Jump to content

Lieku kopā "Future proof" PC. Padomi pieslīpēšanai?


Ginters
 Share

Recommended Posts

Sveiki. Pašreizējais darba zirgs ir sācis novecot un ir vēlmes izveidot ko jaunu lai vismaz uz gadiem 5 būtu OK. 

 

PC lietoju dinamiski, bet galvenokārt izmantoju priekš izstrādes un pēdējā laikā esmu pievērsies Unity, kas ir arī tas kas manu pašreizējo i5 3350P + GTX 650 Ti mēdz sagurdināt.

 

Dažreiz gadās varbūt kādu spēli uzspēlēt, bet baigais fans neesmu, tomēr gribētos lai vajadzības gadījumā nebūtu problēmas arī ar to. 

 

Budžets - nav noteikts, bet aptuvenās robežās kā zemāk uzskaitīto komponenšu kopsumma.

 

Šobrīd esmu salicis sekojošās daļas.

 

MB: Asus MAXIMUS VIII RANGER 184 EUR
CPU:Intel® Core i7-6700K 4GHz 8MB LGA1151 366 EUR
GPU:Zotac GeForce GTX1070 AMP Extreme 8GB DDR5 PCIE ZT-P10700B-10P 514 EUR
SSD: Kingston SSDNow KC400 512GB SATA III 164 EUR
HDD: Seagate BARRACUDA 7200 2TB SATA 64MB 75 EUR
PSU: Fortron ATX v2.4 Hydro G 650W HYDRO G 650 112 EUR
CPU COOLER: Cooler Master HYPER 212 EVO UNIVERSAL COOLER RR-212E-16PK-R1 30 EUR
RAM: Kingston 32GB 3000MHz DDR4 CL15 HyperX Predator  212 EUR
CASE: AeroCool X-Predator X3 Devil Red AEROPGSXPRED-X3-DR 105 EUR

Vēlos saņemt ieteikumus un kritiku ko varētu uzlabot, uz ko ieekonomēt un kur esmu aizšāvis garām (ja esmu?)

 

 

Paldies

 

Link to comment
Share on other sites

shadow118

Kad domā pirkt? Kkad šā gada beigās vai nākamā gada sākumā iznāk jaunie Intel proči.

Māteni moš var bik lētāku, drīzāk var paņemt bik labāku dzesi

Link to comment
Share on other sites

 

Negribētos uzreiz sākt, a cik tev gadu? Bet nu tas PC keiss ir domāts vidusskolas vecuma geimerim. Ja tiešām ir plāns ir uz 5g. der apskatīties kaut ko no Lian-Li vai līdzīga stila keisiem.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

@shadow118 Doma šomēnes vai nākamo mēnesi. Par jaunajiem Kaby Lake lasīju ka tas tāds minor upgrade būs, tāpēc uz to pārāk neiespringstu, un vienmēr jau iznāks kas jaunāks, līdzi izskriet diezgan nereāli.

 

Par māteni bija vairāki varianti, galvenās prasības lai ir iespējams SLI (iespējams nākotnei), lai vismaz viens PCI-E slots paliek brīvs kādam device pēc vajadzības (pagaidām stāv man Wi-Fi karte iesprausta ), ir DDR4 3000 Mhz atbalsts un lai sata vietas neaptrūkstas, teiksim ja ir vajadzīgs papildus HDD un CD/BD roms. Mātene ir pa lielam tas ko esmu izvēlējies nepārliecinoši.. Īsāk sakot gribas lai mātene paliek Open-ended, nevis visu salikt un ja iznāk kas jauns kas ir must-have tad ir jāpērk jauna mātene atkal , jo vecajā vienkārši vairs nav kur..

 

@Edis7

 

Predator case man ir pašreizējam PC, liekas ka ir ok ar labām dzeses īpašībām, un vizuālais man principā vienalga kā viņš zem galda izskatās, stikla vitrīnā neturēšu. Par tavu ieteikumu Lian-Li būtu pateicīgs ja iedotu kādu saiti kur var apskatīt viņu cases, cenas  un ja iepatīkās pasūtīt šeit tepat LV bez ilgas gaidīšanas.

Labots - Ginters
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Komplektācija ir labā, tā teikt, ar skatu nākotnē, vienīgais nelielas šaubas par to videokarti, precīzāk, kartes ielikšanu. Karte ir briesmīgi smaga (ir likta datorā) un bez papildu atbalsta tas nozīmē (plānotajā Aerocool korpusā) lēnu/ātru mātesplates PCI slota nāvi. Izlīdzējos ar speciāla leņķa aizņemšanos no Arctic Accelero Xtreme komplekta, bet esošajā variantā (bez papildus atbalsta) neriskētu to karti ilgstoši ekspluatēt, jo karte tiešām ir ļoti liela un smaga. Lētākais variants - plastmasas savilcēji pie HDD sijām.

Link to comment
Share on other sites

Kaut kā jau pēc tīņa slapjajiem sapnīšiem izskatās! Bet ja nu nav tad parastā SSD vietā vajadzētu likt SAMSUNG SSD 512GB 950Pro PCIe 3.0 x4 M.2, tomēr cits ātrums!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@Mielestapa paldies, biju uz īsu brīdi aizdomājies par kartes izmēru un to kā viņa atbalstās tajā case, bet pieļāvu domu ka par to ir padomāts - acīm redzot tad nav. Nav jau teikts ka esmu nolēmis 100% ņemt tieši to aerocool predator x3 case, kā jau minēju, ieliku tikai tāpēc ka tie case ir daudz un ir iepriekšēja pieredze ar šo firmu.

 

Lai nenopirktu uz aklo visu uz savu galvu atcerējos no seniem laikiem par boot.lv un izlēmu pakonsultēties, tieši tā iemesla dēļ - lai pilnveidotu komplektāciju. Varbūt ir vari ieteikt kādu ATX case kur par šo ir padomāts?

 

@jema - par to es nešaubos ka tā izskatās un pieņemu ka šeit tādi sapņotāji ir regulāri, bet šoreiz viss ir pa nopietno.

 

Paldies. Apzinos ka SSD uz PCIe ir vismaz 3 reizes ātrāks par standarta SSD, taču man liekas ka tas šobrīd ir vairāk domāts ļoti kaislīgiem entuziastiem un ar tādām cenu reizinājumiem uz komponentēm mēs varam ātri aizlidot līdz kādam Extreme versijas procesoram un 2x GTX 1080. Gribētos ieteikumus apmēram tajā pašā cenu diapazonā.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Un kapec plate uz z1xx ar lga1151 nevis x99 ar lga2011? Tur gan niknaki procesori gan fichas krutakas.

 

Tulit ari bus x299 sokets, kam vajadzet but aktualsam atkal kadas 3-4 cpu paaudzes.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Nu paņem M2 SSD uz 256GB, būs gandrīz tā pati cenu grupa, sistēmai 256 ir līdz ausīm  :)

Link to comment
Share on other sites

shadow118

No keisiem es drīzāk ņemtu Fractal Design Define R5, cena tāda pati. Define bij silent keisi, iekšā kkāds trokšņus slāpējošs materiāls ir. Un pēc izskata man liekas labāks (bet tas gan ļoti subjektīvi, vienam patīk minimālisms, citam transformero :D)

Link to comment
Share on other sites

Paldies par viedokļiem,

x299 iznākot no starta būs ļoti dārgs un pus gadu vēl īsti gaidīt negribās.

 

Pieņemsim veicot šādas korekcijas un palielinot budžetu par 220 EUR ieguvums būs to vērts?

SAMSUNG SSD 950 PRO 256GB M.2 2280 MZ-V5P256BW 213.42 (+50 EUR)
GIGABYTE GA-X99P-SLI 257.55 (+80 EUR)
INTEL® CORE™ I7-6800K 3.4 GHZ 15M 454.36 (+90 EUR)
Link to comment
Share on other sites

i7 6700k bus labaks price/peformance un ikdiena atskiriba nebus jutama, bet ja nauda nav jautajums, tad protams 6800k bus labaks

Link to comment
Share on other sites

 

 

Karte ir briesmīgi smaga (ir likta datorā) un bez papildu atbalsta tas nozīmē (plānotajā Aerocool korpusā) lēnu/ātru mātesplates PCI slota nāvi.

Esi pats dzīvē redzējis ka no tā butu kāds PCI slots nobeigts? Man jau gandrīz gadu stāv  30cm gara un 1+kg smaga karte, un vispār nav noliekusies. Tas neattiecas vairāk uz kartēm bez backpleita?

 

Runājot par keisu, tas aerocool izskatās diezgan briesmīgi, bet tas gan gaumes jautājums. Lian li keisus vispār Latvijā var dabūt, bez sūtīšanas no ārzemēm?

Link to comment
Share on other sites

 Kam tev 32GB RAM taisies 3-4 virtuālas mašīnas laist uz PC ?!

 Manuprāt brīvi pietiks ar 16 GB, ja vien nav kādi ļoti specifiski uzdevumi... ;)

Labots - GaryII
Link to comment
Share on other sites

Esmu nolēmis doties LGA-2011-3 ceļu un šodien veicu jau pirmās komponentes pasūtīšanu. 

 

Tātad MB būs - Gigabyte GA-X99-Ultra Gaming , atbilst visām manām vēlmēm. Un izlasot aprakstu par MB, tiek runāts par to ka ir pastiprināti PCIE sloti lai labāk atbalstītu smagās GPU.

 

Par case plānoju atteikties Aerocool un aizstāt to ar 

 

CORSAIR GRAPHITE SERIES 760T FULL TOWER WINDOWED EDITION

 

Šis pasākums gan nedaudz ievilksies, par cik šīs izmaiņas arī sadārdzinās visu, tāpēc likšu visu kopā lēnām, apdomīgi, pa vienai komponentei lai viss būtu tip-top un.

 

Sagaidīšu kad atnāks MB un nākamais plānā ir CPU.

 

Intel® Core™ i7-6800K Processor (15M Cache, up to 3.60 GHz) uz LGA2011-3 socketa, par cik iepriekš plānotajam i7 6700k ir 4.0 Ghz, tad šo arī vēlos OC uz 4.0 Ghz, attiecīgi mainās arī Cooleris.
 
Pagaidām esmu apstājies pie All-in-one ūdens dzeses moduļa CORSAIR HYDRO SERIES™ H100I V2 CW-9060025-WW
 
 
Link to comment
Share on other sites

@Garyll

 

Pašreiz ir 12 GB un ir gadījies aizpildīt, softi darbā ko daru ir prasīgi uz RAM. Protams ar 16 pietiktu un arī ar 12 pietiek, bet kā virsrakstā ir minēts, tiek taisīts "nākotnes drošs" PC nevis tagadnes.

 

 

@ieleja  ja runa ir par VR, tad ir protams ir vēlme lai tas spētu to atbalstīt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pašreiz ir 12 GB un ir gadījies aizpildīt, softi darbā ko daru ir prasīgi uz RAM.

 

 Tad šaubas par 32 GB liederību uzreiz atkrīt, vienkārši esmu redzējis pietiekami daudz "gameru PC" kur komplektē ar 32GB kas ir pilnīgs overkills    

Link to comment
Share on other sites

CORSAIR GRAPHITE SERIES 760T FULL

 

Vot tas jau ir normāls korpuss. Tikai augšā nevar likt ūdensdzesi, citādāk jāņem nost tas augšējais plastmass, bet tev ar to EVO dzesi būs vienalga par to.

Nepamanīju ka H100I V2 izdomāji likt, ja dzesi gribēsi likt augšā, tad būs jāņem nost augšā -

6194_09_corsair_graphite_760t_full_tower

 

Ja viņu atstāsi, tad viņš neko nedzesēs un pārkarsīs, no pieredzes saku.

Labots - eddyboi
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pagaidām esmu apstājies pie All-in-one ūdens dzeses moduļa CORSAIR HYDRO SERIES™ H100I V2 CW-9060025-WW
 

 

Ja  OC tikai uz 4Ghz, tad domāju ka labāk kādu vidēja līmeņa gaisa dzesi paņemt ;) 

Link to comment
Share on other sites

Iesakiet tad labu gaisa dzesi kuru var iegādāties LV? Īsti nekādus paneļus ņemt nost negribas, tad uzreiz jāmeklē kāds kuram tāda nav, bet šis case ir iepaticies,  un ja tiesām prieks 400 Mhz var iztikt ar gaisa dzesi tad esmu ar mieru likt tādu. TIkai maz ko saprotu no tā kura dzese ir laba kura slikta, tās kuras ārzemju forumos piemin laikam šeit netirgo.

Link to comment
Share on other sites

Pašam ir x99 sistēma ar CPU 5820k un ir OC uz 4Ghz 

 

Ja pareizi atceros tad dzese man ir:

 

https://www.dateks.lv/cenas/dzesetaji-coolers/97975_coolermaster_hyper_612_ver_2_cpu_cooler

 

Vai kaut kas līdzīgs, mājas dators tad tagad nevaru apskatīties..

 

Katrā ziņā 4Ghz, nevajag neko traku.

Domāju ka pat ar šīto var mierīgi nodzesēt

 

https://www.dateks.lv/cenas/dzesetaji-coolers/87885_arctic_cooling_freezer_i11_cpu_cooler

 

Ūdens dzesi vajag tikai ja grib extrēmu OC

Labots - GaryII
Link to comment
Share on other sites

Paldies, RD kā reiz uz akciju Cooler Master HYPER 612 Ver. 2 par 40 eirīšiem. Pasūtīts.

Sākumā mēģināšu iztikt bez ūdens dzeses, par cik ir daudz sūdzību par mums pieejamajiem AIO dzeses moduļiem par to ka viņi sāk tecēt.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ja nem Dzesi prieks tadas sistemas, laikam labakais gaiss varetu but noctua-d15 vai d14.

 

Kapec nenjem C612 čipseta matesplati, kur var iekramet xeon e5 vai e7 serijas cpu? Vai pat divus tadus. Veiksmigi varesi sakramet lidz 512gb ecc registred ramus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nevertell

Ar ūdens dzesi nav ko niekoties, ja neskrūvē kopā pats visu - gaiss ir lētāks, klusāks un aukstāks par gatavajiem ūdens risinājumiem. Gatavie ūdens risinājumi reāli noder tikai īpatnējos keisos, kur nav vietas gaisa bleķim.

Link to comment
Share on other sites

esmu jau salicis un pasūtījis, nākamnedēļ jābut, tad iemetīšu kādu bildi.

Setups šāds:

1) CPU: Intel Core i7 - 6800K LGA-2011-3

2) MB: GA-X99-Ultra Gaming

3) GPU: Zotac GTX 1070 AMP! Extreme

4) RAM: 32 GB Kingston HyperX Predator 3000 Mhz, Set of 2 (2x16 GB)

5) PSU: 850W Corsair RM850i

6) SSD: Samsung SSD Pro 950 256GB M.2

7) HDD: Seagate Barracuda 2TB

8) Case: Corsair 760T Full Tower

9) CPO COOLER: Cooler Master HYPER 612 Ver. 2

 

Izmaksas ~2200 EUR. Tad redzēsim kas tur sanāks.

Paldies par ieteikumiem , vairāki tiešām lika šo to izmainīt.
Link to comment
Share on other sites

Gaidam foto, būs ātrs aparāts! Testus iemet ātrumiem, gribās redzēt!


Labākais ko es esmu licis klientam, 4 gadi atpakaļ, 5 gabali strādā ikdienā, arhitekti moca.

 

P9X79 PRO ASUS S2011 X79 
INTEL CORE I7-3960X 3.3G 15M LGA2011
8GB 1600MHZ DDR3 NON-ECC CL9 DIMM KIT2 X 2 gab
OCZ SSD 120GB VERTEX 3, 2.5", SATA 3
PNY QUADRO 2000 PCI-E 1GB GDDR-5
WD HDD DESKTOP CAVIAR BLUE (3.5",500GB,16MB,SATA III-600)
Link to comment
Share on other sites

 

 

3) GPU: Zotac GTX 1070 AMP! Extreme
Šo gan varēji nomainīt uz ko citu arī tas 850w psu tur ne tuvu nav vajadzīgs. 
Link to comment
Share on other sites

tehno-mans

 

 

i7 6700k bus labaks price/peformance un ikdiena atskiriba nebus jutama, bet ja nauda nav jautajums, tad protams 6800k bus labaks
Lasīju, skatījos un domāju un tā arī nesapratu.  Tik kā pāris rupji vārdi prasītos.
Link to comment
Share on other sites

@Toļiks

 

ieejam 1a.lv, izvēlamies PSU ar 10 SATA portiem (skaits ko MB atbalsta), uzspiežam uz 24 Pin konektoru un paliekam ar 2 variantiem.  850W bija lētākais no diviem.

Var jau būt ka nevajag visus 10 sata portus utt, bet ja reiz tādu MB izvēlējos un ja kādreiz būs vajadzīgs SLI, tad tie 850W par skādi nenāks.

 

Un par GPU, lūdzu sīkāk kāpēc izvēle bija nepareiza tavu prāt?

 

@tehno-mans varbūt vari pamatot sīkāk?

Link to comment
Share on other sites

Var jau izlīdzēties ar šo. Ja būs vajadzība lietot pāris kilo ar ssd/hdd

41KmkwQ8lRL._SY300_.jpg

Link to comment
Share on other sites

ar jau būt ka nevajag visus 10 sata portus utt, bet ja reiz tādu MB izvēlējos un ja kādreiz būs vajadzīgs SLI, tad tie 850W par skādi nenāks.

Visu vienlaicīgi nesanāks pieslēgt un palaist ;)

  1. 2 x PCI Express x16 slots, running at x16 (PCIEX16_1, PCIEX16_2)

    * For optimum performance, if only one PCI Express graphics card is to be installed, be sure to install it in the PCIEX16_1 slot; if you are installing two PCI Express graphics cards, it is recommended that you install them in the PCIEX16_1 and PCIEX16_2 slots.

    * When an i7-5820K or i7-6800K CPU is installed, the PCIEX16_2 slot operates at up to x8 mode.

  2. 2 x PCI Express x16 slots, running at x8 (PCIEX8_1, PCIEX8_2)

    * The PCIEX8_1 slot shares bandwidth with the PCIEX16_1 slot and the PCIEX8_2 slot shares bandwidth with the PCIEX16_2 slot. When the PCIEX8_1/PCIEX8_2 slot is populated, the PCIEX16_1/PCIEX16_2 slot operates at up to x8 mode.

    * When an i7-5820K or i7-6800K CPU is installed, the PCIEX8_2 slot becomes unavailable.

    (All of the PCI Express x16 slots conform to PCI Express 3.0 standard.)

  3. 1 x PCI Express x1 slot

    (The PCI Express x1 slot conforms to PCI Express 2.0 standard.)

  4. 1 x M.2 Socket 1 connector for the wireless communication module (M2_WIFI)
Labots - pw1a
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

arī tas 850w psu tur ne tuvu nav vajadzīgs
 

 

Varētu padomāt, ka normāls 500W baroklis maksās 1/3 no šī cenas... un ja nākotnē izdomās ielikt SLI vai rijīgāku video karti tad būs opā ar to 500W barokli. Labāk tagad paņemt to 850W un vēlāk nelauzīt galvu par to pavilks vai nepavilks kaut ko tur.

Link to comment
Share on other sites

Un par GPU, lūdzu sīkāk kāpēc izvēle bija nepareiza tavu prāt?

Pats gpu ir labs, bet konkrētajam modelim ir ļoti smags kūleris, un bez jebkādiem stiprinājumiem tik vien, kā bekpleits. Vienkārši ieliekot šo karti korpusā tā jau būs noliekusies vairākos apskatos tas ir dzirdēts.

 

Varētu padomāt, ka normāls 500W baroklis maksās 1/3 no šī cenas... un ja nākotnē izdomās ielikt SLI vai rijīgāku video karti tad būs opā ar to 500W barokli. Labāk tagad paņemt to 850W un vēlāk nelauzīt galvu par to pavilks vai nepavilks kaut ko tur.

Ne nu ja patiešām liks SLI tad gan cita runa, bet vispār SLI ar divām 2,5 slotu kartēm nav tā labākā ideja, jo būs tā pašauri. 

Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

original.jpg

 

Joprojām gaidu māteni.. esmu vīlies mūsu interneta veikalu piegādes datumu solījumos, turpmāk ja kaut kam teiks virs 3 darba dienām , tad ātrāk visticamāk būs pasūtīt no amazon.de kā arī izdevīgāk. Atnāks mātene, likšu visu kopā un būs arī benchmarks un salikta foto.

Link to comment
Share on other sites

EpicDamage

Man ir tāda videokarte, reāli viņa aizņem 3 slotus, es nezinu par kādu SLI tur var būt runa, ja iespiest 2 tā blakus, tad tas viss uz gaisa uzcepsies. Pie tam par kartes liekšanos tā nav nekāda pasaka, bet realitāte, bez support bracket, vai atsaitēm uz hdd keisu nekā nebūs. Ja liksi support bracket, rēķinies + vēl viens slots. Ja kas ir paziņas, kam nav zotac karte 1070 bet cita ražotāja, un arī liecas, tā kā nav tikai vienas kartes problēma.

 

P.S. apsveicu ar pirkumiem :)

Labots - EpicDamage
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā par SLI varētu būt problēma, to sapratu vēlāk, bet pagaidām nav aktuāli.

 

Par liekšanos skatīšos kad būs mātes plate ja problēma būs, lai gan aprakstā ir teikts ka var likt smagās un ir reinforcoti, tad domāšu, karāties jau neļaušu :D

Link to comment
Share on other sites

Šajā korpusā ar kartes nostiprināšanu būs, kā būs, jo vienīgā iespēja kā viņu var nostiprināt ir ar support bracketu, un tas jau nozīmē tikai un vienīgi to, ka SLI tev automātiski atkrīt un ar barokli tu esi iepircis.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...