Jump to content

Vai procesora temperatuura ietekmee taa veiktspeeju?


ChiekuRs
 Share

Recommended Posts

nesen kompim uzliku mazapgriezienu cooleri (lai klusaax) bet liidzarto paceelaas temperatuura (no ~37 uz ~43) liidz ar sho gjeniaalo paarbuuvi itkaa sajutu taadu kaa procesora veiktspeejas samazinaajumu - muuzika ripojas leenaax, sounforge ilgi procesus taisa, filmas leeni veraas valjaa.. tas vareetu buut saistiic ar temperaturas palielinaashanos?

 

cpu: AMD Athlon XP Palomino 1700+

Link to comment
Share on other sites

man ar taa liekas ka tikai drusku...zinu ka intel tas ir iebuuveets ka ja temperatuura ir augsta tad herci kriitas...bet amd tas tak nav vai es kljuudos...icon_smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Par Intel procesoriem:

P4 1.7 GHz 2 mēnešus pašam nezinot gāja bez dzesēšanas (CPU temperatūra 111 pēc Celsija) Veiktspēja bija zema (filmas lēni vērās vaļā uttt)

 

Nezinu kā ar AMD cepeškrāsnīm, bet tie 10 grādi diez vai varētu tā nobremzēt datoru, tā kā problēma var būt kaut kur citur...

Link to comment
Share on other sites

ChiekuRs

starpcitu cik shitam manam briinumam ir max pieljaujamaa temperatuura?

Link to comment
Share on other sites

Par Intel procesoriem:

P4 1.7 GHz 2 mēnešus pašam nezinot gāja bez dzesēšanas (CPU temperatūra 111 pēc Celsija) Veiktspēja bija zema (filmas lēni vērās vaļā uttt)

 

Var jau jokus plēst, bet ar mēru. Pie 111 celsija grādiem tas p4 par ogli būtu pārvērties. Pie tam termoaizsardzība izpaužas MHz nomešanā līdz pat proča atslēgšanai, lai netiktu sasniegta kritiskā temperatūra.

 

P.S. Kādēļ neizmanto "piečakarēto" niku?

Link to comment
Share on other sites

Man jau cik reizes ir stāstījuši, lai nestāstu pasakas, bet tā bija gan. Protams, pie tās augstās temperatūras kritās veiktspēja, bet dators gāja. Lai gan daudzi "Speciālisti" man mēģināja iestāstīt ka es:

1)Esmu skatījies nevis Celsija grādus, bet gan Fārenheita grādus (tipa domāja ka es esmu akls/stulbs/duriks ka neatšķiru burtu C no F)

2)Mēģinu "vienkārši pa#irsties. (nesaprotu, kādēļ gan man vajadzētu dzit pilnīgu sviestu, neesmu tik gudrs, lai sacerētu "ticamas" pasakas par procesoriem u.t.t.)

Bet bija arī tādi cilvēki, kas noticēja (ar teikumiem "varbūt ka ir arī") un viens pat "atļāvās" iemest saiti uz kaut kādu rakstu par to ka Intel procesori var strādāt arī pie 120 grādiem, bet nobeidzas pie 135 Tā kā neesmu idiots, lai eksperimentētu ar procesora kurināšanu, nav pieredzes procesora nedzesēšanā, bet pierādījums tam vēl aizvien strādā uz mana galda.

Tā kā gribi tici, gribi netici. Es neko neesmu izdomājis.

Link to comment
Share on other sites

Man jau cik reizes ir stāstījuši' date=' lai nestāstu pasakas, bet tā bija gan. Protams, pie tās augstās temperatūras kritās veiktspēja, bet dators gāja. Lai gan daudzi "Speciālisti" man mēģināja iestāstīt ka es:

1)Esmu skatījies nevis Celsija grādus, bet gan Fārenheita grādus (tipa domāja ka es esmu akls/stulbs/duriks ka neatšķiru burtu C no F)

2)Mēģinu "vienkārši pa#irsties. (nesaprotu, kādēļ gan man vajadzētu dzit pilnīgu sviestu, neesmu tik gudrs, lai sacerētu "ticamas" pasakas par procesoriem u.t.t.)

Bet bija arī tādi cilvēki, kas noticēja (ar teikumiem "varbūt ka ir arī") un viens pat "atļāvās" iemest saiti uz kaut kādu rakstu par to ka Intel procesori var strādāt arī pie 120 grādiem, bet nobeidzas pie 135 Tā kā neesmu idiots, lai eksperimentētu ar procesora kurināšanu, nav pieredzes procesora nedzesēšanā, bet pierādījums tam vēl aizvien strādā uz mana galda.

Tā kā gribi tici, gribi netici. Es neko neesmu izdomājis.[/quote']

 

Ok, ok. No šiem kvēlajiem vārdiem var noprast, ka Tu jokus tomēr nedzen. Kaut kad BOOTā bija jautājums par kaut ko līdzīgu - runa bija par augstu celsija grādu temperatūru. Bioss tiešām tā rādīja. Risinājums toreiz bija apdeitot biosu.

Nekļūsim par tehnikas vai rakstītā vārda vergiem. Nebrīnies, bet padomā.

 

P.S. Wilamette rādītāji:

*) frekvence 1300-2000MHz

*) 180nm tehnoloģija

*) spriegums 1.7-1.75V

*) temperatūra 69-74C

*) jauda 48.9-71.8W

Link to comment
Share on other sites

Es, protams, pilnībā pieļauju iespēju ka mans procesors bija no kaut kādas nemirstīgo kalniešu cilts un tāpēc tik ilgi izturēja, lai gan nebiju priecīgs ka tā esmu čakarējis savu kompi. Vienkārši viss kas var sanākt

Link to comment
Share on other sites

Niknais
starpcitu cik shitam manam briinumam ir max pieljaujamaa temperatuura?

 

AMD Athlon Palomino dead temperature ir 90' date=' thoroughbrediem bija 85 un laikam MP seerijai 95.

 

Otrs jautaajums ir - kaadaa meeraa var uzticeeties, tam ko tev BIOSs saka par temperatuuru, t.i, cik tev ir laba saskare CPU ar termosensoru [img']http://www.boot.lv/forums/public/style_emoticons/default/wink.gif[/img]

 

Man nav taadas informaacijas, ka Palomino mestu nost frekvenci, pieaugot temperatuurai wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Ja visi raditaji ir pareizi, tad pari par 100C Celeron nu diemzhel nevar boot.

 

Te ir lapa, ku ir visu cpu temperaturas.

 

Starp citu uzticeties var nevisai precizi, jo, piemeram, dazhas plates nolasa tikai arejo CPU temp., bet reala kodola temp. ir par 10-15C augstaka.

 

http://users.erols.com/chare/elec.htm

Link to comment
Share on other sites

Ja kādam ir vēlēšanas, palasiet Intel® Pentium® 4 Processor in the 478-pin Package at 1.40 GHz, 1.50 GHz, 1.60 GHz, 1.70 GHz, 1.80 GHz, 1.90 GHz, and 2 GHz Datasheet. Ja slinkums lasīt, citēšu:

Regardless of enabling of the automatic or On_Demand modes, in the event of a catastrophic cooling failure, the processor will automatically shut down when the silicon has reached a temperature of approximately 135 °C. At this point the system bus signal THERMTRIP# will go active and stay active until RESET# has been initiated.
Link to comment
Share on other sites

nu athlon stabili sadeg pie pari 90C

 

Absolūtas muļķības. AMD garantē procesora stabilu darbību atkarībā no modeļa līdz pat 95°C, un tas nenozīmē, ka pārsniedzot šo temperatūru par 1°C, procesors uzreiz nodegs zilām ugunīm. Moderno pusvadītāju miršanas temperatūra ir ap 150-170°C.

Link to comment
Share on other sites

Absolūtas muļķības. AMD garantē procesora stabilu darbību atkarībā no modeļa līdz pat 95°C' date=' un tas nenozīmē, ka pārsniedzot šo temperatūru par 1°C, procesors uzreiz nodegs zilām ugunīm. Moderno pusvadītāju miršanas temperatūra ir ap 150-170°C.[/quote']

 

Piekriitu tavam teiktajam, bet taa ir teorija.

Ja man ir AMD thoroughbreds un tam AMD oficiaalajaa saitaa par dead temperature ir uzdota 85 graadi, tad vai man var kaads dod 100% garantiju, ka pie 86 veel vish dziivos wink.gif ?

Es saaktu ar rezervi jau uztraukties pie 75, jo man tie 30 - 50 Ls nav maza naudinja.

Link to comment
Share on other sites

Absolūtas muļķības. AMD garantē procesora stabilu darbību atkarībā no modeļa līdz pat 95°C' date=' un tas nenozīmē, ka pārsniedzot šo temperatūru par 1°C, procesors uzreiz nodegs zilām ugunīm. Moderno pusvadītāju miršanas temperatūra ir ap 150-170°C.[/quote']

 

Piekriitu tavam teiktajam, bet taa ir teorija.

Ja man ir AMD thoroughbreds un tam AMD oficiaalajaa saitaa par dead temperature ir uzdota 85 graadi, tad vai man var kaads dod 100% garantiju, ka pie 86 veel vish dziivos wink.gif ?

Es saaktu ar rezervi jau uztraukties pie 75, jo man tie 30 - 50 Ls nav maza naudinja.

 

Šeit arī parādās viens no inteļa plusiem - ja neesi klokers, par temperatūru Tev nav jāuztraucas principā. Būs mierīga dzīve - ilgāk novilksi icon_wink.gif

Link to comment
Share on other sites

nu athlon stabili sadeg pie pari 90C

 

Absolūtas muļķības. AMD garantē procesora stabilu darbību atkarībā no modeļa līdz pat 95°C' date=' un tas nenozīmē, ka pārsniedzot šo temperatūru par 1°C, procesors uzreiz nodegs zilām ugunīm. Moderno pusvadītāju miršanas temperatūra ir ap 150-170°C.[/quote']

 

Gribetu redzet gan cik stabilu un ilglaicigu darbibu tu sasniegtu procim, kam maximal die (die=kodolinja) temperature ir 90C un to to darbinatu uz 91C!

Liesmas nedegs, bet cpu visdrizak tiks sabojats.

Link to comment
Share on other sites

Guest sE
nu athlon stabili sadeg pie pari 90C

 

Absolūtas muļķības. AMD garantē procesora stabilu darbību atkarībā no modeļa līdz pat 95°C' date=' un tas nenozīmē, ka pārsniedzot šo temperatūru par 1°C, procesors uzreiz nodegs zilām ugunīm. Moderno pusvadītāju miršanas temperatūra ir ap 150-170°C.[/quote']

 

Gribetu redzet gan cik stabilu un ilglaicigu darbibu tu sasniegtu procim, kam maximal die (die=kodolinja) temperature ir 90C un to to darbinatu uz 91C!

Liesmas nedegs, bet cpu visdrizak tiks sabojats.

 

Nju veseliigi tas nebija.. bet nju man Barton 2500 padarbojaas uz 90 C paaris dienas.. veseliigi tas nebija.. bet vienkaarshi matene raadija par 15 graadiem mazaak nekaa iisteniibaa.. peec BIOS apdeita paliku uz pakaljas... paskatiijos razotaaja maajas lapaa.. un jaa.. par 15 graadiem nepreciizi raadiija ieprieksh...... icon_eek.gif Upsssss

Link to comment
Share on other sites

nu athlon stabili sadeg pie pari 90C

 

Absolūtas muļķības. AMD garantē procesora stabilu darbību atkarībā no modeļa līdz pat 95°C' date=' un tas nenozīmē, ka pārsniedzot šo temperatūru par 1°C, procesors uzreiz nodegs zilām ugunīm. Moderno pusvadītāju miršanas temperatūra ir ap 150-170°C.[/quote']

 

Gribetu redzet gan cik stabilu un ilglaicigu darbibu tu sasniegtu procim, kam maximal die (die=kodolinja) temperature ir 90C un to to darbinatu uz 91C!

Liesmas nedegs, bet cpu visdrizak tiks sabojats.

 

Nju veseliigi tas nebija.. bet nju man Barton 2500 padarbojaas uz 90 C paaris dienas.. veseliigi tas nebija.. bet vienkaarshi matene raadija par 15 graadiem mazaak nekaa iisteniibaa.. peec BIOS apdeita paliku uz pakaljas... paskatiijos razotaaja maajas lapaa.. un jaa.. par 15 graadiem nepreciizi raadiija ieprieksh...... icon_eek.gif Upsssss

 

"15 graadiem vairak neka isteniba" tu gribeji teikt, ne?

Link to comment
Share on other sites

Guest sE

 

"15 graadiem vairak neka isteniba" tu gribeji teikt' date=' ne?[/quote']

 

 

Nee.. par 15 graadiem mazaak.. raadiija 75 graadi.. un tas jau bija itkaa daudz... bet nju domaaju ka paaris dienas kameer nopirkshu cooleri.. buus labi..

Taatad raadiija 75... bet iisteniibaa bija 90 graadi...

Link to comment
Share on other sites

Ja man ir AMD thoroughbreds un tam AMD oficiaalajaa saitaa par dead temperature ir uzdota 85 graadi' date=' tad vai man var kaads dod 100% garantiju, ka pie 86 veel vish dziivos [img']http://www.boot.lv/forums/public/style_emoticons/default/wink.gif[/img] ?

Nav tādas "dead" temperatūras AMD oficiālajā saitā, ir tikai maksimāli pieļaujamā. Tev neviens nedos garantiju, ka pārsniedzot noteikto temperatūru, CPU stabili strādās, taču nestabila darbības nenozīmē tūlītēju procesora fizisko nāvi kaut kādu iekšējo bojājumu rezultātā. Ja Intel saviem pusvadītājiem par kritisko temperatūru uzrāda 135°C, tad droši var pieņemt, ka AMD gadījumā tas ir līdzīgi. Pārsvarā visiem AMD mātesdēļiem ražotāji pārkaršanas aizsardzības shēmas iestāda uz 110-125°C pēc iekšējās diodes.

Es saaktu ar rezervi jau uztraukties pie 75' date=' jo man tie 30 - 50 Ls nav maza naudinja.[/quote']

Es sāku uztraukties jau pie 50°C, bet ne jau tāpēc, ka baidītos no procesora nodegšanas, bet gan no nestabilas darbības.

Link to comment
Share on other sites

Šeit arī parādās viens no inteļa plusiem - ja neesi klokers' date=' par temperatūru Tev nav jāuztraucas principā. Būs mierīga dzīve - ilgāk novilksi [img']http://www.boot.lv/forums/public/style_emoticons/default/icon_wink.gif[/img]

 

Ja uz AMD mātesdēļa ir korekti realizēta temperatūras aizsardzības shēma, tad arī AMD lietotājiem nav ko satraukties. Vienīgais Intel pluss ir "thermal throttling", taču, piemēram, coolera nokrišanas gadījumā vai vienkārši CPU ventilatora apstāšanās gadījumā slikti vēdinātā korpusā CPU temperatūra tāpat sasniegs tos kritiskos 135°C, pēc kuriem iestājas procesora atslēgšanās, krietni pārsniedzot Intel maskimāli pielaujamos 75°C.

Link to comment
Share on other sites

helo! - man arī sāk kļut aizdomīgs savs Cel 2,4 :) - vai tik nav sasilis pardaudz:) -

 

---kāds saka: - updeitojis biosu, un tad sāk rādīt pareizu temperatūru.

 

---kā lai updeito Biosu? - un vai tad arī ar parasto Speedfan varēs lūrēt to temperatūru?

 

(tā kā ar slimu bērnu... - roku uz pieres, patausta, vai nav karsoņi....:)!

Link to comment
Share on other sites

Guest sE
helo! - man arī sāk kļut aizdomīgs savs Cel 2' date='4 [img']http://www.boot.lv/forums/public/style_emoticons/default/icon_smile.gif[/img] - vai tik nav sasilis pardaudz:) -

 

---kāds saka: - updeitojis biosu, un tad sāk rādīt pareizu temperatūru.

 

---kā lai updeito Biosu? - un vai tad arī ar parasto Speedfan varēs lūrēt to temperatūru?

 

(tā kā ar slimu bērnu... - roku uz pieres, patausta, vai nav karsoņi....icon_smile.gif!

 

Ej uz savas maates plates razotaaja maajas lapu un skaties sadalju update BIOS.....

 

Jaa.. SpeedFan var meeriit temp. Jo shaa kaa taa vinsh njem to temp. no turienes pat kur SpeedFan. Juus jautaajat kura temp. ir procim no taam tajaa SpeedFan.. panjem kaut vai Hot CPU tester 4 un uzliec lai procis darbojaas uz 100% noslodzi uz kaadaam 5 - 10 min.. tad redzeesi.. taa temperatuura kura strauji pieaugs.. taa ir CPU temp...

Link to comment
Share on other sites

....

Nav tādas "dead" temperatūras AMD oficiālajā saitā' date=' ir tikai maksimāli pieļaujamā. Tev neviens nedos garantiju, ka pārsniedzot noteikto temperatūru, CPU stabili strādās, taču nestabila darbības nenozīmē tūlītēju procesora fizisko nāvi kaut kādu iekšējo bojājumu rezultātā. Ja Intel saviem pusvadītājiem par kritisko temperatūru uzrāda 135°C, tad droši var pieņemt, ka AMD gadījumā tas ir līdzīgi. Pārsvarā visiem AMD mātesdēļiem ražotāji pārkaršanas aizsardzības shēmas iestāda uz 110-125°C pēc iekšējās diodes.

[/quote']

 

Nu cik es atceros shito es izraku no http://www.amd.ru - varbuut veel kaadam derees..

 

Nu jaa - kljuudiijos tur ir "die temperature" wink.gif

 

temp.jpg

Link to comment
Share on other sites

nesen kompim uzliku mazapgriezienu cooleri (lai klusaax) bet liidzarto paceelaas temperatuura (no ~37 uz ~43) liidz ar sho gjeniaalo paarbuuvi itkaa sajutu taadu kaa procesora veiktspeejas samazinaajumu - muuzika ripojas leenaax' date=' sounforge ilgi procesus taisa, filmas leeni veraas valjaa.. tas vareetu buut saistiic ar temperaturas palielinaashanos?

 

cpu: AMD Athlon XP Palomino 1700+[/quote']

Nu nee, negribaas ticeet ka procha temperatuura izmaina veiktspeeju, Mhz ir jau tie pashi, tad jau buus jaaliek saldeetava virsuu, buus aukstaaks un PC aatraaks paliks, sviests kautkaads icon_twisted.gif

Link to comment
Share on other sites

Nu vienalga kaada procim temperatuura, galvenais, lai taa nepaarsniedz mirshanas temperatuuru, ideaali proci tureet no kaadiem 40 - 50 graadiem wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...