Jump to content

AMD augšāmcelšanās draudzei


ArnisR
 Share

Recommended Posts

Ja nu spēlēs viss ir kārtībā un spēj konkurēt ar i5/i7, tad prieks, jo būs vismaz izvēle nākotnē. Protams, intelim kaut kas gan jau ir sagatavots prettriecienam, jo cik gadus? 5? Tika izlaisti procesori ar ~5-10% guvumiem.

Link to comment
Share on other sites

man gan pilniba apmierina tas, ka katra jauna paaudze tikai mazliet jaudigaka par ieprieksejo. paslaik lietoju 5 gadus vecu kompi tikai ssd un videokarte mainita, visas jaunas programmas, speles lido. saks vini razot tagad baigi niknos procesorus, programetaji taisis smagakas programmas un atkal bus vajadziba lasit jaunu kompi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rubenis said:

Hmmmmm

 

Skatoties LTT video sapratu vienu lietu - 8kodolu/16 plūsmu rYzen AMD demo stendā testā ir 10% ātrāks par 4kodolu/8 plūsmu i7 Inteli.

 

Tas mna liek domāt, ka efektivitāte vēl gluži nav Intel līmenī, bet labi ir tas, ka būs izvēle. Ja vēl softs ietu līdzi laikam, tad būtu skaisti.

Nez ko tu tur esi skatījies..

Tas bij low TDP (65W, pirmais 8 core pasaulē ar tik zemu TDP) un low clock 8C/16T CPU, kurš būs vienā cenā ar 4C/8T i7.. būtu uzdzīti tikpat augsti clocki kā Intelim, būtu vēl ātrāks. 

 

Piemēram, kā tajā video redzams, tad 1800X, kurš maksās 500, pārspēj i7 6900K (1k Eur) Cinebenchā. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, N4a said:

Nez ko tu tur esi skatījies..

Tas bij low TDP (65W, pirmais 8 core pasaulē ar tik zemu TDP) un low clock 8C/16T CPU, kurš būs vienā cenā ar 4C/8T i7.. būtu uzdzīti tikpat augsti clocki kā Intelim, būtu vēl ātrāks. 

 

Piemēram, kā tajā video redzams, tad 1800X, kurš maksās 500, pārspēj i7 6900K (1k Eur) Cinebenchā. 

Tu tikko apstiprināji tieši to ko es uzrakstīju. Intel 4c/8t procis ir 10% lēnāks kā AMD 8C/16T procis.

Uzdzītu Inteli un rezultāts būtu līdzīgs. Par šiem pročiem un OC ir tikai zināms, ka būs iespēja, bet kāds ir potenciāls - neviens vēl nezin.

 

Pirms es pieliktu bikses no prieka, es labprāt arī paskatītos neatkarīgus ekspertus testējam procesorus, nevis AMD demo stenda rezultātus ņemtu par 100% pilniem.

 

Bet jebkurā gadījumā - paldies AMD, ka iespējams samazinās cenu Intel pročiem.

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Rubenis said:

Tu tikko apstiprināji tieši to ko es uzrakstīju. Intel 4c/8t procis ir 10% lēnāks kā AMD 8C/16T procis.

Uzdzītu Inteli un rezultāts būtu līdzīgs. Par šiem pročiem un OC ir tikai zināms, ka būs iespēja, bet kāds ir potenciāls - neviens vēl nezin.

 

Pirms es pieliktu bikses no prieka, es labprāt arī paskatītos neatkarīgus ekspertus testējam procesorus, nevis AMD demo stenda rezultātus ņemtu par 100% pilniem.

 

Bet jebkurā gadījumā - paldies AMD, ka iespējams samazinās cenu Intel pročiem.

Man sajūta, ka tu tādā gadījumā pie vienādas cenas labāk izvēlētos 4C/8T Inteli, nevis 8C/16T Ryzenu ar needaudz zemāku single-core perfu (dēļ zemākas takts). 

Heh, un cik ta tos Inteļus var augstu dzīt. 

 

Te nav par ko nepriecāties. Lai arī pagaidām visi oficiāli pieejamie benči nāk no AMD (lai arī ir pietiekami daudz citu nopludināto benču), šaubos ka reālais performance būs sliktāks kā AMD to stāsta, varbūt 1-5% sliktākajā gadījumā. Tākā, visi, izņemot Intel būs ieguvēji. Par tādu cenu Intels nekad tev nedotu tāda price/performance līmeņa procesorus. 

 

Varēsi pirkt savas 4 cores, jeb dargāku, bet veiktspējas (un iespējams, energoefektivitātes)  s..ūdīgāu Intel proci (ja viņi nemetīs cenas lejā). 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, N4a said:

Man sajūta, ka tu tādā gadījumā pie vienādas cenas labāk izvēlētos 4C/8T Inteli, nevis 8C/16T Ryzenu ar needaudz zemāku single-core perfu (dēļ zemākas takts). 

Heh, un cik ta tos Inteļus var augstu dzīt. 

 

Te nav par ko nepriecāties. Lai arī pagaidām visi oficiāli pieejamie benči nāk no AMD (lai arī ir pietiekami daudz citu nopludināto benču), šaubos ka reālais performance būs sliktāks kā AMD to stāsta, varbūt 1-5% sliktākajā gadījumā. Tākā, visi, izņemot Intel būs ieguvēji. Par tādu cenu Intels nekad tev nedotu tāda price/performance līmeņa procesorus. 

 

Varēsi pirkt savas 4 cores, jeb dargāku, bet veiktspējas (un iespējams, energoefektivitātes)  s..ūdīgāu Intel proci (ja viņi nemetīs cenas lejā). 

Ja Intel man dos labāku veiktspēju, es ņemšu to. Ja AMD būs labāks manām vajadzībām, tad AMD pirkšu. Pagaidām mani kodolu skaits un daudzums neinteresē, jo programmas nemāk izmantot tos.

 

Iznāks reāli mirstīgajiem dabūnami čipi, būs salīdzinājumi un tad spriedīsim. Atceramies AMD hype par FX 9XXX sēriju un kas no sanāca.

 

Ja ryzen būs tik labs kā AMD demo testi rāda, tad būs labi, bet gan jau arī Intel ir kāds trumpis azotē.

 

Pirmo reizi kopš Athlon 64 laikiem AMD solās būs efektīvāks un AMD fanboji jau liek biksēs. :D

Labots - Rubenis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

6 hours ago, Rubenis said:

Hmmmmm

 

Skatoties LTT video sapratu vienu lietu - 8kodolu/16 plūsmu rYzen AMD demo stendā testā ir 10% ātrāks par 4kodolu/8 plūsmu i7 Inteli.

 

Tas mna liek domāt, ka efektivitāte vēl gluži nav Intel līmenī, bet labi ir tas, ka būs izvēle. Ja vēl softs ietu līdzi laikam, tad būtu skaisti.

i7-6900K, kas bij tajā demo stendā ir 8C/16T. Slaidā, kur rādija 1700 (8C/16T) vs 7700K (4C/8T), Ryzen bij priekšā par 43% (multitread) iekš Cinebench

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Ja AMD procesori būs izdevušies, tad, iespējams, sarosīsies Sandy/Ivy Bridge paaudze, kurai pašlaik nav īstas motivācijas pirkt jaunākos Intel procesorus. Nav skaidrs, uz kādu Intel produktu varētu migrēt, piemēram, I7 3770K īpašnieks, kas akmeni darbina 4,5 vai pat 5 Ghz frekvencē. Savukārt AMD varētu nedaudz sakustināt pīļu dīķi ar konkurētspējigiem akmeņiem. Vienīgais,AMD procesoriem ir tās briesmīgās „kājiņas", ko viegli salocīt vai nolauzt. Ņemot nost dzesi, gadās, noņemas ar visu procesoru. Vēl briesmīgāka ir nolauzto kājiņu lodēšana ar paģirās trīcošām rokām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mielestapa said:

Ja AMD procesori būs izdevušies, tad, iespējams, sarosīsies Sandy/Ivy Bridge paaudze, kurai pašlaik nav īstas motivācijas pirkt jaunākos Intel procesorus. Nav skaidrs, uz kādu Intel produktu varētu migrēt, piemēram, I7 3770K īpašnieks, kas akmeni darbina 4,5 vai pat 5 Ghz frekvencē. Savukārt AMD varētu nedaudz sakustināt pīļu dīķi ar konkurētspējigiem akmeņiem. Vienīgais,AMD procesoriem ir tās briesmīgās „kājiņas", ko viegli salocīt vai nolauzt. Ņemot nost dzesi, gadās, noņemas ar visu procesoru. Vēl briesmīgāka ir nolauzto kājiņu lodēšana ar paģirās trīcošām rokām.

A var to nolauzto ķepu vienkārši iebakstit pareizajā caurumā un uzspiest proci pa virsu? Kontakts tak būs ne?

Labots - zmeyok
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, shadow118 said:

 

i7-6900K, kas bij tajā demo stendā ir 8C/16T. Slaidā, kur rādija 1700 (8C/16T) vs 7700K (4C/8T), Ryzen bij priekšā par 43% (multitread) iekš Cinebench

Nu nē. Handbrake testā Ryzens ar 8c/16t bija par 10 sekundēm atrāks kā i7700k.

SmartSelectImage_2017-02-23-19-18-06.png

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tehno-mans
13 hours ago, Rubenis said:

Hmmmmm

 

Skatoties LTT video sapratu vienu lietu - 8kodolu/16 plūsmu rYzen AMD demo stendā testā ir 10% ātrāks par 4kodolu/8 plūsmu i7 Inteli.

 

Tas mna liek domāt, ka efektivitāte vēl gluži nav Intel līmenī, bet labi ir tas, ka būs izvēle. Ja vēl softs ietu līdzi laikam, tad būtu skaisti.

Ir tā. Teikšu pa lielam. Senāk AMD turēja līdzi Intelim, ja AMD cpu ēda vairak  - krietni vairāk. Tagad AMD cpu ēdīs mazāk pat neticami mazāk, bet lai spētu sacensties ar Inteli, tam vajag vairāk kodolu.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, tehno-mans said:

Ir tā. Teikšu pa lielam. Senāk AMD turēja līdzi Intelim, ja AMD cpu ēda vairak  - krietni vairāk. Tagad AMD cpu ēdīs mazāk pat neticami mazāk, bet lai spētu sacensties ar Inteli, tam vajag vairāk kodolu.

Nevis vairāk kodolu, bet augstākas frekvences to viņiem vajag.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, tehno-mans said:

 Tagad AMD cpu ēdīs mazāk pat neticami mazāk, bet lai spētu sacensties ar Inteli, tam vajag vairāk kodolu.

Tieši tā ēšana neticami mazāk ir tā lieta, kuru gribēšu redzēt. AMD jau nav ar to slavens.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Trakākais bija tas, ka tai laikā, kad Intel no kājām pārgāja uz kontaktvirsmām (padiem), savā "channel conference" viņu trakais "speciālists" apgalvoja ka iemesls tam ir tāds, ka pie 3Ghz kājas strādās kā antenas. Pieļauju, ka šeit ir pāris biedri, kas galvā var sarēķināt nepieciešamo kāju garumu "antenas efektam" bet man jau tad likās, ka tas nav 100% taisnība.

LGA soketiem salocīt kontaktkājas var viena neveikla pirkstu satvēriena rezultātā, bet neesmu nevienu AMD proci, kam salocītas un neatlokāmas kājas, redzējis. Ir jābūt īpašam ģēnijam lai nomestu proci tā lai salocītu kājas.

Martini noteikti tādus ir pieredzējis vairākos eksemplāros. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Mielestapa said:

Vēl briesmīgāka ir nolauzto kājiņu lodēšana ar paģirās trīcošām rokām.

Savulaik, kad tikko parādījās s939 ar cpu, kas nekarst, bija viens kekss, kas atnesa proci ar nolauztu kāju un pazīstams meistars zem mikroskopa, pa paģirām, pielodēja jaunu kāju no armijas traņa - profit! Tajā laikā tas cpu maksāja 90Ls

Es gan nesaku ka tas ir iemesls, lai AMD uzskatītu par labāku kā Intel. Man galu galā ir vienalga un ja būs Ryzen 1600 vai 1500 cpu, noteikti to izmēģināšu.

Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, N4a said:

Inteļa pinus uz plates ir salocīt daudz vieeglāk nekā AMD pinus uz proča. 

Kuri auni ielikuši divus "dislike" pie šī reāli patiesā komenta? :D Tie kuriem ir tik šķības rokas, ka ir gadījies salocīt pinus uz AMD proča? Varbūt arī pinus uz Intel plates? 

  • Patīk 1
  • Slikti! 6
Link to comment
Share on other sites

Nu nez, lai saliektu intel socketu ir jābūt lielākai meistarībai, jo tas tomēr nav jāņem rokā, un pat nometot to uz zemes, kas praktiski nav iespējams salīdzinājumā ar procesoru mātesplatei sokets nepieskarsies zemei.

Labots - Microstar
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vot panesās. Kaut kā zem astes kas vieglāk locās. Nesienu procesorus un plates pie muguras lai uztrauktos kas ir izturīgāks.

Link to comment
Share on other sites

Es vados tīri pēc statistikas no "pacientiem".

Jauns dators tiek likts kopā ar taisnām rokām bet visbiežākie nolocīšanas gadījumi ir kad klients pats izlemj "apgreidoties". Acīmredzot korpusā ir grūtāk to proci ielikt, turot ar 2 pirkstiem, kas pie tam arī dreb... 

Pofig kājas - galvenais lai jaunie proči ir tiešām tik veiktspējīgi un nekarstoši un lai pietiekami fiksi ir pieejami 1600 un 1500 sērijas proči, kas patiks manam skopumam.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Jūs te cepaties pa CPU 1700 (8C/16T) vs 7700K (4C/8T), kāda šķirba kodolu skaitam (es domāju no klienta puses), galvenais lai veic savu darbu, un ja klients vēlas var savā ciemā/draugu lokā būt pirmais.
Manā skatījumā ja tas ko saka tā no austrumiem un ir taisnība, tad AMD uz šo brīdi ir ieguvēks (kā tagad modē būtu jādrukā WIN).
Paskatieties kas notiek ar lāpstu CPU, cik tur kores?
Ja vēl softi māk (mācētu, bet ...) to visu izmantot, tad AMD iet IN-teļam pa priekšu un zāli kaisa lai aug raženāks ;)
Cik saprotu IN-teļš līdz šim bija argumentējis ka vēl nav tik daudz programmu īpatsvara, lai būtu nepieciešams laist multi-multi-cores un multi-multi-threads:)

Link to comment
Share on other sites

Paskatījos Tomiņa dzelžus :) , cerība ka būs labs, tik kad cena būs atdzisusi un normāla? :)

Labots - hackey
Link to comment
Share on other sites

Antons ar lielo burtu

Būs interesanti pavērot cik ilgā laikā intel ar saviem miljardiem dos prettriecienu AMD. Jauni procesori vai zemākas cenas ?

 

Pēc manām domām viņiem vajag 6-8 kodolus uz mainstream platēm ar nedaudz labāku IPC, un frekvencēm tad viņi atkal sešus gadus pēc kārtas varēs olas kasīt.

Labots - Antons ar lielo burtu
  • Patīk 3
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antons ar lielo burtu said:

Pēc manām domām viņiem vajag 6-8 kodolus uz mainstream platēm ar nedaudz labāku IPC, un frekvencēm tad viņi atkal sešus gadus pēc kārtas varēs olas kasīt.

Ne kodolos vai takts frekvencē ir visa sāls.

Ko vajag parastam mājas lietotājam:

1. Lai jelkādi video atskaņojas bez lagiem - DXVA un citi hardware decoderi (erī nu jau uz H265 vai HEVC) un normāla iebūvētā grafika. 

2. Lai var fiksi pārspiest video ar kaimiņa kritienu no jumta un ielikt youtube - handbrake performance (CPU takts un instrukciju optimizācijas) un DXVA mazliet. 

3. Lai viss verās vaļā ātri - SATA3, RAM

4. Ātrs darbs ar flashkām - USB3/3.1

Pa lielam tas viss jau ir, ja neskaita patizlo intel iebūvēto grafiku un neskaidrības ar HEVC no AMD puses. 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, hackey said:

tik kad cena būs atdzisusi un normāla? :)

Vaitad cena nebūs normāla jau sākumā? Ja jau tā saki, tad Intel procesoru cena pēc tādas pašas loģikas ir totāli nenormāla..? :D (nelielā mērā jau ir)

 

 

4 hours ago, Antons ar lielo burtu said:

 

Būs interesanti pavērot cik ilgā laikā intel ar saviem miljardiem dos prettriecienu AMD. Jauni procesori vai zemākas cenas ?

 

Pēc manām domām viņiem vajag 6-8 kodolus uz mainstream platēm ar nedaudz labāku IPC, un frekvencēm tad viņi atkal sešus gadus pēc kārtas varēs olas kasīt.

 

Jauni, jaudīgāki procesori pēc vairākiem gadiem (bij jau parādījušās runas, ka ir sākuši jaunas arhitektūras izstrādi no nulles), vai nu kārtējais refresh.. un par cenu samazināšanu šaubos. Nu ja metīs lejā, tad varēsim redzēt par cik lielu summu viņi konkurences trūkuma dēļ plēsa no cilvēkiem piķi. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, N4a said:

Vaitad cena nebūs normāla jau sākumā? Ja jau tā saki, tad Intel procesoru cena pēc tādas pašas loģikas ir totāli nenormāla..? :D (nelielā mērā jau ir)

 

 

Jauni, jaudīgāki procesori pēc vairākiem gadiem (bij jau parādījušās runas, ka ir sākuši jaunas arhitektūras izstrādi no nulles), vai nu kārtējais refresh.. un par cenu samazināšanu šaubos. Nu ja metīs lejā, tad varēsim redzēt par cik lielu summu viņi konkurences trūkuma dēļ plēsa no cilvēkiem piķi. 

Tad jau pie Intel lielajām cenām vainīgs ir amd, jo neveidoja konurenci daudzus gadus ... birstes tādi ...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Dils said:

Tad jau pie Intel lielajām cenām vainīgs ir amd, jo neveidoja konurenci daudzus gadus ... birstes tādi ...

Nejau AMD izvēlas Intel produktu cenas. Ķip, AMD ir vainīgs pie tā, ka Intel uzliek cik augstas cenas grib, lai kāstu naudu no cilvēkiem? Jeb vienkārši, Intel ir tāda kompānija, kurai tikai (uzsvars uz šo vārdu) interesē peļņa un nekas cits? Vienalga cik "adekvātas" ir cenas, kuras prasa no cilvēkiem par saviem produktiem un cik reāli viņi inovē. 

Jebšu - kāds ir slikts, tapēc ka otrs nebija pietiekami labs. 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Bruketajs said:

Ne kodolos vai takts frekvencē ir visa sāls.

Ko vajag parastam mājas lietotājam:

1. Lai jelkādi video atskaņojas bez lagiem - DXVA un citi hardware decoderi (erī nu jau uz H265 vai HEVC) un normāla iebūvētā grafika. 

2. Lai var fiksi pārspiest video ar kaimiņa kritienu no jumta un ielikt youtube - handbrake performance (CPU takts un instrukciju optimizācijas) un DXVA mazliet. 

3. Lai viss verās vaļā ātri - SATA3, RAM

4. Ātrs darbs ar flashkām - USB3/3.1

Pa lielam tas viss jau ir, ja neskaita patizlo intel iebūvēto grafiku un neskaidrības ar HEVC no AMD puses. 

 

Nu es Tev tā nooponētu :)

1. Nu nevajag mums mājas lietotājam vairāk par HD, tā ka PC budžetnieks pavilks tos kodekus!

2. tas jau pat telefonam pa spēkam ;) DXVA tur jau akmens metams microsofta lauciņā - šie jau visu nestāsta koderiem kas grib pielāgot pa visiem 100%, jo paskat kas ir pašā Xbox un kā tas iet? :butcher:

3. Nu tādas ekstras laikam bij kādi 5 gadi atpakaļ, ja ne vairāk :D

4. Te atkal viss atkarājas/sakarājas fleškās, bet ja nopietni, kam fleškas - ir mākoņi/NASi un visi citi ērmi!

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, N4a said:

Nejau AMD izvēlas Intel produktu cenas. Ķip, AMD ir vainīgs pie tā, ka Intel uzliek cik augstas cenas grib, lai kāstu naudu no cilvēkiem? Jeb vienkārši, Intel ir tāda kompānija, kurai tikai (uzsvars uz šo vārdu) interesē peļņa un nekas cits? Vienalga cik "adekvātas" ir cenas, kuras prasa no cilvēkiem par saviem produktiem un cik reāli viņi inovē. 

Jebšu - kāds ir slikts, tapēc ka otrs nebija pietiekami labs. 

Senākos laikos kad AMD ar mazajām frekvencēm bija topā tad gan Intel nekautrējās kāst lētticīgos ar "adekvātām" cenām. Baumas arī bija ka AMD ir mēsls utt. Atceros kad brālēnam skaitījās jaudīgāks PC un šis tīklā LAN pārtijā (tip kā serveris?) nevilka NFS (versiju nenosaukšu) manējais bija tas uz kura varēja inicēt LAN pārtiju.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tehno-mans
On 2017.02.23. at 11:24 PM, Toļiks said:

Nevis vairāk kodolu, bet augstākas frekvences to viņiem vajag.

par ko tu runā?!! Tak pierāda ka r7-1700x ir zemākas frekvences kā i7-7700k.

Vārds TAGAD nozīmē TAGAD.

Jā, iepriekš krietni augstākas frkvences amd bija nepieciešamas. Bet c`on. Lasi - domā!

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, tehno-mans said:

par ko tu runā?!! Tak pierāda ka r7-1700x ir zemākas frekvences kā i7-7700k.

Vārds TAGAD nozīmē TAGAD.

Jā, iepriekš krietni augstākas frkvences amd bija nepieciešamas. Bet c`on. Lasi - domā!

Beidz lagot! Trolli.

  • Patīk 2
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Ryzen 7 1700 iepirkuma cena tāda pati kā 7700k, bet tā var kristies vai kāpt kad ienāk stockā.

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...