Jump to content

Datora komplektācija nākamajiem 10 gadiem


Piburs
 Share

Recommended Posts

Sveicināti!

Beidzot esmu nolēmis sev iegādāties jaunu darba zirgu, kas darbinātu spēles nākamos 10 gadus.

Datortehnikā neorientējos, tāpēc lasīju neskaitāmus review un pēcāk izmantojot 1a.lv sakomplektēju kompīti. Es spiežu uz kvalitāti, bet maciņš spiež pretī. Ir vēl aptuveni 100 eiro, kurus varētu ieguldīt kādā tiešām vērtīgā upgrade, lai kompīts tiešām nokalpotu šos 10 gadus un vēl pēc tam spēles darbotos kaut uz vidēju grafiku un atsevišķiem lagiem.

 

Komplektācija:

post-102512-0-44939600-1477852840_thumb.png

 

Man ļoti nepieciešams datoru zinātāju atbildes uz šādiem jautājumiem:

Vai komplektācijā nav iemaldījies kāds absolūts mēsls?

Kā jūs raksturotu patreizējo komplektāciju un kuru komponenšu upgrade visvairāk iegūtu no 100 eiro manevrēšanas zonas?

 

Jau iepriekš pasakos par atbildēm!

Link to comment
Share on other sites

gtx 1060 6gb nav tas labakais pirkums price/performance zinja. maksa apmeram par 20% vairak neka 3gb versija, fps speles labakaja gadijuma spej izdot pa 5% vairak

un uz 10 gadiem sita karte nu nekadi nederes, gpu attistas vel straujak neka parastie procesori, tagad jauna budzeta karte ir +/- viena limeni ar 4 gadus vecu ta laika vislabako videokarti, secinajumus izdariet pasi

nemot kadu gtx 1080 uz 5 gadiem vel varetu pietikt

Labots - Müller
Link to comment
Share on other sites

Tad man ar jautājums, saistībā ar autora nosauktajām komponentēm. To SSD nebūtu labāk aizstāt ar SSD M.2 ? 

 

Pats briestu līdzīgai komplektācijai, tāpēc nevaru izdomāt vai man vajag to M.2, ja jau tagad man ir labs 120Gb SSD un it kā varētu netērēties.

Tas ir viens. Un otrs- par MSI. Tantes runā, ka Asrock un MSI = sūds. Bet vai tiešām tā ir un vai ir vērts pirkt krietni dārgākas Intel, Gigabyte vai Asus MB?

Link to comment
Share on other sites

Ja vien kāds zinātu, kādas būs spēļu prasības pēc 10it gadiem. Pieļauju, ka 8gb ram un 120 ssd varētu būt par īsu, ja jau tagad ir spēles ar 70gb instalācijām. Neesi apdomājis spēļu konsoles iegādi? Pa 1k eur varēs 3s paaudzes iepirkt un nebūs jālauž galva par minimālajām prasībām, uz 30 fps viss daudz maz iet.

Labots - Jainit
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vīri, es tos "10 gadus" tā tēlaini izvēlējos. Tas vairāk nozīmē, ka es negribu jau pēc 2 gadiem investēt kādā jauninājumā.

Un Jainit, man ir PS4, kas krāj putekļus. Mana sirdslieta ir strātēģijas žanrs - konsoļu Ahileja papēdis (XCOM 2 bija jauks pārsteigums). Respektīvi, kompīts primāri darbinātu "Civilization 6" (un pēc 10 gadiem Civ7), Hearts of Iron 4 un līdzīgus šedevrus.

Labots - Piburs
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Lētāk ir katru gadu apgreidot GPU (nopārdot un nopirkt vietā), nekā nopirkt tagad tādu kas 7 būs izmantojama spēlēm.

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc priekš 6500 z170? Jēga nekāda. Uz tā čipseta liek tikai K sērijas procesorus.

Paņem B150 māteni un lētāku RAM, jo tikai uz Z170 var likt ko lielāku par 2133mhz

Labots - tiger23
Link to comment
Share on other sites

@@Piburs, Tu tā arī nesaprati galveno domu... pēc desmit gadiem KATRA no tevis izvēlētajām sastāvdaļām būs mēsls. Vari uzrakstīt Civ izstrādātajiem un palūgt Civ 7 minimālās prasības spēlēšanai 8K 60FPS un tādu kompi arī savākt. 

Ja nopietni, pērc tādu, kas tagad darbina tevis izvēlētās spēles (skat. spēles rekomendējamās specenes) un , ja nākamajai daļai būs par vāju, tirgot nost un pērc jaunu. Pats vari apskatīties, kā desmit gadus veca vidējas jaudas dators ietu uz mūsdienu spēlēm un izdarīt secinājumus.

Link to comment
Share on other sites

Ja esi izvēlējies mātesplati ar Z170 čipu, tad jāņem i5-6600K + normālu dzesi, Bios'ā ieliksi Auto overclock- tas būs Tavs labākais naudas ieguldījums uz 10 gadiem!

 

Mātesplati ņem tādas firmas, kas pašam labāk patīk, galvenais lai lien korpusā, ir pietiekoši RAM sloti u.c., ja interesē mans viedoklis, es ņemtu Asus vai MSI..

 

Manis minētais komplekts vislabāk ies kopā ar 1070 videokarti, Tevis minētajām spēlēm pietiks ar 1060, it sevišķi uz 1080p izšķirtspēju, kas ir Tevis izvēlētajam monitoram. 1060 pofig 3 vai 6 GB, starpību (pāris kadri sekundē) uz aci nemanīsi, bet tā kā kompis uz 10 gadiem, tad ņem 6 GB..

 

Ja uz K procesoru un dzesi nepavelk budžets, tad maini mātesplati uz tādu, kurai ir H110 čips.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ja nākamajai daļai būs par vāju, tirgot nost un pērc jaunu.

 

Kā vispār ir ar tirgošanu pēc tam, vai tad kādam var arī iesmērēt kaut ko lietotu, parasti jau cilvēki pērk jaunas komponentes, vai tad atrodas arī tādi kuri pērk lietotu, piemēram MB, vai Ram? 

Link to comment
Share on other sites

Tātad, secinu, ka esmu izdarījis pareizo izvēli prasot šeit jūsu palīdzību/konsultāciju.

 

gtx 1060 6gb nav tas labakais pirkums price/performance zinja. maksa apmeram par 20% vairak neka 3gb versija, fps speles labakaja gadijuma spej izdot pa 5% vairak

Šis man bija liels pārsteigums. Vienmēr licies - jo vairāk gb, jo labāk. A šeit pat gb dubultā! 

 

 

 

Kāpēc priekš 6500 z170? Jēga nekāda. Uz tā čipseta liek tikai K sērijas procesorus. Paņem B150 māteni un lētāku RAM, jo tikai uz Z170 var likt ko lielāku par 2133mhz

Lasot review sapratu, ka ja ir iespēja, tad RAM ar 2400mhz tomēr vajadzētu. Tāpēc arī Z170. I5-6600K 3,5GHz 40 eiro dārgāks. Vērts padomāt.

Labots - Piburs
Link to comment
Share on other sites

 

 

Dators neprasīs no tevis naudu. Dators ir gatavs lietošanai katru reizi, kad to ieslēdz.

 Nu par šiem diviem apgalvojumiem es nebūtu tik pārliecināts :devil: .

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

skotukeda

Taa vga baigi daargaa !! Es njemtu  gtx 1060 3gb pa ~199 Eur .

 

Vai gtx 1070 pa ~325 Eur.

Link to comment
Share on other sites

@@raiviic, jū, protams - kurš tad nezina, ka datorā jāgrūž iekšā nauda!

  • Jaunai ekrāntapetei - šitā jau nonēsājusies
  • Jaunam cietajam diskam - šitajā es izskatos resns
  • Monitora apkopei - jau mēnesi neesmu bijis uz monitora apkopi!
  • Datoram vārda un dzimšanas dienas, iepazīšanās dienas un kas tik vēl ne - puķes jāpērk, dāvanas!
  • Kā dodies mājās, tā ēst jāsapērk kaudze. Vēl kāda pica jāpaņem. Un šokolāde. Datoram!
  • Benzīns jālej - lai dators var izskrieties brīvajā laikā

Mēs vēl nemaz neesam tikuši līdz reālām vajadzībām, kad kaut kas noplīst nafik tā, ka dators tiešām nespēj darboties dēļ miruša cietņa.

Dators - tā tev nav kaut kāda prasta ierīce, kas iet, līdz saplīst, tad salabo, un atkal pāris gadus turpina pildīt savu pienākumu bez jebkādiem ieguldījumiem! Tur katru dienu vajag apčubināt, žūksni ielikt katru mēnesi! :)

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Prieks 10gadiem perkot, jataisa ar nvidia Titan X Pascal sli vai quad sleguma, lai nebutu ta ka gandriz katrs otrais telefons jau ir jaudigaks par to datoru.

Link to comment
Share on other sites

Tāpat pēc 10 gadiem Titan XP sli varēs mest miskastē. Tu vari kaut vienu modernu spēli ieslēgt ar sli 8800 gts? 8800 gts iznāca 2006 gada beigās. 

Link to comment
Share on other sites

Benzīns jālej - lai dators var izskrieties brīvajā laikā

 

 

Tiešām, varbūt dīzelis ģeneratoram? Strāvā, strāva to dators prasīs no autora 10 gadus  :taunt:  

Labots - staylez
Link to comment
Share on other sites

biki pārspriedums par disku sistēmu - pareizi saka, ka 120nieku SSD piedzīvosi pilnu viens un divi.

es ņemtu 256nieku ar labu garantiju vai šaislaikos pat drošvien 512nieku (performance labāka, un arī pārrakstīšanas slodze uz vienu šūnu sanāk daudz mazāka)

plus, kas visbūtiskākais, uzreiz organizēt automātisku datu dublēšanu uz to sata terabaitu (vai vairākterabaitiem 1RAIdā, vai dajebkā)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vai gtx 1070 pa ~325 Eur
Lētākā gtx1070 1a.lv 440 Eur. Tā jau labprāt...

 

Esmu ņēmis vērā jūsu ieteikumus un veicis pāris komplektācijas izmaiņas. Visnozīmīgākā noteikti būtu i5 - 6500 3.2GHz vietā izvēlējos i5-6600K 3.5GHz. Pagaidām gan bez papildus dzesēšanas sistēmas. Par to domāšu kad pienāks laiks overclocking (terminu saprotu, bet tur arī manas zināšanas beidzās).

Otra lielā atziņa ir par videokarti. Kurš to būtu domājis, ka gtx 1060 3gb ir prātīgāks pirkums par 6gb versiju. Bet tad man jautājums par nākotnes perspektīvām - ja nākotnē taisos veikt vga upgrade, izvēlētā MoBo ir ilgdzīvotspējīga?

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Es arī ieteiktu ņemt Z chipseta mātes plati, jo jebkuru procesoru var uzdzīt pa 400Mhz virs maksimālâs turbo frekvences un pēc trīs gadiem paņemt i7 6700k un atkal varēs sistēmu izmantot tikpat ilgi vai ilgāk. K sērijas procesoriem nav ventilatoru komplektā, tapēc tagad K sērijas sanāk apmèram plus 70eur. Mobo ir tik dzīvotspējīga, cik ilgi tā spèj pildīt savas funkcijas, droši vien nākamâs paaudzes cpu būs cits sokets un ātrākais cpu būs 6700k.

Labots - uldii12345
Link to comment
Share on other sites

droši vien nākamâs paaudzes cpu būs cits sokets un ātrākais cpu būs 6700k

google tev bans uzlikts? Kaby Lake desktopiem būs tās pašas LGA 1151 ligzdas.

Labots - Jainit
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Un Z270 kartes ar jauniem pribambasiem ari.

Link to comment
Share on other sites

Ja vēlas ietaupīt, tad i5 6600k vietā jāņem i5 6400 un jātaisa overclockings. Dažām Z170 mātesplatēm nomainot Biosu var uzdzīt līdz pat 4,7GHz. Vēl var no Ķīnas pa 130eur pasūtīt CPU ar nosaukumu i7 6400t, kas ir engineering sample.Var teikt kā i7 6700K tikai nedaudz nedabeigts ar mazāku takts frekvenci, bet uztaisot OC spēlēs neatpaliek no oriģinālā.

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

PC vienmēr prasīs papildus ieguldījumus, ja spēlē spēles :) Jautājums ir tikai cik ātri. Ja gribās spēlēt spēles, tad video karte jāmaina ik pa pāris gadiem.

Link to comment
Share on other sites

Ev?? Uz šo neviens nemāk atbildēt??

 

 

 

Tad man ar jautājums, saistībā ar autora nosauktajām komponentēm. To SSD nebūtu labāk aizstāt ar SSD M.2 ?
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

IVARS labi pateica - jāņem lētāks I5-6400 procesors, jo uz Z170 platēm labi var virstaktēt, izdevās līdz 4391 MHz uz Asrock Z170 plates, bet var dabūt vēl ātrāk, ja pacenšas!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tad man ar jautājums, saistībā ar autora nosauktajām komponentēm.
Nē, tā kā autors pēc video noskatīšanās izteicās, ka viņam pilnīgi apmierina 720p 30fps uz zemajiem iestatījumiem, tad viss, ieskaitot monitoru, ir overkills.

m.2 sata ssd ātrumi ir tādi paši kā parastam ssd, m.2 pcie/nvme ssd ātrumi 4xR 2xW lielāki un cena >3x augstāka (Samsung 950pro 256GB R-2000/ W-900 240 eur).

Link to comment
Share on other sites

Geimeru kompis +- analogā budžetā 10 gadus atpakaļ:

  • CPU: Intel Core 2 Duao E6700/E6600 (jā, X6800 ir jaudīgāks, bet no pavisam cita plaukta)
  • GPU: GeForce 8800 GTX (8800 Ultra - tas pats, kas X6800)
  • RAM: <2GB vidējais, 4GB gaming
Civilization 6 Minimum Requirements

CPU:     Intel Core i3 2.5 Ghz or AMD Phenom II 2.6 Ghz or greater
RAM:     4 GB
Video Card:     1 GB & AMD 5570 or nVidia 450

CPU laikam vienīgais, kas pieviltu. Cits stāsts par to, ka 8800 GTX, visticamāk, jau sen kā būtu nokūpējusi :)

He, nemaz nepamanīju, ka kāds jau bija ielicis video ar +- tādu pašu speceni. Izrādās, ka +- analogā budžetā tajā laikā 8800GTX un E6700 combo nemaz nesanāktu.

 

Tātad, man nav ko iespringt; iztikšu ar savu sata ssd, vai ne?

Pavisam noteikti!

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Vispār ilgtermiņā labāk ņemt Radeon kartes, skat, R9 290/290X veiksmīgi konkurē jau ar otro NVIDIA paaudzi. Vienīgā problēma, ka pagaidām Radeon neko nepiedāvā augstajā plauktā. 

Link to comment
Share on other sites

nevertell

 

 

Lasot review sapratu, ka ja ir iespēja, tad RAM ar 2400mhz tomēr vajadzētu. Tāpēc arī Z170. I5-6600K 3,5GHz 40 eiro dārgāks. Vērts padomāt.
 

Vopše akujēli ?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...