Jump to content

Videokameras


ziedlapa
 Share

Recommended Posts

Sveiki forumieši! Gribas iegādāties v.kameru,Full HD. Gan jau kādam ir kādas Panasonic vai Sony videokameras.Ko varētu man ieteikt?

Filmēts tiks kādi ceļojumi,sadzīviskas lietas,daba. Pēc tam samontētais materiāls gribas ielikt iekš BluRay diskiem.Varat ieteikt arī montēšanas programmu. Esmu filmējis,un montējis ar Pinnacle,bet tas bija materiāls ,kas filmēts tika ar kameru uz mini kasetītēm.Mini kasetes jau ir pagātne.Tagad skatos ka par pieņemamu cenu ir kameras Panasonic HC-X920,HC-V770. Jaunas 500-600 EUR. Ebay,ā arī atradu Panasonic HDC-TM900.Varbūt kādu fotoaparātu ar Full HD video iegādāties,bet tas nav primāri.Gaidīšu ko saka pieredzējušie.Ar patiesu cieņu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sveiki forumieši! Vai varētu atsaukties kāds,kam ir videokamera Panasonic HDC-TM900. Ja kādam ir tieši šī kamera,lūdzu PM.

Link to comment
Share on other sites

   Nu šī vēlme

2017.04.1. , 16:03, ziedlapa teica:

Gribas iegādāties v.kameru,Full HD.

un šī iecere

2017.04.1. , 16:03, ziedlapa teica:

samontētais materiāls gribas ielikt iekš BluRay diskiem.

nebūs tā prātīgākā doma. Skaties nevis uz FullHD, bet uz 4K kameru - bilde būs daudz baudāmāka un arī montējot diezgan spēcīgi piezūmot varēsi bez jūtamiem kvalitātes zudumiem.   Kā arī - ja gribi, lai tavus ceļojumus redz bērni vai mazbērni (un pats pieklājīgos pensijas gados) - nez vai tas BluRay būs nolasāms.  Nav bijusi darīšana, bet nez vai tur ilgmūžībā liela starpība ar DVD.

Link to comment
Share on other sites

Paldies raiviic,par ieteikumu.Neiebilstu par 4 K kameras iegādi,tas arī būtu iespējams,bet tad jau ir vajadzīga visa cita aparatūra  kas atbalsta,atskaņo un rāda 4 K.

Pašlaik man ir tikai Full HD telev. un multimediju atskaņotājs,kas atskaņo 1080. Jā, un par BD ierakstīšanu es tikai tā izteicos.Ir man ārējie HDD jau tagad,kur visu glabāt. Bet par Full HD, un 4 K kameru,nav man pārāka saprašana. 

 

Link to comment
Share on other sites

ir 15 600 iemesli lai Pinnacle vietā lietotu Adobe Premieer. Pāriet būs grūti, bet tas ir tā vērts (interfeisa loģika stipri atšķiras). Tev nav obligāti jābūt 4K monitoram utt. lai izgatavotu savas 4K atmiņas. Nav pat jābūt megakrutam PC, vienkārši uztaisi neadekvāti lielu fiksētu win pagefile, 20GB+, tad varēsi brīvi darboties ar smagu video un kaut diennakti renderēs, bet līdz galam aizies.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , ziedlapa teica:

bet tad jau ir vajadzīga visa cita aparatūra  kas atbalsta,atskaņo un rāda 4 K.

Pašlaik man ir tikai Full HD telev

Tad, kad bērni skatīsies tos video, tad viņiem jau būs 16K ja ne vairāk :)

Tā ka, ja ir iespēja, tad ņem 4K. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , abi teica:

Pinnacle vietā lietotu Adobe Premieer

 

Es arī domāju, ka lai piemājas dārziņā uztaisītu bluķīti kur apsēsties, visprātīgākais ir iemācīties AutoCad un uzrasēt projektu. Un noteikti vajag uzrenderēt 3D modeli - varbūt vizuāli bluķītis dārzā nemaz neiederas...

Link to comment
Share on other sites

Esmu izgājis cauri visādiem "ķinīšiem"- sākumā dažādi 8 un 16 mm kinofilmas aparāti ar pašrocīgu tīstīšanu, tad atsevišķas VHS kameras ar portatīvo videomaģi (Panasonic NV-180), tad dažnedažādi kasešu "kamkorderi"- gan VHS, gan VHS-C, gan Super VHS, gan mini DV formātā un pēdējos gados arī pāris digitālo videokameru (lēta Toshiba un labs Panasoniķis) .

Bet visa tā tehnika  ir projām- konstatēju, ka vairs nav jēgas turēt  lieku "gadžetu", ja pieklājīgs mūsdienu digi-fotoaparāts nodrošina gana labu videofilmēšanu amatieriskām vajadzībām "all in one".  

Pašlaik esošie Sony Nex-7, un Olympus Stylus 1 nodrošina visnotaļ labu video kvalitāti un stabilu attēlu.

Tātad, ja nav īpaša vajadzība pēc "semi prof" filmēšanas, laba kompaktkamera, par spoguļiem un bzspoguļiem nerunājot, nodrošinās vairumu amatiera video vajadzību (protams- tas ir cīši mans un cīši necils IMHO viedoklis). :)

    

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Pirms iegādāties kameru, ir jāsaprot, ko ar to vēlies darīt. Ja filmēsi dažus ģimenes pasākumus + pāris ceļojumi gadā, tad noteikti pievienojos Long John! Ņem sakarīgu fotoaparātu, pat spoguļkameru nevajag. Bet ja tēmē augstāk, tad gan ir jāpiedomā. Nesteidzīgam un pārdomātam video (daba, reklāma, uzstādīts kino) vari ņemt labu, mūsdienīgu fotoaparātu. Sony, Canon, Nikon... Brends jāizvēlas nopietni, jo tam būsi piesiets visu atlikušo darba mūžu, jo aksesuāri katrai firmai ir savi un tie maksā ļoti dārgi. Ja padomā aktīvs, reportāžas stila video (kāzas, ballītes), vēlams izvēlēties nopietnu videokameru. Fotoaparāts un tā ergonomika ir būvēta fotogrāfēšanai. Lai daudzmaz sakarīgi kaut ko safilmētu dinamiskā kustībā, būs jāapkrauj sevi ar papildus staddycam rāmjiem, balansieriem, papildus monitoru, u.t.t. Redzēti šādi "robokopi"... :) Nopietna videokamera ir daudz ērtāka! Ražotājs to jau ir konstruējis ilgstošai un ērtai filmēšanai. Tā ka domā.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Atgriežoties pie videokamerām,man atkal daži jautājumi. Šoreiz par 4 K videokamerām.

1.Panasonic HC-VXF 990 (980) un Sony FDR-AX53.Ko ieteiktu? Varbūt kādam ir šīs kameras. Pakomentējiet.

2.Vai GoPro Hero-(6;7;8;9;),kas filmē arī 4 K,turklāt 60 k/s izmanto tikai sportam,ūdens nirējiem, pašam sevis filmēšanai? 

Pie tam vēl tas,ka filmē 4 K 60 k/s bilde pludena, nav strobēšana.Esmu lasījis ka piemēram kameras,kuras pieminētas 

augstāk,4 K filmē tikai 24 k/s,un bilde strobē,pie vismazākās kustības. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1. Neko nezinu.

2. Vari apskatīties vēl DJI Osmo Action. Iespēju ziņā līdzvērtīga GoPro 8 Black.

Kad pirku, tad bij laba cena un sanāca lētāk ar visām 3 baterijām kā GoPro 8 Black, pat lētāk kā 7 Black. Kā arī 2 displeji, lai var sevi filmēt, kas nav 8.

Tagad gan ir GoPro 9 un tad atkal jāpēta, kas labāk/izdevīgāk.

Mīnuss laikam tāds ka stabilizācijas modēs mazliet vairāk apgriež no bildi, paliek mazāk skatu lnķis, kurš jau pat parastajā modē ir mazāks.

Neesu gan tagad vilcis ārā no somas, varbūt ir kāds jauns firmwāres updeits un ir uzlabojumi.

 

Bet nu secinājums tāds ka ja nav nosacījums ka obligāti vajag pašu labāko, tad vēl pirms laika Osmo bij jēdzīgāks pirkums. Tagad atkal jāskatās.

 

Osmo £300 https://www.amazon.co.uk/DJI-Action-Digital-Resistant-HDR-Video/dp/B07RJMK2GV

GoPro 9 Black £410 https://www.amazon.co.uk/GoPro-HERO-Black-Waterproof-Stabilization/dp/B08G2HBBB6/

 

Laikam būtu grūta izvēle, ja vien uz Osmo tiešām nav kādi būtiski updateiti.

Pirms 34 minūtēm , ziedlapa teica:

izmanto tikai sportam,ūdens nirējiem, pašam sevis filmēšanai? 

Blogeri un YouTūberi viņas izmanto visulaiku.

Edited by AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Jautājums par GoPro HERO9 Black. Cik lasu par to, tik lielāka neskaidrība. Apmēram 50% saka ka viss ok, neesot nekādu problēmu, pārējie aptuveni 50% saka, ka tomēr vecie modeļi ( 7,8 ) esot pat labāki.  Varbūt ir kas lieto 9 un var pastāstīt, kas un kā. Cena šomēnes HERO9 laba ir.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ņemot vērā cenas, es laikam tagad ņemtu Hero 8 Black. 

7to jau no noteikti nē (ja atrodas kautkur nopērkams).

9tais arī ir būtiski lielāks.

Link to comment
Share on other sites

nu jā, amazonē uk vai de 8. ir lētāk, bet kaut kā ieciklējies biju uz 9. un tai sekoju līdz.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...