Jump to content

Muzikāli skandu statīvi


RudeWolf
 Share

Recommended Posts

Ilgu laiku esmu lauzījis galvu par tiem, kas klausās mazas skandas uz lieliem statīviem. Statīvs aizņem vietu, neļauj skandai padoties gravitācijas vilinājumam un labākajā gadījumā vēl izskatās jauki, lai vecene netaisa traku galvu. Tā kā man bija Equator Q12 "plauktinieces", tad statīvs bija jāņem brangāks un iepriekš minētā sajūta pastiprinājās. Izlēmu nepadoties statīvu industrijas afērai un cīnīties pret izniekoto vietu starp 30 kilogramīgo kluci un grīdu.

 

Kāpēc gan statīva vietā nelikt... statīv-veidīgu sabvūferi? Ap kādu 22. aprīli savu ideju vēlējos verificēt pie @kevins. Biju iedomājies Dayton Ultimax draiveri ielikt vajadzīgā izmēra kastē, kas nu balstītu Ekvatorus. Meistars manu ideju apstrīdēja, jo Dayton draiveri samērā smagi ar salīdzinoši pavājiem magnētiem. Ilgi biju dzirdējis teikas par draiveru "ātrumu", ko vieni pilnībā apstrīd, citi saka, ka visu vajag taisīt uz papīra membrānām. Kevins mani pārliecināja, ka vieglas membrānas ar labu magnētu ir vērts izmēģināt, ja vien tādas varētu atrast sabvūferiem... Un varēja! Sākotnēji spriedām par šādu SB Acoustics izstrādājumu - http://www.sbacoustics.com/index.php/products/subwoofers/15-sb42fhcl75-6/ Nav lēts, bet nav arī Audio Technology vai Accuton. Mīnuss ir tās 15 collas - statīvs sanāktu platāks par pašu skandu, ko turētu. Beigās Kevins sameta simulatorā kā uzvestos divi http://www.sbacoustics.com/index.php/products/subwoofers/12-sb34swnrx-s75-6/ . Sanāca tā pat vai labāk nekā 15am, plus ietaupītos savi 200EUR uz katru kasti.

 

Pēcāk vēl pačikājāmies ar draiveriem/tilpumiem un Kevins piekrita tos zārkus sataisīt. 200l tilpums, ports nostādīts uz 23Hz. Kopumā būvniecība neko steidzīgi negāja plus viens no SB draiveriem pienāca defektīvs. Fast forward divi mēneši un pirmā kaste sāka pieņemt taustāmu apmēru.

 

jg1x14F.jpg

 

Atvedām šamo pie manis, pa to laiku biju pagādājis arī pastūzi - https://www.img-stageline.com/products/audio/pa-amplifiers/digital-pa-amplifiers/sta-800d/ . Iekšā tādam ir Hypex moduļi un cerams, ka ar barošanu nav īpaši nolažots. 4 omos solīti tiek 2x400W, kas 3 omos attiecīgi varētu būt vairāk. Kas noderīgi - pastūzis izskatās neuzkrītoši, nepārspīlē ar ventilatoru un ir samērā neliels. Pagāja nepilns mēnesis un... es pārdevu Ekvatorus. Jep, man skandas reizēm apnīk un tad jātirgo nost.

 

Kevins atveda otru kasti un man draudēja samērā dobjš muzikālais noformējums divu sabvūferu izskatā. Par laimi pagāja pāris nedēļas un Ekvatoru vietā sev pagādāju somu Genelec 8050.

 

Sistēma nav īpaši pjūristiska. Transports->RME ADI-2 PRO AE:

  1. Analogie izvadi uz Genelec skandām, kam ar iekšējiem filtriem nomestas apakšas.
  2. Optika uz miniDSP 2x4HD->STA-800D->Bubinātāji

 

5lKSHCV.jpg

 

Tagad nu vajag piekārtot migu un ar REW istabas simulatoru saprast, kur visu vislabāk salikt.

 

Kopumā - milzu paldies Kevinam, procesā daudz ko jaunu uzzināju un ieguvu savā īpašumā nenormālīgi labu sabjus. Pie 23Hz telpā abi var sasniegt savus 120dB, ja grib pazīmēties. Es gan centos, lai sistēma pēc iespējas tīrāk spēlētu apakšējo galu, kas arī ir sasniegts.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , RudeWolf teica:

Statīvs aizņem vietu, neļauj skandai padoties gravitācijas vilinājumam un labākajā gadījumā vēl izskatās jauki, lai vecene netaisa traku galvu. Tā kā man bija Equator Q12 "plauktinieces", tad statīvs bija jāņem brangāks un iepriekš minētā sajūta pastiprinājās. Izlēmu nepadoties statīvu industrijas afērai un cīnīties pret izniekoto vietu starp 30 kilogramīgo kluci un grīdu.

Un ķipa tagad sieviete ir starā un neko ensaka par šiem izstrādājumiem? :D 

 

Bet nū cepuri nost, bliezienam jābūt labam gan jau, kad vajag

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
Pirms 1 minūtes , Zin... teica:

Un ķipa tagad sieviete ir starā un neko ensaka par šiem izstrādājumiem? :D

 

Viņas drēbju skapim iekšējais tilpums ir vairāk nekā 200l.

 

Pirms 1 minūtes , Zin... teica:

Bet nū cepuri nost, bliezienam jābūt labam gan jau, kad vajag

 

Ar šiem ir tā, ka var dabūt bliezienu, ja ir vēlme. Tādu, ka man skapju no reģipša sienas vajadzēja atbīdīt, jo siena locījās un sitās pret tiem. Tai pat laikā es tik vieglu un detalizētu basu neesmu nekur dzirdējis.

Link to comment
Share on other sites

Njā... Vajadzētu būt vareni!

Tik mazā istabā nav risks kļūt kurlam? :jester:

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
Pirms 5 minūtēm , Ronalds teica:

Tik mazā istabā nav risks kļūt kurlam?

 

Uzvelc austiņas un kļūsti kurls jebkur! Pa manam - vienmēr var pagriezt klusām, sūdi sākas, ja nevar pagriezt skaļāk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

par Genelekiem man likaas, ka tu njemsi kaadu no lielajiem master studio....tiesa, tiem gan nevajadzeetu tik augstus statiivus

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Būtu ņemis, ja varētu atrast zem 3K. Lētākais bija 1037A, bet nu - hrenviņzina, kā ar šipingu un cik laika zobs pa 21 gadu būs saēdis. Biš jaunāks 1038b jau ir 5 pakas un par to es drīzāk ķertu 2nd hand 8260a, kam ir koaksiālis un mazāk gadu.

Link to comment
Share on other sites

martinno

Viss ir forši, tik estētikas nekādas... IMHO, labāk būtu palicis pie statīviem...

Link to comment
Share on other sites

Imho izdkatās gana ok tie subji . 

P.s. kas par zaļajiem bubļikiem plauktā?

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Bubļiki vienam pamestam stiprekļa projektam bija domāti. 300VA, 2x41V, 2x25V (aizsardzības platei). Moš kādreiz atsākšu, jānomaina tranzistorus un gan jau aizies.

Link to comment
Share on other sites

interesents

Ir skaisti, lai labi skan, jautājums jau vairāk Kevinam, kas noteica skaļruņu, jeb kā tagad mēdz rakstīt "dinamiku":-) izvēli?

Kāpēc , piemēram, izvēle nekrita uz SEAS ( kas ir mans favorīts )atbilstošā segmenta Woooferi?

Link to comment
Share on other sites

vajadzetu saprast pirmkaart galveno uzdevumu - iipasniekam bija frontos ekvatori 12'', kurus meedza arii iegriezt liidz galam( peec specenes 117dB ) , taatad subiem bija jaabuut speejiigiem speeleet liidzi, turklaat defineetu diapazonu- pamataa no 20-50Hz. un lai uz tiem 20hz nav ne -10 ne  -5dB ....  Un tagad paskaties no seas, kas ir pieejams - excel sadaljaa viens 10'' pa 300+ eur gabalaa ar zemu rezonansi,  juutiibu 82-85dB no vienas puses un extra zemu mehaanisko labumu,un nelielu jaudu,  un leetajaa segmentaa cits 10'' ar 36 gramiem ( jaa skaisti ) , bet nosaciiti vaaju magneetu,nosaciiti nelielu jaudu, un rezonansi ap 29hz , kas veel sazin kaa performees pusoktaavu zemaak .... 

Labi, ir veel prestige seerijai viens wooferis ar 53/56 gramiem, bet tikai 10,7TM uz 8 omiem, ar 2'' spoli un 7mm gaajienu uz vienu pusi ... nu manaa saprashanaa pat ja vinjsh varbuut aatruma zinjaa buutu liidzveertiigs vai pat veel aatraaks, vinjam pietruukst kopeejaa tesiena/ rezerves. Es tachu neapspriezhu Rudolfa uzstaadiijumus - ja vinjsh saka, ka vajag to SPL , taatad vajag. Ja vinjsh liktu galaa 100w pastiprinaataaju, es iespeejams buutu izveeleejies citus skaljrunjus .

Turklaat - seas nav pieejamas eksotiskas 6 omu versijas, kuras var samest paraleeli un basa zonaa ieguut skaistus 4 vai mazliet zem tiem omus, kaa reizi paredzeetus konkreetam pastiprinaataajam. Ir vai nu 4 omu versijas, kur 2 skaljrunji taisiis iiso, vai 8 omu versijas, kuras paraleeli basa zonaa zem 5-6 omiem nebuus , attieciigi samazinaas pastiprinaataaja jaudas resurss.

Ir veel vairaaki apstaaklji kurus te siikaak nestaastiishu, ibo- Rudolfam bija uzstaadiijums X<Y<Z, izejot no tiem arii taada izveele ....

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2017.08.25. , 19:31, RudeWolf teica:

Mīnuss ir tās 15 collas - statīvs sanāktu platāks par pašu skandu, ko turētu.

:) ...tāpat visagala beigās platāks sanācis....

 

2017.08.25. , 19:40, RudeWolf teica:

Tai pat laikā es tik vieglu un detalizētu basu neesmu nekur dzirdējis.

Pat austiņās ?

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
pirms 16 stundām , Padjoms teica:

Pat austiņās ?

 

Austiņās tā basa padarīšana ir savādāka. Pirmkārt, daļa, īpaši atvērto, austiņu streiko zemajā oktāvā. Otrkārt, tā dzirdamība arī nosacīta - jūti, ka drusku spiediens mainās, modulējas apkārtējais troksnis un vēl parasti harmoniskās frekvences spēlē. Istabā 4x12" membrānas maina spiedienu visā telpā, ko jūti ne tikai ar ausīm, bet gan ar visu gaļu. Plus reizēm sāk dažādas lieta vibrēt un sajūta ir samērā iespaidīga.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Tie frontiņi tiek līdzi ? Izskatās nedaudz mazi :D Bet tā par tēsienu noteikti nav šaubu :) Prieks, ka boot top šādi projekti!

 

pirms 1 stundas , RudeWolf teica:

Plus reizēm sāk dažādas lieta vibrēt un sajūta ir samērā iespaidīga.

 

Pazīstama sajūta :pleasantry:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
1 stundu atpakaļ, Kaspars12 teica:

Tie frontiņi tiek līdzi ? Izskatās nedaudz mazi :D Bet tā par tēsienu noteikti nav šaubu :) Prieks, ka boot top šādi projekti!

 

Skaidrs, ka Geneleciem pirmajiem dūša izbeidzas. Šķiet, ka kādus 105dB var izspiest, moš vairāk... Problēma ir tajā, ka nav īpaši viegli uzbūvēt skandas, kas spēlēs 117dB un tik labi kā Genelec.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Dēm. Viens mīnuss šiem subjiem ir. Tas gan izpaužas brīdī, kad pārcelies uz sesto stāvu bez lifta.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Vismaz viņš katru otro nedēļu tās tumbiņas neved uz darbu un atpakaļ.. Lūk tā būtu izklaide..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
RudeWolf

Tā jamie mērās pie manīma.

 

GYY7Fd3.png

 

f60Oeq6.png

Link to comment
Share on other sites

nu tas thd skaidri paraada kur telpaa ir probleemas . patiesiibaaa tas thd neko objektiivu no tumbu performances neparaada :) ( ja vien nav meeriits pie tiem "sameeriitajiem" 108dB, par ko es protams stipri shaubos :)

bet nu prieks ka zemais gals izvelk :) tiesa, tas 35hz piikjis vareeja buut...objektiivi zemaak :)

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Nu šis bija tāds netīrs mērījums. Tāpēc arī AFR no-smoothoju. 35Hz jā, tur padomāšu, ko darīt - moš vienkārši "jāpagriež klusāk". THD pīķis gan jau no kaut kādas grabēšanas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , RudeWolf teica:

THD pīķis gan jau no kaut kādas grabēšanas.

50/50 ..patiesiibaa 25/75 .... jo pie nosmoothotas liiknes tu ( boot biedri )  neredzi, bet reaali var buut taa ka uz tiem 55Hz piem ir staavvilnis, un pamattonis nodzeeshas, bet harmonikas paliek, luuk tev arii piikjis ...tas pats uz 190/200Hz -->>>>>100 punkti starojums no griidas/ griestiem nevis grabonja

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...