Jump to content

Dators ikdienas lietošanai.


Eyecng
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Tātad radās nepieciešamība pēc jauna datora iegādes ikdienas lietošanai, un nolēmu mēģināt kaut ko salikt pats.

Vai šāds salikums ir normāls? Varbūt kāds var ieteikt kaut ko pamainīt?

Par budžetu... Nezinu, varbūt 350.

Videokarti neizvēlējos, jo vēlējos sākumā paskatīties, kā iet ar integrēto. Varbūt pilnīgi pietiek manām vajadzībām.

 

post-98924-0-13400600-1470893221_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

viss it kā ir ok, neredzu nepieciešamību kaut ko buildā mainīt, tik cik ieteiktu paņemt 4gb vietā 8gb ram

Link to comment
Share on other sites

Long John

Vai ar vienu 250 gB SSD mūsdienu multimēdiju pilnajā ikdienā nebūs par maz?

HDD takš šodien gana lēti- grēks nepajemt kādu 1 TB filmām & Co.

Būs arī papildus drošība datiem, ja nu pēkšņi SSD sadomā nolikt karoti. :)  

Link to comment
Share on other sites

(labots)
tik cik ieteiktu paņemt 4gb vietā 8gb ram

Doma bija vēlāk vienkārši otru 4gb  piepirkt klāt, ja būtu nepieciešamība.

 

 

 

Vai ar vienu 250 gB SSD mūsdienu multimēdiju pilnajā ikdienā nebūs par maz?

Laikam vajadzēja pieminēt. Es būtībā visus tādus datus turu uz ārējā cietā, tāpēc izsecināju, ka man ar 250GB SSD varētu pietikt.

 

 

Paldies par ieteikumiem.

Labots - Eyecng
Link to comment
Share on other sites

Long John

Dubults neplīst! ... :)

Es uz ārējā cietā (pat vairākiem) turu sava arhīva "dublikātus".

Daudz bildēju, un man ir svarīgi ātri atrast vajadzīgo bildi gan izlasē uz "iekšējiem" HDD, gan nodrošināt rezerves kopijas uz ārējiem HDD- tos glabāju nomalā vietiņā dzīvokļa otrajā galā... :)

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Manuprāt 250gb ir pilnīgi adekvāts diska lielums.

Neesu nekad līdz galam sapratis tos filmu kolekcionārus, es parasti noskatos un izdzēšu uzreiz vai arī kad sakrājas kāda čupiņa.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu kam tik dārgs baroklis, case un atmiņa!

 

Es ieekonomētu uz case un barokli, ņemtu ddr4 un skylake cpu. 

Link to comment
Share on other sites

Long John
Neesu nekad līdz galam sapratis tos filmu kolekcionārus

 

 

Katram sava gaume un vajadzības . Piemēram, man, "svešu" filmu arhīvā ir ļoti maz- galvenokārt nociparots paša ģimenes video un foto arhīvs.

Un tam ir būtiski lielāka vērtība, nekā visādu bojeviku, melodrāmu, porņiku  utml kolekcijai- noteikti jātaisa dublikāti..   

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

shadow118

 

 

Nesaprotu kam tik dārgs baroklis, case un atmiņa!
Tas keiss tak nav dārgs. Nē, nu var jau vispār visu kartona kastē salikt 
Link to comment
Share on other sites

 

 

Neesu nekad līdz galam sapratis tos filmu kolekcionārus, es parasti noskatos un izdzēšu uzreiz vai arī kad sakrājas kāda čupiņa.

Man viens ārējais arhīva 320GB disks jau būs jāmaina, jo tas ir pilns ar ģimenes bildēm un video. Tā kā ar katru nākamo bildēšanas iekārtu tās katrs uzražotais fails paliek lielāks, HDD pildās arvien ātrāk. Sākumā pa gadu kādu 1GB pibildēju, tagad tas aizpildās elementāri pa vienu pēcpusdienas pasākumu tikai uz bildēm, nemaz nerunājot par gadījumu, ja ko piefilmē.

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Noteikti 8GB RAM - mūsdienās likt jaunu kārbu ar mazāk (it sevišķi ņemot vērā, cik viņi lēti pašlaik) ir pilnīgs neprāts. Turklāt tādā casual mājas datorā var mierīgi likt vēl lētāku value atmiņu. Tā ka obligāti 8GB. Arī cieto disku mājas vajadzībām var ņemt lētāka brenda, piemēram Kingston. Par ietaupīto naudu sanāks tie paši 4GB un vēl pāri paliks aliņam.


 

 

tagad tas aizpildās elementāri pa vienu pēcpusdienas pasākumu tikai uz bildēm
Zelta likums - pagaidi nedēļu vai divas pēc pasākuma, un tad izej ļoti kritiski tām bildēm cauri ar svaigu aci - normālā situācijā no amatiera bildēm labi ja 1 no 10 ir tā vērta, lai paturētu. Šādi ne vien ietaupās daudz vietas, bet arī pēc tam pašam daudz patīkamāk paskatīties, nav jāiet cauri simtiem bezjēdzīgu duplikātu no gandrīz tā paša leņķa.
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Zelta likums - pagaidi nedēļu vai divas pēc pasākuma, un tad izej ļoti kritiski tām bildēm cauri ar svaigu aci - normālā situācijā no amatiera bildēm labi ja 1 no 10 ir tā vērta, lai paturētu.

+100

 

Ja nav man maksimāli ātri jānodod bildes, tad šito ievēroju katru reizi!!!!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Zelta likums - pagaidi nedēļu vai divas pēc pasākuma, un tad izej ļoti kritiski tām bildēm cauri ar svaigu aci - normālā situācijā no amatiera bildēm labi ja 1 no 10 ir tā vērta

Tas parasti jau ir pēc pirmās tīrīšanas un korekcijām. Blakus bieži vien vēl sēž sieva, kas neļauj kādu daļu no tām bildēm, kas mani neapmierina, dzēst. Tā ka nav tik viegli :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...