Jump to content

Datora uzlabosana


normunds24
 Share

Recommended Posts

Naher likt kaut kādu vecu neefektīvu vidkarti?! Ieliec GTX 1050/Ti vai RX 460 un nevajadzēs ne barokli mainīt neko.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Labāk klausi Bārdu un pastāsti cik tu vari atļauties tērēt un tad jau gudrie prāti izdomās, ko un kā tev mainīt.

Link to comment
Share on other sites

Vajadzētu būt ok. Oficiālajā Gigabyte supporta listē nav minēts, bet praktiski strādājot – http://www.cpu-upgrade.com/mb-Gigabyte/GA-965P-S3(rev._3.3).html
Gigabyte manuālī ir minēts Core 2 Quad atbalsts, bet bez modeļu nosaukumu detalizācijas.

Es ieteiktu no sākuma pārbaudīt, vai dēlim ir pēdējais BIOS (F14). Ja nav, noteikti uzlikt to. Tad ar visu kasti aiziet uz to kantori un pārlikt proci, lai nav pārsteigumu.

Pēc tam, ja budžets atļauj, paņemt jaunu ruukjis ieteikto 1050Ti (tā ir ņiprāka un mazāk rij par RX460; un barokli noteikti nevajadzēs mainīt, ja vien tas jau nav uz sprāgšanas robežas). Te gan ir nianse, ka dēlim Tev ir PCI-E v1.1a, bet jaunās kartes – v3.0. Teorētiski standarts paredz atpakaļsavietojamību un vienīgā probēma varētu būt, ka karte nespēj realizēt visu savu potenciālu, bet kā ir praktiski – grūti pateikt.

Ja tas viss aiziet, nomaini vēl HDD pret SSD, un iegūsi lidmašīnu :)

Labots - ArnisR
Link to comment
Share on other sites

normunds24

Ka es to varu redzet ir tas F14 vai ne?

Seit ir tik daudz variantu ka es bairs nesaprotu ko man darit, jo visiem ir savs variants bet kopsaucejs ne kads..

Link to comment
Share on other sites

Ar BIOSu var izdarīt arī tā, ka novelc jaunāko no šejienes un palaid - http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2457#bios.

Ja uz dēļa jau būs jaunākais, atjaunotājs neko sliktu neizdarīs – vai nu pateiks, ka nekas nav jādara, vai arī pārrakstīs pa virsu to pašu.

Kopsaucējs visiem ieteikumiem gan ir:

Likt jaunāko (1) no ātrajiem (2), ko plate/sistēma uztur (3) un kas iekļaujas budžetā (4).

1. Caurmērā jaunāki modeļi mazāk rij, un tiem ir jaunas fīčas. CPU gadījumā tie būs Q9xxx vai Q9x50 sērijas proči. Atšķiras ar cache lielumu – otrajiem ir 12 MB nevis 6. VIdeokartes gadījumā – jebkura jaunākā parastā PCI-E karte.
2. Jaunāks ne vienmēr nozīmē ātrāks. Visatrākais, no jaunākajiem, kuri strādājot tajā platē, ir Q9650. Salīdzinājumam ātrdarbība: Passmark Tavējam procim D915 ir 586; Q9500: 3637; Q9650: 4252
3. Nav 100% pārliecības par pirmo punktu, jo ražotājs to precīzi nav norādījis un platei ir dažādas revīzijas – tāpēc konkrētie ieteikumi ir/bija dažādi. Videokartes gadījumā – ierobežotājs ir baroklis, PCI šinas ātrdarbība un 4. punkts.
4. 0 info

Bet vispār, spriežot pēc Taviem jautājumiem, sarunā ar tiem datorbodītes pārdevējiem, lai nomaina proci.
Citādi nojaušu, ka nākamais jautājums būs: "Kā noņemt veco dzesētāju?", bet pēc tam "A kas tur par smēri uz vecā procesora? Es varu to vēlreiz izmantot? A kur to var nopirkt?"

Link to comment
Share on other sites

normunds24

tagad man vajadzeto kadu sakarigu videokartes ieteikumu no daudz maz sakarigas serijas,bez mistiskajiem cipariem no 1000 tur kaut kadas serijas kas maksa dargi ari lietota..kaut ko no vecakam deretu..

Labots - normunds24
Link to comment
Share on other sites

Nu autor.. tēmai jau ir 60 posti un joprojām neesi ticis skaidrībā. Varēji jau pirmajā postā norādīt maksimāli daudz informācijas, kas par sistēmu, kas par revīziju mātesplatei, kāds ir tavs budžets un ko īsti darīsi ar datoru. Ja tu esi pārāk glups, lai to izdarītu, tad vajadzēja uzticēt datora "uzlabošanu" kādam datorspeciālistam, kas orientējas šajā jomā labāk nekā tu. Tev vairs neviens drīz nepalīdzēs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

shadow118

 

 

varu atlauties iegataties sadu video karti   vai bus ok tada prieks spelem?
nebūs. ss.lv ap kādi 50€ var dabūt GTX470, GTX560, tās jau būs vairās reizes ātrākas par to 730, pa kādi 70€ tur tirgojas GTX660, ar to jau varēs daudz maz normāli pat mūsdienu spēles paspēlēt
Link to comment
Share on other sites

 

 

nebūs. ss.lv ap kādi 50€ var dabūt GTX470, GTX560, tās jau būs vairās reizes ātrākas par to 730, pa kādi 70€ tur tirgojas GTX660, ar to jau varēs daudz maz normāli pat mūsdienu spēles paspēlēt
 

Neviena neierakstās 400W baroklī. No GTX (x)x60 sērijas tikai 960 un 1060 tajā teorētiski ierakstās + papildbarošanu vajag.
Link to comment
Share on other sites

shadow118

 

 

Neviena neierakstās 400W baroklī. No GTX (x)x60 sērijas tikai 960 un 1060 tajā teorētiski ierakstās + papildbarošanu vajag.

To 400W palaidu garām, nu tur ir arī GTX650 / 650Ti, tie ierakstās tajos 400W un tik un tā būs krietni spēcīgāki par to 730

Link to comment
Share on other sites

Kanibaals

Ar šitāds vēl stūrī mētājas, gan ar rev1 un pārlodētiem kondensatoriem. Ja tev izdosies iegūt jēdzīgu rezultātu varēšu ņemt piemēru.

 

Pēdējais BIOS ir F15B - http://www.bios-drivers.com/drivers/1827/1827255.htm to man savulaik supports atsūtija. Cik atceros F14 bija pilns ar bugiem. Lai gan pats pēc tam atliku atpakaļ F12 versiju, jo jaunākās versijās nestrādāja Intel QST un SMARTFan līdz ar to normāli neregulējās ventilatora ātrums. Bija doma F12 sapačot ar labumiem no F15 versijas, bet tā arī palika nerealizēts.

 

Uztaisi vizuālo pārbaudi kondensatoriem uz plates vai nav uzpūtušies, dažām platēm ap to laiku bija slikto kondensatoru partija. Būs maza jēga no jaudīgas video, ja ies nestabili dēļ bojātiem kondiķiem.

Labots - Kanibaals
Link to comment
Share on other sites

normunds24

Man vairak uztraudz nenodzedzinat plati ieliekot kadu videokarti kas ir par lielu un baroklis nepavelk, tadel jautaju ka bitu ar so hd 5770 karti un manu 400w barokli

Link to comment
Share on other sites

Kanibaals

Ja tas tiešām ir normāls 400w baroklis tad vajadzētu pietikt. Apskaties kāds ir TDP izvēlētajam procesoram un kāds ir TDP HD5770.

 

Un ne jau plate var nosvilt, bet baroklis. Reāli dzīvē, gan būs tā, ka ja baroklis pa švaku, tad tam nostrādās aizsardzība un kompis izrubīsies pie lielākas slodzes..

Link to comment
Share on other sites

normunds24

Cilveks mam rakstija ka vinam gaja ari uz 350w barokli

Ka tad lai es saprotu man ies vai ne?

Labots - normunds24
Link to comment
Share on other sites

Normund, uzmet monētu, tad toč' zināsi.

Vari arī ielikt barokļa modeli un vecumu, tad varēs pateikt ko tuvāk. Vati ir tikai viens no barokļa raksturlielumiem. Saskaņā ar AMD rekomendācijām – 450 W. Protams, tas ir ar rezervi.

Bet ir jāskatās arī uz citiem parametriem. Vai ir 6-pin spraudnis, cik A ir uz 12V līnijas/-ām utt.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...