar auto nav iespējams.

  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , jacobs teica:

Nezinu, bet man tikai 47 gadus piešķīra.🙂

mani ar degradēja no 32 uz 8.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

5dien braucot ar kartingiem sanāca salauzt ribu

6dien parastā chill braucienā divi ar pamanījās saskrieties tā, ka karts smuki palecās, labi, ka ne sīkais, ne bračka nebija tur tuvumā - viens brauca pirms šiem, otrs tieši aiz. Pēc tam teica, ka cer, ka nav ribas lauztas :D Man jau no parasta crasha, kur sīkais izdomāja, ka es bremzēšu kā noobs (viņa vārdi) un ietriecās manī, tad es sienā un pēc tam pilnā ručkā (jo pedālis līdz galam joprojām) vēl otrā sienā, vēl šodien mugura sāp.
Kartingi, pat nomas, bīstama štelle. Veselību!

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Man sanāca tā ka viens ielika pilnā ātrumā (cik nu viņi iet) sānos. Knapi tiku līdz pitstopam, jo kad ribas sāp, tad pēkšņi jūt katru vibrāciju tai kartingā.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Aha, man ar. Sīkais izdomāja, ka ja reiz nomidžināja bremzes, tad paspēs pa iekšmalu līkumā man garām aiziet, a es ar bremzēm tik bik sametu virzienu. Rezultātā šis pilnā hodā man sānā.

Link to comment
Share on other sites

Visās tajās veikalu lapās, kas tirgo dzirdes aparātus un piedāvā testus (tāpat kā brillēm), var notestēt arī onlainā. Cik nu tur precīzi salīdzinot ar testēšanu veikalā, tas jau cits jautājums.

Varbūt tie testi mazliet precizāki, kā Yūtūba video, vismaz izmanto mikrafonu, lai noteiktu fona trokšņus.

https://www.specsavers.co.uk/hearing/online-hearing-test

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Tas viss ir tikai aptuveni. Gribi tiešām saprast kā ar dzirdi - tikai pie LORa un tāda, kam moderna tehnika, nevis kurš čukst pie pretējās sienas😁.

  Pirms vairākiem gadiem filmējām interviju ar LORu dzirdes centrā. Intereses pēc uzjautāju, vai nevar pa blatu notestēt. Dāma bija atsaucīga, iebāza kaut kādu sīku verķi, kas pieslēgts pie datora, ausī un arī protams laida toni no zemā līdz augstajam galam. Abi monitorā skatījāmies līkni, kā kuras frekvences signāls iet pat līdz dzirdes nervam, kur kādai frekvencei "pudeles kakls" tad to pašu otrā ausī. Beigās iedeva piemiņai to "sirdsslimnieka kardiogrammu", lai pēc gadiem var salīdzināt.

  Droši vien tas ir maksas pakalpojums, bet ir vērts, ja tiešām vajag.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , kojots66 teica:

Man laikam austiņas sabojātas ,neko nedzirdu!

Varbūt paša ausis sabojātas? :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , raiviic teica:

  Droši vien tas ir maksas pakalpojums, bet ir vērts, ja tiešām vajag.

Vaita briļļu veikalos, kur tirgo arī dzirdes aparātus netestē par velti?

Link to comment
Share on other sites

Es runāju par to pro variantu, kas dzirdes centrā un gan jau arī citās nopietnās medicīnas iestādēs.

Bet nezinu, neprasīju, notestēju "na haļavu" 😁.

 Vietējā poliklīnikā uzliek austiņas, iedot slēdzi kur jānospiež poga, kad konkrēto frekvenci vairs nedzirdi. Nu precizitāte tur nekāda.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , raiviic teica:

Vietējā poliklīnikā uzliek austiņas, iedot slēdzi kur jānospiež poga, kad konkrēto frekvenci vairs nedzirdi. Nu precizitāte tur nekāda.

Man ar tādu testēja, kad gribēja armijā paņemt. Jau tad ne velna nedzirdēju 😂 DJ'jojot, laikam jau tad bij dzirde sajāta.

Visulaiku domāju aiziet un notestēt dzirdi, savādāk reizēm tos čukstētājus, kas offisā knapi kādu skaņu var izdvest, knapi var dzirdēt, jāpārjautā pa 10 reizēm.

Tādi top enda dzirdes aparāti diezko neatšķiras tagad no parastiem Ābola AirPodiem, vai kā viņus tur sauc.

Pie 'speciālista' nomēra dzirdi un uztaisa profilu, kuras frekvences vajag pastiprināt utt.

6e811e_835409d524c149e99611a6c55b0d7473~

Plus tos "abola Airpodus arī varot 'pieregulēt'.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , raiviic teica:

Gribi tiešām saprast kā ar dzirdi - tikai pie LORa un tāda, kam moderna tehnika, nevis kurš čukst pie pretējās sienas😁.

Jā jā ,darba komisijas parbaudē aizgāja pie tevis minētā LORa!Uzlika tās austiņas un sākās tests,bet turpart pie parastām starpistabu durvīm uzgaidāmā telpā nežēlīgi sāk bimbāt sīcis! Austiņas kautkādas,vo šādas ! Dzirdes-parbaude.jpg Dzird visu kas apkārt notiekās,kas tad tas par testu!  Tas ir tas pats kā auto bez glušaka!  

Labots - kojots66
Link to comment
Share on other sites

Kuru tur savulaik atlaida par nepietiekamu vakcīnu iepirkumu? Viņķeli? Moš tagad jāiedo prēmija par valsts līdzekļu ietaupīšanu? 🙂

 

https://www.politico.eu/article/europe-bonfire-covid-vaccines-coronavirus-waste-europe-analysis/

 

The number of vaccines countries reported as wasted, compared with the number of vaccines that were distributed to them.

covidvaccines.thumb.jpg.a4afec15f0e322edf413bfe8051ed2b6.jpg

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , raiviic teica:

Dāma bija atsaucīga, iebāza kaut kādu sīku verķi, kas pieslēgts pie datora, ausī un arī protams laida toni no zemā līdz augstajam galam. Abi monitorā skatījāmies līkni, kā kuras frekvences signāls iet pat līdz dzirdes nervam, kur kādai frekvencei "pudeles kakls" tad to pašu otrā ausī.

Pag, kā tas verķis dabon atpakaļsaiti ausī, tur kāds mikrofons/sensors kas atstarojumu analizē ausī?

Link to comment
Share on other sites

Tāda ir dzīve.

Vakcīnu nebija - vai vai. Šitādu lažu, nepasūtīt laicīgi vakcīnas.

Vakcīnu "tik daudz kā nekad" - atkal slikti.

 

Bet ja nopietni, tā tas notiek jebkādā preču piegādē. Kad ir deficīts, tad tiek slēgti dārgi līgumi par ātrāku piegādi, ar norunu ka tie līgumi tiks pildīti. Uz tā pamata prece tiek pieražota, un tā ir jāiepērk.

Tas ka kaut kas paliek pāri, tas vairs nevienam neinteresē, un tur nav ko arī pārmest. Tāds ir bizness.

Neviens nevarēja paredzēt kā tas viss norisināsies un/vai beigsies.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , AndrisBB teica:

Visulaiku domāju aiziet un notestēt dzirdi, savādāk reizēm tos čukstētājus, kas offisā knapi kādu skaņu var izdvest, knapi var dzirdēt, jāpārjautā pa 10 reizēm.

Man tas pats. Bet man pēc dažiem vīrusiem rētaudi uz bungādiņām. Izpildīju šeit augstāk linkā ielikto. Kreisā vidēji smagi bojāta, labā - labi. Kreisajā arī tie rētaudi.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Testējot dzirdi darbā un mājās parliecinājos, ka rezultāti diegan atšķirīgi. Darbā kaut kādas ofisa austiņas un ļoti labi rezultāti. Uz pusi jaunāks. Mājas tikai par 1/3.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Racer teica:

kā tas verķis dabon atpakaļsaiti ausī,

To nemācēšu teikt, bet parasta austiņa tā nebija jo uz monitora rādīja arī signāla ceļu tālāk, neatceros vai līdz vai arī pa dzirdes nervu. Tas bija pirms kādiem 15 gadiem, tā kā tagad gan jau ir kas vēl interesantāks izgudrots.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...