Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Zin, es taču lasīt māku. Pats taču vēl ne tik sen biju teicis, ka kaut kādu apstiprinājumu sistēmu vajag.

 

Kas tad notika ar Biedri++ grupu? Vakar arī tāda bija

Link to comment
Share on other sites

Viss ok, admins safisās meistarībā :D Tie pāsi biedri+ tikai mazas niansītes atšķiras, 

Link to comment
Share on other sites

Gestapo
Pirms 3 minūtēm , Zin... teica:

tikai mazas niansītes atšķiras, 

 

:lol: var teikt arī tā 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
pirms 4 stundām , Raimonds1 teica:

Un tad brīnās, ka gudrie, labie, godīgie nepiesakās ne par premjeriem, ne prezidentiem, ne vadīt visādas būtiskas valsts iestādes!

Gudrie, labie un godīgie uzturas šeit forumā :dance3: un projām neiet.

 

A bet ja par Repši, tad man vēl tagad smiekli nāk, kādi burkšķi panesās teju visos sabiedrībās slāņos, kad šis ierosināja smelties Honkongas pieredzi cīņai ar korupciju un ieviest tās pašas metodes. Un es ne jau par to vai šis to ieviestu vai nē un cik šis adekvāts vispār bija un būs...

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 3 stundām , snukurins teica:

Lai cik labs,gudrs un nekorumpēts būtu cilvēks,ja viņš domā ar galvu tad viņam ir jābūt skaidrs ka tādam Saeimā nav ko darīt,Laika nosišana jeb sistēma ,,noēdīs,,

 

Pa lielam jau tā ir. Mani tik zvērā interesē kā citas, "krutās" Eiropas valstis ar demokrātijas palīdzību tikušas no tās korupcijas un oligarhijas vaļā. Piem. Zviedriju, Dāniju un Norvēģiju es uzskatītu par relatīvi tīrām. Un tur arī cilvēks parastais dzīvo gana labklājīgi. No otras puses Itālijai un Francijai labāk nesekot - esmu dzirdējis, ka neko diži labāk par mums tur neesot.

Link to comment
Share on other sites

Kamēr SAVĀS problēmās vainosiet citus, tikmēr arī būsiet bomži(relatīvi), kas esat tagad.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , VebKamera teica:

Mani tik zvērā interesē kā citas, "krutās" Eiropas valstis ar demokrātijas palīdzību tikušas no tās korupcijas un oligarhijas vaļā. Piem. Zviedriju, Dāniju un Norvēģiju es uzskatītu par relatīvi tīrām.

Papildinot Rubb, lūk skandināvijas kultūras pamats https://en.wikipedia.org/wiki/Law_of_Jante (žēl neizdevās uz reizi atrast latvisko tulkojumu)

vai esam paši gatavi pēc tādiem principiem dzīvot?

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Mjā, ja tā padomā, visi skandināvi, kas te Latvijā strādā, tieši šādi uzvedās.

Tas, kurš fano par skandināviem ir savā mērā aptaurēts. Jā, algas ir lielākas, ceļi gludāki, bet cilvēki ir šausmīgi.

Man nevajag, lai mani pretīm nākot sveicina, bet gan lai nemēģina apjāt, kā tas skandināviem ir pieņemts.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 19 minūtēm , ervie teica:

Papildinot Rubb, lūk skandināvijas kultūras pamats

 

Nekad neesmu dzirdējis par ko tādu realitātē. Pazīstu vairākus cilvēkus, kuri aizvākušies uz Zviedriju un Norvēģiju. Tur ir savas sabiedrības īpatnības, noliegt nevar. Bet nekādu baiso cilvēku šausmīgumu, apjāšanas mēģinājumus u.t. neesmu redzējis.

 

Mani drīzāk kretinē, ka no tādā Latvijā no katra manis nomaksātā nodokļu un pakalpojumu eiro daži konkrēti purni uztūkst vēl treknāki. Un tam es gan esmu redzējis pamatojumu no cilvēkiem, kuriem ticu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Bruketajs teica:

bet gan lai nemēģina apjāt, kā tas skandināviem ir pieņemts.

Es Tev ieteiktu mazāk uzturēties Amsterdamā un pīpēt zāli, jo šitas apgalvojums ir kaut kāds pilnīgs pī... mana pieredze ir pretēja! Cilvēki ir daudz pozitīvāki, nekā pie mums, kā arī ir ļoti pretimnākoši. Piemēram. Cilvim nav ko samaksāt par dzīves vietu(tas ir īre), a saimnieks ir ar mieru pagaidīt divus mēnešus. Bez kādiem procentiem!

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Tev nav gadījies strādāt ar skandināviem (visvairāk norvēģiem un dāņiem) - pat ja tas netiek pateikts skaļi, katrā viņu teikumā ir zemteksts - mēs esam galvenie, bet jūs esiet lauķi. Ja dāņu IT admins uzstādīs serverim 2 antivīrusus, kas to pasākumu noliks guļus uz atlikušo dienu, tas būs absolūti normāli, bat ja latvietis viņam to aizrādīs, tad var norauties uz problēmām. Protams, viņi ir bagātāki un labāk attīstīti, bet ne jau pēc piķa jādzenās. 

Pirms 7 minūtēm , VebKamera teica:

Mani drīzāk kretinē, ka no tādā Latvijā no katra manis nomaksātā nodokļu un pakalpojumu eiro daži konkrēti purni uztūkst vēl treknāki.

Šai lietai nav potenciāla mainīties - ne tā mentalitāte mums.


Pirms 1 minūtes , Rubb teica:

Cilvim nav ko samaksāt par dzīves vietu(tas ir īre),

Arī šeit būtu cilvēki, kas pagaidītu, bet ne visi un ne 2 mēnešus.


Pirms 4 minūtēm , Rubb teica:

Amsterdamā

Tas nav skandināvijā... ;)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , Bruketajs teica:

Tas nav skandināvijā... ;)

Nu OK. Pīpēt zāli skandināvijas valstīs :)    Labāk palika?

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Nu var jjau teikt kā šņukurs - tipa by default visi politiķi ir dibenzellii un sistēma noēdīs un godīgam tur nav ko darīt. Nu bet tad kāda jēga cepties par to, ka politiķi ir dibenzellii, tač tikko pats jau to definēji. Politiķi dara tieši to, ko visa tauta (nu, ok būtā ir izņēmumi :biggrin:). Piem. Zaķis gribēja savai laivai pevēenu noblēdīt... aļļooo, tauta! Tak to dara katrs kam vien ir iespēja. Teiksiet, ka nē? Tad jūs uz Mēness laikam dzīvojiet. Toreiz dzirdēju no viena paziņas (kurš pats visu, ieskaitot tualetes papīru, ņem uz savu kantori bez pēvēena) tipa ... ai, ai, Zaķis lien politikā un šitā dara. Sistēma viņu samaitāja? Nu var tā teikt! Tikai krietni agrāk, bērnībā jau :biggrin:. Problēma ir galvās. Mums sadzīvē krietna puse ir infantili p-ohujisti  - pieķeru savu kaimiņu, kad šis gāž savu atkritumu maisu stiklam domātajā konteinerā. A viņam p-ohuj! Tā arī pasaka. Domājiet viņam tā attieksme jebkurā citā dzīves sfērā ir savādāka? Poitiķi jau nav no Marsa atlidojuši (labi, Repše neskaitās:haha:).

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Bruketajs teica:

Skandināvijas valstīs pīpēt zāli nav atļauts. 

Latvijā arī nedrīkst. Un? Tiešām nepazīsti nevienu, kuri to dara?  Dzīvo sterilā telpā, kur sienām ir mīkstas sienas utt?

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 19 stundām , Emilz teica:

Kas tad notika ar Biedri++ grupu? Vakar arī tāda bija

Ir arī tagad, bet viņa tiek likta kā papildus grupa, Un pie avatara viņu redzēt nevar. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
pirms 4 stundām , Rubb teica:

Tiešām nepazīsti nevienu, kuri to dara?

Mana māte ārstēja tos "kas to dara".

Esmu redzējis telpu, kurā "sienām ir mīkstas sienas". Forši, bet nepraktiski parastam cilvēkam, bez īpašām vajadzībām.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , Bruketajs teica:

Šai lietai nav potenciāla mainīties - ne tā mentalitāte mums.

Šeit pie vainas būs arī izglītība. Nevis sliktā izglītība, bet komunistiskās partijas "skolā" un čekas kvalifikācijas celšanas kursos gūtā izglītība.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 44 minūtēm , ggg97 teica:

Nevis sliktā izglītība, bet komunistiskās partijas "skolā" un čekas kvalifikācijas celšanas kursos gūtā izglītība.

Jācer, ka līdz ar šo parazītu paaudzes izmiršanu, situācija sāks uzlaboties...

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Nekas par to neliecina, korupcija ir visos līmeņos ar tagad un tiem, kas nav nekādās čekas skolās gājuši. Jāved visi uz tuksnesi 40 gadu pastaigā, tad varbūt kaut kas mainīsies. 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Man atkal škiet, ka ir jāiemācās novērtēt to KAS IR, nevis to kā nav. Kā arī jābeidz vainot savās problēmās citus.

Aha, škiet esmu minoritāte.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Aicinājumam nevainot savās problēmās citus ir racionālā un irracionālā komponente.

Blēži mēdz šo izmantot, lai attaisnotu savas blēdības.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Rubb, neesi rados ar Hūtes kungu - tev tāda komuņagas leksika. Meklējiet visu sevī - tu pats esi vainīgs, ka tevi drāž tūplī. Esiet pateicīgi, ka jūs nedrāž rīklē un tūplī vielaicīgi - priecājaties - tur melnajā kontinentā ir vēl sūdīgāk. Principā tas saucas uzmanības novēršana no aktuālām problēmām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , MaurI teica:

Rubb, neesi rados ar Hūtes kungu

Cik zinu, tad nē. Tomēr izskatās, ka pats komplekso par kaut ko... no kurienes esi? Varbūt varēšu ieteikt labu psihiatru/psihologu/psihoterapeitu - ir šādi, tādi kontakti palikuši no studiju laikiem :)  

Link to comment
Share on other sites

Rubb, nevajag jau iet galējībās - pats varu nokonsultēt kādu, ja vajag - gan alkaholisma problēmu skarā, gan ģimenes lietās.

Vienkārši apgalvojums, ka visas problēmas ir iekšējas, nav patiess. Ir presonīga rakstura problēmas, par ko katram pašam individuāli jāuzņemas atbildība un ir lietas,kas skar, teiksim tā - sabiedrību. Un teikt, ka problēmas, kas skar sabiedrību kopumā, var risināt kaut kā individuāli ir gana absurdas, īapši ņemot vērā, ka mums taču ir izveidota politsociāla iekārta, kurai uz papīra būtu jādarbojas tieši sabiedrības problēmu risināšanai.

 

Ja tu brauc pa šoseju un nolauz riteni bedrē - no vienas puses jā, pats vainīgs, idiots, ka nepamanīji - tā tev vajag, bet no otras puses, vai maksājot degvielas akcīzes nodokli, ceļu transportlīdzekļa ekspluotācijas nodokli u.c. nodokļus nav tiesību sagaidīt, ka nav jāstreso par dziļajām bedrēm uz ceļiem? Retorisks jautājums, negaidu atbildi...

 

e=d - tagad labāk?

Labots - MaurI
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , MaurI teica:

ceļu ekspluatācijas nodokli

 

kur tu tādu pamanies maksāt?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 34 minūtēm , MaurI teica:

pats varu nokonsultēt kādu, ja vajag -

varētu smalkāk?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , alusbundza teica:

varētu smalkāk?

Varētu arī smalkāk - no špicglāzītēm, ja nepatīk no skaldņglāzēm. :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , ggg97 teica:

ja nepatīk no skaldņglāzēm.

Tu klasiku neapvaino. cik paaudzes pie viņām ir izaugušas! :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

darklight

Protams, ka nevar meklēt sevī vainu visām negācijām, kas valstī notiek. Bet jautājums ir par attieksmi. Pret nebūšanām ir jācīnās, tās nevajag pieņemt par pašsaprotamām lietām. Un nākotnē jāraugās optimistiski - ja mēs īdēsim, ka šitā valsts ir sūdubedre un laimīgi tie, kas aizbraukuši - tad te nekad nekas labs nebūs. Zagt tāpēc, ka deputāts A arī it kā zogot, un lepoties ar to ir debīli. Nemaksāt nodokļus, jo valsts, tavuprāt, nemāk viņus pareizi izlietot, un lepoties ar to ir debīli. Mest benčiku zemē nevis miskastē, jo Fedja no kaimiņu poģika tā dara, ir tieši tik pat debīli.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 6 minūtēm , darklight teica:

Bet jautājums ir par attieksmi. Pret nebūšanām ir jācīnās, tās nevajag pieņemt par pašsaprotamām lietām.

Pastāsti reāli kā cīnīties??? 

 

Es uzskatu ka patreizējas politiskās sistēmas galvenā problēma ir tāda, ka lielākā daļa vēlētāju ir absolūti ideoti kurus var viegli "piekukuļot" ar lētiem, populistiskiem un neizpildāmiem solījumiem! Un deputātiem nav ne mazākās atbildības  par to, ko viņi sola! Piemēram vienotība solīja, ka nodokļi netiks palielināti, bet tagad naski tiek strādāts pie nodokļu celšanas! Man ir pilnīgi vienalga vai tas eur man tiek atņemts kā IIN, NIN, Soc nodoklis vai kā akcīze degvielai! Summa nemainās no saskaitāmo kārtības! 

Nez kādas izredzes ir tikt pie varas partijai, kas teiktu:

Lai LV kļūtu patīkama investoriem,  mums jāsamazina nodokļi un līdz ar to arī valsts izdevumi. Atlaidīsim 1/2 no valsts pārvaldes, samazināsim finansējumu armijai, ieviesīsim pensiju un soc pabalstu izmaksu griestus. Pārstāsim barot dīkdieņus kas māk tikai kopoties (aļa daudzbērnu ģimenes), utt, utjp citi nepopulāri mēri! 

 

Šeit es redzu tika divus risinājumus - pirmais - drastiskais - balsot var tikai tie, kas maksā nodokļus! Nevajag aizmirst, ka visi kas strādā valsts darbu reāli nodokļus nemaksā, bet gan pārtiek no viņiem! Domājams godīgi - kas maksā, tas arī pasūta mūziku! 

 

Otrais - balsot var tikai tie, kas vismaz minimāli sajēdz par to, kā strādā valsts un ekonomika! Pirmais - atņemt balss tiesības krimināli sodītām personām un personām ar garīgām saslimšanām kas liedz iegūt auto vadītāja apliecību. Plus kopā ar velēšanu biļetenu tiek iedots neliels tests, kā eksāmens ar kura palīdzību tiek pārbaudīts vai persona ir kaut cik spriests spējīga! 

 

Bet - kāpēc gan lai pie varas esošā elite ko tādu ieviestu???? Nekas tāds nekad netiks darīts, jo aitu baru ganīt ir viegli! 

 

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Katrai problēmai parasti ir vairāki risinājumi. Viens reālais, un vesela kaudze fantastisko ....

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Jā, cilvēkam ir tiesības būt stulbam! 

Bet stulbiem cilvēkiem nebūtu jāpiedalās valsts pārvaldē! 

Apmēram tas pats kas tiesības vadīt auto - visiem netiek ļauts to darīt! 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , Ronalds_ teica:

patreizējas politiskās sistēmas galvenā problēma ir tāda, ka lielākā daļa vēlētāju ir absolūti ideoti

 

Ko tu teiktu, ja es piedāvātu versiju, ka patreizējās politiskās sistēmas problēma ir negodprātīgi kormpēti cilvēki, tā teikt PSRS mantojums? Kādu vispār izvēli vēlēšanās ir iespējams izdarīt, ja nav no kā izvēlēties + etniskās piederības dilemma un ar to saistītā problemātika, kas arī ir PSRS mantojumiņš, par ko vēl ilgi varēsim atcerēties?

 

Nevardarbīgs, manuprāt, ir tikai viens risinājums - kādam indivīdam vai indivīdu grupai, kas apveltīti ar augstu morāli, godprātu un vēlams intelektu jādibina politiskais spēks. Tikai nevis pēc atvērto durvju principa, bet individuāli uzrunājot līdzīgus cilvēkus. Un arī tad tas viss būs zem "varbūt" jautājuma. Ej nu sakasi 500+ kristāldzidras dvēseles, lai startētu saeimas vēlēšanās. Tā ka ar diezgan utopisks scenārijs.

 

Par nodokļu maksāšanu...nu zini - kā saka peregnul palku - labi - pilns ar nevajadzīgiem amatiem sadomāts valsts pārvaldē un pakārtotajās struktūrās, bet tomēr to cilvēku darbs ir tikpat vērtīgs kā tavējais, kas "pelna" naudu. Tie pārējie tomēr - atkal teikšu - kaut uz papīra, bet cenšas nodrošināt sociālos pakalpojumus u.c. ikdienas fīčas, lai tev pašam būtu komfrotabla dzīve. Vērtēt viņus kaut kā zemāk, principa pēc....es teiktu - apdomā to lietu kārtīgāk. Ja pats neesi darba devējs, tad arī tu nemaksā nodokļus - patiesībā par tevi maksā darba devējs, līdz ar to tad, kas - juridisko personu pārstāvji tik varēs balsot? Nu labi es ironizēju, bet nav tālu un atgriezīsimies, ka balsot varēs tikai vīrieši, kam ir zemes īpašumi...

 

Kas mani pašu nodarbina ir tas, ka politikā ir ļoti liels īpatsvars 60+...un izglītības tiem figurantiem ar tādas "interesantas", tas gan rada bažas.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Ronalds_ teica:

samazināsim finansējumu armijai

No viena partija to jau visu laiku sludina, laikam tāpēc arī uzvar Saeimas vēlēšanās...

Jā un Ukraina tā arī darīja, beidzās gan tas bēdīgi.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile
1 stundu atpakaļ, Ronalds_ teica:

Otrais - balsot var tikai tie, kas vismaz minimāli sajēdz par to, kā strādā valsts un ekonomika! Pirmais - atņemt balss tiesības krimināli sodītām personām un personām ar garīgām saslimšanām kas liedz iegūt auto vadītāja apliecību. Plus kopā ar velēšanu biļetenu tiek iedots neliels tests, kā eksāmens ar kura palīdzību tiek pārbaudīts vai persona ir kaut cik spriests spējīga! 

Pārsvarā, visas pēdējā gadsimta šaizes ir sākušās no tā, ka kādai grupai kaut kas tiek atņemts. Tā sacīt, visas mūsu problēmas ir no šitiem, aizliedzam/izsūtam/nošaujam un dzīvosim zaļi. Ir tikai viena problēma, tas tā īsti nestrādā, nu, ilgtermiņā. Tepat būtā bija viens leģendārs vecbriedis, kas laiku pa laikam slavināja veļiko cccp, jo, redz, solfedžo skolotājai hata Rīgas centrā savulaik iedota. Skarbo patiesību, ka tā hata kādam bija atņemta, un, tagad atgriežoties viņa slavētajai sistēmai, viņš pats būtu viens no pirmajiem, ko palūgtu žilpoščaģu atbrīvot, kaut kā dzirdēt negrib.

Es drīzāk teiktu, ka vēlēt tiesības ir tiem, kas maksā IIeN. tas būtu godīgi. ja kāds jaunībā ir tiesāts un notiesāts, bet iznācis ārā un strādā, tad būtu netaisnīgi viņam atņemt tiesības vēlēt. Savukārt, pensionārs, kas dzīvo no pašreizējiem nodokļu maksātājiem atņemtas naudas, protams, balsos par to, kas solīs dot vairāk.

1 stundu atpakaļ, Ronalds_ teica:

Es uzskatu ka patreizējas politiskās sistēmas galvenā problēma ir tāda, ka lielākā daļa vēlētāju ir absolūti ideoti

Spilgts piemērs. :)

 

1 stundu atpakaļ, Ronalds_ teica:

Lai LV kļūtu patīkama investoriem,  mums jāsamazina nodokļi un līdz ar to arī valsts izdevumi. Atlaidīsim 1/2 no valsts pārvaldes, samazināsim finansējumu armijai, ieviesīsim pensiju un soc pabalstu izmaksu griestus. Pārstāsim barot dīkdieņus kas māk tikai kopoties (aļa daudzbērnu ģimenes), utt, utjp citi nepopulāri mēri! 

ojjj.... Starp citu, krīzes laikā pensiju un pabalstu griestus ieviesa, kā lielu uzvaru Tiesa, pēc tam kā lielu uzvaru slavēja arī to, ka to atcēla (reklamēja gan, ka atceļ soc iemaksu griestus lielajām algām).

Ja cilvēks plena 10k UN maksā nodokļus, ir antikonstutucionāli viņam pateikt - tev nepienākas pabalsts no taviem nodokļiem. Es piekrītu, ka ir slieksnis, pēc kura nav aktuāls neapliekamais minimums; es varu piekrist, ka no 10k algas piespiest maksāt pilnu soc nodokli, iespējams, nevajag (jo pabalsti arī sanāk amorāli), bet tad izvēlamies - vainu ir griesti iemaksām un izmaksām, vai nav. Nevar būt griesti izmaksām, bez iemaksu griestiem.

Ir galīgi nepareizi sist tos, kas SPĒJ nopelnīt vairāk. Teiksim, jaunais progresīvais nodoklis man izskatās ļoti ok, kopumā vidusslānim nekādas izmaiņas algā nav paredzma, mazākās algas pieaugs un pavisam lielās - mazliet saruks (atkarīgs, cik pavisam lielas)

Tas, par ko Tu te aģitē, ir sociālpopulisms. Pacelt pabalstus, samazināt nodokļus...

 

Amerikā, piemēram, cilvēki nesaprot, kā tas tā būtu, ka es tagad maksāju nodokļus, bet viņi nevis krājas man, bet tiek izlietoti random penša pensijai, un man maksās kāds cits. Kā dzīvi strādāji, tā dzīvo vecumdienās. Nav tur ideāli, tas kapitālisms ir nežēlīgs, bet bāc, privātīpašuma un balsošanas ar maciņu štelle pie viņiem strādā.

Link to comment
Share on other sites

  • Racer locked this tēmaa
  • Zin... unlocked this tēmaa
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...