Jump to content

Nelegālo TV izplatītāju dēļ valsts nodokļos nesaņem ap € 12 miljoniem


kreon
 Share

Recommended Posts

Man ir tāda nojausma, ka tas saistīts ar viašrota izgāšanos Latvijā un pārpirkto LNT. Piemērām Igaunijā TV3 strādājis ar zaudējumiem visu laiku, bet tā pat raida pa brīvu. 

Link to comment
Share on other sites

MTG paši Latvijā arī visu sačakarēja. Lietuvā viss rullē, tikko vēl olimpiskās spēles iegādājās nākamajiem 4 gadiem.

Bet par Latviju - sākumā gribēja "must carry" atcelšanu. Dabūja. Ar to nepietika. Aizgāja no bezmaksas kanāliem vispār. Ar to nepietika. Tagad jau ilgāku laiku bļauj par LTV atrašanos reklāmas tirgū. Nu, agri vai vēlu izies arī no tā. Bet ko tad? Kas būs nākamais? MTG šo visu savu "apvainotā" spēli spēlējot ir jau zaudējusi nākamo auditorijas paaudzi - tā televīziju neskatās vispār un ja vēl par kaut kādu sūda TV3 jāmaksā, priekš kam? Lai reklāmas skatītos un vecus seriālus ar filmām? Nu nav vairs 2001.gads, kad ar saukļiem "tikko no kinoteātriem" visi gaidīja svētdienas vakaru, lai noskatītos Cieto riekstu. Oriģinālcontents is the king, bet tam pašam TV3 tas aprobežojas ar tizliem randiņšoviem un vienu "Nekā Personīga". Tā nav ilgtermiņa domāšana.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv

TV itka ir kkads 42' nesen nopirkts, varbut sikie tikai ik pa laikam ieiet netaa no vinja kko apskatities, TV kanali nav kaa tadi,nevienam isti nevajag ari..redzet tur toch nav ko, vecas hujovas/bezjedziga muldesana vai ari reklamas non-stop tikai.

Novelku no torrentiem tikai to kas interese ik pa laikam, butu normals/jauns saturs pa kadu tv kanalu- varbut ari skatitos, bet paslaik ir cik tur simtiem tie kanali, bet visos rada vienas un tas pashas vecaas neinteresantas hujovas kuras jau torrentos bijushas pieejamas nezcik gadus ieprieksh.

Link to comment
Share on other sites

Dexs pareizi saka, jaunatne televizoru neskatās un arī neskatīsies. Perspektīvas līdzšinējai televīzijai nav nekādas. Filmas un konkrētus raidījumus var internetā noskatīties un bez 20 minūšu reklāmas pauzēm. Patreiz vienīgo,ar ko TV var komkurēt ir sporta pārraižu translācijas HD kvalitātē. Visu pārejo uzvarēja internets. Valsts var i nesapņot par kādiem nodokļu ieņēmumiem no pirātiska apkarošanas. Tad ir jāizslēdz internets.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

MTG paši Latvijā arī visu sačakarēja.

Paga, te jau sākumā neiet kopā. LTV manuprāt, IR jābūt Bezmaksas (FTA) no jebkura retranslatora. Un nav svarīgi vai tā tiek pārraidīta no SATTV Astra4,8E ,vai jebkura cita.

Tad jaut. būtu sekojošs.

Kuri ederasti tiem MTG ļāva ar likumu/līgumu(?) Valsts televīzijas kanālus komercializēt šiem par labu raidot par maksu no Viasat 4,8E?

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Man piemēram sat neinteresē, jo ir labs internets. Ne viens jau no lattelecom vai baltcom u. c nepiedāvā interaktīvo tv ārpus sava tīkla. Ja pat es gribētu legāli skatīties interaktīvo TV internetā, nav jau no kā. Kas traucē lattelecom., baltcom? Tā kā paši vainīgi un es vainīgs nejūtos, ka skatos tv no ne visai legāla avota.

Link to comment
Share on other sites

uldii12345, piem. man sat interesē no pirmsākumiem un joprojām.

Tā kā paši vainīgi un es vainīgs nejūtos, ka skatos tv no ne visai legāla avota.

Šajā lietā rupji un precīzi man būtu jāsaka.

Bļjaģas no akas/kakas nenovelk robežu starp autortiesību pārkāpumiem, bet  tupi veic funkciju "cīņā" ar "pārkāpējiem".

Faktiskais uz ko tiek balstīta "cīņa ar vējdzirnavām" ir sauklis "mēs pret pirātismu" , iespējams, iedz. masu tas uzmundrina.

Labots - Edis7
Link to comment
Share on other sites

Šajā sakarā varbūt vajag uzrullēt zajavu ES struktūrām par "Latvijas Kabeļtelevīzijas un telekomunikāciju operatoru asociācija" kuru atsevišķas darbības pazīmes liecina par iespējamu karteļa vienošanos un monopolstāvokļa izmantošanu kuru rezultātā tie kas pat gribētu strādāt legāli - to nevar.

Labots - zeds
Link to comment
Share on other sites

Šajā sakarā varbūt vajag uzrullēt zajavu
Nesanāks prasība, ne dēļ argumentiem,bet tīri naudas ziņā.
Kas to visu apmaksās, lai virzību stūrētu uz EU?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Patreiz vienīgo,ar ko TV var komkurēt ir sporta pārraižu translācijas HD kvalitātē.

Šo varētu ņemt vērā LTV un kaut kabeļoperatoriem nodrošināt HD signālu, ja reiz valsts nevar atrast tos astoņus miljonus trūkstošajiem papildus raidītājiem, būs vairāk LTV reklāmu vērotāju.

Link to comment
Share on other sites

Nu ko lai saka ar šo valsti tikai pa ceļam uz elli,bet janu jau esam elles centrā ko tad!!!?

Jā jā nav ko nīdēt ir valsteles kas mums pat sapņos nerādās,bet tur tādu televīziju problēmu vienkārši nav jo tur tādas nav!!! :)

Manuprāt kamēr Valsts "līmenis"domats par valdību "nepacelsies" drīzāk......... te nekas nemainīsies kā tikai pa karjeras pakāpieniem uz leju...

Nu ko parasts neizmācījies,pat izmacījies tautietis var šeit iekš lv. izdarīt ka tikai krāpjoties pēlnīt uz citiem jo cits vareants neatliek,izdzīvošanas likums!


 

 

Tā kā paši vainīgi un es vainīgs nejūtos, ka skatos tv no ne visai legāla avota.

Tu saprot ka citi to pat neapzinas ka viņi nelegāli skatās piedavato TV....viņi taču kādam maksā tik cik var atļauties un galigi neintresē kas ar vaļsts budzētu jo ka parast vienmēr valstij kvoti beigušies uz lidzmaksājumiem un kautko tamlidzigu,ka piemēram šodien ziņās paradījās sertifikatu nodoklis par kautkadu konta uzturēšanu !Persona  pēc gad sanems  reiķin 24ero apmēra par to ko valsts 20 gadus atpakaļ pati uzšmugulēja!!....ta arī mums kvoti beigušies uz nodoklu maksašānu!

Lai cietumnieki strādā valsts labā...kur nav jamaksās lielas algas ka piemeram VID lai  cietumnieks strada  VID par minimalo redzes ka piķis ietaupisies, nevis  dzivo labak neka prast itka godīgs tautietis! 

 

 

Ja nopietni, Vispār tas ir nepieklājīgi daudz!  ''Tirgus cena" apmēram 1$

 

Ja tāda cena par pliko viasatu,5$ par pilno VIP paku....tiem kas paši nemāk uzskaitīt naudu  serverim....tiklīdz tiek iejaukta 3persona tas pakalpojums paliek dargāks skatoties ko liqpay paņem!

Labots - kreon
Link to comment
Share on other sites

Paga, te jau sākumā neiet kopā. LTV manuprāt, IR jābūt Bezmaksas (FTA) no jebkura retranslatora. Un nav svarīgi vai tā tiek pārraidīta no SATTV Astra4,8E ,vai jebkura cita.

Tad jaut. būtu sekojošs.

Kuri ederasti tiem MTG ļāva ar likumu/līgumu(?) Valsts televīzijas kanālus komercializēt šiem par labu raidot par maksu no Viasat 4,8E?

Un kurš maksās par visu filmu/sporta autortiesībām, kuras tiks raidītas pa visu Eiropu? Tu? :)

LTV šobrīd nav internacionālās versijas (kā leišiem), kuru brīvi gaisā var laist.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Apmēram 100 000 Latvijas mājsaimniecību izmanto nelegālo televīzijas izplatītāju pakalpojumus, kā rezultātā valstij netiek nomaksāti nodokļi apmēram 12 miljonu eiro apmērā

Ož pēc jauna nodoklīša :D

Datu nesējiem taču bija - par to, ka eventuāli izmanto neapmaksātam saturam. Gaidīsim TV nodokli..

Link to comment
Share on other sites

Par TV nodokli jau sen runā, bet mūsdienās to ieviest ir pilnīgi bezcerīgi. Varbūt, ap deviņdesmito gadu uz patriotisma viļņa, to varēja izdarīr, bet tagad viss nokavēts. Dažās valstīs TV nodoklis ir no televīzijas pirmsākumiem, tad cita lieta. Pie mums, krievu laikā, arī bija televīzijas nodoklis. Tiklīdz nopirka TV tā to obligāti bija jāreģistrē vietējā pasta nodaļā. Atcēla šo nodokli 1961 gadā. Televizoru toreiz bija ļoti maz un tapēc tauta aizmirsusi.

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc bezcerīgi, vienkārši ieviesīs un maksāsi, tāpat, kā citus nodokļus, atsūtīs pa pastu kopā ar nekustamā īpašuma nodokli. Ir tev tv vai nav...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Un kurš maksās par visu filmu/sporta autortiesībām, kuras tiks raidītas pa visu Eiropu? Tu? :)

Par filmām un autortiesībām.
Biju domājis, kad esi lietas kursā kā pie mums lietas notiek. Ja nē, vari sākt ar šo balagānu, kas velkas gadiem http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/645833-rigas_kinostudija_at_lemums_joprojam_nav_atrisinajis_filmu_autortiesibu_jautajumu
Sports.
Tā man būtu īpaša tēma. Tāpēc negribu šeit LTV kritizēt, jo pēc būtības viņiem nav Sporta kanāla. Tās nedaudzās LTV7 pārraides var vienīgi salīdzināt kategorijās, vismaz kaut kas nekā pilnīgi nekas.

 

LTV šobrīd nav internacionālās versijas (kā leišiem), kuru brīvi gaisā var laist.

Ja LTV nav, tad ir jāprasa, Kāpēc nav? Kāpēc leišiem ir?

Link to comment
Share on other sites

Edi - es runāju par ārzemju filmām. Un, lai cik daudz/maz LTV7 būtu to sporta pārraižu, tādas ir un ārpus LV raidīt nedrīkst.

Kas attiecās uz pēdējo jautājumu, tad leišiem ir, jo Lietuvas sabiedriskā medija budžets ir 2x lielāks nekā LTV. Turklāt viņi tāpat kā igauņi neatrodas reklāmas tirgū.

Viņu LRT pirmā kanāla versija (mūsu LTV1 analogs) arī ir kodēts uz tā paša satelīta.

Labots - Dexs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tas ir nelegāli Latvijā!

Tapat ka lētās legalās baltkrievu cigaretes ieks LV....Vienkārši internets pie ka jaturās nevaig nekādu televiziju... ,bet apkarot tas nav iespējams jo cenas starpība būs lielas .....un smadzenotaji netrūkst...

Labots - kreon
Link to comment
Share on other sites

 

Kungi, stop! Neliekam lūdzu visu kopā vienā maisā TrikolorTV, Baltkrievu cigaretes un Likumdošanas normas.
Ja no LV juridiskā viedokļa trikolors raida kādā no saviem kanāliem naidīgu politisko propogandu LV teritorijā, jā tas kanāls nedrīkst būt legālā publiskajā piedāvājumā. Tas attiecas uz vietējiem kabeļoperatoru tīkliem.
Bet ko un kad skatīties privāti caur SatTV, tādi likumdošanas normatīvie akti nepastāv!
Atvainojiet, Šeit nav Ziemeļkoreja.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pārējais, "čemodāns, stacija, Maskava". 
 

Mazliet savāds ieteikums, ņemot vērā to, ka krievi, atšķirībā no Viasata visus zinātnes kanālus piedāvā EN valodā. 


 

 

Bet ko un kad skatīties privāti caur SatTV, tādi likumdošanas normatīvie akti nepastāv!
 

Skatīties jau var, bet nedrīkst tirgot uztvērējus un "palīdzēt samaksāt abonēšanu".


 

 

TV3 tas aprobežojas ar tizliem randiņšoviem un vienu "Nekā Personīga".
 

Piemirsi pasūtījuma PR kantoreli "Bez tabu" - par normālu samaksu noliksim jūsu konkurentus tā ka švīkst.

Pašlaik mājās iet remonts un ņemu no kolēģa Tvheadend caur netu streamu un šim nav 5 grādu -neizjūtu tā sviesta trūkumu.

 

Galvenā problēma ir - mūsējie nejēdz konkurēt - ir tikai nebeidzama vēlme "sakārtot" visu tā, lai būtu monopols un būtu jāskatās tv pa padsmit eur mēnesī, kas ir utopija.

Link to comment
Share on other sites

RedzamaisVards

Turpini skatīties Ugunsgrēku un Krievijas kanālus.

Par divām interneta televīziām shortcut un viaplay sports + filmas mēnesī maksāju ščemta 15 eiro. Legāls saturs labā kvalitātē, turklāt par pieņemamu cenu, piemēram Zviedrijā tas viaplay maksā ap 40 eiro. LTC un MTG šajā gadījumā spēruši soli pretī lietotājam un padarījušu saturu pieejamu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Man ir uzstādīts oriģinālais Tricolor TV dekoders ar oriģinālo karti par kuru gadā maksāju 35 eiro
Pēc starptautiskas likumdošanas Tu esi likuma pārkāpējs. Trikolor netiek izplatīts Latvijā. Dekoderis mūsu valstī ir ievests nelikumīgi un pēc papīriem Tu skaities Krievijas reģistros kā Ivan Ivanovičs vai kas līdzīgs. Tas neattiecas tikai uz Trikolor vai NTV+ itkā oficiālu skatīšanos. Tā pat ir ar angļu vai vācu maksas programu skatīšanos Latvijā. Latvijā legāli var skatīties tikai viašrotu! Vārdu sakot, nevajag te bļaustīties, ka es lūk esmuu legāls skatītājs. Visi mēs esam likuma pārkāpēji, vai Trikolor lūram vai uz šāri NTV+. Ja  signāls ir gaisā, tad ir jāskatās un tas ir vesals sports apjāt kodēšanas sistēmu. SAT operātori gtib lielu naudu nopelnīr, bet ar lētām kodēšanas sistēmām. Tad nu lai piecieš, ka daļa naudas aiziet viņiem garām. Kaut vai tas pats Viasats uzliktu piečuku par savu pakalpojumu un neviens to nezagtu. Klientu būtu ievērojami vairāk un gala rezultātā peļņa tā pati.
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

Didzi. Tā gluži nav. Ja starp Pakalpojumu sniedzēju un Saņēmēju, šajā gadījumā kā fizisku personu, ja Līgumā nav norādīts, kad esi tiesīgs saņemt pakalpojumu vienīgi Līgumā norādītajā teritorijā, punktā, nav svarīgi, bet Svarīgi līguma teritorijas pielikums, karte, zona, vai kā citādi atrunāta vieta A vai B, u.t.t.
Viss pārējais, t.sk. ''starptautiska likumdošana” tas viss ir šits, nava tāda regula!

Link to comment
Share on other sites

Pēc starptautiskas likumdošanas

 

Cik zinu, tad tādas nav.

 

Es nepretendēju uz absolūtu patiesību, bet man gribās teikt, ka tas ir tāds baltais / pelēkais plankums normatīvos. Man, kā LR pilsonim saistoši ir tikai un vienīgi LR normatīvi - vsiem pārējiem es č... virsū no 7. stāva. Ja ir kaut kāds ES vai starptautisks normatīvs, kas nav transponēts likumdošanā - tā ir valsts, ne mana problēma. Mani var sodīt vai citādi izņirgāties tikai saistībā ar LR normatīviem.

 

Domāju, ka nevienā normatīvā nav aizliegts skatīties citu valstu SAT. Un domāju, ka te iestājas - viss, kas nav aizliegts, ir atļauts. Vismaz tāda lielā mērā ir normatīvā loģika.

 

LR LICENCĒTS ir Viašrots. Tas nozīmē, ka viņi var legāli iet un uzmākties LR iedzīvotājiem. Tricolors (tādēļ, ka nav nopiķojis $$$$ kā licenci) skaitās, ka legāli uzmākties nevar.

 

Bet aizbraukt uz RU vai JP vai IR es varu, nopirkt jebko, kas tur tīrā pārdošanā es arī varu un skatīties šeit LR arī varu, ja vien nav viņu līgumā briesmīgo punktu "ka tikai viņu teritorijā". Un pat ja tādi ir - pieņemu, ka uz tiem var likt nikolaju, ja nav ārprātīgi līgumsodi sadzejoti.

 

Es domāju, ka "svešie" SAT operātori Latvijā ir neērts jautājums. Aizliegt nevar (vai nevar izlobēt aizliegumu), bet cenšas tam pasākumam radīt neērtu fonu, tādu sliktu piegaršu, lai cilvēks parastais domīgi novilktu "jāāā - viņš jau tos nelegāļus skatās". Un sāktu domāt kā nolocīt $$$ "legālajiem" komiem un šrotiem.

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Nu krievu ziņas pašas par sevīm ir jāuzņem neitrāli. Tur tomēr jādomā līdz, jo 50% kaut kur ir tīrā propaganda un apmēram 50% ir tikai uzmanības vērta informācija.

Bet nu, propaganda ir visos masu mēdijos, tik tie apjomi mainās. Nav naidīgas informācijas, bet tikai derīga un nederīga.

Link to comment
Share on other sites

SAT operātori gtib lielu naudu nopelnīr, bet ar lētām kodēšanas sistēmām. Tad nu lai piecieš, ka daļa naudas aiziet viņiem garām. Kaut vai tas pats Viasats uzliktu piečuku par savu pakalpojumu un neviens to nezagtu. Klientu būtu ievērojami vairāk un gala rezultātā peļņa tā pati.

Tieši tās,kaut tas pats virszemes TV pa 5 varētu atļauties a tā principa pēc es nē kaut man līdzīga summa jasamaksā netavo operatoram... 

Labots - kreon
Link to comment
Share on other sites

 

 

Edi - es runāju par ārzemju filmām. Un, lai cik daudz/maz LTV7 būtu to sporta pārraižu, tādas ir un ārpus LV raidīt nedrīkst.

Redzi, Veco Zēn, te es ar pirmām kārtām domāju par Mūsējiem, atvaino 970(+-) filmām autortiesības ir ''na pticah pravah'' vai no čehu val. tulkojumā 

Tā Arī paliks ar putnu tiesībām?

 

 

Lai zinātu ka kanāls ir naidīgs tas taču ir jānoskatās.

Es pieņemu, ka primāri tas tika darīts.Ne tak no zila gaisa atbildīgo dienestu amatpersonas pieņem lēmumus kas Lūk, ir/nav kaitīgs/nekaitīgs.
Droši vien, tie Tevis redzētie lnt srieāli ir ne mazāk KAITĪGI , vo!  :)
Link to comment
Share on other sites

...

Labots - Edis7
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

RedzamaisVards

 

 

Kāds lieto tikai shortcutu pa 6 eiro? Kāds ir?

 

Jau iepriekš minēju, ka esmu apmierināts. Abonēju tikai sporta kanālu dēļ, bet šad tad arī paskatos ko citu vai parakņājos arhīvā. Protams, nāk līdzi arī šlāgerkanāls, PBK, NTV, REN u.c., kurus baidos slēgt iegšā. Gribētu vairāk ziņu kanālus, bet ir tikai BBC, Euronews

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

piemēram Zviedrijā tas viaplay maksā ap 40 eiro. LTC un MTG šajā gadījumā spēruši soli pretī lietotājam un padarījušu saturu pieejamu.

Nu, nu...  

Link to comment
Share on other sites

neaizmirsti, ka tam shortcutam vēl vajag arī lattelecom netu, ja vēlies redzēt mtg kanālus aplikācijā.. :D arī ar arhīvu ir problēmas, bet nu.. to jau atrisina KODI un tvplay aplikācija :D vismaz daļēji.

Link to comment
Share on other sites

Pag, es sapratu, ka ja izmanto aplikāciju uz andrīša, tad po kāds neta pieslēgums.

Link to comment
Share on other sites

Ir gan pieslēgums svarīgs arī Andrītim - Šis kanāls ir skatāms tikai mājas vidē, Lattelecom tīklā!

Ja Tu esi  LTC tīklā ārpus mājas, tad redzēsi.

Labots - Lin
Link to comment
Share on other sites

 

 

Jūs zināt, ka tā ir, vai domājat?

 

Vo vo, jo kaut kad rudenī rallijkrosa laikā jamie bij palaiduši best4sport un vēl pāris kanālus par brīvu un viss gāja dajebkādā tīklā. 

Link to comment
Share on other sites

Ar LMT pieslēgumu TV3, LNT (citus nepārbaudīju) izmet kļūdu, LTV1, LTV7 iet.

Pārslēdzoties uz WiFi ar LTC, strādā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...