Jump to content

Mikrotik 2 provaideru ātruma summēšana.


Valduha
 Share

Recommended Posts

https://www.google.lv/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=mikrotik%202%20wan%201%20lan

Skatos ka tur tagad daži jauni manuāļi nākuši klāt. Laikam ar versiju uzlabošanos. Un pēc šiem manuāļiem arī veidoju. Tur protams IP adrešu lauki priekš sava tīkla jāpielabo.

 

Iespējams man pašam šis variants būs aktuāls, kad tikšu vienā objektā pie otra sakarīga neta.

jo toreiz tas bija eksperiments, tests, bet viens nets bija lēns gliemezis.

Link to comment
Share on other sites

Eksperimenta kārtā un paša intereses pēc es vienā objektā biju salicis divus netus kopā. Un jā, man speedtests gāja abu netu ātruma summā (nu lab, nebija 100% summa, bet 95% summā gāja) Vēlāk tam visam atmetu ar roku, jo tur tīkls kļuva sarežģītāks, un tas viens nets bija ļoti lēns. un vienkārši no tā nebija jēga. Bet salikt 2 kopā VAR. Internetā pat manuāļi atrodami.

parādi pēc kādas instrukcijas taistiji 2 WAN interfeisus kopā (divus ISP es domāju, lai ātrums sumējas) - vēlos manīt :)

Labots - devnull
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vispār interesanta fīča būtu nevis ātrumus banāli mēģināt summēt, bet pie konkrēta konekciju skaita vai izmantotā bandwidth sākt trafiku dot no otra provaidera (tb. no otra pieslēguma)

Labots - Volters
Link to comment
Share on other sites

@Janis S

 

Eksperimenta kārtā un paša intereses pēc es vienā objektā biju salicis divus netus kopā. Un jā, man speedtests gāja abu netu ātruma summā (nu lab, nebija 100% summa, bet 95% summā gāja)

 

Nu re bija nekorekta info tev.

 

Load balancings tev dod to, ka abas līnijas tev būs noslogotas vienādi un, ja viena nomirs, tad otra strādās. Kā arī kopējais trafiks tīklā, uz "Ārējo pasauli", tik tiešām var sasniegt WAN1+WAN2 ātrumu.

 

BET, tas nenozīmē, ka 1x konekcija uz speedtest.net tev parādīs WAN1+WAN2 ātrumu, jo savienojums tev ies TIKAI caur vienu WAN līniju un effektīvi tev būs 1/2 no max ātruma, ja pieņem, ka ātrums WAN1=WAN2.

Labots - kazarma
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Vispār interesanta fīča būtu nevis ātrumus banāli mēģināt summēt, bet pie konkrēta konekciju skaita vai izmantotā bandwidth sākt trafiku dot no otra provaidera (tb. no otra pieslēguma)

kas tev liedz to darit! par mangle esi dzirdējis vai lasijis mikrotik wiki?

Labots - devnull
Link to comment
Share on other sites

kazarma

Īsti nesapratu tavu domu.

Man tajā objektā bija pieejami divi neti.

10 Mbiti/s download

un

8 Mbiti/s download (kaimiņa nets testam)

 

Saliekot abus kopā es ieguvu ~17,5 Mbiti/s download ātrumu ar speedtestu. un reālu failu downloadu (18 teorētiskos nedabūju jau nebiju vienīgais neta lietotājs)

Bet nu tas bija tiešām testam, eksperimentiem. patstāvīgi to esmu atslēdzis, jo man cita tīkla specifika.

 

Varu mož piektdien mēģināt atkārtot savu variantu, ja būs laiks, un tad ar screeniem parādītu kā man tas ir.

 

Aprīļa beigās varbūt pamēģināšu (kad būšu dabūjis vienu testa 4G routeri) uz konfigurēt izvirtību ar 3 WAN priekš 1 LAN. Protams jēga tam cits stāsts, bet pieredze ar eksperimentu.

Labots - Janis S
Link to comment
Share on other sites

janculis

Jā, Janis S, gribu redzēt gan fotogrāfijas par reālajiem slēgumiem, gan konfigurācijas failu, kā arī speedtest rezultātus. Man izklausās pēc pasakas, tāpēc gribu redzēt. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Visiem taisnība - ejam mājās, kautiņš beidzies :D

Janis S ir sakonfigurējis strādājošu per packet loadsharingu par ko te tika runāts jau pirmajā lapā. Tas izmētā trafiku per packet pa interfeisiem.

Jāņem tikai vērā, tas ko minēju, šādā scenārijā, trafikam ejot ārā pa dažādajiem WANiem - ārējā IP būs atšķirīga.

 

 

 

Plus Speedtests spawno vairākas lokālas sesijas. Tādējādi pat "stateful firewallus" varētu ap3.14st :)

post-191-0-14454400-1459884164_thumb.png

 

Vienīgais upload gan tikai uz vienu sesiju sūtās.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

janculis

Piem., es gribu lejupielādēt lielu failu no viena resursa. 

Dators izveido savienojumu, rūteris nomenidžē natu. 

Bet te pēkšņi viens dators caur diviem kanāliem dalīti kaut ko ņem. Te rūterim ir jātiek ar daudz ko galā, serverim ir jāieborē, ka tā ir viena izveidota sesija priekš viena pieslēguma. Nu nez. Es droši vien prasītu, lai palielina interneta caurlaidību vienam provaiderim, nekā čakarētos caur diviem. Pie diviem vēl varētu redundanci taisīt. Vai arī to, ka dažādi porti tiek iznatoti caur konkrētu provaideri. 

Nu labi, varbūt mazizglītots šajā jautājumā, tāpēc skeptisks. 

Link to comment
Share on other sites

@hero

 

Un kā tad speed test var uzrādīt sumāro ātrumu? Viņš nosaka tavu IP, uz kuru izveido savienojumus. Tad sūta uz šo IP datus un skatās kāds ir ātrums. Vai arī gribi teikt ka viņš tipa saprot ka source ir viena un tā pati iekārta un pieņem destination 2x IP? 

 

Nu nez gribu redzēt konkrēto konfigu un konkrēto ātrumu, tik un tā neticās, ka tas ir iespējams vismaz ar speedtest. 

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Pec bildes sapratu ka speedtests taisa n-paralelas konekcijas, kas nav paredzets bet var but routetas pa dazadiem provaideriem.

Link to comment
Share on other sites

@Anonims

 

Bet kā var speedtest serveris zināt, ka savienojums nāk no vienas un tās pašas sources? Ja ir divas dažādas return-destination IP adreses? 

Mans domāt, ka serveris vienkārši uzskatītu, ka ir divi dažādi/atsevišķi testi. 

Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Domāju ka ātruma summēšanu var panākt tikai ja izmanto daudzplūsmu datu pārraides serverus/servisus. Prātā nāk torrenti. Vai speedtests ar tā māk ļoti šaubos. Pakā tak konkrēta izejošā IP būs. Kā to varēs appiet nespēju iedomāties.

 

Piemērs par neiespējamību:

Man kā reiz divi neti ir mājās. Uz PC katram netam savs NIC. No abiem strādā i-nets. Palaižu Steamā CSGO  kādu laiku paspēlēju, un vienā mirklī pazaudēju serveri. Reconnecting atjauno savienojumu. Tātad apmaldījās atbildes pakas. Un pazuda savienojums. Tad kādā veidā kaut teorētiski var veikt kanāla apvienošana ja slēdzās klāt remotam avotam, ja sesiju skaits ir 1? 

Labots - it.kroplis
Link to comment
Share on other sites

Tātad, par 2 WAN apvienojumu vienā.

Šodien devos eksperimentēt.

 

Ir divi interneti: Mans un "Kaimiņa", abiem pieslēgums ir 10 Mbiti/s download, 800 Kbiti/s Uploads.

post-67318-0-05166000-1460293331_thumb.jpg
Testētjo katru netu atsevišķi tāds bija ātrums.
 
Tātad. pēc šī manuāļa:
 
man viss sanāca, vienīgi piebildīšu ka varbūt iepriekš biju kaut ko pats pārpratis un sajaucis. Varbūt arī vārdu terminus neīstos izvēlos.
 
testējot ar Speedtestu:
post-67318-0-34448200-1460293314_thumb.jpg
 
post-67318-0-73260800-1460293318_thumb.jpg
 
post-67318-0-84211200-1460293326_thumb.jpg
 
Speedtests, ātruma noteikšanai izmanto vairākas (vismaz 4) konekcijas reizē, un tad Mikrotiks tās sadala pa WANiem.
 
Ja es velku vai uploadoju 1 failu, tad diemžēl šis variants nestrādā. jo tā ir viena konekcija un ies tikai pa vienu no WANiem.
Bet ja es vienlaicīgi vilkšu vismaz 2 failus, tad mikrotiks tās konekcijas sadalīs pa WANiem.
 
Tas lieliski darbojas Torrentos.
post-67318-0-73973200-1460293322_thumb.jpg
Jo tur vienu torrentu velokot/dodot veidojas ļoti daudz konekciju, un tad nu mikrotika routers tās sadala pa waniem.
Bet nu tas arī prasa diez gan lielu routera CPU veiktspēju. Jo viņam jāveic konekciju dalīšana, pārsūtīšana.
 
Ceru ka daudz maz skaidri pastāstīju.
Labots - Janis S
Link to comment
Share on other sites

Un kā tad speed test var uzrādīt sumāro ātrumu

 

Negalvošu, bet no uzvedības secinu - tiek pieprasīts fails X, tas tiek lādēts ar vairākām sesijām un uz klienta asemblēts. Galvenais, lai faila čeksumma sakrīt tam failam, kas pieprasīts un kurš pienācis uz klienta. Ja sakrīt - download veiksmīgs. Summārais ātrumu sarēķina, jo ir zināms cik fails bija liels un otrs lielums - laiks.

Labots - hero
Link to comment
Share on other sites

vēl eksperimentēju arī ar citu speedtestu: test.lmt.lv un bija tas pats rezultāts, summēja abus WANus.

Link to comment
Share on other sites

@hero

 

bet joks tāds, ka speedtest apakšā rāda tikai 1x IP.

Bet laikam skaidrs, IP uzrādās, tā no kuras notiek pirmā HTTP konekcija. Download jau notiek atsevišķi, pieprasot vairākus savienojumus konkrētajai sesijai.

 

@Janis S

Jā, tam tā ir jābūt, sumāro ātrumu 1x savienojumam tev normālos apstākļos nedabūt. 

 

Par speedtest tagad zināšu, ļoti noderīga info. Tā varēšu turpmāk notestēt load balancing konfigu :D

Link to comment
Share on other sites

Janis S, ļoti interesanti. 

Bet tiešām nav konstatēti nekādi resursi internetā, kur kādi resursi nedarbojas? Piemēram, interneta banka. 

Šaubos, vai tas varētu kalpot kā korporatīvais risinājums. Bet priekš mājas varētu būt ok. 

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, neuztaisīju screenu no IP > Firewall > Connection sadaļas, bet neko jau tur diži nevarētu redzēt, Kā vien to, ka speedtests taisa 4 konekcijas (lai izspiestu maximālo ātrumu) Un ja ir 2 WANi, tad routers tās sadala.

 

Mājas lietotājam uz torrentiem man šķiet ideāls risinājums. Bet pie 100 Mbiti torrentu slodzes ar lēto routeri var būt pa švaku, jo forwardings ar konekciju dalīšanu sanāk liels.

 

@janculis

Bet par tādiem resursiem kā bankas un līdzīgas lietas, hmmm, jā, kādu reizi varētu arī nestrādāt.

senāk atpakaļ kad to experiemtēju, kaut kas man arī negāja, bet tad iespējams bija pašu nezināšanas vaina, kad tik labi nesapratu mikrotika pamatus, Bet pēc kursiem daudz kas kļuva skaidrāks.

 

Vēl vakardienas testā, palaidu speedtestu, un tad izrāvu vienu vadu. Tests turpinājās, protams ātrums nokritās jo viens WANs pazuda, bet konekcijas uz darbojošā WANa nepazuda. Un tad jau jautājums par datoru softu/OS, vai tas spēj atjaunot nepieciešamās (pārtrauktās) savienojumus.

 

 

Netā atrodami vēl citi WANu apvienošanas konfigi, bet negribējās pētīt atšķirības. Ja nu tiešām būs man ikdienas aktuālā nepieciešamība pēc tā, pētīšu.

Labots - Janis S
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Takš Speedtest paši ar reklamē kaukādu multiline VPN HVZ BLABLABLA pakalpojumu, tapēc iespējams tas viņu "apps" prot lietot 2 internetus.

Bet nekas cits ar tādiem 2 netiem nestrādās, vajag savu adrešu apgabalu un kaukādu BGP!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...