Jump to content

Kā uzinstalēt Mandrake 10.1


Guest bariga
 Share

Recommended Posts

Lieta taada:

Nopumpeeju mandrake 10.1 no ftp.linux.lv un vinjsh neljaujaas lai vinju uzinstalee! Autorun nestraadaa, un no widowsa atveraas tas logs kur prasa instaleet, neinstaleet utt. ,no taa loga arii negas nenotiek kad nospiezh install. kad iebuutojaas dos videe tad no turienes autorun arii nedarojas.

 

vai ir kaads iipash panjeemiens kaa vinju instaleet vai kur ir probleema? es nevaru saprast.

Link to comment
Share on other sites

Guest eldzis

nu teu booting sequenca ir pareiza salikta, tip ieej biosaa

tad sameklee tur boot sequence vai kauko tamliidziigu un uzliec cd-rom pirmo, tapeec jau vins teu nenjem to disku!!!!

Link to comment
Share on other sites

mefisto

Īpaša paņēmiena nav, ja nu vienīgi tas ko aprakstīja eldzis. Protams ka instalēt ieteicams no diska (iista nevis iso).

 

btw izlasiiju tavu postu divas reizes un man joprojaam ir aizdomas ka tu esi meeginajis instaleet no windows, liidziigi kaa to dara ar kaadu speeli vai msOffice :roll:

Link to comment
Share on other sites

dreamrider™

Ieliec disku no windas puses, tur parakājies, līdz atrodi, ka piedāvā uztaisīt boot disketi, tad iet kā p*****. Reizēm var likt un var nelikt kā primāro CD draivu - ja disks nav veidots kā ''bootable'' - nekas tur nesanāks.

Link to comment
Share on other sites

Guest gints_l

Man te veel taads jautaajums. Meegjinaaju uzlikt mineeto Linux (vilts no Linux.lv). Uztaisiiju boot disketi, paarstarteeju kopiiti iebaazu to Mandrake1 disku. Iestarteejas normaali, paraadaas logs, kuraa jaaspiezh "Enter", lai instaleetu, un viss. Vai nu paraada, ka tas nav Mandrake instalaacijas disks (CD-ROM), vai nevar atvert saspiesto failu, kas atrodas Image direktorijaa :(

Kas vareetu buut. Pirkstu liikumu neskaitot?? :)

Link to comment
Share on other sites

gints_l 1.vai tev ram ir pietiekams??

2.Vai tu novilkto iso paarbaudiji , vai nav nojaats piemeeram ar md5sum ??

3,tev cd-rom negljuko???

4.viena no ,mandrake versijaam nochakarteeja LG cd-rom - taa manliekas bij 9.2, jeb naakoshaa...

5.Maac aizdoma ka cilveeks "lai nekristu kaunaa" njem un redjistree jaunu niku, un jautaa ar to...

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Tu no Linux lv ISO image vilki vai vai tās mapes ar disku saturu. Novelc ISO, iecep, uzliec BIOSā lai būtojas no CD, liec iekšā pirmo plāceni un viss notiek.

Link to comment
Share on other sites

Man ar neizdevaas uzinstaleet linuxu!!! Es meegjinot uztaisiit bootiigu cd tikai sachakareeju 3 cd!!! Kaad var buut izstaastiis kaa tad iisti ir jaataisa bootiigie diski no iso!!!!

Link to comment
Share on other sites

ar programmu nero, izveelies saakumaa "burn as image","burn iso", vai kautko tamliidziigu, iso failus nevar cept kā parastus failus(foto, mp3 utt), tak piemeeram tu nevari iecept mp3 failus vienkaarshi ieksh cd un tie skanees uz parastaa audio-cd atskanjotaaja, tos vajag cept"creat audio-cd" ceru ka domu saprati?!

Link to comment
Share on other sites

Guest bariga

es te visu izmeegjinaajos un taa vai taa nevaru palaist to mandrake 10.1 !!!! atradu ieksh diska kautkaaadu boot diskeshu taisiitaaju mosh ar to kautkas jaachakareee?

Link to comment
Share on other sites

dreamrider™

Uztaisi to boot disketi - par ļaunu nebūs. Es to pašu Mandrake 10.1 uz otro reizi tikai uzliku. Pirms tam ar Partition Magic uztaisīju vajadzīgās partīcijas - tur ir sadaļa: Install another operating system. Tur viss būs paskaidrots. Norton Partition Magic man nezkāpēc patika vairāk... Par gaumi jau nestrīdās. Parasti, mainot piegājienu kārtību, viss aiziet.

Link to comment
Share on other sites

Guest cakars

Es ar tieshi nesen uzliku Mandraku 10.1 No linux.lv novilku tos triis iso failus. Tad ej uz nero, spied make data disc, tad File -> Open , atrod savu novilkto iso failu un spied Enter un tad Burn. Uzliec biosaa lai buutojas vispirms no CD. Ieliec pirmo disku un restartee savu kasti. Pati instalaacija arii var izveidot visas partiicijas. Peec minuuteem 15 - 20 mandrake ir gatavs lietoshanai.

Link to comment
Share on other sites

No linux.lv novilku tos triis iso failus. Tad ej uz nero, spied make data disc, tad File -> Open , atrod savu novilkto iso failu un spied Enter un tad Burn.

A pa kaklu tev nevajag?!-Par galiigi nepareizu padomu doshanu kuru rezultaataa 3 matrices izcuuko?

Jaacepj ir kaa iso/image, nevis kaa data disk...

Link to comment
Share on other sites

Guest Dr.Greenthumb

mandrake 10 gadienaa nebija jaasaak instaleet ar 2. CD?

Link to comment
Share on other sites

Guest bariga

man neiet ne ar 1 ne 2 ne 3 cd! Viss ir izmeegjinaats! jaapameegjina buss novilt jaunu linux un tad jaapameegjina mosh kautko neesmu pareizi tajaa cd ierakstiijis, vai arii naakot lejaa tam linuksam kautkas ir noticis!

Link to comment
Share on other sites

Cilveeks

Ja mani atmiņa neviļ,tie novilktie ISO faili ir saarhifēti.Tad nu lūk,nevajag viņus pirms rakstīšanas atarhivēt,bet vienkārši viņus iecept diska kā Imagi.Pats kādreiz ar viņiem mocījos,kamēr sanāca iecept.

Link to comment
Share on other sites

Dr.Greenthumb nu baa

1.Prichom mister Linux?!

2.Vai tie cipari tur ir nejaushiibas peec??

3.Vai speeliites tu ar saac instaleet ar otro jeb tresho cd??

4.Tas ka var iebuutoties no cita diska veel nenoziimee ka ar to jaasaak instalaacija-pat ja var to izdariit.

5.Nav pa ko apvainoties!

 

bariga-ir 4 varianti-

1.nav biosaa uzstaadiits ka pirms hdd jaabuutojas ir no cd-rom.

2.Tu esi iecepis kaa data-disk nevis, image-kad caur win ieej tajaa cd- ko tev paraada?! ir viens fails vai daudzi??

3.Tu esi novilcis bojaatus iso failus.-tapeec jau naak liidzi tas .md5 failinjsh lai saliidzinaatu cheksummas.

4.Gljuks ierakstot(suudiigas matrices, suudiigs cd-rw utt)

Link to comment
Share on other sites

Ja mani atmiņa neviļ,tie novilktie ISO faili ir saarhifēti.Tad nu lūk,nevajag viņus pirms rakstīšanas atarhivēt,bet vienkārši viņus iecept diska kā Imagi.Pats kādreiz ar viņiem mocījos,kamēr sanāca iecept.

.iso fails ir ateels no cd-diska, ar cd-diska failsisteemu(iso9660), utt. Tas nav ne shifreets, un to nevajag atarhiveet, -protams to var atarhiveet un izvilkt no taa kaadu failu utt-Bet taa nedara-parasti vienkaarshi piemontee kaa virtual-cd....

Link to comment
Share on other sites

Guest aivarish

man neizdodās uzlikt mandrake 10.1

iebootojās no cd, parāda pirmo logu ar iespēju nospiest enter vai f1, pēc enter nospiešanas atverās nākamais logs kur augšpusē rāda - velcom mandrake instalation 10.1 un apakšā ir trīs varianti ar pogu kombināciju[alt-f1] vai [alt-f3] vai [alt-f4] un apstājās - nekas tālāk nenotiek :(

vai kāds zin kas varētu būt par vainu?

ir izveidota linux partīcija un swap partīcija

Link to comment
Share on other sites

mosh ram pa maz??-cik tev i ram? i cik mandrake vajag instalaacijai??

Hmmz-mosh veel paprovee kaadu citu kerneli.

Link to comment
Share on other sites

Guest aivarish

vai varētu būt vēl kādi varianti, kāpēc apstājās instalācija?

Link to comment
Share on other sites

neatceros mandrake instalaaciju- jaameetaajas manuaaljiem kaa instaleet, bet nu nezinu kas pa gljuku var buut.

Link to comment
Share on other sites

Guest aivarish

tagad izdevās tikt nedaudz tālāk -> parādās tekst -

prociding, please white...

un melns ekrāns, gaidiju kādu laiku, bet tākā cd un hdd negriezās secināju ka tomēr instalācija nenotiek

Link to comment
Share on other sites

Guest Marisr

Kas gan tur gruts - novilkt ISO failus un iekopet diskos? Es vilku sos failus no arzemem, kad uz ftp.linux.lv vel nebija Mandrake uzlikts. Man vajag 4 CD, nevis 3.

Link to comment
Share on other sites

Guest Marisr

Un man instalacija aizgaja ar pirmo reizi ar dazadam versijam: 9.1, 10, 10.1. Visus sos Mandrake liku uz Celeron 600 Mhz 128Mb RAM(tagad 256Mb), 10Gb Hdd(OS) + 40Gb(data). Man nekadu problemu nebija, bija tik jaspej mainit diskus!!! Visas manas iekartas iet ka nakas, nav pat par ko sudzeties! Iet vel labak par Windows 2000 un XP(ari meginaju uz si datora).

Link to comment
Share on other sites

Man ar neizdevaas uzinstaleet linuxu!!! Es meegjinot uztaisiit bootiigu cd tikai sachakareeju 3 cd!!! Kaad var buut izstaastiis kaa tad iisti ir jaataisa bootiigie diski no iso!!!!

 

prieksh taa ir CD-RW... lai nechakareetu CD-R

Link to comment
Share on other sites

Linux neinstalējas, bojāti ISO, vēl kas...

A aparatūra vispār pareizi nokonfigurēta? Spriežot pēc jautājumiem, mani māc šaubas... (sorry, ja es kļūdos)

Bija šitāds variants ar Windozu. Tipa uz viena kanāla bija pieslēgts, gad HDD gad CD un vēl pie tam nepareizi nokonfigurēts. tad ar windowz ne par ko negribēja instalēties.

Es, protams, arī esmu zaļš gurķis linux pasaulē, bet, vai nebijā tā, ka BIOS'ā jātļauj Plug'n'Play? Varbūt gan kļūdos.

Katrā gadījumā esmu instalējis no visiem trim CD, un arī DVD nopirku. Līdz šim viss bija normāli....

Ja striķi trūkst un ļooooooooooti vajag uz nedēļas beigām varu ierakstīt DVD...

Link to comment
Share on other sites

Guest aivarish
man neizdodās uzlikt mandrake 10.1

iebootojās no cd, parāda pirmo logu ar iespēju nospiest enter vai f1, pēc enter nospiešanas atverās nākamais logs kur augšpusē rāda - velcom mandrake instalation 10.1 un apakšā ir trīs varianti ar pogu kombināciju[alt-f1] vai [alt-f3] vai [alt-f4] un apstājās - nekas tālāk nenotiek :(

vai kāds zin kas varētu būt par vainu?

ir izveidota linux partīcija un swap partīcija

 

nepiedāvā nekādas iespējas

varbūt nav sakarīgs instalācijas disks?

novilku vēlvienu iso un ierakstiju uz cd, bet notiek tieši tas pats

 

no ftp.linux.lv ielādēšana nav iespējama, rāda ka ielāde notiks 1.5dienas laikā

 

ja ir tik briesmīgi jāčakarējās veicot instalāciju, tad tam nav vērts bendēt nervus

Link to comment
Share on other sites

Cilveeks

Vai tik tur nav vainīgi dzelži,piemēram rams vai kas cits.Neesmu specs,bet tāda sajūta rodas,varbūt biosā esi kautko ne tā salicis?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest parrymason

Es gan Mandrake ar pirmo reizi uzliku :D Tā bija mana pirmā saskarsme ar Linux vispār. Man bija 3CD, ieliku pirmo un vienā paņēmienā uzinstalēju, kad prasīja, liku iekšā nākamos diskus. Varbūt man vienkārši paveicās...

Link to comment
Share on other sites

GedroX

Man arī neiet. Pat failsafe settingos neaizgāja. Apstājās pie kautkā un, neuzrādot kļūdu, apstājās. BTW Knoppix arī neaizgāja. Uzrāda tādu logu:

 

linux2.jpg

 

..un apstājas...

Link to comment
Share on other sites

GedroX

he! Atradu kautko šādu - http://docs.securityorg.net/apic.html

 

edited: ..bet man kā dummijam LinuXā tas nepalīdzēja. :oops:

 

edited 2nd time: Kāds LinuX distributīvs vēl būtu pietiekami vienkāršs iesācējam? Tāds, kura uzinstalēšanai jāmāk tikai spaidīt Next vai Ok. :oops:

Link to comment
Share on other sites

Starpcitu, ja Mandrake apkaras pie instalātora palaišanas, pastāv iespēja, ka Linux vai videkoarte neatbalsta framebufer. Sekas - nevar tikt palaists grafiskais instalācijas tūlis. Risinājums - norādīt pie ielādes citu grafisko režīmu, vai instalēt teksta režīmā.

Starpcitu, arī apic atslēgšana pie ielādes reizēm palīdz.

Link to comment
Share on other sites

GedroX

Cik es nopratu, pie vainas ir procis:

 

This is a quick/simple patch of the kernel 2.4.20 for machines with just one processor,

like AMD Duron 1.2ghz, on wich the kernel is crashing at boot, and as far as I know

are a lot of machines in this situation where you see at instalation for some linux

version or after recompiling the kernel at boot ESR value before enabling vector: 0000002

and after this you can reset/power off the machine.

So for the people wich have the ocasion to recompile the kernel modify the source file

/arch/i386/kernel/apic.c and probably you will be lucky. At line 405 you must see

something like:



if (maxlvt > 3)

               apic_write(APIC_ESR, 0);

               value = apic_read(APIC_ESR);

               printk("ESR value after enabling vector: %08lxn", value);



This is the code where your kernel is taking the vacation. So the next quick patch will be

to comment the apic_write() function and the code can look like:



               printk("Hacked APIC crap...n");

if (maxlvt > 3)

       //      apic_write(APIC_ESR, 0);

               value = apic_read(APIC_ESR);

               printk("ESR value after enabling vector: %08lxn", value);



And try to recompile and reboot with the new patched kernel. Of course probably this patch is

working with other kernel versions too, probably is not the same line in apic.c, so you can

search for the line in the file and modify and test.

I saw a lot of requests of people wich are looking for this problem. So if you can put in your

web page a link to this page to be visible/ranked in search engines will be good for human-kind :)



Gushterul - admin[at]securityorg.net

Link to comment
Share on other sites

edited 2nd time:

Tāds kuram tu izlasīsi pamācību ;)

NEIESAKU pirmajai reizei:

Gentoo,

LFS,

 

Iesaku Feodora,Suse,Mandrake,Slackware

Slackware būs IDEĀLA ja vien lasīsi manuāli !!!

Link to comment
Share on other sites

GedroX

Pie Slackware es biju apstājies, bet maz palasījos un nevaru pat GUI ieiet. Startx neiet un nokonfigurēt ar xorgconfig arī laikam jau nesanāk pareizi. Nu sviesC. Lāme esmu. :cry:

 

edited: Kādu labu Slackware uzinstalēšanas manuāli varat ieteikt?

Link to comment
Share on other sites

edited:

 

Tavai pirmajai problēmai risinājums ir vienkāršs - pie ielādes kernelim nodod parametru noapic (bieži vien pie papildus kerneļiem jau ir šāda opcija paredzēta).

 

Slackware ir ļoti labs iesākumam. Arī dokumentācija ir ļoti laba.

Pirms ko dari izlasi/izdrukā vai uz otra datora atver http://www.slackware.com/book

 

Uzinstalēt ir viegli, ja vien rūpīgi izlasa visus paziņojumus, jo Next->Next->OK nederēs. Grafiskā vide Linuxam nav obligāta ;)

 

Xus nokonfigurēsi ar komandu xorgconfig, a skaņu ar alsaconf.

Link to comment
Share on other sites

Grafiskā pēc xorgconfig pačakarēšanas ielādējās, bet 400x320 un 256šās krāsās. :D Lieliski. I love LinuX! :twisted: ...i'm a looser...

 

edited:

Link to comment
Share on other sites

Grafiskā pēc xorgconfig pačakarēšanas ielādējās' date=' bet 400x320 un 256šās krāsās. :D Lieliski. I love LinuX! :twisted: ...i'm a looser...[/quote']

Nu varu tik teikt ka esi LĪKI nokonfigurējis xorg :)

 

Nu un kas tev ar red-hat ??

jaju monis nejiet tad nebūsi norādijis pareizas izšķirtspējas/refreshrate utt :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...