Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Nu verķis pie kura konkrēti tagad strādāju maksās £7905 (retail cena, ne tas dārgākais, ne lētākais no mūsu sortimenta), tirgū vajādzētu būt pieejamam ap jūniju/jūliju. Ir kādi 3 - 4 ķīniešu brendi, kas mēģina kopēt, pat tā lai saderētu ar visu mūsu desktop softwāri, citiem verķiem utt. Ganjau pēc kāda gada vai diviem būs kas līdzīgs iekš Aliexpress $500 - 1000 robežās.

Pa lielam jau parasti strādā, be mūžīgi ninsēs sautkādas problēmas.

 

Nu ir jau protams arī ne-ķīniešu konkurenti, bet tiem sava eko-sistēma un cenas +- līdzīgas, vairāk konkurējam ar kautko jaunu, fīčām utt, ne tik ļoti ar cenu. 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu verķis pie kura konkrēti tagad strādāju maksās £7905 (retail cena, ne tas dārgākais, ne lētākais no mūsu sortimenta), tirgū vajādzētu būt pieejamam ap jūniju/jūliju. Ir kādi 3 - 4 ķīniešu brendi, kas mēģina kopēt, pat tā lai saderētu ar visu mūsu desktop softwāri, citiem verķiem utt. Ganjau pēc kāda gada vai diviem būs kas līdzīgs iekš Aliexpress $500 - 1000 robežās.

Pa lielam jau parasti strādā, be mūžīgi ninsēs sautkādas problēmas.

 

Nu ir jau protams arī ne-ķīniešu konkurenti, bet tiem sava eko-sistēma un cenas +- līdzīgas, vairāk konkurējam ar kautko jaunu, fīčām utt, ne tik ļoti ar cenu. 

 

 

60s kad Japāņi sāka zagt un kopēt visu no rietumiem tie vismaz uzlaboja funkcijas/kvalitāti utt.

Tapēc nebija ilgi līdz pasaule sāka cienīt Japānu.

Tikmēr ķīniešiem ka tik uztaisīt lielāku drazu pēc iespējas.


Pat ja kautko labu šķībacainie kuces bērni uzražo tad pēc pāris mēnešiem tie sajāj to produktu tā ka nelietojams kad pirksi velvienu.... vai nu lai dabūtu izmaksas lejā vai arī dēļ tā ka nekontrolē kvalitāti.

 

Esmu arī pamanijis to ka ja nopērc no viņiem kautko iekš ebay/aļika tu samaksā PVN par elektroniku nopirkto bet tad tie kuces bērni atsūta tev ar uzrakstu matu ķeme vertība 1$ nevis to ko samaksāji vel paņemot un nozogot PVN.

 

Amazonā vācu perkot katra otrā firma kautkāda fake ķīniešu ar līdzīgu uzrakstu, patirgo tur kautkādas zeķes un tad nomaina listingu uz citu preci kā piemeram elektroniku saglabājot vecos reitingus lai būtu 4-5 zvaigznes.

 

Sabiedrībai nekāda guvuma nav no tiem parazītiem be tie uzpērk visus politiķus un tie parazīti aizstāv ķīniešus visur....

 

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Zin... teica:

Tā kā jums ir visas iespējas, pirkt barošanas blokus pa 30€ vai 300€, tik nezinu kādēļ lielākā daļa izvēlas ne tos "resnākos vadus un labākos kondensātorus", pazuduši viņi nekur nav

 

Diemžēl pat paņemot kvalitatīvus barošanus kā Be Quiet Dark Power 13 tiem tik pierakstīts ka produkts dizainēts un izgudrots Vācijā bet ne tas ka ražots vācijā...

Link to comment
Share on other sites

Pa lielam ražot kautkādu konsjūmeru elektroniku Vācijā vienkārši sen jau vairs nav izdevīgu, tur peļņa visai minimāla. Daudz vairāk var nopelnīt uz izstrādi, patentiem utt.

Kautvai tas pats nīderlandiešu Philips, kādreiz ražoja viskautko, tagad neražo faktiski neko, dzīvo no patentiem. Nu NXP tagad kā atsevišķs uzņēmums.

Te ik pa laikam slavē Philips TV, bet Philips jau sen televizorus neražo, tas bizness ir pārdots ķīniešiem un tie maksā par brenda izmantošanu, tehnaloģiju utt. Vienīgais ko Philips paši ražo ir laikam robu birstes un visādas hi-end medicīniskās iekārtas. Visus putekļusūcējus, gludekļus utt, ražo pavisas citas firmas. 

 

Viss labais kas nāk no Vācijas ir bāzēts uz Mittestand ideoloģiju - mazi lokāli uzņēmumi, kas fokusējas uz kvalitāti, ne kvantitāti. Kautkādiem PC barokļiem vajag kvantitāti, lai būtu konkurētspējīgi.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mittelstand

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Laxe teica:

60s kad Japāņi sāka zagt un kopēt visu no rietumiem tie vismaz uzlaboja funkcijas/kvalitāti utt.

Tapēc nebija ilgi līdz pasaule sāka cienīt Japānu.

 Nevis sāka zagt, bet uzpirka visus iespējamos patentus pēc kārtas. Starp 100 sūdiem bija arī kādas pērles, un tas atmaksājās. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , AndrisBB teica:

Nu verķis pie kura konkrēti tagad strādāju maksās £7905 (retail cena, ne tas dārgākais, ne lētākais no mūsu sortimenta)

Kurš tad suņam asti cels ja pats necels.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

22.04.2023. , 19:41, Laxe teica:

Čehi vienīgie kas rīkojās sakarīgi pret tiem šķībacainajiem žīdiem

Tu par to ko viņu jaunais prezis kaut ko tur, vai par ko?

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , AndrisBB teica:

Te ik pa laikam slavē Philips TV, bet Philips jau sen televizorus neražo

Šo ražo TP Vision jeb ķīnieši ar Philips bljembu, visiem pixel Perfect un Perfect Natural motion utt. patentiem un Ambilight funkciju. Skatos, ka man TV ražots Polijā, bet ražo arī krievos, Meksikā un vēl kaut kur.

 

pirms 4 stundām , AndrisBB teica:

Kaut vai tas pats nīderlandiešu Philips, kādreiz ražoja viskautko, tagad neražo faktiski neko, dzīvo no patentiem.

 

Ambilight lampas ražo Signify, Nīderlandes/Korejas firma- skatos, man daļai spuldžu rakstīts Made in China, daļai Made in Poland. Pati bāze atrodas Nīderlandē.

 

Apskatijos Philips skuvekli savu - Made in Netherlands :)

 

 

Interesants fakts par Philips ir, ka viņš ir viens no TSMC lielākajiem investoriem pirmssaakumos un viņam piederēja gandrīz 30%. Vēlāk daļas tika pārdotas uzskatot, ka nekādu lielo peļņu nenesīs. Ja tās daļas būtu atstātas, viņas būtu vērtīgākas un nesti vairāk nekā tagad viss Philips kopā ņemot.

Link to comment
Share on other sites

Te diezgan labi sasumēts ko viņi vairs ražo vai neražo, arī par TSMC, ASML utt.

 

 

Pirms 6 minūtēm , Zin... teica:

Šo ražo to Vision jeb ķīnieši ar Philips bljembu. Skatos, ka man TV ražots Polijā.

 

Varbūt arī kautko dara Polijā, bet pieder jau 100% ķīniešiem sākot ar 2014. gadu.

https://en.wikipedia.org/wiki/TPV_Technology

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Zin... teica:

Apskatijos Philips skuvekli savu - Made in Netherlands :)

 

To viņi 2021. gadā pārdeva.

Link to comment
Share on other sites

Pirms trim mēnešiem pirkts. 

IMG20230423202927.jpg

 

Hz kam ko pārdevuši, bet joprojām ražo turpat.

 

 

Jebkurā gadījumā nav tik traki īstenībā ar to, ka visu it kā ražo Ķīnā.

Poļi tādà ziņā malači, ka velk iekšā pie sevis visādus šādus gigantus. Kamēr citur pensionāri vāc parakstus, ka negrib savā pagastā neko, pietiek ar vienu gateri.

Link to comment
Share on other sites

Maz jau ticams ka viņi tik ātri pārvāksies, visa Eidhovena pa lielam viens liels Philips, tur arī viss bij sakoncentrējies, ražotnes, universitātes utt, plus vēl 100 un viena cita kompānija, kas kautko dara ar elektroniku, ieskaitot ASML.

Bet nu laiks ies un pamazām ganjau pazudīs.

Link to comment
Share on other sites

Pasaulē viss mainās. Pārtikuša dzīve degradē cilvēkus. Esmu saitīts ar vienu lielu zīmolu, kas pirms vairāk kā 100 gadiem ir radies Zviedrijā. Pirms kādiem 10 gadiem nopirka amerikāņi. Tagad ražo Polijā. Ir izstrādājumi, kuri ir ķīniešu izstrādāti un ražoti. Ir viens meksikāņu uzņēmums, kurš ir pārpirkts un ražošana arī ir pārvietota uz Poliju. Zviedrijā tikai palikusi neliela grupa, kas ļautu vienai daļai vecāko speciālistu sagaidīt pensiju. Cik saprotu, tad viens cits diezgan liels zviedru ražotājs ir pārvietojis pilnīgi visu ražošanu uz Liepāju. Strādā trijās maiņās.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

@M_J Tajos 'ideotiskajos' Siemens risinājumos visdrīzāk pirkstu ir pielikuši arī tevis pieminētie austrumeiropieši :D Jeb tādu kadru, kas kautko var arī izdarīt, trūkums ir tik liels, ka savāc no visas Eiropas, nu vismaz pie manis 1/3 nepārspīlējot ir no visām AustrumEiropas pusēm, ir arī vairāki no LV. Ir kas pārcēlušies uz Austrāliju, ir kas uz Tallinu, ir kas strādā no LV un atlido reizi pusgadā uz kādu darba tusiņu.

Plates protams uz vietas neviens neražo, tās uztaisa Taivānā, pēctam aizsūta uz Indiju, kur saskrūvē un notestē, lat nonāk pie laimīgajiem āriešu lietotājiem.

  

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ko var teikt: pamazām daudz kas degradējās. Ka tik lētāk un ka tik lielāka peļņa. Vakar paskatījos Youtube kanālā Stop the FOMO par TV ražotājiem.

Secinājums- Amerikā pirktākie TV Vizio, kaut tiem nav ne normālas kvalitātes kontroles , ne pašas bildes kā gribētos. Iemesls - baigi lēti salīdzinot ar Samsung, LG, Sony . Bet skatītājam ''parastajam'' ka tik ko rāda. Rezultātā tie lētuči uz apjomu gūst peļņu. Kā teica tas no tā video- drīz kvalitatīvi TV būs ekskluzīva prece. Vienkārši normālie ražotāji nevar konkurēt beidz ražot , piemēram LCD paneļus...

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Aigars teica:

Cik saprotu, tad viens cits diezgan liels zviedru ražotājs ir pārvietojis pilnīgi visu ražošanu uz Liepāju. Strādā trijās maiņās.

Priekš NATO vajadzībām ražo artilērijas lādiņus?

Link to comment
Share on other sites

Vizio ražo arī augsto galu, tā kā tas nav tik viennozīmīgi.

 

Un šeit mēs atkal nonākam pie tā, ka šodien ir izvēles iespēja, pirkt 55" pa 300 vai 3000 naudām. Jā, šajā izmēru kategorijā atšķirība cenā ir 10x. Tad nu cilvēks nopērk 55" pa 300 naudām un tad bļauj, ka viņa 10 gadus vecais 42" LCD, kas pirkts pa 1000 naudām, rāda labāk 🙄 

 

P.s paneļus paši TV štancētāji neražo jau kādus gadus 15 laikam, tiek iepirkti no LG, Japan display, BOE utt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , uldise teica:

"Pēc incidenta "Peugeot" vadītājs atvēris automobiļa durvis un ar cigareti zobos mierīgi no tā izkāpis. No sava automobiļa līdzi paņēma tikai magnetolu un aizgāja, stāsta aculiecinieks."

Tas pierāda, ka vadītājs ir absolūti adekvāts cilvēks, bet inspektori, acīmredzot, izrādījās kretīni.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nu vīri, ka tad ar tām apskatēm ir, tiešām ir jaskraida pa dažādiem CSDD jo konkrētās stacijas darbinieki, nevis korekti novērtē situāciju, bet "gāž iekšā"?

 

Gribu palasīt domas, tad pastāstīšu savu versiju .

Link to comment
Share on other sites

Cepiens pa šo tēmu jau ir bijis. Varu atkārtoties. Nekādi nenoliedzot to, ka autiņam ir jābūt kārtībā, tomēr, ja objektīvi, būtu interesanti redzēt csn statistiku - cik pie vainas ir, piemēram, korozija 🤣.

Neteiksim, ka gāž, bet skatījumi ir dažādi ne tikai dažādos apskates punktos, bet arī dažādiem darboņiem.

Link to comment
Share on other sites

Es savulaik pēc servisa apmeklējuma izgāju skati ar nepievilktu ratu. Visas skrūves bij vaļā. Šogad izgāju ar absolūti beigtiem amīšiem priekšā. Būtībā pēc uzlīmes ielīmēšanas braucu uz bedres un taisu tehnisko pats priekš sevis. Ikgadējā tehniskā apskate ir fufels, maigi sakot.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Kopš eksistē CSDD TA sistēma, gadā eju skati 2-4 auto. Uzskatu, ka TA ir stingra, bet speciāli ārā negāž. Bija gadījums, kad pārspiež bremžu maģistrāli. Tas, laikam, nozīmē, ka tālākais ceļš tikai uz evakuatora. Inspektors teica,  ka viņš neredzēs ka es aizripinu 100m līdz servisam. Vai atkal, netiek pārbaudīti vai darbojas ksenona lukturu autokorektors, kas ir būtiski.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , raivix95 teica:

Tas pierāda, ka vadītājs ir absolūti adekvāts cilvēks

Drošs paliek drošs, tomēr labāk ne uz viena ceļa ar šādiem ''absolūti adekvātiem cilvēkiem''.😉

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, AVilks teica:

Gribu palasīt domas, tad pastāstīšu savu versiju .

vot tieši par Siguldu ir dzirdēti brīnumi, ka tur kā prātā ienāk, tā arī ir - kā kuro dienu. tā nedrīkstētu īsti būt, ka piesienas piesiešanās pēc.

Link to comment
Share on other sites

Zinu, ka daudzi pazīstamie dzen uz Rīgu uz CSDD jo tur konveijers un neviens nepiesienoties kā Ogrē. Man šādas paranojas

nav. Autiņš regulāri tiek dzīts uz servisu arī tad kad nekas neklab vai negrab, tīri profilaktiski pārbaudei. Un 2006. gada Opel 3 gadus pēc kārtas izgāja pa 0 tehnisko, smieklīgākais, ka pat par rūsu nelika 1nieku. Otrs Opel 2008. gada divus gadus izgāja pa 0. Šogad abi dabūja nu jau 1 par koroziju 

Lai nu kā, bet lielākie kliedzēji no zināmo vidus par ļauno CSDD ir cilvēki, kas nerūpējas par savu auto un tad čīkst, ka redz speciāli gāž iekšā. Tas vairāk tomēr attieksmes jautājums. Bet tā mana pieredze un viedoklis tikai.

 

Labots - AVilks
Telefona autocorrect
  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Manējā meita pilnīgi pretēji - jau nez cik gadus dzīvo Rīgā, bet apskati iet Jēkabpilī.

Principā man arī nav paranojas. Autiņu gan nekad profilaksei uz servisu neesmu dzinis. Ja pēc čuja viss ir kārtībā, tad vispirms uz apskati un, ja "piesienas" pie kaut kā, tad uz servisu. Nu jā, ar grabošu vai bez kolodkām jau nu nebraucu 🤣. Man arī attieksmes jautājums. Pret autiņu kā pret jebkuru instumentu - speciāli nelaužu, bet nekādas lološanas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Jurkins teica:

Man arī attieksmes jautājums. Pret autiņu kā pret jebkuru instumentu - speciāli nelaužu, bet nekādas lološanas.

 

Takā man sanāk vairāk būt prom nekā uz vietas, tad man pretēji, jo ir piedzīvots, ka autiņš noklājas vietā kur dzīvību veido tikai meža dzīvnieki, tad nu tādēļ arī autiņu regulāri apkopju, nav baigā bauda nīkt mašīnā 😅

Es vairāk par to, ka šie kas speciāli brauc uz kādu citu CSDD jo tur redz tā nepiesienas pie mašīnas tehniskā stāvokļa ka stacijā kas ir tavā pilsētā man ir rādītājs, ka grib visu pa lēto, mašīnu uzturēt, lai kāds remontu mājai uztaisa, u.t.t. protams ir arī % ar objektīviem iemesliem, bet es vairāk par konspirāciju teoriju uzturējiem.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AVilks teica:

Es vairāk par to, ka šie kas speciāli brauc uz kādu citu CSDD

man ir serviss Siguldā, kur paši servisnieki neiesaka to CSDD Siguldā, lai gan mašīna ir tikko bijusi pie viņiem un viss ir ok. skatē pasaka, ka nav ok. aizbrauc pēc nedēļas neko nedarījis, un ir ok. un serviss nav kakta kantoris, zina, ko dara.

Link to comment
Share on other sites

@uldise hmmm, par Ogri to pašu stāsta, tiesa mana pieredze, ptfu, ptfu, ptfu pagaidām nu jau n-tos gadus pozitīva. Reāli bija Škoda kam bija 2nieki, bet tur bija pamatoti. Bet par Siguldu nav pieredzes, takā atliek vienīgi ticēt tautai 😉

Link to comment
Share on other sites

Visur ir cilvēciskais faktors. Ar nepacietību gaidām chatCSDD AI ar blokķēdi un mākoni.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

superKrona

Siguldā man ļāva nedegošu lampu, dēļ kā jāliek 2, saremontēt, pēc skates turpat stāvlaukumā, bija iesūbējusi, izkustināju un sāka strādāt. Tāda pretimnākšana Rīgā diez vai spīdētu.

Link to comment
Share on other sites

Sievas brālim ir serviss Siguldā. Regulāri dzen klientu auto pie viņiem, nekādu problēmu. 

Link to comment
Share on other sites

o jā, par nedegošu miglinieku arī 2 esmu atrāvies - manuprāt neadekvāta prasība. normāli būtu, ja ieliktu piezīmi, ka jāsataisa līdz nākamajai skatei.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Jurkins teica:

nez cik gadus dzīvo Rīgā, bet apskati iet Jēkabpilī.

 

Tur jābūt īpaši apdāvinātam (-ai), lai šādi rīkotos.

Es vēl saprastu, ka pie friziera un ginekologa brauc no Rīgas uz Jēkabpili...

Link to comment
Share on other sites

Tu neesi tēmā. Aizsūti savējo (sorry, ja cita orientācija) pie ginekologa Jēkabpilī un atrausies tā, ka bērnu nekad nebūs.🤣

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...