Jump to content

CCTV / Video noveroshana.


Recommended Posts

INTRASERVERNET

Labs shajaa dienaa. Ir nepiecieshamiiba peec video noveroshanas kameraam. Kuras ir planots novietot pie garazhas, maajas. Video noveroshanu kameru skaits x3. Prioritaate ir video kvalitate un nakts redzamiiba, velams butu ka var aplukot caur internetu jebkuraa briidi, kad rodas nepiecieshamiiba. Par budzhetu nevaru precizet. Kam ir lietoshanaa, vai pieredze ar CCTV noveroshanas kameram, lugums pastaastiit un padalities ar ieteikumiem.

Link to post
Share on other sites
 • Replies 664
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • snukurins

  217

 • binary

  140

 • xp

  63

 • Stepselis

  35

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Šīs ir klientu standarta prasības. Un arī, ka "man jau neko nevajag"  - pārtop par "ko tik sūdīgi rāda?" Ja kādam liekat kameras, tad vinnozīmīgi ar rj45 - būs pašam un klientam mazāk problēmu.

Green sērija priekš CCTV ir pēdējais ko likt. Vajadzēja WD Purple.  

Interesantas tev tās iekštelpas. Es mājās cauru gadu zirnekļus ķeru un laižu ārā, lai sieva viņus nenoklapē

Posted Images

snukurins
 • 3 months later...

Lai neveidot jaunu tēmu uzprasīšu šeit. Kādam bija pieredze ar gataviem videonovērošanas kitiem no aliexpress? Piemēram tāds . Vajag vasarnīcā uz ziemu uzstādīt kādu kameru kura var filmēt pilnīga tumsā un lai atmiņas pietika uz 10 diennakts vai būtu labi ja ir kustības detektors ja tādi vispār eksistē. Izskatīju auto videoreģistratoru, bet 32GB atmiņas kartes pietiks tikai uz 2 diennakts un kustības detektor nav tik jūtīgs.

Link to post
Share on other sites

Bilde jau būs bet slikta.Tur pat īsti nav saprotams kādu standartu tās kameras izmanto,pieminēts tipa AHD bet tas ir pašam rakstītājam.

Edited by snukurins
Link to post
Share on other sites

Maznaudīgajiem varu ieteikt uzlikt HDCVI no Dahua

Link to post
Share on other sites
Ronalds
pirms 4 stundām , Yurijs teica:

Kādam bija pieredze ar gataviem videonovērošanas kitiem no aliexpress? Piemēram tāds .

Tas ir sūdīgas kvalitātes SD analogo kameru kits!

Bildes kvalitāte būs nekāda, kā jau SD kamerām.

Ja ir vēlme pēc video novērošanas sistēmas jāņem vismaz 2mpix IP kameras. Bet protams ka tur cipars cits!

Bet SD kameras nav nekāda jēga likt. No tik zemas kvalitātes ieraksta tāpat nav jēgas. Tad zagļu atbaidīšanai saliec kameru maketus.

 

 • Patīk 2
Link to post
Share on other sites

Paldies par atbildēm.

Dahua cik skatos ir stipri virs budžeta, iekārta + kamera vismaz ~ 100€.

Par to ķīniešu kitu, tur rakstīts 720p, tas jau nav SD, vai tik un tā kvalitāte būs nekāda? Var būt varat kaut ko konkrētu ieteikt, no tam pašam ip kamerām? Derēs ari kamera ar labu kustības detektoru un sd karti lai nav 24/7 jāieraksta. Tādi vispār eksistē? Auto videoreģistrators jūt tikai lielas kustības, piemēram mašīnas, cilvēks viņam pa mazs lai sākt ierakstu.

Diez vai izdosies aiznest to iekārtu, jo to plānoju uzstādīt mājā paslēptajā vietā un kameru aizvirzīt uz garāžu, kur principā ir visas vērtslietas.

Link to post
Share on other sites

Iz šodienas sarakstes citā listē:)
 

Iepirku šitādu,
https://www.ebay.com/itm/252020678931
notestēju, principā gaišā laikā OK. Tumsā gan kādu automātisku LED prožektoru vajag.

Raksta savā 16G SD kartē, trigerē kustību, māk e-mailus sūtīt, laikam arī uz FTP māk likt.
...caur sazin kādu CN alarmus telefonā ietrigerē... (CAMHI softs)

Ja kādam interesē, vopšem, normāls, savā vietā lietojams sūds. :o)

Nav zināms par tādiem pašiem, kas Ebajā pa 8..9$ tirgojas. Iespējams tādi paši...

----

Apsveicinu! Arii tiku ar IP CCTV apriikojies pa leeto. Ne taapeec, ka kriminogeenaa rajonaa rezideeju..- taa, pashizgliitiibai. http://ej.uz/hix8 bija ar atlaidi. Klaat piepirku http://ej.uz/7ury . Vecu BENQ 15" 4:3 formaata moni ar rocinjaam naacaas pieradinaat pie raxtaammashiinas minimaalajiem 1024x768.  Naktii cama IR gaismas ~15x20m monitoreejamai teritorijai bik' par iisu. Taapeec iehavoju dazhus http://ej.uz/ryjh, veel neiru permanenti uzstaadiijis, cik patesteeju to IR prozhektoru vazaajoties pa pagalmu - cmuki. Baigi cmuki;-] Nagi jau niez uz camu ar PanTiltZoom iespeeju. Nu, kaarteejaa pesso izgaashana, kroch. Iri praatiigs;-]

Link to post
Share on other sites
pirms 1 stundas , Yurijs teica:

Dahua cik skatos ir stipri virs budžeta, iekārta + kamera vismaz ~ 100€.

Tu esi piemirsis ka būs vajadzīgs pirkt arī HDD.

HDCVI kamera maksā ap 40Eur +barošanas bloks.

IP kamera ap 120Eur +barošana.

Starp citu ja liek HDCVI sistēmu tad nevajag vilkt koaksiālo kabeli bet gan CAT5,ja nu kādreiz liek IP kameras tad kabeļi jau ir.

Edited by snukurins
Link to post
Share on other sites

Paldies biedri par linkām un atsauksmēm. Palasīšu, papētīšu.

Man 80€ griesti uz visu iekārtu un kameru, tai skaita visi vadi, sensori, prožektori vai kas tur vēl vajag. HDD es neskaitu jo ir jau viens. Tai HDCVI kamerai man tik un tā vajadzēs ierakstes  iekārtu, es pareizi saprotu? Lētākais tur 66€.  Tad jau arī virs 100 sanāk.

Link to post
Share on other sites

Ja lasīsi pa daļām, tad ar tādu budžetu sanāks iekārta, kur labākajā gadījumā varēs redzēt, ka kāds ir bijis, bet ne jau atpazīt seju vai pat apģērbu :)

 

Pat SD kartes variantā tā pati 32GB karte būs jau 15 eur, paliek 65 eur. Es gan nesaprotu kāpēc tev iekštelpās vajag PIR sensoru, jo telpā bez kustības motion algoritmam jāstrādā ideāli. Problēma ir noliekot kameru ārā, kur vējš plosa krūmus, zāli vai snieg, vai lietus līst.

Link to post
Share on other sites
Ronalds

Pa 80 eur var dabūt normālu ip kameru. 

Ierakstu var arī uz kāda veca pc veikt.

Bet nu barošana, vadi, konektori.... Nē, pa 80 eur normālu sistēmu pat ar vienu kameru nesavākt!

 

Un neaizmirsti ka videonovērošana patērē elektrību. kādi 10 -15 eur mēnesī būs.

Link to post
Share on other sites
pirms 17 stundām , janiz teica:

Es gan nesaprotu kāpēc tev iekštelpās vajag PIR sensoru, jo telpā bez kustības motion algoritmam jāstrādā ideāli.

 

Man to visu ārā vajag. Vai aiz loga un novirzīt uz ārpusi, bet tad cik zinu būs problēma ar IR gaismu atstarošanu no loga.

Tik un tā paldies par ieteikumiem, uzvedinājāt uz īdēju. Ka jau teicu man pietiktu ar to FullHD auto videoreģistratoru, bet ir problēma ar atmiņu. Bet ja nemaldos viņam bija funkcija lai lietot ka webkameru. Tad reāli var uzlikt kādu nelielu datoru un IR prožektoru un būs tas kas vajag.

Link to post
Share on other sites
 • 2 months later...

Kopš rajonā uzradās jauni kaimiņi, ap māju sāk notikt kaut kādas dīvainības. Grūti gan saprast, sakritība vai saistīti notikumi. Sāku apsvērt video novērošanas nepieciešamību, sākumā kādām 3-4 kamerām, nākotnē varbūt vajadzēs vēl.

1) Kā ir ar kameru izvietošanu - labāk likt pie mājas sienas/stūra vai kaut kādā mastā blakus mājai? Viņām kaut kādu jumtiņu arī vajag?

2) Kas ir ar ierakstu tiem NVR - viņos iekšā var ielikt HDD vai jāslēdz caur kaut kādu USB? No storagēm pieejami ārējais 1TB 3.5", iekšējais 750GB 2.5" un kaut kāds 240GB SSD uz M.2.

3) Pēc kādas shēmas tipiski tiek nodrošināta barošana? Gribētos pieslēgt arī kaut kādu nelielu svina akumulatoru. Pēc manas saprašanas, pie aķa klemmēm var paralēli pieslēgt (a) lādētāju (faktiski kaut kādu barošanas bloku ar konstantu izejas spriegumu?) un (b) NVR caur kaut kādu sprieguma reguli, savukārt kameras barojas no NVR caur PoE. Jebšu tur viss ir sarežģītāk?

Link to post
Share on other sites
Ronalds

Izvieto kameras kā vajag. Var gan pie mājas stūra, gan mastā. Kā vajag. Āra kamerām nekādu jumtiņu nevajag.

NVR parasti vajag sata disku. Iespējams ka tajā ārējā ir iekšā sata hdd. 

Vismaz DAHUA NVRi barojas no 19v. Ja gribi rezerves barošanu ņem vien UPS. 

Bet tā ņem DAHUA nvr un dahua poe kameras. Principā nekā sarežģīta.

Link to post
Share on other sites

Varbūt sākumā pietiek ar pāris feikajām kamerām un zīmi uz vārtiem par videonovērošanu?

Link to post
Share on other sites

Uz feik kamerām nav vērts tērēt ne laiku, ne līdzekļus. Ir mēģināts, -pilnīga tufta. Bomāri pat iemācījušies ''ievertēt'' fake kameras. Narkomāni - tie vispār nāk pār privātenes teritoriju pāri tā kā tanki! Rāpjas pār sētām kā meistarklases vieglatlēti! Pat suņi viņiem ir pofig.(protams ne jau visi).

Viennozīmīgi normālas kameras. Nemaksā miljonu. Nesen vienam uzliktu 3 gab. Hikvision, jo cik ir bijusi darīšana ar lētajām ''čaina'', vienmēr sanāk kāda nevajadzīga problēma ..gan stabilitātes ziņā, gan arī softiski, jo nav nostrādājis kāds no kameras softiskajiem ''ziņotājiem'', nav atsūtīts mails par kaut kādu zonas šķērsošanu un tamlīdzīgi.

Uzmetu šādas - https://dir.lv/ip-video-sistemas/hikvision/easyip-20-h264-codec/hikvision-ds-2cd2020f-i-ip-kamera-2-mpix/

Viss rullē perfekti. Strīmojam trafiku uz NAS, ja tāds ir. Ja nav un ir vajadzība visu ierakstīt, jaskatās NVR virzienā. Bet kopumā baigi ok, uzliekam vajadzīgajam objektam parametrus, (piem. sūtīt e-mail ar visu foto ja  šķērsota tāda un tāda līnija,u.c. fīčas). Visu to varam online skatīties savā telefonā.

Tas viss smuki strādā arī objektā, kur teiksim nav nekādu citu iespēju pievilkt netu, kā tikai mobile 4G.

Protams tas viss ir finanses un tur jau pašam ir jāskatās atkarībā no iespējām.

 

Edited by Net
Link to post
Share on other sites
VebKamera
Pirms 17 minūtēm , Net teica:

Uzmetu šādas

 

A ir normālas IP kameras bez tās infrasarkanās parodijas?  Ar puslīdz normālu nakts redzamību?

 

Man analogo kameru laikā paveicās darbināt labas kvalitātes kameras ar šauru objektīvu (lielam attālumam) un strādāja brīnišķīgi, teju pat pilnīgā tumsā. Ap infrasarkano laukos tik odi dejo + viņas velk 2 metri ar astīti.

Link to post
Share on other sites
Pirms 24 minūtēm , VebKamera teica:

 

A ir normālas IP kameras 

viņas velk 2 metri ar astīti.

gan hikvision, pienjemu arii dahua, ir gan standarta 30 metru, gan arii 80 metru smart IR. Un taas 30m  reaali velk vinjas stabili 20 metrus. varu pat reaalas  bildes ielikt ....

 • Patīk 1
Link to post
Share on other sites
Stepselis
Pirms 31 minūtēm , VebKamera teica:

A ir normālas IP kameras bez tās infrasarkanās parodijas?  Ar puslīdz normālu nakts redzamību?

Ir. Bet cena arī atbilstoša.

 

Link to post
Share on other sites

Nu par to nakts redzamību un IR apgaismojumu Hikvisioniem nav nakādas sajūsmas, jo nekādi 25-30 m tur nav un tumsā trokšņi visu laiku tiek uzskatīti par kustību un ieraksts notiek praktiski nepārtraukti.

Link to post
Share on other sites

:Dils

 

Lai kamera tiktu uzstādīta,nokonfigurēta utt., paiet riktīgi daudz laika. Izņemot no iepakojuma un piespraužot pie vada būs gan trokšņu līmenis, gan liela jūtība un vēl fiškas, ko nevajag.

Katrs dzelzis konkrētajā vietā ir jāpielāgo, jāsaprot, cik fps ir vajadzīgs, ja neta truba nav mega liela, kāda jūtība jāuzstāda, lai kamera nereaģē uz katru mušu,odu, cik kadrus sekundē fočēs kamera un kādā izmērā tev tiks sūtītas fočenes uz tavu mailu utt. Baigi daudz visādu sīkumu. Tas viss ietekmē kopējo darbību, stabilitāti un kvalitāti.

 

Edited by Net
 • Patīk 1
Link to post
Share on other sites
Pirms 14 minūtēm , Dils teica:

Nu par to nakts redzamību un IR apgaismojumu Hikvisioniem nav nakādas sajūsmas, jo nekādi 25-30 m tur nav un tumsā trokšņi visu laiku tiek uzskatīti par kustību un ieraksts notiek praktiski nepārtraukti.

es gan esmu nonaacis pie secinaajuma, ka stiklinju biezhaak ir jaapatiira, ibo visaadi siikie plekji un zirneklju tiikli to ierakstu tumsaa veido. man tieshi blakus staav atveertas 6 dazaadi hikvisioni. 3 rakstaas jo netiiras prieksh tumsas. trijos nekas nerakstaas. bilde visam normaali redzama ir. nu vrb bik zemaaka sensitivity jaapaliek ir ? es gan esmu ieveerojis ka dazhaam kameraam deelj netiira ekraana tumsaa vienkārši palaidies ieraksts deelj video tampering detection. paliec ur zemaaku sensitivity un miers maajaas ................

Edited by kevins
Link to post
Share on other sites

Mums tās kameras vairāk kā 20 ir pieslēgtas  pie DS-9632 NVR tā kā nekādus mailus nesūta un atrodas vairums iekštelpās bez zirnekļiem un odiem, un naktī ar visu IR gaismu bilde ir nekāda lai tur vēl samazinātu jūtību.

Link to post
Share on other sites
snukurins

Naktī pieregulēt motion sensoru ir nereāli,sniegputenis,lietus,vasarā putekļi izraisa sniegputeņa effektu.

Tīri teorētiski esmu iedomājies ka varētu pamēģināt tos ledus rubīt ārā un citā lenķī eksperimentēt ar IR prožektoru bet nav sanācis kā arī stipri sadārdzina projektu.

Vēl viens novērojums,nevajag pirkt tās kameras kurām ir kupolveida stikls.

Kāds nav mēģinājis ,,starlight,,?

 

Edited by snukurins
Link to post
Share on other sites

Naktī ar iebūvētu  infru ar parastiem kameras rīkiem nenoregulēsi tā, ka nerakstās iekšā - tā kā jau teica -  lietus, migla, sniegs, zirnekļu tīkli (kurus vasarā nespēj tīrīt).

Ja vēlas, lai šīs lietas nerakstītos, ir nepieciešams serveris un softs ar analītiku, kas nemaksā lēti. Parastam mirstīgam tak ir vienalga - pieliek klāt lielāku HDD un viss, lai jau rakstās iekšā.

Link to post
Share on other sites
VebKamera
pirms 11 stundām , Net teica:

Vēl viens labs un stabils modelis, ko esmu licis

 

Šitas izskatās labs no apraksta, kā arī cena lai gan ir paliela, tomēr pārmērīgi nekož.

 

pirms 11 stundām , Stepselis teica:

Ir arī labas kameras

 

Nu, šitās ir oligarhiem vai Rīgas domei. Privātajam Parastajam sp. tādas cenas nav saprātīgas. Lai gan ticu par kvalitāti.

Link to post
Share on other sites

Ko varat pastāstīt par Hikvision vs Dahua? Cik saprotu, abi ir sakarīgi brendi?

Lasīju baumas, ka Dahua ar supportu esot problemātiski, firmwares apdeitus varot dabūt tikai caur dīleri utt, kamēr Hikvision esot lietotājam draudzīgāks. Cik tas ir patiesi?

Dahua savulaik esot bijušas problēmas ar ierakstu - štrunts par false alarmiem, tur problēma bija, ka ieraksts nenotika, kad zonā notika kustība, lai arī kofnigurācija esot bijusi uz jūtīgāko. Ja atmiņa neviļ, problēma esot bijusi izteiktāka platleņķa kamerām (varu kļūdīties). To esot vairāki lietotāji novērojuši. Kas par to ir zināms?

Edited by binary
Link to post
Share on other sites
snukurins

Dahua tagad firmwares ir iemetis publiski.Tikko atjaunināju divus iegādātos NVR4432-4KS2.

http://dahuasecurity.com/firmware_111.html

Jūtību var regulēt četros reģionos atsevišķi,reāli tuvumā mazāka,tālumā lielāka.

Man Dahua patīk labāk.

 

Edited by snukurins
Link to post
Share on other sites
Ronalds
1 stundu atpakaļ, binary teica:

Ko varat pastāstīt par Hikvision vs Dahua? Cik saprotu, abi ir sakarīgi brendi?

Cik ir likts, tad ar DAHUA ir bijis mazāk problēmu. 

Link to post
Share on other sites
Stepselis
pirms 5 stundām , binary teica:

Ko varat pastāstīt par Hikvision vs Dahua? Cik saprotu, abi ir sakarīgi brendi?

Gaumes lieta. Būtisku atšķirību nav. Es vairāk lieku Hikvision, sajūta, ka akurātāk nostrādāts.

Edited by Stepselis
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
 • Create New...