Jump to content

Dators vecmatei


Freezum
 Share

Recommended Posts

 

athlon 64 x2 6000+

2gbRAM

200 gb hdd

un radeon 9600XT (ja pareizi atceros)

vecais CRT moniks

X6000 tas ir AM2 sockets, tur būs DDR2 un PCI-E, kā arī kaudze ar SATA portiem, nu varbūt kāds IDE aizķēries. m/b uz kaut kāda nForce 52/61 čipseta. Tā kā tiešām var pirkt ebay to lēto high density memory priekš AMD platēm (īstenība, var palasīties, ka tie ir māņi un viņas der arī intelam...).

Radeon ATI 9600XT izskatās pēc pēdējās ATI AGP kartes no pirms PCI-E ērās, un tas ir pirmais kandidāts kas visu bremzē, protams nav skaidrības par AGP kartes savietojamību ar PCI-E slotu...

Otrs kas varētu vilkt, procis cepjās nost, jamiem izrādās sakalsts pasta zem vāka, man tādi pāris mētājās AM2 Athlon X2 5000 un 754 Athlon 3200.

Citādi Athlon X2 5000+ ATI X1950Pro browsēja bez problēmām un tīri labi zemās rezolūcijās vilka WoT (labāk nekā, piemēram ar HD6770, arī tagad X1950Pro ar E8200 velk Wot uz nebēdu).

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

Ja gribās jaunu, neko vairāk par šito nevajag. Līdz mūža galam viņai pietiks!

 

post-1024-0-02907000-1466111664_thumb.jpg

 

Bet var arī vecajam ielikt SSD, pat tie 2GB RAM pietiek.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Par šiem 9 gadiem internets pamatīgi piedir$ts ar dažādiem multimedijiem, kuri liek iespringt pat jaunākas sistēmas.

 

Viens no iemesliem, kaapec pirkt jaunu.

 

 

 

Pirk kaut-ko lietotu nav variants. Tapec visi sie lietotie e3000 vai e7300 atkriit uzreiz.  Protams, uz jubileju vareetu uzdaavinat tikai jaunu monitoru, bet gribaas, lai PC buutu ari pilnaa kartibaa tuvakajos 5 gados un ar garantiju )))   Rita peec darba aizbrauksu paskatities kas tur isti ir.  Varbuut variants ar SSD + RAM un leeto GPU bus labaaks. Ja nee tad vienkārši Reinisa variants par 200 eur.

 

Liels paldies visiem par padomiem!

Labots - Freezum
Link to comment
Share on other sites

Ja nee tad vienkārši Rainisa variants par 200 eur

224€, ja precīzāk, bet nu jā, tā celka G1840 ir LABĀKS procis nekā AMD A6-5400K X4 SFM2.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Cik ir bijušas darīšanas pēdējā laikā ar datoru uzfrišiāsanu- pietiek ielikt SSD un atmiņu. Datoru saimniekam acis apaļas par datora dižo ātrumu . It sevišķi sistēmas iestartēšanos, Tik nevajag aizmirst samazināt setingos to pauzi, kas ir ielikta pēc noklusējuma speciāli, laikam 30 sek. Nu man dators aiziet līdz parolei bez tās pauzes 35 sekondē, bet būtu defoltētā, būtu divreiz ilgāk.. Ja cilvēks nespēlē krutas spēles un netaisa videomontāžu , tad nafig vajag uz reiz pirkt jaunu, kad vecais liekas ka bremzē. Nu, jā , otra lieta ir , dažreiz, ''zvēru dārzs'' datorā, bet tas jau ārstējams ar pārinstalāciju. . Monitors, gan  nav apspriežama lieta. Vecs un mazs bojā tik redzi. Labāk lieko naudu ieguldīt labā monitorā. Vienīgais , kas , pēc pieredzes , mirst veciem datoriem, ir barošanas bloki. Pie tam, nebūt ne tie lētākie. Nu laikam izkalst kondensatori un pēc gadiem 10 bieži ir problēmas. Vispār, teiksim tā, dažreiz vecs dators no kvalitatīvām komponentēm ir labāks, ka jauns , bet ''sakasīts'' no tā paša lētāka. Šitādām ''sakasītim'' ir dažŗeiz tendence uz nesaprotamām ķibelēm ar zilo ekrānu. I ne tad saproti kas pie vainas, i ne garantija, īsti.

Link to comment
Share on other sites

Varbuut variants ar SSD + RAM un leeto GPU bus labaaks.

 

Vot kāda velna pēc? Naudu uz elektrību ar jaunu GPU neietaupīsi. Avots

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Es tā parēķināju, elektrību ar datoru apgreidu nav jēgas taupīt, man no Latvenergo rēķina 20 eu, tīrais elektrības patēriņš, bija laikam 6-7 eu, nu kāda starpība tu patērēsi mēnesī 0.20 eu vairāk vai mazāk. Tā detaļa tev vairāk izmaksās nekā viss ietaupījums. Jaunais elektrības cenrādis nekādi neveicina PC upgrade. Tur pat otrādi, jo vairāk tu patērē, jo lētak tev sanāk 1 kW.  ... ghm.. mainings?!!

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

27"? Vai nu kāds 1 ar 2 sajauca vai vienkārši bērnībā pārdesmit reizes no ratiņiem izkritis.

 

Manam opim redze nav tā labākā, bet lieto 19" 1366x768 ekrānu un nevienas sūdzības par grūtībām ko saskatīt.

 

Edit: Un mazliet off-topic. Atdevu savu veco klavieri, jo opis gribēja, lai viss dators ir melns. Nomainīju veco sistēmu pret C2D, kuram kaste melna trāpījās un attiecīgi radās vajadzība. Nekas svarīgs, bet interesanti, ka arī veciem cilvēkiem datora izskats ir no svara.

 

Tagad sanāk melna kaste, melna pele, melna klaviere, melnas tumbas un melns monitors. Cilvēks laimīgs.

Labots - MakeMeGoAway
Link to comment
Share on other sites

Long John

Es arī esmu opis ar vecumam atbilstošām nelielām redzes problēmām, bet pēdējais apgreids no 23"Dell (IPS)  uz 27" Philips  (IPS) man bija ļoti pārliecinošs- varu lietot pat bez brillēm, asums ļoti labs. Mazdēls vispār stāvā sajūsmā, spēli (NFS) dzenājot (šiem mājās tikai 15" lapsis).

 

Ja Tavs opis neko labāku nav redzējis, protams iztiek- tāpat, kā cits opis ar Moskviču pat nenojauš, cik labi braukt kauč ar viduvēju Audi... :)

Ja ir iespēja, tomēr labāk palutināt cilvēku uz vecumdienām- tie 200 Eur (mans maksāja 190)  jau nu nav nekāda kosmosa nauda...

Labots - Long John
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

tā palasot topiku, varētu domāt tie opji un omas ir kaut kādi citi radījumi, no marsa atlidojuši, ar pavisam citādām garšas, taustes un redzes izjūtām.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...