Jump to content

Kādas ir atsauksmes par raķeškrāsnīm?


AUDI
 Share

Recommended Posts

Tātad nesen padzidēju par tādu brīnumu kā raķeškrāsns, jeb angliski- rocket stove, vai, ar mūriņu, jebšu termomasas sildekli, tad- rocket stove mass heater. Superekonomisks, superilgi akumulē siltumu, superlēti un viegli izgatavojams, izdalot tikai ūdeni un CO2. Atsauksmes pozitīvas, liekas, ka pat pārāk. Kārtējais fufelis? Kāds ir uztaisījis eksperimentējis? Kādas atsauksmes?

 

Link to comment
Share on other sites

Un kas tad tur ir tāds WOW un SUPER ?!

Tas, ka dūms pa taisno neiet skurstenī, skurstenis ir garš un ir mūrītis kas silsts un tas viss no otreizēja'sizmantošanas materiāliem ?!

No tava posta padomāju, ka tur ir kaut kas super gudrs, labs, līdz šim neredzēts.

 

Kā lēti un vienkaŗši uzbūvēt maklas krāsni šķūnītim/garažai utt ir ok.

Esmu kādreiz "uzbūvējis" krāsniņu garažai no 200l mucas, kura nolitka guļus, pielitka skājas, durtiņas utt, + divas metāla loksnes gar malām, lai labāka gaisa apmaiņa. Bija sasodīti efektīva.

Ja vēl prā'tigi sakrāmētu akmeņus uz viņas, būtu arī siltums pēc kurināšanas.

Link to comment
Share on other sites

MIGs, ieliec tu arī savu krāsniņu jūtūbē, ieliec aprakstu internetā, forumos paslavē pa pasauli... :) Būs arī tava krāsniņa turpat.

Nosaukumu atbilstošu, piemēram, LYING BARREL HEATER.

Link to comment
Share on other sites

Līdzīgā izpildījumā, tikai man bija dzelzs plāksnes gar malām (ar atstarpi no mucas protams), lai veicinātu gaisa vilkmi AP mucu. Ideja līdzīga kā Bulerjan krāsniņām.

Esmu ļoti sen prom no tiem boksiem (garažas) un bildes diezin vai būs.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un kas tad tur ir tāds WOW un SUPER ?!

Jau pateicu, un cerēju ka kādam būs  bijusi pieredze ar konkrēto krāsniņu un apstiprinās šos faktus.

Kas man liekas pats interesantākais, ir tas, ka dūms ir tīrs. Ja salīdzinam ar lēnas degšanas katliem(vai kā viņus tur sauca), kur dūms ir netīrs un aukts tad skurstenis nenormāli aizaug ar piķi. Taču no raķeteskrāsns izdalās TIKAI ūdens un CO2, kas nozīmē, ka ar dūmvadu varam apsildīt lielu termomasu un nebaidīties par pārāk aukstu dūmu kurš aiķepinās mums skursteni. Lai gan man ir šaubas, ka kautkāds neliels dūmsūknis ir tomēr kautkur jāiebāž lai sistēma darbotos.

Link to comment
Share on other sites

Te https://www.youtube.com/results?search_query=%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%B6%D1%83%D0%B9%D0%BA%D0%B0+%D0%BD%D0%B0+%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D1%85var paskatīt lētos variantus ar skaidu kurināmas  "buržuikas". Karstumu izdala nenormālu, tik atdziest ātri, bet ja to siltumu māk savaldīt un efektīvi izmantot tad labs variants, ja skaida pieejama.

Link to comment
Share on other sites

5353286030_3373e1e808_b.jpg

 

Kaut kā tā tas izskatās.

 

Atutoram uz PM aizsūtīju grāmatiņu par šo tēmu. Ja kādu citu arī interesē grāmatiņa, rakstiet man, padalīšos :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

senleja

 

 

Otrs kas man liekas ka gaisa padeve no augšas būtu efektīvāk..
Nūū.. tas gan nestrādātu,dēļ vilkmes un visticamāk telpa pilna ar dūmiem vai tvanu. 

 

 

,,fuel magazine,,
domāji šeit no augšas? 
Link to comment
Share on other sites

(labots)
Man domāt ka šito vajag uzlabot ,,fuel magazine,, pagarinot kādus 2-3metrus uz augšu.Piekrāmē pilnu ar malku un ilgi nav jāliek klāt.

A janu malka iesprūst? Nav jau granulas. Bet ideja laba.

 

 

Nez kā būtu, ja kā termālo masu izmantotu ūdeni? Proti uzmetina tādu kā metāla tvertni mūriņa vietā un iekšā ielaiž dūmvadu, kurš sildīs tvertnē esošo ūdeni. I akumulē siltumu, i ir siltais ūdens. Ganjau baigais kondensāts radīsies dūmvadā?

Labots - AUDI
Link to comment
Share on other sites

Fuel magazine nedrīkst būt pārāk garš, jo nebūs vilkme un malka sāks degt uz augšu. Cilvēki šādai pariktei ir iemanījušies piečiņīt diy granulu degļus. Tas viss spēks slēpjas izolētajā dagšanas skurstenī, kas mucas vidū. Dēļ temperatūrām kas var pārsniegt 1000 grādus, tam jābūt no keramikas, šamota, vai kā tamlīdzīga.

Par to fuel magazine garumu es biju domājis klasisko versiju bez apakšējā air intake. Klasiskajā versijā gaiss nāk caur fuel magazine no augšas.

 

Vēl cilvēki mēdz likt secondary air trubas uz to skursteni, lai tīrāk deg.

Link to comment
Share on other sites

Esmu redzējis tāda tipa krāsniņu dzīvē. Nu nav tur nekādas kosmiskas tehnoloģijas un pilnīgas muļķības, ka tādai krāsnij nav dūmu. Būtībā tā ir dedzināšana ar vairāk gaisa, kā to vajag degšanas procesā un loģiski, ka dūmus tad neredz. Attaisi vaļā durtiņas parastai kurtuvei un efekts būs tāds pat. Nu nav tur optimāls malkas degšana srežīms, bet tas der cilvēkiem, kuri no kurināšanas neko nerubī. Pareizi ir dedzināt malku pievadot gaisu no apakšas kurtuvē, tālāk jau degšanas kameras augšā papildus pievadīt tā asaukto augšas gaisu, kurā sadeg no malkas izdalījusies gaže, kura bezjēgā, parastā krāsnī, aiziet skurstenī un vilkmi regulēt ar šīberi, lai dūmgāzes optimāli atdod siltumu sildmūrim. Jā ,tas mūsdienu cilvēkam lielākoties ir pārāk sarežģīts uzdevums, tapēc top visādi šitādi projekti un vēl tiek pasniegti kā ''zaļi'', jo izmanto visāda svecas mucas un citus atkritumus. Lai kā arī būtu, klasiskā podiņu krāsnī sadegs mazāk malkas, istabas būs īlgāk siltas un mājā būs smuks dizains, nevis veca muca istabas vidū. Kautkur garažā, tā cita lieta, bet tur ir krāsns konstrukcija suz vecas motoreļļas. Ai, ko nu es stāstu, vai tad mūsdienās kāds māk eļlu savam autiņam nomainīt.

 

Man domāt ka šito vajag uzlabot ,,fuel magazine,, pagarinot kādus 2-3metrus uz augšu
  Tad Tev samazinašies vulkme un jāpagarina skurstenis, plus fig tādu krāsni varēsi viegli iekurināt.

 

 

Nez kā būtu, ja kā termālo masu izmantotu ūdeni
  Pipec tad būtu. Uz sieniņām, kuras saskaras ar auksto ūdeni, veidosies darva un nosēdīsies sodrēji. Vārda tiešā nozīmē Tu katru brīvu brīdis šrubēsi tos dūmkanālus. Sen viss apkures katlos zināms un ne par velti, lai darva neveidotos, izmanto mazo loku.
Link to comment
Share on other sites

Šā tipa krāsni izdomāja viens vecītis no usa astoņdesmitajos (?) gados. Un tas uzstādījums bija lēta un efektīva krāsns mazai mājiņai. Podiņu krāsns varbūt ir efektīva bet galīgi nav lēta. Savukārt šādu var izbūvēt no mucas, 20 šamota ķieģeļiem, pāris trubām, salmiem un māliem.

Tb izmaksas sotaks nevis pāris štukas kā podiņu krāsnij, un arī zināšanas tādas nav vajadzīgas, ja būvē pats. Patiesībā usa nav arī tādas podiņu krāšņu tradīcijas.

 

Tas ka ļaudis izvirst un taisa apgreidus, ir cits jautājums. Labākais ko no šīs sērijas esmu redzējis ir tievu skursteņu sistēma, kas iebūvēta māla klona grīdā. Yutubos kaut kur bija klips.

Par vilkmi runājot, pareizi celtai raķeškrāsnij skurstenis nav vajadzīgs. Vilkmi rada muca, strauji atdzesējot tvaiku un co2, kas paliek pāri no degšanas procesa skurstenī, kur pie 1000 grādiem viss sadeg. Tas tā, teorijā.

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

https://lv.wikipedia.org/wiki/Termas


bieži izmantoja tādu apkures veidu kā karsts gaiss, kas cirkulē kanālos, kuri bija paslēpti sienās un zem grīdas.


 

 

Labākais ko no šīs sērijas esmu redzējis ir tievu skursteņu sistēma, kas iebūvēta māla klona grīdā. Yutubos kaut kur bija klips.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pipec tad būtu. Uz sieniņām, kuras saskaras ar auksto ūdeni, veidosies darva un nosēdīsies sodrēji. Vārda tiešā nozīmē Tu katru brīvu brīdis šrubēsi tos dūmkanālus. Sen viss apkures katlos zināms un ne par velti, lai darva neveidotos, izmanto mazo loku.

 

Nē darva nevar veidoties jo dūmā ir tikai CO2 un H2O!!

Link to comment
Share on other sites

praksē ne vienmēr izdosies uzbūvēt ideālo krāsni, no kuras nāks ārā tīrs ūdens tvaiks + malkai jābūt sausiem smalkiem skaliem.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Bet pieņemsim, ja izdodas izbūvēt ideālu. Tad mana ideja strādās, ne tā?

Labots - AUDI
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Nē, nestrādās, jo malka, jeb koksne satur arī citus ķīmiskos elementus, ne tikai C un H. Bez tam 1000 grādos (ja tiešām izdosies krāsnī 1000 grādus sasniegt par ko stipri šaubos) sāk gaisa slāpeklis oksidēties - ļoti kaitīgie slāpekļa oksīdi veidojās. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Sen viss apkures katlos zināms un ne par velti, lai darva neveidotos, izmanto mazo loku.

-Nu ok, kā būtu ja tai mucai virsū uzliktu vēlvienu mucu pilnu ar ūdeni. Uztaisītu viņu paceļamu ar kautkādu viņču, lai, ja sāk vārīties ūdens,
varētu pacelt augšā lai nepietvaiko telpa.

Link to comment
Share on other sites

The ZeroFossilFuel Rocket Stove Heater

 

 

Te būs.Paskaties youtubē visas sērijas no šā autora.Tur redzēju arī elementāru granulu padevi.Interesanti!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...