Jump to content

Kuri auto modeļi ir cinkoti?


Recommended Posts

Sveiki, esmu totāls nezinātājs auto jomā un vēlos prasīt padomu par auto modeļu cinkošanu / nerūsēšanu. Google man saka ka praktiski visi Audi un Volkswagen ir cinkoti, toties Mazdas sāk cinkot tikai no 2007. gada. Kā tur īsti ir un kur lai iegūst pārskatāmu informāciju par šo? Tas arī atbilst manām "viena tante teica" padzirdētām zināšanām ka Audi pats no sevis praktiski nerūsē bet ar Mazdām ir tā kā ir. Protams šeit neskaitam gadījumus ja auto ir sists vai skrāpēts, tad jau pašsaprotami, ka tad rūsēs. Runa par mehāniski necietušām virsbūvēm. Tikai laiks/ūdens/sniegs.

Link to comment
Share on other sites

cinkošana nav vienīgais veids kā metālu pasargāt no korozijas.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile
(labots)

No savas pieredzes. Alfas, sākot ar 156/157 ir cinkotas. Pie kam, labi. Pirms pusotra gada apskādētai virsmai, ar nolekušu krāsu, rūsa nav pieķerusies.

Bet topika jēgu nesaprotu. pirmkārt, kā jau tieca, cinkošana nav ienīgais veids. Teiksim, A6 virsbūve ir alumīnija...

Otrs, tāpat kā metāls var būt dažāds, tā gan jau nocinkot var dažādi.

Trešais, vēl jau no svara kā nokrāsots.

Ceturtais, ko dod, ja auto no rūpnīcas cinkots, ja sistajā vie'ta iemetināta čainas skārda detaļa un nokrāsota pie Vasīlija "pa vienkāršo"?

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

kurmis
(labots)

Atkal sākas filozofija... Cilvēks taču prasa par auto, kas cinkoti no rūpnīcas, nevis kas kur un kapēc rūsē!

Labots - kurmis
Link to comment
Share on other sites

yancis

Topika jēga - lai es sakārtotu savas zināšanas par automašīnām, ir jāņem viens solis vienā piegājienā nevis 10 uzreiz - tāpēc šoreiz interesē tikai rūpnīcās veiktā cinkošana un nekādi blakus apstākļi.

Link to comment
Share on other sites

versatile

A nevar būt tā, ka vienam reģionam paredzētie auto tiek cinkoti, citam ne?

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Protams ka var būt! Bez tam viena modeļa auto vienā rūpnīcā cinkoja, otrā nē.

Link to comment
Share on other sites

patērētājam nerūp vai auto ir cinkots, galvenais lai tas nerūsētu. tāpēc šādu informāciju apkopotā veidā diez vai kaut kur atradīsi. Tas nav parametrs, kuru ražotāji uzrāda.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Dēļ kārtējām ekoloģijas normām autiņus tagad vairs necinko, bet citādi veic antikorozijas apstrādi - tā man te vienā jaunu auto autosalonā gribēja ieskaidrot. Kaut gan ir 3 cinkošanas metodes.....

Labots - DeEK
Link to comment
Share on other sites

Long John

Paskatījos tajā linkā- manai 2001.g   VW Bora Variant esot visas virsbūves cinkojums un es to labi redzu- vienīgais 20 centu izmēra rūsas pleķis bija uz jumta priekšdaļas, gandrīz pie pr. loga, to sataisīju pie laba krāsotāja un vairāk nekur nekādas rūsas nemanu (ja neskaita šur tur no lietošanas nobrāztas durvju kantes, sevišķi pakaļējo durvju apakšā) . Autiņš LV no 2007. gada (no Vācijas), pie manis jau 3 gadi.

 

Bet vienam paziņam ir līdzīgs 1999.g. Golf 4 Variant ar "daļējo"  cinkojumu un viss autiņš vienos rūsas caurumos kā duršlāgs- pakaļējās durvīs pat kulaku var iebāzt, durvis neatverot.

 

Skaidrs, ka tā rūsēšana jau ļoti lielā mērā atkarīga arī no izcelsmes valsts klimata un, protams, no iepriekšējo remontu kvalitātes.  

Link to comment
Share on other sites

tas links ir pilnīgākais sūds!

Visi teksti ir copy-paste. Linki, uz kuriem ir atsauce kā uz informācijas avotiem, visi ir no ASV un nesatur nekādu informāciju par tēmu.

Ko viņi raksta par 1991. gada Opel kadet -

Итог оцинковки: Хорошо
Машине уже 25 лет.Учитывая возраст и качество обработки цинком этой машины (при обычных условиях эксплуатации), коррозия кузова проходит в начальной стадии.На таких машинах уже заметны ржавления в скрытых полостях и стыках.

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, ka taja lapā nav atrodams 100% pareizs info par katru modeli. Kaut vai VW Passat B6. Rūsē bagāžnieki, bet rakstīts ka 100% apstrāde. Jebkurā gadījumā vienmēr ir vieglāk pateiks ka viss ir sūds.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Apskatījos minēto saitu un tur teikts, ka mersim jābūt tikko pamanāmai rūsai, kas pilnīgi neatbilst patiesībai un arkas jau bija kārtīga parūsējušas. Tāpat melots par VW Polo. Protams, ka šiem auto ir veikta apstrāde un daudzos avotos minēts, ka ražotājs (konkrēti atradu par VW) garantē 12 gadus krāsas noturību, kas parasti arī sakrīt ar periodu, kad sāk parādīties pirmie pleķi. Palasiet par Lada, kuri jau pēc 5 gadiem ir rūsa. 

Link to comment
Share on other sites

Latvijas apstākļos rūsa parādās agrāk, kā 12 gados. Tās VW garantijas spēkā gadījumos, ja neviens akmens nav lidojis virsbūves virzienā, kas pie mums, vismaz ziemā, ilgstošā periodā nav iespējams.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

patērētājam nerūp vai auto ir cinkots

 

redz, ka tomēr rūp gan, spriežot pēc tofika nosaukuma!

Link to comment
Share on other sites

Kad  pirku treknajos gados, salona bukletos bija rakstīts, ka virsbūve cinkota. kad parādījās pirmie rūsas punktiņi, sapratu, ka noteikti cinkots ir tikai aizmugurējais vāks. Bet man katra diena pa apvadceļu, šoseju Jūrmala - Rīga.

Link to comment
Share on other sites

kurmis

Paziņam B6 nerūsē nekas pēc 8 gadu ekspluatācijas iekš LV, jo auto pirkts jauns un nav dauzīts. VW grupa no 2005 ar rūsu uz jūs.

Link to comment
Share on other sites

Nu puslīdz precīza infa tur ir. Man būtu ko piebilst par Subarru Legacy 2006tā gada cepuma, vaiāk nav. Mans Audi A6(kuram gan nav alumīnija virsbūve, kā daži te muld), Volvo XC 70, Dacīte Dusmīgā, Range Rover Discovery, Renault Traffic Renault Megane, VW Tuareg, Mitsubishi gjips hvz kāds, man šiie vienkārši besī) atbilst tur teiktajam :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Mans Audi A6(kuram gan nav alumīnija virsbūve, kā daži te muld)

nerunā jau par c4 (vai kurš tev bija, vienīgais labais a6 ar neatkarīgo piekari, quattro un pareizajiem zirgiem), bet šķiet par c6.

manam e65 arī daļa vai visa virsbūves ir alumīnijs, to ka kapots ir 100% zinu, spārni ar izskatās un durvis, pakaļas vāks laikam nav. 

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nu par VAG grupu - tie toč pēdējā laikā lažu laiž! 10gada A6, pirkts LV jauns, nobraukums nedaudz virs 80tk. krāsa lobās nost no priekšējā spārna, sliekšņiem un aizmugurē spārnam pie bufera. Šis te kasjaks pārādījās jau 4 lietošanas gadā un garantija šādām šaizēm neattiecas, jo detaļa nav caurrūsējusi, ja 11 lietošanas gadā būs caurs, tad ražotājs "novērsīs" (12 gadu caurūsēšanas garantija) ar nosacījumu, ka tiks ievēroti visi smalkie ražotāja norādījumi par auto lietošanu.... Un to esmu novērojis ne tikai Audi. VW arī ir pilnīgs pī, čomam 09gada Toaregs - bagāžnieka vāks (pie numura un apakša) šefam 08gada Taurānam kapots burbuļos, pie pr. stikla stoikas un jumts -metas burbuļi. Šis mašīnas tika pirktas jaunas un īpašnieki ir vienīgie saimnieki un auto bez avārijām. Ja redzi VAG bez kasjakiem, tad tas ir kaut kad nesen krāsots! :D

Šāda kaite kādreiz Audi metās klāt, ja tas bija vecāks pa10/12 gadiem... Tagad ražo pilnīgu kuiņu!

Labots - DeEK
Link to comment
Share on other sites

Valduha

 

 

Tās VW garantijas spēkā gadījumos, ja neviens akmens nav lidojis virsbūves virzienā, kas pie mums, vismaz ziemā, ilgstošā periodā nav iespējams.

 

ē,vecīt,akmeņi daudz biezāk lido vasarā,jo ziemā ir lielāka varbūtiba,ka zemi klāj sniegs.

Link to comment
Share on other sites

Daudzi piemin burbuļus ap priekšējo stiklu. Tas ļoti iespējams ir nekvalitatīvas vējstikla maiņas rezultāts. Lai noņemtu veco līmi (blīvējumu) tiek izmantoti mehāniski instrumenti, kas paslīdot sabojā krāsu.. vajag tās vietas uzmanīgi papētīt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ē,vecīt,akmeņi daudz biezāk lido vasarā,jo ziemā ir lielāka varbūtiba,ka zemi klāj sniegs.

 

Ziemā tajā pretslīdes materiālā, ko kaisa uz ceļiem, trāpās pa kādam akmenim. Neticami, bet fakts. Esmu liecinieks diviem gadījumiem, kad ziemā ieplīst stikls no lidojoša priekšmeta, manam auto un paziņas džipam. Abi gadījumi uz šosejas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Berlingo ap 2004 gadu ir cinkota virsbūve. Krāsa nosista, bet rūsa nemetās....

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...