Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

laikamTak
Pirms 9 minūtēm , rikitiki teica:

ohu njet, uxu da

молодjec! кто же Оху съест

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , ieleja teica:

nosacītajai "manai paaudzei" vecuma dēļ vien bija mazas iespējas kļūt par "stukaču", jo nekas nebija sasniegts

Analoģiski. Un vēl tajā pusbērnībā/pusjaunībā jau nemaz nedomājām par tādām lietām kā "stukači". Pirmajā kursā "kolhozā" tika pārrunātas tēmas, par kurām vēl gadus 5 atpakaļ, gan jau tiktu aicināti uz pārrunām. Par studentu grupu vecākajiem gan jau tā ir leģenda.

Bet par tiem maisiem tomēr... nu velns viņu zina, bet tomēr urda doma, ka mums atdeva to, kas bija nesvarīgs, pat vēl vairāk  - to, kas spētu vēlāk izraisīt savstarpējo naidu un plēšanos.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Jurkins teica:

gi man ir nospļauties uz dinamo,

To grūti, šamie tak Rīgā nespēlēs

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Jurkins teica:

Par studentu grupu vecākajiem

Studentu grupu vecākie bija, bet bija arī studentu grupu komjaunatnes līderi, vai kā viņus sauca. Par tiem drīzāk domātu. Mūsu grupas «komsorgs», kā atceros, izskatījās tāds.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , e = d teica:

šamie tak Rīgā nespēlēs

tak lai spēlē kaut balalaiku Rio-de-Žitomirā.


Pirms 9 minūtēm , vvv teica:

«komsorgs»

Manā skolā komsorgs bija Zakatistovs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , e = d teica:

Tu jau te ar tāds aizdomīgs izskaties.

Vaita tu esi redzējis kā es izskatos? :D

Link to comment
Share on other sites

Es tajos čekas maisos atradu savu skolas biedru, kas par mani bija kādus 10 gadus vecāks. Es biju pārliecināts, ka viņs tur ir, jo bija žurnālists, sasniedzis labu karjeru. Runāja, ka viņam bija problēmas ar iestāšanos žurnālistos, jo bija radi ārzemēs. Viņam ir zināmi nopelni arī pie neatkarības atgūšanas kā žurnālistam. Kā AP deputāts, balsoja par neatkarību. Neatkarības gados aktīvi politikā nedarbojās. Gan jau, ka siltās vietās tika izkārtots.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Cik, nu, īstenībā bija to toreizējo ''cīnītāju par Latvijas brīvību'', ja pat ''Amerikas balsij'' nebija ko savos raidījumos pieminēt..?

Izņemot Gunāru Astru un vēl dažus... Vēlāk, PSRS norieta gados, kad maz kas draudēja, bariņš jau izpeldēja...

Tauta bija samierinājusies ar savu likteni un draudzīgi balsoja vēlēšanās par visādiem ''vosiem utml.'', ar praktiski nevienu balsi pret...

Jā, nebija alternatīvas, bet pret taču varēja nobalsot..?

Savos jaunības gados pie čekas izmeklētājiem nosēdēju ilgi, bet no iesēdināšanas paglāba tikai aktīva grēku nožēlošana un armija...

Labi, ka bijām toreiz tur tikai ar bračku tādi aktīvisti, ka nevienu citu līdzi pavilkt nevarējam...

Zināju jau, tad to stukaču; krievu armijas pulkveža dēlu, bet pat nemeklēju viņu ''maisos''...

Jo nejūtos morāli tiesīgs viņu nosodīt no šodienas skatu punkta...

Viņš vienkārši ticēja toreiz padomju varai un palīdzēja tai, kā uzskatīja par vajadzīgu un nešāva jau nevienu...

Ar ko gan es tad būtu labāks par čekistiem, kuri pēc 1940.gada, represēja cilvēkus, kuri godam bija kalpojuši Latvijai...

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mamma, kā stāstīja par 1940. gada balsošanu, tad toreiz esot izgriezusi no žurnāliem burtus un biļetenā ielīmējusi ''Nost krievu okupantus!''...

Mamma gan Sibīrijā nepabija, taču tante; krievu nomocītā aizsarga sieva ar visu ģimeni, jā..

Link to comment
Share on other sites

Es pat godīgi sakot neatceros, no cik gadiem bija jābalso. Pat neatceros, vai sanāca kādu reizi vai nē. Bet fakts ir tas, ka apkārtējie vispār neinteresējās, kas tajā biļetenā un par ko. Man pat šķiet, ka bija tā, ka viens no ģimenes aizgāja un iemeta visus.

Būsim jau reālisti  - nekāda "cīņa" jau nebija iespējama. Protams, varēja kolhoza ūdenstornī uzvilkt karogu un pēc tam baudīt spirgtu ziemeļu gaisu. Vai tas būtu labāk. Bezjēdzīga cepšanās par "kā būtu, ja būtu". Ir tā kā ir. Mums apkārtējie apstākļi iegrozījās (otro reizi!) tā, ka varējām dabūt atpakaļ savu valsti. Mēs to izmantojām veiksmīgi. Tāpat kā mūsu kaimiņi. Ja būtu deportēti simti tūkstošu nevis desmiti, tad, iespējams, varbūt vispār nebūtu kur un ko atjaunot. Tā kā pēdējais laiks būtu nevis meklēt turpat pusgadsimtu vecus skeletus vienam otra skapī, bet domāt par nākotni, jo trešās reizes var nebūt (kaut gan sakāmvārds saka, ka trīs lietas - labas lietas).

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Jurkins teica:

neatceros, no cik gadiem bija jābalso

Jābalso bija, kad bija pase, bet tagad pašam skleroze - pasi deva 16 vai 18 gados (šķiet, ka 16). Par to  "viens no ģimenes" laikam varēja,  laukos pie gados vecākiem iedzīvotājiem brauca arī klāt.

 Par cīnītājiem: Vienu rītu manā darbavietā mazpilsētā bija izkaisītas skrejlapas un tuvējā baznīcas tornī karogs, skraidīja "vīri melnā" un miliči ar suni, bet šķiet, tā arī vainīgo neatrada, jo nedzirdēju, ka kāds būtu pazudis no apkārtnes :D .

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

 7. vai 8. klasē "vīri melnā" lika iziet visiem no klases ārā un, acīmredzot, pārmeklēja mantas, pēc tam visiem lika rakstīt diktātu drukātiem burtiem.

Pirms 4 minūtēm , raiviic teica:

tā arī vainīgo neatrada

Bet, varbūt, atrada un radās vēl viena "aģenta kartīte" maisiem.

Man arī skleroze, bet, šķiet, ka fāters agrāk no rīta (lai diena brīva) savāca visas lapiņas un aiznesa.

Link to comment
Share on other sites

Balsošana bija tā - iedod tev «kartiņu», to kartiņu iemet urnā.

89. gadā pirmo reizi psrs vēsturē bija vēlēšanas, kad varēja kaut ko izvēlēties.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , drunk_lizard teica:

nekaadu pret un par tur arii nebija.

Tieši tā.

Un vakarā pa televizoru paziņoja rezultātus. 99.99 % PAR.

Link to comment
Share on other sites

Kad pienāca reize pirmajai balsošanai dzīvoju "kojās". Protams, nebija pat doma kaut kādas balsošanas dēļ palikt pa nedēļas nogali Rīgā. Aizbraucu uz laukiem. Arī pasi diez vai kādam atstāju. Vienalga izrādījās, ka esmu nobalsojis. Ierodoties Rīgā, koju istabiņā uz galda vāzē bija vairākas puķes. Izrādījās - tās tiem, kas pirmo reizi balsojuši. Citā reizē trāpījos kojās balsošanas dienā. Mierīgi čučēju, kā jau pie svētdienas, kad pie durvīm sākās neganta dauzīšanās. Izcēla no migas, izlamāja, iedeva čupu ar vēlēšanu ielūgumiem un aiztrieca balsot. Katrs balsojām par kādiem 10 vai pat vairāk, dažiem no tiem pienācās arī puķes, kā pie pirmās reizes. Vairāk krievu laikos balsot neesmu bijis, lai gan kaut kādas vēlēšanas vēl bija un nobalsojuši vienmēr sanāca 99.99%. Gan jau kāds par mani nobalsoja. Nekādas represijas, pat ne pārrunas vai aizrādījumi nesekoja. Tajā vidē, kur tolaik uzturējos (fizmatos), neviens to režīmu vairs neņēma nopietni. Jā, maisos atradu vairākus cienītus un mīlētus pasniedzējus, ar kuriem, tīri no fizikas un matemātikas viedokļa tika apspriesta politiskās sistēmas absolūtā konkurētnespēja un absurdums, bet nekādas sekas tam neiestājās. Bet šie pasniedzēji bija no tiem, kas bija pabijuši aiz dzelzs priekškara. Piektajā kursā, pirms sadales, vairāki no mūsu kursa tika izsaukti tieši no lekcijām uz kaut kādām pārrunām. Jau vēlāk uzzinājām, ka viņi tika vervēti. Bet ne stučīšanai, bet pa profesionālo līniju, tika piedāvāts darbs. Maisos viņi nav. No mūsu kursa gan neviens uz kādu slepeno institūtu neaizgāja.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , vvv teica:

Un vakarā pa televizoru paziņoja rezultātus. 99.99 % PAR.

Īsti jau gan tik lepni tie rezultāti nebija un arī netika tā rakstīts...

Tā kā biju tajā virtuvē iekšā, tad varu atbildīgi teikt, ka neko arī pierakstīt nevajadzēja...

Visi, kā auni uz kaušanu, balsoja PAR.

Lai arī alternatīvas nebija, bet vienalga PRET taču  balsot neviens neliedza...

Un sazīmēt arī tos balsotājus nevarētu.

Tā nu ir ar tiem visi ''urā patriotiem'', kuru tādu ''varoņu'', daudz ''Atmodas'' laikā izlīda...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , drunk_lizard teica:

no sjobriideejaas opsisteemas stock variantaa latviesju diakrisko ziimju nav!

Kakova huja tu sev tādas opsistēmas sameklē.


Pirms 7 minūtēm , jacobs teica:

Lai arī alternatīvas nebija, bet vienalga PRET taču  balsot neviens neliedza...

Kādā veidā varēja nobalsot pret? Televizorā vienalga 99,99 procenti.

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 27 minūtēm , drunk_lizard teica:

dazjreiz deva nelkji un bucju

neļķi atceros, buču nē...
 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

atceros tos laikus, tā, kā vecākie brāļi un tēvs ''kodienos'' vienmēr lamāja krievus - komunistus, un slavēja vāciešus, es  12 gadīgs puika uzzīmēju, uz toreiz pieejamā zīmēšanas papīra, vācu kāšu krustu, un piestiprināju vēlēšanu dienā pie kāta , un piesēju pie sētas , mutere, kad ieraudzīja, mani riktīgi nostrostēja, un baidīja ar sibīriju ...., tas bija 70 - to gadu beigās  

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , drunk_lizard teica:

atlikusjais 0,01% ir tie, kuri atstiepaas uz veeleesjanu iecirknja trepeem deelj pohaam :>

:D

Patīk

 

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 10 minūtēm , drunk_lizard teica:

pilniiga bezjeega.

par to šaubu nav un nevar būt
 

Link to comment
Share on other sites

Jā, bet pat svītrot, ķēpāt tos biļetenus toreiz varēja bezjēgā.

Taču arī tas netika praktiski darīts..

Tikai bija tur retas vēstules pastāvošajai, vietējai varai par sadzīviskām problēmām.

Un visi tā ''sabojātie'' biļeteni tika atšķiroti un aizgāja ''uz augšu''...

 

Link to comment
Share on other sites

Jā, ja tev vēl būtu politiskā zeka statuss, tad cenas tev nebūtu.. ?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , drunk_lizard teica:

mosj tas debilo beernu pansionaataa? ?

 

tiiru sirdsapzinju

Spogulii paskaties lielais varoni. Kaa var ar tiiru sirdsapzinju saukaat beernus par debiiliem un veel piemineet pansionatu? Peec shaadiem tekstiem man zuda peedeejais bonusa(vip) respekts (tagad jums ir tikai pamat respekts) pret vecbiedriem kas lecaas forumaa. Ar ko juus esat labaaki? Ar to ka izaugaat sisteema kas bija citaadaaka? Tas nav juusu nopelns. Ar to ka itkaa pieredzeejushaaki? Tas netaisa par krutaakiem. Ja augtu citaadaakaa sisteemaa arii taadi buutu. Tas ir juusu vecaaku un sabiedriibas nopelns. Es veel neko neteicu kad saukaaja tiinjus par pokemoniem jo liela dalja taada ir un tas nav uzbrauciens un pats gaaju cauri pokemonu sindromam bet tas izslimojas. Peec tam tad iedereejos atkal sabiedriibaa. Diskuteet nediskuteeshu jo internetaa striideeties ir bezjeedziigi bet arii mans dziivesstaasts(Latvija maza, ganjau uzzinaas kam vajag) ir pieraadiijums kaapeec shaada attieksme ir kljuudaina. Ja es buutu sekojis shii video padomam

nevis klausiijies ka "Senseji"(iznjemot normaalos kaa samurajs piem. jo vinjam nebija iedomiiga uzpuutiiba un saprata ka pashi bija kaadreiz taadi kaa es) zin un prot labaak dziivi ko kopdalam tad arii mana dziive buutu sen sakaartota nevis taada kaada taa ir tagad. Taakaa tie vecbiedri kas te teelo pareizos un paareejie ir fuflo saliidzinot ar tiem ir liidzvainiigi ka normaaliem biedriem kaa man ir dziive daljeeji pa burbuli nolaista. Es beerniibaa par daudz centos taadiem kaa jums liidzinaaties aarpus interneta jo taads nebija domaajot ka kljuudainaak dziivoju un ignoreeju sevi..tagad pagruuti ir atrast. Man pat nesen atgaadinaaja "gdje delsa tot malenkij malcik"(tas biskin uzsita uz nerviem jo daljeeji ar praatu nesapratu bet sapratu caur emocijaam). Toties esmu guvis maaciibu ko dalos ar citiem. Nevis jaunieshi ir dabas kljuudas(indigo tizlenji utt.) bet caurumaini pieaugushie(ieskaitot drunkveidiigos) kas trenneet nemaak bet tikai dreseet un piekasiities grib. Aizdomaajieties. Beerni ir pieaugusho spogulis.

Link to comment
Share on other sites

Jā, man arī šķiet, ka manējie 6 mazbērni, tādu opi kāds es, uztver krietni saprotošāk, kā kādu mākoņu stūmēju-milenāli....?

Link to comment
Share on other sites

Ir @Arcane sava taisnība. Tos pašus pokemonus izdomāja pieaugušie (nauda un peļņa pāri visam) un "uzsēdināja" uz tiem bērnus (un ne tikai ?). Un jā, bērnos atklājas tas, kas ir vecākos tikai bieži vien radikālāk.

Bet tas arī mani neatturēs idiotu nosaukt par idiotu. Un man nospļauties uz empātiju, politkorektumu un tamlīdzīgiem debīlismiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , drunk_lizard teica:

atvainojos

neatvainojies?, ne Tu viens tā uzskati. Bet fizioloģiski viņi ir pieauguši...

Izdomāt kaut kādu kuiņu ir viens, bet iztaisīt no tā biznesu ir pavisam kas cits. Un to jau nu toč izdarīja pieaugušie.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

laikamTak
1 stundu atpakaļ, Arcane teica:

izaugaat sisteema kas bija citaadaaka? Tas nav juusu nopelns.

nu ok, lai tiek brežņevam tas lielais paldies...

  • Patīk 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , vvv teica:

Pase bija no 16, bet balsot vajadzēja no 18.

Nebija gan. Labi atceros, ka tieši sakrita mani 16 gadi ar kaut kādām vēlēšanām pēc dažiem mēnešiem un arī, protams, dabūju puķi un kaut kādu apsveikumu :) .

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , laikamTak teica:

nu ok, lai tiek brežņevam tas lielais paldies...

Komunistu partijai un Brežnevam kā ģenerālsekretāram un protams Ļeņinam.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Jurkins teica:

Bet tas arī mani neatturēs idiotu nosaukt par idiotu. Un man nospļauties uz empātiju, politkorektumu un tamlīdzīgiem debīlismiem.

 

Atkal mūžīgā tēma - normālie pret idiotiem.

 

Man personīgi interesē kāda varētu būt "idiots" definīcija, jo man ir aizdomas, ka katram ir sava atšķirīga vīzija par to. Vai tas ir kautkas objektivi izmērāms, medicīniski diagnozējams, vai tikai čujs no iekšām.

 

Piemēram, ja jaunietis kautko nemāk vai nesaprot, jo viņš to vēl nav skolā iemācijies vai reāli pieredzējis, vai viņš ir norakstāms kā "idiots"?

 

Vai jebkurš ir gana kvalificēts, lai citu sauktu par idiotu? Vai beigās nav tā, ka idiots citu sauc par idiotu.

 

Cik daudz konstruktīvisma ir "idiots" birku mētāšanai, vai tur kāds labums, kāda jēga, vai aiz tā nestāv vienkārši kautkāds primitīvs naids, vēlme pazemot vājākos, kautkā citādos, nepilnvērtīgos, atbrīvot no tiem kā virtuālo tā fizisko telpu?

 

Vai atkarībā no "idiots" definīcijas nevar sanākt tā, ka normalie paliek mazākumā? Kāds par idiotu var uzskatīt piemēram: neizglītotos, grāmatu nelasītājus, tv skatītājus, geimerus, masturbētājus, trūcīgos, alkoholiķus, smēķētājus, ticīgos, IT neprašas, ... utt.

 

Šeit dati par IQ dažādās valstīs:

https://www.worlddata.info/iq-by-country.php

Latvija ir diezgan augstu topā, bet ne pašā topā, tātad idioti, vai ne?

 

Labots - camel
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Vēlēšanu iecirknis bija mūsu skolā. Mēs, daži vidusskolnieki, vēlēšanu dienā dabūjām dežūrēt dotajā iecirknī. Sēdēju pie galda, kautkādas reģistrācijas grāmatas, precīzi vairs neatceros, ko darīju, bet bija diezgan.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...