Jump to content

tehniķiem: funless barokļi?


Varonis
 Share

Recommended Posts

redz - kad savu barokli bezventilatoriski dzesēju, tad pie karstošajiem tranziķiem bij klāt 6gab 7x15cm bleķa plāksnes kā radiatori (pasīvie)

kuras viņš spēja uzsildīt, un pāris pat pavisam karstas (virs 50grādiem:)

 

no tā secinājums tāds ka neko sevišķu nedarot baroklis diezgan daudz rada siltumu. (kur lai to liek?:)

 

savukārt - skatoties uz gatavajiem funless barokļiem (nopērkamajiem) tad tiem aizmugurē ir tikvien kā tāds mazs štrunta radiatoriņš - ribājs, nenieka ne lielāks pat par parastu cpu dzesekļa ribu. - cik var saprast - tas ir viss kas viņam jādzesē, korpusā caurumu nav, tas ribājs ir vienīgais kas atrodas ārpusē, un šķiet prasās pēcd svaiga gaisa.....

 

jautājums - kādā veidā, kādas tehnoloģijas tiek izmantotas ka tie barokļi tik maz jaudas izlieto siltuma radīšanā, ka tiem pietiek ar tādu mazu radiatoriņu??? kamēr lai manējo ķīniešu 300w nodzesētu jātaisa hlams kas ir 2x lielāks par pašu barokli???

 

kas par lietu:)?!

un ja ir zināms kur tā vaina - tad jau varētu mājas apstākļos pat ražot smukus kompaktus funless baroklīšus...

 

vaj tā briesmīgi augstā viņu cena ir dēļ tām krutajām tehnoloģijām kas izcili maz silst???

Link to comment
Share on other sites

Starp citu angliski vaardam fun ir "mazliet" cita noziime kaa vaardam fan, tas taa ne par teemu, bet nu shai topikaa ienaacu tikai taapeec ka gribeeju redzeet beediigos baroshanasblokus.

Link to comment
Share on other sites

Guest El

Man papildjautājums: Vai būtu labi, ja es sava noname 300W baroklja ventilatora apgriezienus samazinaatu, uzliekot to kūleri uz 7 voltiem? Ir piesleegts tikai 1 HDD, 1 CD-ROM.

Ja var, tad man baroklī laikam jāpārlodē vadiņi uz 7 voltu līniju. Ir kādam kāda shēma utml, lai es zin, kur ko lodēt :p

Link to comment
Share on other sites

Kā redzams zemākredzamajā bildē, tad šie verķīši darbojas uz heatpaipiem, kas siltumu izvada uz ļoti daudzām vara plāksnītēm barokļa ārpusē (milzīgs laukums), kuras savukārt ir apņemtas ar tādu kā plastmasas apvalku, kas rada gaisa tuneli un līdzarto arī gaisa plūsmu (uz konvekcijas principa). Tāds pats verķītis ir arī uz otru pusi, kas savukārt palīdz uzlabot gaisa apmaiņu korpusā, pie tam viss vāks ir mazos caurumiņos, var teikt gandrīz vaļējs, tāpēc arī dzesē labi :)

pipe.jpg

Link to comment
Share on other sites

man ar papildjautaajums: vai mana Codegen 250w tranzikjus atdzeseetu 3 gabali 20x15 cm alumiinija plaaksnes? :?

Link to comment
Share on other sites

man ar papildjautaajums: vai mana Codegen 250w tranzikjus atdzeseetu 3 gabali 20x15 cm alumiinija plaaksnes?  :?

 

Ja viņas tev paliks baroklī iekšā tad viennozīmīgi nē, zinu - esmu pārbaudījis. Bez tam baroklī tranzistori nav vienīgie, kas taisa karstumu:

 

deg2.jpg

 

Šitās divas daļas manā gadījumā arī karst, pasīvos radiatoriņus liku - nekādu rezultātu - idle temperatūras ir ok, bet burnā uzcepas :)

 

kas par lietu:)?!  

un ja ir zināms kur tā vaina - tad jau varētu mājas apstākļos pat ražot smukus kompaktus funless baroklīšus...  

 

Mājās var ražot ja vien vari uzražot heatpaipus, kas būtībā jau nav nemaz tik grūti.

Link to comment
Share on other sites

Nu taas plaaksnes buus aaraa no baroklja, bija veel taada ideja ka atstaat kooleri savaa vietaa un uzlikt lai griezhas uz 5 V, vilks silto gaisu aaraa no keisa un varbuut dzesees tos tinumus :roll:

Link to comment
Share on other sites

priekš tinumiem gaisa plūsmu vajadzēs anyway, taču ja vilksi alumīnija plāksnes ārā tad jāskatās cik tev viņas būs lielas, jo alumīnijs siltumu vada tikai nelielā rādiusā kādi 5cm kautkur, jo ja tev būs milzīgi gara plāksne kas iziet ārpus barokļa, tad sasils viņa tev tikai dažus cm no karstuma avota, pārējā daļa būs auksta, tā ka pārāk lielas plāksnes bāzt iekšā arī nav jēga. Domāju ka ja tev kaut neliela gaisa plūsma būs, kautvai tevis iepriekšminētais rizinājums ar ventilatoru uz mazas voltāžas, tad lieliski nodzesēs arī deraultos radiatorus, kas tur iekšā, un neko vairāk tur darīt nevajag. Pie tam uzlabosies arī vispārējā gaisa apmaiņa korpusā :)

Link to comment
Share on other sites

man taas plaaksnes ir 15x20 cm lielas, bet ko tur njemties vispirms jaapabeidz savs modings keisam :) pashlaik iekshas staav uz aviizes :lol:

Link to comment
Share on other sites

ezis666

iemet barokli transformatoru eļļā un viss kulē.un mazu sūkni kas maisa eļļu.

Link to comment
Share on other sites

ka majas apstaklos var uzrazot heatpaipus..?!? :shock:

iedod kadu linku lai varu pasmelties gudribas.... :roll:

Link to comment
Share on other sites

335069042224.jpg

Man liekas varonis runaaja par shaadiem barokljiem ;] Un te ir tikai mazss radiators, un viss ir ciet.. =]

Link to comment
Share on other sites

nemesis

300w baroklis ar cooleri karsīs vairāk nekā 1000w bez.

un tante gāja uz tirgu pēc kāpostiem

Link to comment
Share on other sites

ezis666

Man liekas varonis runaaja par shaadiem barokljiem ;] Un te ir tikai mazss radiators' date=' un viss ir ciet.. =']

Re kur labajā pusē spīd cauri, tā ka nav viss ciet

Link to comment
Share on other sites

Varonis
iemet barokli transformatoru eļļā un viss kulē.un mazu sūkni kas maisa eļļu.

 

a domā tā eļļa pati smuki neburbuļos un nemaisīsies pati no sevis? bez sūkņa jau ta vēl varētu provēt' date=' nohermetizē to kasti, un miers un dies...

 

tad vajadzētu sanākt ka barokļa korpusa kastes virsma ir tā kas atdod siltumu... fanless un kulē:) un galnais ka nav vairs kur mazajiem bērniem pirkstus iebāzt, kā tas bija ar iznestajām dzesēšanas milzuplāksnēm...

 

tranzistoru eļļa značit nevada elektrību. tasjau labi. bet destilūdens jau arī nevada, bet siltumatdošanai moš labāk ūdeni? viņš ātrāk sāks burbuļot, ja nemaldos - zemāka vārīšanās temp nekā eļļai?

 

[b']kurš zin korekti apskaidrot destilūdens variantu??? -[/b] sāļi tam iekšā taču nav, vienīgi kuļoties gar detaļām - varētu izšķīst kautkādi štrunti, veci putekļi un taml - un destūdens palikt nedaudz sāļāks... un tad uz īso..

 

 

PS - funless - ir bezprieka barokļi - no fan - no fun - nekas negriežas un nerūc - nekāda prieka. (moderiem:)

Link to comment
Share on other sites

ezis666
a domā tā eļļa pati smuki neburbuļos un nemaisīsies pati no sevis? bez sūkņa jau ta vēl varētu provēt' date=' nohermetizē to kasti, un miers un dies...

[b']kurš zin korekti apskaidrot destilūdens variantu??? -[/b] sāļi tam iekšā taču nav, vienīgi kuļoties gar detaļām - varētu izšķīst kautkādi štrunti, veci putekļi un taml - un destūdens palikt nedaudz sāļāks... un tad uz īso..

Nemaisīsies pati.Būs lokāla pārkaršana.ūdens neder, agri vai vēlu tas būs netīrs un vadīs elektrību.Sāksies elektrolīze, vadītspēja uzlabosies un beigās totāls īssavienojums

Link to comment
Share on other sites

Varonis

Nemaisīsies pati.Būs lokāla pārkaršana.ūdens neder' date=' agri vai vēlu tas būs netīrs un vadīs elektrību.Sāksies elektrolīze, vadītspēja uzlabosies un beigās totāls īssavienojums[/quote']

 

āha?! - no vo, jā - par to ūdeni jau aizdomas bij:)

 

bet eļļai - tad kautkāds atkal nelaimīgais akvārija sūknīts jāiemudrī? cerams viņš pats no sevis nemēdz apstāties... savādāk jau skrūvēt vaļā to visu pāctam nekāda prieka, viss eļļā...

 

mnujā - bet eļļa būtu labs variants.... hmm - vajag smuku korpusu, ar lielu virsmu, sūknīti... tānekosev...

 

kur to eļļu var dabūt? latgalē? vaj elektro bodēs, un vaj nav dārga???

Link to comment
Share on other sites

Gatervecis

Par eļas tēmu mauc uz kādu Latvenergo kantori... sameklē pareizos večus un par polšu kādu spainīti dabūsi... sevišķi to lieto pie augstsprieguma sadales... bet pa';sam ar sāk doma raisīties :)

Link to comment
Share on other sites

Varonis
Par eļas tēmu mauc uz kādu Latvenergo kantori... sameklē pareizos večus un par polšu kādu spainīti dabūsi... sevišķi to lieto pie augstsprieguma sadales... bet pa';sam ar sāk doma raisīties :)

 

nubet pareizi:) - doma raisīties:) - tātik turēt, tad varēsi savās kojās mierīgi čučēt, kamēr visu nakti kompis vilks drazu no tīkla:)

Link to comment
Share on other sites

Varonis

opsā, joki pie malas! -

 

kā ir ar to eļļu - ja viņa salien iekšā kautkur starp kontaktiem, vaj tad viņa nepārtrauc kontaktu? piemēram baroklī ir drošinātājs, sytarp skavām, un moš vēl kāds daikts, - ja eļļa iekuļās tur pa vidu - kā ir???

Link to comment
Share on other sites

Gatervecis

tev jau visur ir ciešais kontakts un nekur nav loks, tā ka kontaktu nepātrauks, jo eļļas molekulas ir par lielu, lai tur tiktu iekšā, bet ja izdeg drošinātājs, tad gan būš ķēpa ar eļļu nu bet tas jau faktiski nekad nenotiek.

 

P.S. es kojās nekādu drazu nevelku... mums tikai 3128 ports vaļā, bet vismaz ne par ko nav jāmaksā

Link to comment
Share on other sites

Guest Andritis

Jaa ella un suuknis :D tev tam suuknim muuzzss buus skaitaaams pa minuuteem :D ella ir paaraak bieza lai mazinnss akvarija suuknis vinnu pastumtu, es stipri paarliecinaats ka vinnss tev nomirs. Vari meegginaat ar destileetu uudeni to termiski noslogojot vai :

panneem uzskruuvee tranzistu uz metaala plates kaajau tu dariji atstiem vadus pagaraakus un tur kur tu pielodee pie taam tranzistora kaajinnaam apsmeeree ar karsto liimi (ja kusiis tad ar karstumizturiigo silikonu) lai netiek uudens klaat un iemet spainii ar uudeni ( vai kolu) un vari ar suukni radiit kaadu rotaaciju spainii :D un ja negrbi taisiit rotaaciju izskarini spaini pa logu der tikai ziemaa :( ) . Nu tas bija mans variants.

Link to comment
Share on other sites

Jaa ella un suuknis :D tev tam suuknim muuzzss buus skaitaaams pa minuuteem :D ella ir paaraak bieza lai mazinnss akvarija suuknis vinnu pastumtu' date=' es stipri paarliecinaats ka vinnss tev nomirs. Vari meegginaat ar destileetu uudeni to termiski noslogojot vai :

panneem uzskruuvee tranzistu uz metaala plates kaajau tu dariji atstiem vadus pagaraakus un tur kur tu pielodee pie taam tranzistora kaajinnaam apsmeeree ar karsto liimi (ja kusiis tad ar karstumizturiigo silikonu) lai netiek uudens klaat un iemet spainii ar uudeni ( vai kolu) un vari ar suukni radiit kaadu rotaaciju spainii :D un ja negrbi taisiit rotaaciju izskarini spaini pa logu der tikai ziemaa :( ) . Nu tas bija mans variants.[/quote']

vienkārši nebūtu paņemt visas tās barokļa iekšas smuki nolakot ar karstumizturīgu laku - respektīvi, pret laikapstākļu ietekmi (normāli vada siltumu, vienmērīgi izplešas, saraujas. . .) un visu to barokli iekš H2O vai eļļas. . . laka jau pēc būtības elektrību nevada. . . tad tikai nodrošināt pietiekošu tā H2O vai eļļas atdzišanu un viss štokos!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Andritis
Jaa ella un suuknis :D tev tam suuknim muuzzss buus skaitaaams pa minuuteem :D ella ir paaraak bieza lai mazinnss akvarija suuknis vinnu pastumtu' date=' es stipri paarliecinaats ka vinnss tev nomirs. Vari meegginaat ar destileetu uudeni to termiski noslogojot vai :

panneem uzskruuvee tranzistu uz metaala plates kaajau tu dariji atstiem vadus pagaraakus un tur kur tu pielodee pie taam tranzistora kaajinnaam apsmeeree ar karsto liimi (ja kusiis tad ar karstumizturiigo silikonu) lai netiek uudens klaat un iemet spainii ar uudeni ( vai kolu) un vari ar suukni radiit kaadu rotaaciju spainii :D un ja negrbi taisiit rotaaciju izskarini spaini pa logu der tikai ziemaa :( ) . Nu tas bija mans variants.[/quote']

vienkārši nebūtu paņemt visas tās barokļa iekšas smuki nolakot ar karstumizturīgu laku - respektīvi, pret laikapstākļu ietekmi (normāli vada siltumu, vienmērīgi izplešas, saraujas. . .) un visu to barokli iekš H2O vai eļļas. . . laka jau pēc būtības elektrību nevada. . . tad tikai nodrošināt pietiekošu tā H2O vai eļļas atdzišanu un viss štokos!!

 

 

Īstenībā cilvēkam iteresēja vai kāds nezin kā tie fanless bloki taisīti :D

Link to comment
Share on other sites

Guest njaa

spameru bars! :D

pusvadiitaaju ieriices (tranzistora, mikrosheemas, diodes etc.) karsjana ir

atkariiga no pn paareju pretestiibas un straavas, kas pluust caur taam

taa sauktais oma likums :D

sjobriid ir pieejamas low impedance tehnologjijas, kas ljauj izgatavot

p-n paarejas ar ljoti zemu pretestiibu

tehnologjijas nav no leetajaam, taapeec arii sjie barosjanas bloki maksaa kaa tie maksaa ;)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...