Jump to content

dzīve pēc IT


zeds
 Share

Recommended Posts

Sveiciens!

 
Man darbā kolēga radikāli uzrakstīja atlūgumu darbā ar paziņojumu ,ka IT vai vismaz sistēmu administratora darbu vairs nestrādās. 
Tīri intereses pēc - interesē stāsti par cilvēkiem kas nomainījuši IT darbu uz kaut ko citu. 
Interesanti ar ko viņi nodarbojas un kā viņiem iet?   Vienkārši interesanti, pieredzes apmaiņai.
 
 
Link to comment
Share on other sites

Es domāju, ka izvēli ietekmē faktori, vai IT ir joma, kas tiešām sirdslieta vai arī tikai pliks līdzeklis, lai nopelnītu algu ar sakostiem zobiem.  Pirmā kategorija nekur neaiziet prom, bet turpina to nākamajā līmenī - kūrējot savu biznesu. Bet naudas pelnītāji aiziet uz saviem hobijiem, kad viss ir piegriezies.

 

Re kur ex-IT vecis ir NC un mēs zinām ar ko viņš tagad nodarbojas :)

Link to comment
Share on other sites

Tīri intereses pēc - interesē stāsti par cilvēkiem kas nomainījuši IT darbu uz kaut ko citu. 

 

Variantu jau nav daudz, ja aizej prom no top profesijas. Izdevīgi apprecēties, un barot pīles kanālmalā.  Doties uz laukiem lasīt ogas. Strādāt pie "komjūtera" RIMI vai Maxima klientu apkalpošanas punktos - kasēs. Tā pat Latvijā var atrast darbu par sertificētu un augsti kvalificētu inženieri, par algu 3x lielāku, kā tām Maximas un Rimi kasu operatorēm.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pie mums ik pa laikam strādā kontraktori, kad pašiem pietrūkst ekspertīze, laika trūkums utt. Viens no tādiem, kurš mums raksta īpaši zema līmeņa kodu, (ap 50 gadu vecumā) stāstija, ka daudzi viņa vecumā pāriet strādāt uz īstermņa kontraktiem (2 - 3 mēneši), jo rutīnas darbs pieriebies (bugfixi), nauda vairs nav īpaši svarīga (kautgan mēs viņam maksājam gandrīz 500EUR dienā), sanāk vairāk strādāt pie jauniem produktiem, nevis labot citu kļūdas, vairāk laika īstenot paša idejas IT vai nodarboties ar citiem hobijiem. 

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Nu kasīt kuli par naudu arī ir laba opcija..

Link to comment
Share on other sites

Tas gan nav post-IT.

Tad jāpārfrāzē jautājums, ko cilvēki dara kad iestājas post-IT :D

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

es nezinu

Audzina riepu garšīgi gatavojot!  


Kad tu dari savu sirdslietu, tad nekur tālu aiziet nesanāk! Pamainās varbūt apstākļi un tas arī viss! To es tā par sevi!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Latvijā var atrast darbu

... hm, manuprāt Latvija un Rīga ir divas ļoti dažādas zemes, līdz ar to itin bieži runā par Latviju, bet faktiski tā ir tikai Rīga (nu varbūt vēl kāda viena vai divas lielākas pilsētas).

Kamēr šo faktu ignorē, tikmēr komentāros parasti rodas haoss.

Link to comment
Share on other sites

Interesanti ar ko viņi nodarbojas un kā viņiem iet?

Nesen man bijusī kolēģe aizgāja no darba un IT kā tāda, lai nodarbotos ar profesionālo sportu (cik nu sanāks), jauno censoņu apmācību un ar to sporta veidu saistīto produktu izstrādi.

Pagaidām nevaru pateikt, kā viņai iet, bet potenciāls ir un vismaz likās laimīga par savu izdarīto izvēli - YOLO :D

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Es dzīvoju Latvijā, ne Rīgā, līdz ar to no sava IT darba aizgāju tā paša iemesla dēļ, kādēļ daudzi citi aiziet no amatiem: nauda.

Nezinu, kā ir citviet ārpus galvaspilsētas, bet šeit 98% gadījumu IT darbiniekus finansiāli absolūti nenovērtē. €400 sistēmu un datortīklu administratoram, manuprāt, ir slikts joks.

Datori man ir sirdslieta, līdz ar to tāpat piehaltūrēju savā privāto klientu lokā, un es būtu ar mieru atgriezties 9 to 5 IT darbā, ja arī atalgojums būtu atbilstošs.

 

Mazpilsēta (nosacīti), piedāvājumu maz, līdz ar to esmu pilnībā pārgājis uz tulkošanu un pelnu, ja ne zelta kalnus, tad vismaz par 1/3 vairāk nekā IT darbā. Pats nosaku savu darba laiku un varu mosties, kad gribu. Nesūdzos.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...