Jump to content

Vai ir reāli kompim nomainīt mobo+cpu+ram saglabājot veco windowsu


chubars
 Share

Recommended Posts

Man ir viens novecojis biroja kompis ar vāju AMD X2 procīti. Vēlos nomainīt uz Intel Skylake, bet saglabāt windowsu jo neciešu pārinstalēšanas un iespējams ka būtu jāsauc meistars nomenklatūras programmas uzstādīšanai no jauna. Windows ir XP. Vienreiz sen atpakaļ es to veiksmīgi izdarīju bet tas bija pārejot no vienas Socket A mātesplates uz citu līdz ar to windowsam bija maz mulsuma.

Link to comment
Share on other sites

Aizmirsti!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Var.

 

tikai visādi brīnumi var izlīst pēc kāda laika

Reāli pat mātesplati nevar normāli nomainīt

Link to comment
Share on other sites

Pamēģini pārlikt, ja iet, tad laime pilnīga, ja ne, nu tad jāpārinstalē vai jādzīvo ar veco.

Link to comment
Share on other sites

Teorētiski var. BIOSā nāksies raut nost visu, kas saistīts ar UEFI, kas ir mazākā problēma. Lielākā sāpe būs Windulim iebarot SATA draiveri, ja tas izdosies, un es tev absolūti garantēju, ka tas nebūs viegli par cik pašu Winduli tu uzstartēt nevarēsi (arī safe mode diezvai varēsi), tad citas problēmas jau būs pilnīgs sīkums.

Link to comment
Share on other sites

Kā reiz ar XP tā esmu darījis. Bija zvērīgs slinkums pārinstalēt un izdomāju pamēģināt. Aizgāja pat bez īpašas rīstīšanās un zilajiem logiem. Tas gan bija sen, pirms gadiem 7-8 vismaz. Kompis pēc tam vēl gadus nostrādāja.

Link to comment
Share on other sites

Arī esmu mainījis bez pārinstelēšanas - XP laikos - SAFE mode ņēmu visus maināmās aparatūras (MB, GPU) draiverus nost un tad jau vienoju cieto klāt jaunajai sistēmai.

Link to comment
Share on other sites

skylake un xp? wtf? tad jau labāk paliec uz tā paša.. iespējams MB ir iespējas uzlabot cpu/ram/video nemainot visu?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

skylake un xp? wtf? tad jau labāk paliec uz tā paša.. iespējams MB ir iespējas uzlabot cpu/ram/video nemainot visu?

 

 

Nevar tur neko daudz uzlabot, platforma ir veca un nevelk multitaskingu, pat youtube video browserī nevar normāli skatīties, uz 480p procis ir noslogots uz 80%.

Labots - chubars
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

No Intel platformas uz Intel ir mainīts, nomainot cieto, ir darbojies.

No AMD platformas uz Intel vienreiz mainīju, bet nedarbojās XP.

Link to comment
Share on other sites

Ja rokas no pareizās vietas aug, visu var izdarīt. Veiksmi.  :close_tema:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kāpēc vajag XP un ja obligāti vajag, tad Skylake, imho, būs overkills.
 

 

Tapēc ka cita nav un nav vajadzības. Es gribu likt budžeta procīti ne jau i7, bet Celeronu vai Pentiumu, tam datoram pietiks ar atliektiem galiem.

Link to comment
Share on other sites

Vēlreiz, nah XP? Kāpēc ne kādu pingvīnu, kurš vismaz būs drošs un būs lietojams? Ar XP riskē, ka pateicoties milzīgajiem caurumiem šajā OS, fiksi saķersi ne pārāk labas ietas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tas ir biroja dators, saslēgts tīklā ar vēl trijiem. Neesam neko saķēruši daudzu gadu gaitā. Varētu nopirkt ebayā windows 10 bet kā jau teicu es neciešu instalēšanas un vajadzības arī nav.

Link to comment
Share on other sites

Vispirms atrodi dzelžus kas atbalsta XP :>

Visādi citādi  IDE ATA draiveri aizstājot ar standarta draiveri varētu izdoties, dažādos livecd ir rīks "FIX HDC"(IDE) kas jau beigtam XP pie jaunā dzelža nomet šo draiveri un ļauj atgūties no bsod.

Link to comment
Share on other sites

 

 

at youtube video browserī nevar normāli skatīties, uz 480p procis ir noslogots uz 80%.

nelej čugunu

 

ja domaa lietot taalaak xp? Diezvai!

un ja Nvidia52-68 čipsetu oficiāli vairs nedabūt... 

Link to comment
Share on other sites

Aizņemies no kāda šamaņa bubenu, veic ap datoru rituāldejas un varbūt notiks brīnums. Jā ir gadījumi, kad veco sistēmu izdodas palaist, bet procents nav liels. Parasti ātrāk un vieglāk pārinstalēt.

Rubb, uz XP tak jaunus vīrusus neviens normāls hakeris netaisa. Tagad topā visādi datu kriptētājvīrusi, kuri nes autoram peļņu, bet ko tu paņemsi no XP lietotāja.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

 

 

Tagad topā visādi datu kriptētājvīrusi, kuri nes autoram peļņu, bet ko tu paņemsi no XP lietotāja.
Man šķiet tieši pretēji - ja cilvēks sēž uz XP, tad tas viņam ir vitāli svarīgi. Pretējā gadījumā tas jau sen būt upgreidējies (jo tā ir vienkāršāk un ērtāk), ja vien tas ir zināma veida mazohisms. Bet ja tas ir vitāli svarīgi, tad cilvēks ir gatavs maksāt, lai turpinātu sēdēt turpat kā iepriekš.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ar XP riskē, ka pateicoties milzīgajiem caurumiem šajā OS, fiksi saķersi ne pārāk labas ietas.

Industriālām sistēmām XP atjauninājumi paredzēti līdz 2019 gadam. Lasīju, ka ne ar pārāk sarežģītām manipulācijām atjauninājumus var dabūt arī parastajiem datoriem.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Ar XP riskē, ka pateicoties milzīgajiem caurumiem šajā OS, fiksi saķersi ne pārāk labas ietas.

Nosauc tos "milzīgos caurumus", tukšpirdi!

 

 

 

kā jau teicu es neciešu instalēšanas un vajadzības arī nav

Gudrelis, necietējs.. Tava "neciešana" nav ne tehnisks, ne objektīvs arguments! Objektīvs arguments ir tāds, ka pārnest sistēmu var, bet pārnešana un piemērošana paņem daudz vairāk darba un laika kā sainstalēt jaunu. Pie tam, liekot jaunu, arī tiek vaļā no visiem vecās sistēmas defektiem un drazām, kas pa gadiem savākti.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Lasīju, ka ne ar pārāk sarežģītām manipulācijām atjauninājumus var dabūt arī parastajiem datoriem.

Var gan, vienam vecam pārbaudīju, kaut kas nāk. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...