Jump to content

Sadales tīklu jaunie tarifi


Touareg
 Share

Recommended Posts

alusbundza

 

 

ka gadu no gada viņi palielina investīcijas, lai modernizētu/atjaunotu infrastruktūru.

tur tiek izmantota arī ES nauda

 

 

Tai pat laikā Latvenergo kā elektroenerģijas turpinās izplesties ārpus Latvijas un audzēt peļņu, uz kā rēķina turpinās subsidēt elektroenerģiju LV "mazāk aizsargātajiem" iedzīvotājiem.

vai tad šis kantoris vairāk valstij nepieder?, 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

 

kur var noskaidrot, vai es savā saimniecībā efektīvi izmantoju elektrības pieslēgumu?

Ja Tev maksājumi pēc jaunā tarifa nepieauga, tad ir gana efektīvi.

Vairāk jau tā efektīvā izmantošana attiecas uz jauniem pieslēgumiem juridiskiem lietotājiem:

http://sadalestikls.lv/lat/klientiem/pieslegumi/kartiba_par_nosacijumiem_efektivai_slodzes_izmantosanai/kartiba_efektivas_slodzes/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Vakar no elektrum saņēmu paziņojumu, ka līdz 22.12. jānodod skaitītāju rādījumi vasarnīcai (izlīdzinātais maksājums), tik īsti nesapratu kādēļ, jo nodevu jau augustā (ar 16. gadu elektrība sāka griezties ap augustu). Nu ok, ja vajag ta vajag. Ielogojos un skatos, vēl jaunumi, OIK aprēķināšana no 2018. gada. Izlasīju un paliku dusmīgs, jo par cik vasarnīcā el. patērīņš ir ļoti mazs un tikai vasarā, man būs jāmaksā  vēl 3,13€ (jo ir 3 fāzes, kuras atslēgt nav vienkārša darīšana, ir vajadzīgs matj jevo projekts) tā pat vien, plus vēl oik par patērēto, plus vēl el.en. patēriņš. Pagaišgad jau noškrobījos, kad uzlika 3,79€ par el. en. sadalīšanu, bet nu po, špans kādam jādala, līnijas jāapkalpo, tomēr cauru gadu īsziņas saņemu par veicamajiem remontdarbiem un, ka līdz ar to būs el. pārrāvumi, dzīvība kūsā, viss notiek un kādam par to jāmaksā ir. Noriju krupi un bleķoju, bet nu šis jau ir perebors. Cerams, ka līdz galam visu neesmu sapratis un rezultātā viss nebūs tik traki, kā izskatās. Karoč laimīgu jauno gadu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , romajo teica:

jo ir 3 fāzes, kuras atslēgt nav vienkārša darīšana, ir vajadzīgs matj jevo projekts

kāds tur projekts tev tur vajadzigs nesaprotu...iesniegums un atbrauc nomaina skaititaju uz 1 fazes un viss notiek...cita runa ja linija ir veca un vēlāk gribēsi atpakaļ 3 fāzes,tad var sanākt projekti modernizēšana un daudz nauda....

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Jāpiemin, ka aktuālajos elektroenerģijas tarifos no jaunā gada paralēli OIK komponentei tiks iekļauta MOIK komponente (mainerīšu obligātā iepirkuma komponente), lai atbalstītu mazos mainerīšus, kuri slapjām mugurām mazās telpās rok Bitcoin vai citu valūtu, lejot sviedrus spaiņiem karstumā, ko rada dzirksteļojošas Radeon R9 2(3)90/2(3)90X/Fury/Vega videokartes un crossfire režīmā saslēgti kvēlojoši GAZ-66 radiatori dzesēšanai. Racējiem tiks piemērots īpašais mainerīša tarifs ar antifrīza kannu bonusā dzesēšanai, kas būs vērsts uz ekonomikas un Latvijas labklājības attīstību!

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
  • Haha 2
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , tam4 teica:

kāds tur projekts tev tur vajadzigs nesaprotu...iesniegums un atbrauc nomaina skaititaju uz 1 fazes un viss notiek...cita runa ja linija ir veca un vēlāk gribēsi atpakaļ 3 fāzes,tad var sanākt projekti modernizēšana un daudz nauda....

Tā arī ir, ST negrib vienkārši mainīt skaitītāju, kā jau tagad dara, izvilkt skapi aiz žoga un tad es varēšu slēgāt uz un no. Es jau biju pieteicies uz maiņu 2016.05, bet šie man atsūtīja izmaksas, kur no manis pienācās 0€ par darbiem no staba līdz žogam, skapi un skaitītāju, bet netika norādītas projekta izmaksas pat aptuvenās, protams vēl jārok kabelis no skaitītāja līdz "budai" par savu naudu, bet naudas uz to brīdi nebija un ka būs arī nekas neliecināja. Termiņi arī tādi lieli, ja pieteicos 2016.05., tad kkādi darbi paredzēti tikai 2017.02.. Karoč neatbildēju, līdz ar ko tas tika uzskatīts, kā atteikums.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 35 minūtēm , romajo teica:

Ielogojos un skatos, vēl jaunumi, OIK aprēķināšana no 2018. gada. Izlasīju un paliku dusmīgs, jo par cik vasarnīcā el. patērīņš ir ļoti mazs un tikai vasarā, man būs jāmaksā  vēl 3,13€ (jo ir 3 fāzes, kuras atslēgt nav vienkārša darīšana, ir vajadzīgs matj jevo projekts) tā pat vien, plus vēl oik par patērēto, plus vēl el.en. patēriņš

Es lasīju linku un joprojām nesaprotu -  tas maksājums būs kaut kas jauns (un papidus jau esošajai jaudas komponentei), vai arī esošā jaudas komponente tiks "precīzāk sadalīta" pa izmaksu posteņiem?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , _dunduks_ teica:

Es lasīju linku un joprojām nesaprotu -  tas maksājums būs kaut kas jauns (un papidus jau esošajai jaudas komponentei), vai arī esošā jaudas komponente tiks "precīzāk sadalīta" pa izmaksu posteņiem?

Hvz, kad salieku kalkulatorā ciparus par dzīvokli es pat esmu plusā, bet ja par vasarnīcu tad sanāk viens vienīgs mīnuss, salīdzinot ar iepriekšējo aprēķinu.

Labots - romajo
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 9 minūtēm , romajo teica:

Hvz, kad salieku kalkulatorā ciparus par dzīvokli

Es tajā kalkulatorā arī saliku ciparus un par lauku māju (kurai ir 3x25A) ar nulles patēriņu (ziemā), es papildus maksāšu +5 eur par neko.

Fidarasi.

Link to comment
Share on other sites

Jā, diezgan labs. Šitas OIK man uzjautrina. Nu ko padarīsi, ir mums izredzētā kārta, kam jānodrošina smeļamais katliņš.

Link to comment
Share on other sites

nez.. man atnāca vēstule, ka es maksāšu mazāk.. :D viss atkarīgs no pieslēgtās jaudas un patēriņa. OIK dalīsies fiksētajā un mainīgajā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , romajo teica:

Tā arī ir, ST negrib vienkārši mainīt skaitītāju, kā jau tagad dara, izvilkt skapi aiz žoga un tad es varēšu slēgāt uz un no. Es jau biju pieteicies uz maiņu 2016.05, bet šie man atsūtīja izmaksas, kur no manis pienācās 0€ par darbiem no staba līdz žogam, skapi un skaitītāju, bet netika norādītas projekta izmaksas pat aptuvenās, protams vēl jārok kabelis no skaitītāja līdz "budai" par savu naudu, bet naudas uz to brīdi nebija un ka būs arī nekas neliecināja. Termiņi arī tādi lieli, ja pieteicos 2016.05., tad kkādi darbi paredzēti tikai 2017.02.. Karoč neatbildēju, līdz ar ko tas tika uzskatīts, kā atteikums.

nu tad jau cita runa,bet tur kur zinu ka ir mainīti skaitītāji(pēc latvenergo modernizacijas kautkada plāna)viņi par savu naudu ari velk vadu līdz iepriekšējai skaititāja atrašanas vietai...

ja tu pats gribi mainīt tad varbūt spiež ari tev maksāt,bet vienmēr var "netīšām" kautkas ar skaitītaju notik un latvenergo tas ir jāmaina,bet kā jau rakstiji mainot tas tiek likts mājas ārpusē un viņiem jaievelk ari tas vads līdz vecajam skaititajam....

Link to comment
Share on other sites

hmm.. nesen man te mājā visiem dzīvokļiem nomainīja uz viedajiem skaitītājiem.. pašam bija jau 2us gadus.. pārējiem tik tagad uzlika.. latvenergo nemaina skaitītājus, to dara sadales tīkls

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Labi, es saprotu, vasarnīca ir luksus manta un par pieslēgumu jāmaksā, bet par to OIK nu kautkā nepielec. Kur tur ekonomija, ja man pieliek kautkādus 0.0177 erikus par kilovatstundu. Jā, par vasarnīcu, saorganizējiet savu koperatīvu ar savu elektrotīklu un vienu kopēju skaitītāju. Tad Latvenergo skaitīsies tikai viens pieslēgums. Es protams saprotu, ka tas ir nereāli. Lai gan, Lielvārdē visa armijas pilsētiņa vēl joprojām sēž uz viena skaitītāja un visi kopā maksā par vienu pieslēgumu. Mājās tur ar krievu armijnieku vilktu elektrotīklu drausmīgs bardaks un latvenergo to negribēja pārņemt. Tagad sanāk iedzīvotāji vinnētāji. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , Stepselis teica:

Ne vis par neko, bet par to, ka Tev tur jebkurā brīdi ir pieejama elektrība 3x25A apmērā.

Kādam taču tas ir jānodrošin

Pag, pag šito jau mums pagaišgad pielika un ir atsevišķa aile rēķinā el.en. sadale un jāmaksā 3.xx euro, šis jau ir kas cic.

 

Labots - romajo
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Didzis teica:

Lielvārdē visa armijas pilsētiņa vēl joprojām sēž uz viena skaitītāja un visi kopā maksā par vienu pieslēgumu. Mājās tur ar krievu armijnieku vilktu elektrotīklu drausmīgs bardaks un latvenergo to negribēja pārņemt. Tagad sanāk iedzīvotāji vinnētāji.

Nez vai vinnētāji, parasti tādos kolchozos daži nekauņas fenderē elektrību uz nebēdu un pārējie maksā savu patēriņu + zudumus solidāri.Rezultātā 1 kWh cena ir kosmosā. 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Zin... teica:

Parēķināju kalkulātorā, 5īts nost, yay, 4paka na haļavu ^_^ 

vel tik jāizlemj ar to 4paku svinēt jau gada sākuma,jeb gada beigās kad varbūt ta 4paka būs ietaupīta.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
pirms 1 stundas , Stepselis teica:

Ne vis par neko, bet par to, ka Tev tur jebkurā brīdi ir pieejama elektrība 3x25A apmērā.

Un līdz šim par iepriekšējo abonēšanas maksu to man neviens nenodrošināja? Vai arī pēkšņi kaut kas baigi mainijās, ka pieejamībaa kļuva gandrīz 2x dārgāka.

Link to comment
Share on other sites

Kad pēc pieciem gadiem Jūs, vai jūsu kaimiņi vai draugi sapirksities elektromobīļus, dziedāsiet citu dziesmu. Es arī savus 3x32A gribēju raut lejā. Procesu neuzsāku, bet kā sapratu, to kautkādā termiņā ST mājas lapā varēja pietiekt un izveikt. Vismaz man pazīstamie pirms gada kautko līdzīgu, šķiet, pa brīvu izveica. Tagad nospļāvos. Maksāšu to +5€ mēnesī, un tad jau redzēs.


Pirms 14 minūtēm , _dunduks_ teica:

Un līdz šim par iepriekšējo abonēšanas maksu to man neviens nenodrošināja? Vai arī pēkšņi kaut kas baigi mainijās, ka pieejamībaa kļuva gandrīz 2x dārgāka.

LE ir valsts akcīju sabiedrība, un tātad arī caur to mūs kāsīs.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Par OIK runājot... Šķēlis, Dombrovskis un pārējie ar grib savu kaviāru ēst!

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , _dunduks_ teica:

Un līdz šim par iepriekšējo abonēšanas maksu to man neviens nenodrošināja?

Nodrošināja, bet bija ne visai taisnīgs izmaksu segšanas princips.

Nu nav OK, ka kāds sev rezervējis milzu jaudas, patērē neko un nemaksā arī gandrīz neko. Bet visi bija pie tā pieraduši. Kā izbeidzās haļava, tā uzreiz bļauj.

Tagadējais princips, protams, arī nav 100% taisnīgs bet tomēr daudz tuvāk reālajām izmaksām.

Link to comment
Share on other sites

Nav tur nekā taisnīga. Nav normāli, kad pastāvīgam klientam, kurš regulāri tērē elektroenerģiju, vēl uzliek abonēšanas maksu. Jā, kad elektrība spieslēgums ir piemēram vasarnīcā un elektrība tiek tērēta pāris mēnešus gadā, tad  tikai normāli prasīt abonentmaksu, bet ne jau pastāvīgiem patērētājiem. OIK vispār ir maucība lai  kāstu naudu. Ar skaistiem vārdiem un itkā zaļo domāšanu pamato dažu cilvēku negodīgu peļņas gūšanu.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Taisnīgi vai netaisnīgi, bet valsts akciju sabiedrības LE gada peļņa  ir daudzi miljoni, kuri gan tiek ieskaitīti valsts budžetā. Ja kautkas tur nav taisnīgi, lai koncerns to risina savā iekšienē.

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , ggg97 teica:

Es arī savus 3x32A gribēju raut lejā. Procesu neuzsāku, bet kā sapratu, to kautkādā termiņā ST mājas lapā varēja pietiekt un izveikt. Vismaz man pazīstamie pirms gada kautko līdzīgu, šķiet, pa brīvu izveica. Tagad nospļāvos. Maksāšu to +5€ mēnesī, un tad jau redzēs.

Norāvu dzīvoklim no 3x32 uz 3x20(laikam), nu neko, pilnīgi par velti un atpakaļ arī viņi atgriež par velti (varbūt ir kaut kāds laiks ierobežots). Pie nedaudz pieauguša elektrības patēriņa nokrita ikmenēša maksājums no 35 uz 30 eur. Viss maiņas proces ir vien rubiļņika nomaiņa uz citu un parakstīts papīrs ka jauda lūk esot mazāka - viss, un tas vien jau pierāda procesa absurdumu, jo rubiļņiks tak nerada jaudas pārpalikumu priekš citiem klientiem. Tas ir vien birokrātisks naudas līdzekļu pārdalīšanas instruments.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , abi teica:

varbūt ir kaut kāds laiks ierobežots)

Ir ir laika ierobežojums. Ja pēc gada gribēsi 32A atpakl būs plati maks jāatver....

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tur nav tā, ka sagribot jaudu, bet negribot par palielināšanu atsevišķi maksāt var uzreiz droši pāriet pie konkurenta?


Vispār jau labprāt viņus čakarētu reizi 11 mēnešos pārejot uz priekšu un pēc kāda laiciņa atkal atpakaļ. Kā teikt, ja jau viņi tautu jaj, tad vajag viņus pašus...


Biti nesen pasūtīju ratā, aizejot jau nu gan bezmaz pa velti svieda pakaļ piedavājumu, bet nu nē, manā melnajā sarakstā viņi ir iekšā uz ilgu laiku, būtu iespēja, ieliktu tur arī latvenergo

  • Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Jaudas palielināšanas maksu iekasēs Sadales tīkls, un tikai. Ja nu vienīgi kāds Latvijas dzelzceļa līnija tuvu, vai kāda dārzeņu biedrība. Bet tur būs jāsedz visas izmaksas 100% pašam.

 

Ar pāreju tu neko nečakarē, tas process ir faktiski automatizēts. viss notiek gandrīz IT sistēmu līmenī.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12
Pirms 42 minūtēm , abi teica:

jo rubiļņiks tak nerada jaudas pārpalikumu priekš citiem klientiem.

 

Bet tavu max jaudu ierobežo, uz trafu jeb līniju ir noteikti nkW vai nMW, kurus izdala uz tiem patērētājiem, ieliekot tev mazāku drošinātāju tu nevarēsi vairāk iegriezt A kā ir rubiļņikā. Tāpēc citam būs + tie A ja pieprasīs. 

Labots - Kaspars12
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja neviens nepieprasīs, tad pie nākamās rekonstrukcijas uztaisīs ar mazu rezervi, kas var napietikt, ja atkal gribēsi atapakaļ veco jaudu, un dabūsi kārtīgi maksāt par rekonstrukciju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , snukurins teica:

zibens

100% :)   Vienkārši jākomunicē ar attiecīgajiem darboņiem...

Link to comment
Share on other sites

Tak neņems nost pienākošos vadus uz mazāku diametru dēļ tā, ka no lieliem ampēriem pārslēdzies uz maziem.

Jā, skaidrs, ka ja vēlēsies atlikt atpakaļ lielo strāvu, šie vienkārši mēģinās uzvārīties... bet, nu nez. Man kaut kā līdz šim bijusi pozitīva pieredze gan mainot pieslēguma jaudu, gan mainot skaitītāju - nekad nav nācies maksāt. Arī kad šie paši mainīja pienākošās gaisa līnijas ar visiem poniņiem...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, rekonstrukcijas ir bez maksas, tā teikt. Bet tās rekonstrukcijas gaitā, tā kā liela daļa būtu samazinājusi pieslēguma jaudu, arī jaunā, rekonstruējamā līnija, tiek proejektēta atbilstoši tai, nevis ipriekšējai, lielajai jaudai. Jā ir kāda rezerve arī paredzēta, protams, bet tā var nebūt vairs tāda, lai visi uz tās līnijas dabūt atpakļa veco jaudu bez maksas, ja nu pēkšņi sagribas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Didzis teica:

Nav normāli, kad pastāvīgam klientam, kurš regulāri tērē elektroenerģiju, vēl uzliek abonēšanas maksu. Jā, kad elektrība spieslēgums ir piemēram vasarnīcā un elektrība tiek tērēta pāris mēnešus gadā, tad  tikai normāli prasīt abonentmaksu, bet ne jau pastāvīgiem patērētājiem.

Didzi, Tev vispār ir nojausma, kā šo ideju iespējams praktiski realizēt? Man nav.

Attiecīgi uzskatu, ka IR normāli daļu no izmaksām iecenot kā fiksēto daļu. Tādā gadījumā automātiksi sanāk, ka jo vairāk tērē jo zemāka 1kWh cena. Manuprāt ļoti OK risinājums. Pie tam ņemot vērā, ka ST izmaksas praktiski nav atkarīgas no tā vai un cik klienti reāli tērē. Tīkls jāuztur vienalga un trafi arī dūc jebkurā gadījumā (tukšgaitas zudumi). Protams, trafiem ir arī slodzes zudumi, bet tie no kopējām izmaksām sastāda krietni zem 1%

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , abi teica:

rubiļņiks tak nerada jaudas pārpalikumu priekš citiem klientiem.

Vispār jau rada gan. Ja pie 250 kVA trafa ir pieslēgti 10 klienti, katram pienākas 25 kW (protams, tiek rē'ķināts vienlaicības koeficiens, tāpēc idejiski pienākas vairāk, bet ne par to ir stāsts).

Ja vienam no tiem 10 ierobežo jaudu uz 20 kW, tad kādam citam var iedot 30. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...