Jump to content

Videonovērošana


markei

Recommended Posts

Sveika tauta!

 

        Ir nepieciešams uztaisīt videonovērošanu telpai. Tā nav drošībai apsargiem, bet lai cilvēkam nevajag grozīties un celties skatīties, kas notiek telpā, bet gan lai ir redzeslokā darot savus darbus. Nekāds ieraksts protams nav vajadzīgs. Ir doma CCTV kamera + monitors ar composite ieeju. Bet ar composite ieeju ir tikai widescreen monitori pieejami, bet CCTV kamera protams 4:3.  Vai ir kādi labāki ieteikumi? Vēl ir doma meklēt 4:3 monitoru un tad caur kādu composite to VGA adapteri laist iekšā.

     

Link to post
Share on other sites
 • Replies 97
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • Ronalds

  12

 • xp

  11

 • Guncha

  8

 • Stepselis

  7

Top Posters In This Topic

Popular Posts

PTZ nekad nav bijis lēts prieks un no PTZ jēga ir, ja kāds tās kameras vēro reāla laika režīmā un vajadzības gadījumā arī pozicionē lai piefiksētu notikumu. Man līdz vēmienam ir nācies atklausīties te

Nu pa dienu pārsvarā visas IP kameras rādīs labi. Lielākā to atšķirība ir nakts. Ja vēlas normāli pa nakti kaut ko redzēt ir nepieciešams vispār to IR slēgt ārā un aprīkot teritoriju ar LED prože

Kad klientam izskaidro- barošanai kabeli vienalga vajag + tas nodrošina stabilu darbību, tad parasti pāriet vēlme pēc wifi kamerām.  Ja tiešām grib wireless, tad lai pats ebay & diy. Nav tā v

Posted Images

Kur problēma to monitoru lietot tipa ar melnām malām? Pie tam, tur var palūrēt kādu lietotu analogā uztvērēja, LCD tv, moš kaut ko pat ar 4:3 atradīsi.

Link to post
Share on other sites
Ronalds

Analogās video kameras visas kā viens ir TĀDI MĒSLI, ka maz neliekas! Bildes kvalitāte ir pilnīgi nelietojama! 

 

Ņem vien normālu IP kameru un skaties uz PC. 

 • Patīk 2
Link to post
Share on other sites
skolnieks_2

Monitors - http://www.cnet.com/products/hyundai-imagequest-l17t-17-lcd-tv/specs/

Ir ar visām ieejām ko sirds var kārot, lai pieslēgtu vecu tehniku.

 

Ej uz loks.lv

atrodi kādu ip kameru 80-110 EUR.

Novelc CAT5 ethernet kabeli līdz viņai.

Pieliec POE pāreju vienā galā lai nobarotu kameru. 

Spraud rūterī/switchā un caur web-browseri skaties tiešajā kamēr slikti paliek.

 

V2. 

Nopērc tamlīdzīgu monitoru, vai vecu televizoru paņem no kaimiņa, kurš to taisās mest ārā, liec analogo kameru, nobaro to ar vadu no 220, velc kabeli līdz TV un arī skaties kamēr slikti paliek.

Edited by skolnieks_2
Link to post
Share on other sites

Neko lietotu nevajag, viss tiks likts jauns. Aizmirsu pieminēt- kameru vajag ar optiku, lai var nofokusēt uz konkrētu apgabalu.

Link to post
Share on other sites
Ronalds

 

 

Te kā jau teicu nedrīkst būt aiztures ne sekundi, kas ir svarīgāk par kvalitāti.

 

Tad šeit obligāts ir risinājums, kurš ziņo par kustību. Piemēram iepīkstas PC. Cilvēks fiziski nav spējīgs nepārtraukti lūrēt monitorā - ja viena sekunde svarīga bez kāda paziņojuma daudz kas tiks palaists garām.

 

Katrā ziņā iesaku aiziet loks parunāties - mūsdienās ir visādi varianti analogajām kamerām ar normālu izšķirtspēju  (AHD, TVI(TurboHD), CVIHD-SDI) Katrā ziņā tērēt naudu parastajām analogajām kamerām mūsdienās nez vai būtu prātīgi... 

Link to post
Share on other sites
skolnieks_2

Es teiktu SMII piedāvātais variants ir labs.

Normālai analogajai kamerai jau nāk pa virsu optika, var izvēlēties kādu objektīvu gribi normālā kantorī iepērkoties. Pēc tam regulējies. Par seju atpazīšanu, es nezinu ar kādu ķieģeli ir jāfilmē vai kā ir jānoregulē kameras, lai nevarētu seju atpazīt. 

Ja centīsies saskatīt, vai naudu pareizi saskaita, tad jā - ņem digi ar normālu izšķirtspēju.

Ja tikai konstatēt faktu, IR/NAV cilvēks un vai strādā - pietiks ar analogo.

Uz loks.lv aizbraukt un pakonsultēties noteikti nenāktu par skādi, runā gan tur pārsvarā krieviski, bet saprast var.

Ja pats iepriekš neesi ņēmies ar kamerām, ilgāk pačikāsies, sanāks pašam, ja nav laika eksperimentēt - pasauc kādu, kas to izdara tavā vietā.

Link to post
Share on other sites

Vakar biju iegājis LOKā, šie saka, ka manam gadījumam neviena IP kamera nederēs, jo visām viņām ir aiztures. Ieteica AHD kameras.

Link to post
Share on other sites

Ko maina aizture uz 1-2sek? Tā kāda narkotiku sintēzes laboratorija, kur vajag uzspēt ieskriet uz procesa beigām nenokavējot ne sekundi?:D

Link to post
Share on other sites

Piezvani Citruss Solutions. Viņiem ir daudz un dažādi risinājumi gan kamerām, gan citiem risinājumiem kopā ar kustības sensoriem un auto numuru atpazīšanu.

Edited by Slaids
Link to post
Share on other sites

Tas cilvēks tur ir muzikants un viņam jāredz reālā laikā telpa un attiecīgi jāreaģē.

Link to post
Share on other sites
 • 4 months later...
Racer

Kāds no spečukiem varētu ieteikt vienkāršu videonovērošanu privātmājai, kas sastāvētu no vienas kameras ar HD izšķirtspēju, pie kustības rakstītu uz SD karti video un būtu pieejama caur ip nepārtraukti? Cik tāds variants varētu izmaksāt?

Link to post
Share on other sites

Nafig uz SD karti? Man ir Hikvision kamera un WD My Cloud NAS ar 2TB disku - gan kameras ieraksti tur glabājas, gan arī der kā failu/bilžu/video glabātuve !

Stāv laukā kamera jau ~2 gadi - iet lieliski!

Edited by zulus
Link to post
Share on other sites
Racer

Nevajag man NAS utt.Vajadzība vienkārša - kamera filmē pagalmu un vārtus, ja ir kustība, ieraksta savā datu nesējā (pieļauju, ka SD karte), lai pēc tam es redzētu video, kas tur ir bijis. Paralēli vēlos, lai jebkurā brīdī varu pieslēgties caur webu un paskatīties kas notiek (kamerai izeja uz netu caur WI-Fi). Žēl laika, lai ietu pie tirgotājiem un saprastu kā to realizē, jo man ir radies iespaids, ka te forumā ir biedri, kas ar šādām lietām nopietni nodarbojas, ir izkoduši un varēs ko sakarīgu ieteikt. Ja mana vēlme nav realizējama tādā variantā, tad domāšu par NAS utt.

 • Patīk 1
Link to post
Share on other sites

Nez, Hikvisionam viņš uzreiz sūta alertu uz e-pastu ar visu bildi+ļoti laba mob.aplikācija ar piekļuvi gan ierakstam, gan live utt. NAS+kamera izmaksāja ~220EUR; uzstādīšana un konfigurēšana elementāra:)

Edited by zulus
Link to post
Share on other sites
Stepselis
... (kamerai izeja uz netu caur WI-Fi)...

 

Obligāti? Elektrobarošana tāpat vajadzīga. Labāk izmanto PoE.

Tad Tev vajag šo:

http://www.hikvision.com/en/Products_accessries.aspx?c_kind=1&c_kind2=2&c_kind3=154&c_kind4=160&id=4323

Vai: http://www.hikvision.com/en/Products_accessries.aspx?c_kind=1&c_kind2=2&c_kind3=154&c_kind4=158&id=3207

https://www.salidzini.lv/search.php?q=DS-2CD2732F

Vai: https://www.salidzini.lv/search.php?q=DS-2CD2122FWD

Plus PoE inžektoru.

Plus SD karti līdz 128GB.

Edited by Stepselis
Link to post
Share on other sites
Racer

Mnjā, paldies par ieteikumiem, mazliet papētīju un sapratu, ka pa lētu naudu lielu baudu nevar dabūt un paliku pie risinājuma, atstājot Android tālruni ar sasistu ekrānu, bet strādājošu kameru, kur video pie kustībām raksta uz tālruņa SD kartē un skatāms ir caur webu (izmantojot wi-fi). Vajadzība ir privāta un neprofesionāla un lētie risinājumi ir samērojami ar pašreizējo variantu. 

 • Patīk 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Android tālruni ar sasistu ekrānu, bet strādājošu kameru, kur video pie kustībām raksta uz tālruņa SD kartē un skatāms ir caur webu (izmantojot wi-fi)
Kādu appu lieto? 
Link to post
Share on other sites
 • 4 months later...

Necepsim jaunu tēmu.

Iekštelpām nepieciešamas 2 kameras, kurām nepieciešamības gadījumā pieslēgtos un apskatītu reālā laika video. NVR cik noprotu šajā gadījumā nav vajadzīgs. Bet galvenais nosacījums ir pagriežama kamera - 180grādi horizontāli un 90grādi vertikāli. Skatos ir kaut kādi piedāvājumi no HIKVISION, bet nevar saprast, kurām ir iespēja pagriezt kameru.
 

Rūteris der jebkāds (sakarīgs), vai nepieciešams kas specifisks?

Link to post
Share on other sites

par kustiigaam cam-- nu droshi vien domaats ir PTZ.

ruteris taads, kuram ir port forwardings/ virtual server, kaa nu katram taas fiichas sauc. Nekas unikaals gan tas nav, arii leetajaa galaa tplink/ edimax taadas fiichas ir .

 

iekshtelpaam no leetaakajaam reku shaads kodinjsh. sim gan -90 90 / 75 graadi

NET CAMERA 4MP IR PT DOME/2CD2F42FWD-I 2.8MM HIKVISION PT

Edited by kevins
Link to post
Share on other sites
par kustiigaam cam-- nu droshi vien domaats ir PTZ. ruteris taads, kuram ir port forwardings/ virtual server, kaa nu katram taas fiichas sauc. Nekas unikaals gan tas nav, arii leetajaa galaa tplink/ edimax taadas fiichas ir .   iekshtelpaam no leetaakajaam reku shaads kodinjsh. sim gan -90 90 / 75 graadi NET CAMERA 4MP IR PT DOME/2CD2F42FWD-I 2.8MM HIKVISION PT

Ievērtēju abas kameras - ir varianti un ar šādiem cipariem arī rēķinos.

 

Īsumā apstāstīšu situāciju. Ir ~60m garš elipses formas angārs, kuram jānovēro apmēram 3m plata josla gar malām visas sienas garumā - ideālā variantā skatam būtu jābūt tieši uz leju (tāpēc 90grādu prasība) un no "sienas" uz telpu iekšpusi kā arī ar iespēju pagriezties uz katru no galiem. Nav vēlmes likt 4 kameras vienu otrai pretī no angāra galiem, bet ielikt 2 PTZ vidū pie katras "sienas". Lielākā problēma ir tāda, ka tās nedrīkst lik pārāk zemu un izliektā angāra forma. 

EDIT: Ir arī variants divas Bullet tipa kameras angāra galos, bet tad ar labu optisko zūmu. 

Edited by Ziich
Link to post
Share on other sites

Izskatās, ka kvalitāti šoreiz ziedojam uz parocīgumu kustībā. Galvenais redzēt skaidras aprises un kustību - sejas nav nepieciešams izšķirt.

Link to post
Share on other sites
Ronalds

 

 

Nav vēlmes likt 4 kameras vienu otrai pretī no angāra galiem

 

Kāpēc gan? Šis kā reize būs labākais un lētākais risinājums!

Bez tam ir krietni ērtāk vienkārši lūrēt monitorā, nevis grozīt divas kameras!  

 • Patīk 1
Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

Periodiski būs nepieciešamība novērot vienu konkrētu vietu, tāpēc netiks visu laiku grozītas. Izlēmām, ka jāņem 2 kustīgas un jāliek pa vidu (kā jau minēju, lai ir skats uz angāra vidu nevis garenvirzienā gar sienām). Paldies par ieteikumiem.

Link to post
Share on other sites
 • 4 months later...
evertons

Laikam iepostēju ne tur kur vajag...

Gribu uzlikt kameru ārpusē pie loga ar skatu uz parkingu, lai var saprast, kas notiek, kad nav neviena acu pāra blakus.

1)Ar nakts redzamību jo nakts stundās pilsēta atslēdz špani gaismām

2)Ar regulējamu kustības sensoru, kas ieslēdz kameru pie kustības (attālums no 5m līdz 30m)

3)Ar portu sd kartei vai arī iespēju glabāt visu to štruntu uz ftp.

4)Izšķirtspēja vajadzīga tāda, lai naktī var vandāli atpazīt un auto numuru saprast

Budžets līdz 150eur. Skatos uz šajā adresē piedāvātajām kamerām.

Paldies

Link to post
Share on other sites
 • 1 year later...
AVilks

Sūrie vīri izpalīdziet nedaudz. 
Cilvēks grib kameras bet nu vads tas ir kaut kāds bubulis, tad nu risinājums būtu WI-FI kameras (bet elektrība tā kā tā jāpievelk - neesmu dzirdējis par bezvadu barošanu tādām lietām).
Tad nu kā ir labāk (protams visvienkāršāk ir pasūtīt cilvēku, bet..), mēģināt likt WI-FI kameras (vēlas skatīties objektu arī attālināti, lai redz visamaz 4 punktus (tātad 4 kameras). Vai pārliecināt, ka LAN kabelis ir "must have"?
Pa lielam objekts ir lauku sēta nekas super specifisks, tiesa mājai ir remonts, tādēļ arī tiek kabeļi ir tabu.

 

Link to post
Share on other sites

Kad klientam izskaidro- barošanai kabeli vienalga vajag + tas nodrošina stabilu darbību, tad parasti pāriet vēlme pēc wifi kamerām. 

Ja tiešām grib wireless, tad lai pats ebay & diy. Nav tā vērts.

 • Patīk 2
Link to post
Share on other sites
 • 7 months later...

Puiši, jautājums...

Ir vēlme novērot savu mājas teritoriju un nedaudz tālāk...tā kādus 150-200m radiusā vai netuvojās zaļie cilvēciņi(vai zagļi) ?

Kameru novietot varu pat16m augstumā(antenu tornī).Kamēr sagādātu visu utml., tad jau, skaties, siltāks laiks klāt un varētu uzstādīt.

Kā šāds variants?

New 4.5 Inch HD 1080P 4MP 5MP PTZ IP Camera Outdoor Network Onvif Speed Dome 30X Zoom Lens PTZ Camera CCTV 150m IR Night Vision

https://www.aliexpress.com/store/product/New-4-5-Inch-HD-1080P-4MP-5MP-PTZ-IP-Camera-Outdoor-Network-Onvif-Speed-Dome/810224_32874637726.html

BOAVISION H.264 4Ch Mini NVR CCTV Network Digital Video Recorder 1080P Support ONVIF HDMI Output P2P Cloud View

https://www.aliexpress.com/store/product/H-264-8ch-Mini-NVR-cctv-Network-Digital-Video-Recorder-1080P-8-channel-Support-3G-WIFI/810224_1856707097.html

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
 • Create New...