Jump to content

Zāles pļāvējs stumjams vai pašgājējs


vasja79
 Share

Recommended Posts

Gribās iegādāties zāles pļāvēju, ar ko var arī nopļaut garāku zāli (20-30cm), jo katru mēnesi nebraucu uz laukiem, līdz ar to nesanāk pļaut katras 2 nedēļas. Gribēju jautāt vai jēga no pašgājēja? Nekad nav bijis, tāpēc lūdzu padomu vai vērts piemaksāt.

Atradu divus, manuprāt, ļoti labus variantus:

Ar pašgājēju:

http://instrumenti.buv.lv/lv/72_351/22948/stiga-combi-48-s-benzina-zales-plavejs-pasgajejs.html

 

Tāds pats tikai bez pašgājēja:

http://instrumenti.buv.lv/lv/72_351/22947/stiga-combi-48-b-benzina-zales-plavejs.html

 

Varbūt kāds var ieteikt citu labu variantu. Tnx.

Link to comment
Share on other sites

Atkarīgs no platības. Ja maz jāpļauj, tad var iztikt. Citādi gan jāņem pašgājējs. It sevišķi garā zālē jau tā stumt grūti, ātri piekusīsi. Arī švakākiem ļaužiem - sievietes, pusaudži, bez pašgājēja būs grūti.

Un vēl iesaku ņemt bez tvertnes, ar izmetēju uz sāniem. Garia zālei tvertni tāpat nepalietosi un ir baisi nekomfortabli pļaut, ja met zem kājām visu laiku.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Nu kā tas ir jēga, viens tev atvieglo stumšanu pašam velkot uz priekšu otrs tev jāstumj tīri uz savu spēku.

Vispār jau stumjamos nav baigi prātīgi mocīt ar garu zāli, tur trimmeris jāņem par draugu. Karstākajā sezonā pa 2 ned. var saaugt ne vien tie 20cm

Link to comment
Share on other sites

Man ir pļaujmašīna bez pašgājēja. Man pļaujamā platība neliela. Tāpēc lielu nogurumu nedabūnu no stumdīšanas. Lielākām platībām noteikti izvēlētos pašgājēju. Būs jauna pļaujmašīna man jāpērk, kad esošā nokalpos, arī skatīšos ar pašgājēju.


Ir sanācis pļaut arī garāku zāli ar pļaujmašīnu, var. Protams, regulāri pļaut ir labāk.

Link to comment
Share on other sites

Ar garu zāli būs problēmas jebkuram stumjamajam vai pašgājējam. Nu nav tie paredzēti garai zālei. e=d pareizi saka, kaste arī neder garai zālei. Kasti vajag tikai smukam mazmauriņam mājas priekšā, lai, tūlīt pēc pļaušanas, var zālītē vārtīties. Citādāk, labāk lai zāli pļāvējs samaļ un turpat arī atstāj mēslojumam. Garai zālei jau vajag kādu motobloku ar rotējošo pļaumašīnu. Tad varēs arī slapju zāli pļaut. Citādāk aizbrauksi pa reto, a tur lietus nolijis un neko nopļaut ar stumjamo tāpat nevarēsi.

Link to comment
Share on other sites

A, to pašgājēju vai tad nevar atslēgt? Viņš visu laiku pats iet uz priekšu? Ir tak reizes, kad vajag atpakaļ pabraukt? Jāmet riņķī?

Link to comment
Share on other sites

dzeikabsons

@vasja79

 

Iedarbinot viņš jau tev uz priekšu uzreiz neiet, ieslēdz attiecīgo slēdzi un uz priekšu, atslēgšana vismaz manam aparātam ir mazliet atlaižot gāzi, tādējādi viņš pats izslēzas, pabrauc uz aizmuguri cik vajag un ieslēdz atpakaļ.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tak vairumam aparātu var kasti noņemt un uzmontēt, lai sviež zāli uz sāniem. Vai nepietiks izzīst problēmas, kur to nav?

 

Ja reljefs nav līdzens, tad jebkurā slīpumā jūt pašgājēja priekšrocības. Arī grāvmalas (līdz 45 grādi) ar pašgājēju ir daudz vieglāk izpļaut un nav vajadzīgs papildus ar trimmeri skriet. 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Viss atkarīgs, kas pa zāli. Dārza gars 30cm labi pļaujas. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tak vairumam aparātu var kasti noņemt un uzmontēt, lai sviež zāli uz sāniem. Vai nepietiks izzīst problēmas, kur to nav?

Pirmajā komentārā ieliktajām pļaujmašīnām ir kaste, var noņemt, bet ieregulēt, lai sveiž uz sāniem, liekas, ka nav.

Par kasti iesaku izdomāt pirms pirkšanas. Ja vajag, tad vajag. Ja saprot, ka kasti nelietos, labāk ņemt tādu pļaujmašīnu, kas bez kastes. Iepriekšējā pļaujmašīna man bija ar kasti, nav man tik smalks mauriņš, negribējās čakarēties ar to kasti, nelietoju kasti, tur bija tāds nolaižams vāciņš, kad kaste nomontēta, vāciņš atverei priekšā, pļaujot zāle sitās uz aizmuguri, ta vienalga, kaut arī tas vāciņš uz eņģītēm bija, kājas pļaujot vienmēr nosmērējās ar zaļu zāli, dubļiem. Tagadējā pļaujmašīna man bez kastes, smuki sviež zāli uz sāniem, kaut baltās zeķēs pļauj, nekas uz kājām nesviežas.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja liekas, tad sasitas. Ir tāda plastmasa, ko var ielikt un mainīt zāles izsviešanas virzienu. Konkrētam Stiga aparātam tāds ir tāpat kā daudziem citiem pašgājējiem. 

431(1)(3).jpg

Stumjamam "pļāvējam" pa 50 EUR protams, ka tāda fīča nav, nebūs un nevajag.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu re. Tātad vajag pačekot, vai pērkamajam pļāvējam ar kasti ir tāds nopļautās zāles uz sāniem virzītājs.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Manā gadījumā tas sānu izsviedējs ir traucēklis, jo gar žogu var braukt tikai vienā virzienā, pretējā gadījumā plastmasa nokrīt nost un viss krājas apakšā, līdz noķīlējas.  Ja noņem kasti un neuzliek to plastmasu, kas bloķē izviešanu uz aizmuguri, tad tiešām kājas piedzītas ar zāli, bet tāda tā konstrukcija. 

 

Ja negrib nekādas problēmas, tad lūk ir šāds aparāts. Respektīvi, viss atkarīgs no rokām un kājām :)

 

Wolf_Garten_TT_350_S_02.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ja negrib problēmas, tad vajag traktoriņu. Tikai budžets jau cits. Nākamais līmenis jau ir robots.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par dārznieku +1  Man gan dārznieka nav, jo pašam patīk pļaut. Neiešu tak uz sportazāli alus vēderiņu dzīt nost un vēl dārzniekam maksāt. Vairāk kā desmit gadus ir parasts stumjamais. Ar fleksi pannai, abos sānos, izgriezu pamatīgus caurumus, lai zāli sppļauj uz divām pusēm. Tagad var pļaut gan slapju, gan garu zāli. Mani izbesīja, ka spļaujamcaurumu visu laiku, ar slapju zāli, štopēja ciet. Protams, tāds variants mav priekš smalkiem mazmauriņiem. Man teritorija liela un ppofig, kur nopļautā zāle paliek.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par ieteikumiem un atbildēm, bet tagad radās cita problēma un līdz ar to vēl viens jautājums.

Piezvanīju pasūtīt šamo Stigu ar S, bet tirgotājs saka, ka ar šo gadu esot šim modelim nomainīti motori. Neesot vairs Briggs & Stratton 550 series, bet Stiga liekot savus Stiga OHV 2.22 kW series motorus, kas it kā esot noklonēti B&S, tikai ar palielinātu jaudu (no 2.13 uz 2.22kw). Kāds ir saskāries ar Stigas pašu ražotajiem motoriem? Varbūt var padalīties ar atsauksmēm.

Link to comment
Share on other sites

mājas vajadzībām tev tas motors ir pilnīgi vienaldzīgs. ātrāk visa bundža norūsēs vai sagribēsi pāriet uz elektrisko, nekā motoram kas notik.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

ātrāk visa bundža norūsēs vai sagribēsi pāriet uz elektrisko, nekā motoram kas notik.

Tā ir. Gadās kādas problēmas ar pļaujmašīnām man, maniem radiniekiem, paziņām... tās galvenokārt ir problēmas ar korpusu, riteņiem..., nevis problēmas ar motoriem. Katrā ziņā neesmu dzirdējis no kāda - salūza pļaujmašīnai motors. Kaut visādi var būt.

Link to comment
Share on other sites

Motoram parasti ir viens defekts, tiek saliekta kloķenes ass. Tas gan paša pļāvēja vaina spēc, jo iemauc kādā celmā. Zeme pavasarī jāsagatavo, kurmju rakumi jānolīdzina, akmeņi jānolasa un visi celmi jānozāģē līdz ar zemi, tad problēmu nebūs ne ar vienu motoru. Man ir Stiga krūmgriezis. Neko sliktu par motoru nevaru teikt. Vārdu sakot, ja laikā mainīsi eļļu un regulāri asināsi asmeni, visi aparāti kalps godam.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...