Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

AndrisBB
pirms 4 stundām , Jurkins teica:

Piem. paņem foķiku ar zūmu 18...300. Diafragmu līdz galam vaļā. (Sauli nebildēsim?) Nobildē mēnesi uz 18 mm. Mēmess būs maziņš un spožs. Tad uzgriez 300mm un paskrūvē 2x konvertieri vēl apakšā, būs 600 mm. Mēness būs liels bet blāvs. Un tad iedomājies, ka Mēness vietā ir Saule un matricas vietā gaišas volvo durvis. Jāpiebilst, ka tai pudelītei "apertūra" būs vēl mazāka nekā šim objektīvam. Protams, ja paņemsi objektīvu ar 1m apertūru un 600mm fokusa attālumu, tad kaut ko piesvilināt sanāks.

 

Neredzēju nevienu formulu tani visā. Kur es varu redzēt kā tiks izrēķināts cik tieši tiksuzkarsēta līnija uz salona durvīm?

pirms 4 stundām , Jurkins teica:

Mēness būs liels bet blāvs.

Tas pilnīgi neko neizsaka. Ko nozīmē blāvs? Tas blāvs iespējams ir pietiekoši, lai tā jau pārkarsušu salonu paceltu par pāris grādiem un mazliet piesvilinātu, kur tas "blāvais" ir koncentrējies. 

 

Karoče kamēr nav formulas, aprēķini un skaitļi, tikmēs tā tukša muldēšana un balstās uz izjūtām, ka tā pudelīte pa mazu, attālums par lielu utt. 

 

Tāpat kā Covid tēma, kamēr nav fakti, tikmēr Covid problēma neeksistē :D

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Dzīve jau nav īsti programmēšana, kur katrai darbībai vajag funkciju uzrakstīt. Lielākajā daļā gadījumu pietiek piesviest uz "pirkstiem". Cik tur tuksnesī bija? 2 kW/m2? Cik tai pudelītei? 5 cm2? 2000*0.0005 = 1W. 10cm2? Nu divi W. Pie mums laikam kādi 500 bija. 250mW. Vai 500mW. Nemeklēšu formulu, ar kuru var izrēķināt, cik liels būs Saules diska diametrs 80cm optiskās sistēmas fokālajā plaknē. No galvas neatceros, kā bija jārēķina, sevišķi, ka optika vidusskolas gan augstskolas fizikā tika apskatīta pavirši. Bet daudz mazāk par 1 cm2 nebūs.

 

Protams, ja tas ir ticības jautājums, tad cita lieta.

 

p.s. cik tad tas salons uzkarst? Līdz 300 grādiem?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , Jurkins teica:

Bet daudz mazāk par 1 cm2 nebūs.

0,43cm2. Jeb d=0,74cm. Svītra uz durvīm nav šaurāka par šo, tāpēc šis neko nedod.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Fizika tomēr ir eksperimentāla zinātne. Atceros kā savulaik teica profesors Juris Miķelsons, kurš mums mācīja teorētisko mehāniku: "Var matemātiski korekti izvest formulu, kas, piemēram, noteiks, kādā virzienā griezīsies ūdens virpulis, izplūstot no izlietnes. Bet ja realitātē tas ūdens griezīsies pretējā virzienā, tad tiks izvesta jauna formula, tāda, kas atbilst realitātei, lai cik tā pirmā būtu matemātiski perfekta." Citiem vārdiem sakot - vajag izstrādāt praktikuma darbu. Nopirkt pudelīti, izmērīt fokusa attālumu un mēģināt dedzināt dažādus materiālus dažādos apstākļos. Kurš piesakās? Es ne!

Labots - M_J
  • Patīk 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , superKrona teica:

Interesanta ir pārtraukuma vieta, no pudelītes tur staram ēna nebūtu, stars it kā nācis no apakšas (no krēsla) un rokturis metis ēnu staram.

jā. šķiet, ka šis ir būtiskākais novērojums.

no kurienes būtu jānāk gaismai, lai uzreiz sanāktu tieši tāda deguma pēda (tsk lai pāreja no apšuvuma uz rokturi izskatītos bez pārtraukuma) ?

es minētu, ka kāds debīliķis no apkārtējām mājām testējis lāzerīti, varbūt caur sānu spogulīti...

Labots - ervie
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Es vakar pētīju cik tālu lāzerītis no mērķa jāliek, lai varētu normāli nofokusēties (cnc gravierim). 300mW lāzerītis, smuki dedzina, kad ir nofokusēts pilnīgā punktā. Ar uzsvaru uz vārdu "punktā". Baltu papīru vispār neietekmē. 5W zilais (nezinu, vai ķīniešu vati, bet dedzina smuki) jau var nedaudz izfokusēt un baltu papīru aizdedzināt, bet runa ir  < 1mm, ne par kādiem kvadrātcentimetriem vispār runa neiet.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 3 minūtēm , ervie teica:

testējis lāzerīti

No blaskus mājas baigi nopietno lāzerīti vajag. Salons tapsējums ir gaišs. Da tur kaut kādu 60W CO2 kā minimums vajag.?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Lāzeram tie vati ir elektriskā patērētā jauda, nevis stara gaismas jauda. 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 28 minūtēm , e = d teica:

Lāzeram tie vati ir elektriskā patērētā jauda, nevis stara gaismas jauda.

Neesmu par šo pārliecināts. Bet, vienalga, atšķirība nav par kārtu.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Bija eksperiments pusdienlaikā. Pamēģināju ar MTO1000 padedzināt. Ja precīzi nofokusē, tad brūno finieri ļoti lēnām un negribīgi svilina. Baltu papīru skuju. Līdzko nedaudz izfokusējas, tā ne velna. Lēca no fotopalielinātāja ar 100mm diametru un apmēram tādu pašu fokusa attālumu šķiļ uguni.

Link to comment
Share on other sites

Lai apdedzinātu tāda platuma līniju, jābūt lēcai vai paraboliskajam spogulim uz kādu pus vai metra diametru. Tad nu gan fokuss+/- . Nu nenotiks takšu brīnumi vai objektīvs ar fokusu 10 vai 1000, bet lēcas diametrs 5cm. Enerģijas daudzumu ko kāda virsma saņem , nosaka virsmas laukums. A lēca/parabolliskais spogulis vienkārši ''savelk'' mazākā laukumā un attiecīgi palielina to enerģiju uz laukuma vienību.

Link to comment
Share on other sites

Līnijai blakus tur lineāls nebija. Pēc kā ņem platumu? Tas varbūt baiss zooms?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu tad jau kāreiz arī sanāk, ka ja auto salons saulainā dienā saņemot ap 300W uz m2, tad pat ja lēca safokusē to jaudu 2x lielāku vai vairāk uz to pašu laukuma vienību, tad iespējams apdedzināt.

 

Tad kā var izskaidrot apdedzinātos salonus ar parastu plastmasas ūdens pudeli?

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Jā, lai dievs nogrābstas..

Uz kaut ko šādu tikai bootā var spriedelēšana izvērsties.:heat:

Te varētu parādīt pirkstu, un arī tad jau varētu šajā sakarībā līdz optiskās ilūzijas teorijai iziet.

Ņemat biedru Martinii pulkā, būs jestrāk.

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Vienīgais veids kā noskaidrot patiesību būtu atrast video autorus, noparkot auto tanī pašā vietā un redzēt rezultātu, cerot ka sakritīs tādi paši apstākļi. 


Pirms 3 minūtēm , Stasss teica:

bootā var spriedelēšana izvērsties

Nākamreiz apdomā 7x pirms publicē nepārbaudāmu, nepierādāmu materiālu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

Nākamreiz apdomā 7x pirms publicē nepārbaudāmu, nepierādāmu materiālu.

Ok, pirms publicēšu, obligāti došu Tev izvērtēt!

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Takš mythbusters mēģināja. Skuju ko var ar pudeli aizdedzināt/izdedzināt. Var katrs pats pamēģināt! 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Nu pag. Es tā īsti nesapratu, kur ir problēma. Kāpēc apspriest šādu tēmu ir stulbāk nekā piemēram kādu datorspēli (kas manā skatījumā ir stulbi ?). Tak tagad cilvēki ierauga debesīs Merkuru, taisa selfijus ar NLO. Vai zirneklis naktī pārrāpo pāri novērošanas kameras objektīvam un rezultātā pa pagalmu naktīs staigā gumanoīds ar taustekļiem un saimniekiem bail iet ārā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Stasss teica:

Uz kaut ko šādu tikai bootā var spriedelēšana izvērsties.

Biedri vēl nav sākuši tā nopietni apspriest pupus, kas bija redzami tevis ieliktajā video.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , vvv teica:

Biedri vēl nav sākuši tā nopietni apspriest pupus, kas bija redzami tevis ieliktajā video.

Bij tur tādi ar? Nepamanīju..:biggrin:

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Stasss teica:

Nepamanīju..:biggrin:

Lūk, diskusija sākusies.

Biedrs Stasss uzskata, ka pupi bija nepamanāmi.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 39 minūtēm , Ronalds teica:

Takš mythbusters mēģināja. Skuju ko var ar pudeli aizdedzināt/izdedzināt. Var katrs pats pamēģināt! 

Sanāk ka šis nav taisnība? Līdzīgi video ir arī ar pudelēm.

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tiko pamēģināju ar pustukšu etiķa pudeli, līniju projicē diezgan labi. Karstumu īpaši just uz rokas nevarēja, bet arī ilgāk par 2 min nemēģināju.

Iespējams ka pāris stundas tā noturot bez kustināšanas var arī kautko uzkarsēt līdz brīdim kamēr jau sāk degt.

 

IMG_20200527_145240.jpg

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 57 minūtēm , Ronalds teica:

Takš mythbusters mēģināja. Skuju ko var ar pudeli aizdedzināt/izdedzināt.

Neesmu to sēriju redzējis. Uzskatu, ka var iegadīties, ka Saule caur pudeli izraisa aizdegšanos. Dabā notiek pavisam mazvarbūtīgas, gandrīz neiespējamas lietas.

Link to comment
Share on other sites

ruukjis
Pirms 5 minūtēm , AndrisBB teica:

Sanāk ka šis nav taisnība? Līdzīgi video ir arī ar pudelēm.

Sanāk, ka šī nav pudele.

Pie skaritības, ka pudeles forma un ūdens tajā veidos lēcu, protams, var kaut ko aizdedzināt. Ja ņem Volvo kontekstā, tad tas ir fake and gay - tur viss ir garām, sākot no pudeles izmēra un beidzot ar deguma formu.

Nez, mans skaidrojums: nevajag aizrauties ar brīnumsvecīšu fetišu, kniebjoties uz Volvo priekšējiem beņķiem.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Iespējams ka pāris stundas tā noturot bez kustināšanas var arī kautko uzkarsēt līdz brīdim kamēr jau sāk degt.

 

Tikai tāds nenozīmīgs sīkums, ka saule "kustas", tur tad vajag mehānismu kas seko saulei..... ;) 


Pirms 6 minūtēm , vvv teica:

Uzskatu, ka var iegadīties, ka Saule caur pudeli izraisa aizdegšanos

Pamēģini speciāli ko aizdedzināt! Ātri tas nekādi nenotiek, jākarsē ilgi, jāseko līdzi saules kustībai. Pat speciāli tas ir praktiski neiespējami. Kur nu vēl nejauši! Nē nu moš pūš pareiza virziena un stipruma vējš, kur griež pudeli līdzi saulei.... :D 

Link to comment
Share on other sites

Protams, lai tas notiktu daudz kam jāsapas, bet izslēgt tādu iespējamību nevar. Jā, internetā diezgan daudz video, kā ar pudeli izdedzina caurumus. Pat oficiāli pažarnieku brīdinājumi, lai cilvēki patur prātā, ka karstā saulainā dienā automašīnā atstāta pudele var izraisīt izsvilumus, gadījumi iz dzīves, kad tā ir noticis.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 1 minūtes , vvv teica:

Jā, internetā diezgan daudz video, kā ar pudeli izdedzina caurumus.

Jā, internetā ir ļoti daudz feiku video. Montāža dara brīnumus! 

Ja tu domā, ka var tad paņem pudeli un pamēģini! Pudeles nav deficīts un saule arī šodien spīd! 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Ronalds teica:

Jā, internetā ir ļoti daudz feiku video

Nevar būt, tur taču tikai taisnību rāda! Tu taču pats tā teici!

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Ronalds teica:

internetā ir ļoti daudz feiku video.

Esot kaut kādi ukraiņu profesora video par covid. Tas laikam par šiem.

  • Patīk 1
  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Tad tu vienīgas zini kas ir īsts un kas ir fake?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Ronalds teica:

Pudeles nav deficīts un saule arī šodien spīd!

Pavēss laiks. Pavisam karstā laikā labāk mēģināt. :D

Es nesaku, ka tas tā vienkārši. Jā, tur visam jānostājas labvēlīgi, pareizas formas pudele, uzkarsusi virsma, Saule pareizā leņķī..., droši vien, varbūtība pavisam maza, bet es karstā saulainā vasaras dienā neslēgtu derības ne ar vienu, kurš piedāvātu - saderam, ka es ar Saules un ūdens pudeles palīdzību varēšu pabojāt tavam auto salona apdari, neteikšu viņam - mēģini vien, nekas tev nesanāks.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 7 minūtēm , vvv teica:

Pavēss laiks

Tu domā ka no gaisa temperatūras atkarīgs saules starojuma stiprums? :D :D :D 

 

Pirms 8 minūtēm , vvv teica:

bet es karstā saulainā vasaras dienā neslēgtu derības ne ar vienu, kurš piedāvātu - saderam, ka es ar Saules un ūdens pudeles palīdzību varēšu pabojāt tavam auto salona apdari,

Es nesaku, ka speciāli darot, nevar auto salonu sabojāt. Bet tomēr tam, spriežot pēc @AndrisBB veiktā eksperimenta, tam vajag diezgan ilgu laiku. Tātad jāseko saules kustībai. Un es nevaru iedomāties nevienu veidu, kā nejauši pudele var saulei sekot.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ronalds teica:

Tu domā ka no gaisa temperatūras atkarīgs saules starojuma stiprums?

Es to domāju tā - karstā laikā viss ir uzkarsis, aizdedzināt kaut ko uzkarsušu ir vieglāk.

Link to comment
Share on other sites

ruukjis
Pirms 35 minūtēm , vvv teica:

Es to domāju tā - karstā laikā viss ir uzkarsis, aizdedzināt kaut ko uzkarsušu ir vieglāk.

Nu ne gluži. Ja ādas beņķī iesēdināta tava pakļa, kura to silda ar ~ 37C un, izrādās, beņķim ir apsilde, pieņemsim, ar 40C, tad rezultējošā temperatūra nebūs gana augsta, lai to aizdedzinātu. Vai ādas beņķis uzsils ātrāk, ja to silda tava pakaļa un apsilde vienlaicīgi - noteikti, jo T starpība ir neliela, bet nekad virs 40C. Situācija anloģiska - mašīnas salona T var uzkarst, es nezinu, ~ 50C? 60? Lai kaut jelkas sāktu degt vajag ~200C, attiecīgi būs pilnīgi pofig vai virsmas sākuma T ir 20C vai 60C - vai nu tev ir kaut kas, kas T var pacelt līdz 200C vai nav.

Es nezinu vai es jau to teicu, bet Volvo sadegušais salons ir fake 'n gay.

Labots - ruukjis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Fufelis tā degšana ar pudeli! Ar lēcām var. Bet ne jau ar pudeli:

1. Stikls pudelēs nav pietiekami dzidrs - attiecīgi tas vairāk izkliedē gaismu, nekā koncentrē;

2. Pats šķidrums arī dara to pašu.

Muļķības un apdrošināšanas iegūšanas mēģinājums.

Pretējā gadījumā visi lielie objektīvu ražotāji sen jau būtu pārgājuši uz objektīviem, kuros optiku aizvieto pudeļu stikls un kāds minerālītis...

  • Atbalstu 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Par sadegušo Volvo cits stāsts.

Pirms 8 minūtēm , ruukjis teica:

attiecīgi būs pilnīgi pofig vai virsmas sākuma T ir 20C vai 60C - vai nu tev ir kaut kas, kas T var pacelt līdz 200C vai nav.

Tie internetā minētie gadījumi par no Saules un pudelēm sakusušiem autosēdekļiem visi bija ļoti karstās dienās notikuši. Gan jau tie nepieciešamie 200°C, vai cik tur ir, tajos gadījumos uz īsu brīdi, priekš 20°C virsmas tas brīdis par īsu, toties priekš 60°C virsmas nostrādā.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...