Jump to content

Wifi 5 GHz un ac standarta izmantošana


Žaks Noriss
 Share

Recommended Posts

Nekādi nevaru saprast shēmu kādā darbojas 5 GHz un ac Wifi.

 

Tobiš ja man ir rūteris ar visiem n un ac standartiem, bet tīklā dzīvo ne tikai attiecīgo standartu un ne visas ir 5 GHz ierīces, vai tad katra ierīce dabūs max sev piemērotāko risinājumu, vai arī viss tīkls tiks nosēdināts līdz lēnākās ierīces standartam?

 

Īsāk sakot, ja no 6 ierīcēm 2 ir ar ātrajiem Wifi, vai ir jēga mainīt rūteri? Lielāki ātrumi pārsvarā interesē iekšējā tīklā.

Link to comment
Share on other sites

Tas lielais ātrums būs tikai rūtera tuvumā!

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

OK OK, mani vairāk interesē vai 5 GHz rūteris var vienlaikus max efektīgi darbināt 5 GHz telefonus un kaut kādu g standarta švakuli ultravecu ierīci.

 

Zinu, ka teorētiski ir iespēja aktivizēt tikai 5 GHz Wifi, bet man tas neder.

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

G ir tikai 2.4GHz, atsevišķs diapazons. Līdz ar to, visas lēnās ierīces, neatkarīgi no tā, kā viņas ņemas pa 2.4GHz, nekādi nevar traucēt 5GHz ierīcēm.

Daudz trakāk priekš 2.4GHz ir kādu 802.11b ierīci tīklā ielaist - smagi nosit uz leju pārējos. Ne velti lielo ražotāju AP vispār uztur tikai GN standartus 2.4GHz, B vispār neņem pretim.

Link to comment
Share on other sites

Atkarīgs no rūtera modeļa un arī pariktēm, ko gribi viņam vienot klāt. Ieteiktu pastudēt smallnetbuilder, tur ir vairāki artikuli par šo. Dual band ir visiem ac rūteriem, bet tas negarantē lielo ātrumu spējīgajām ierīcēm, ja ir pieslēgušās kādas ar vecajiem lēnajiem standartiem.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Īsāk sakot atbildi saņemšu tikai pēc rūtera nomaiņas dabā.

Link to comment
Share on other sites

man ir dual band, izveido 2 tīklus 2.4ghz un 5ghz, katrs par sevi atsevišķi konfigurējams un uzrādās ka atsevišķs access points

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Un kāds lūdzu rūtera modelis?

 

P.S. skatos uz budžeta Xiaomi Wifi mini rūteri, jo jāsaliek tad būtu vismaz 3 objektos, kas ir nedaudz nepatīkami, ja jāņem 80 eur ierīces.

 

http://www.gearbest.com/networking-communication/pp_148364.html

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

Žak, ja gribi lai ierīce garantēti slēgtos pie 5GHz ir 2 risinājumi:

1. Band navigation. Ne visām ierīcēm ir. Proti, ierīce cenšas klientus "pārstumt" uz 5GHz. Metodes ir dažādas, standarta nav, viss grozās ap "2.4GHz izliekos par beigtu un gaidu kamēr klients prasīsies pa 5GHz, ja tā nenotiek - piefiksēju, ka viņš neprot un sāku sarunāties ar to tikai 2.4GHz".

2. Katram diapazonam savu SSID. 5GHz-spējīgās ierīces lai slēdzas pie tā.

 

3. Negarantēts risinājums - ierīcei konfigurējam "prefer 5GHz". Ne visas to spēj. Andrīštelefoni ir tupi - tiem var pateikt tikai "use 5" vai "use 2.4" kas ir galīgi garām.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

 

 

Žak, ja gribi lai ierīce garantēti slēgtos pie 5GHz ir 2 risinājumi:

 

Man katrā diapazonā isatatīts pēc MAC adreses (manam var iestatīt), 5Ghz ierīces lai slēdzas tikai pie 5, bet 5 man ir tikai teļukam, tāpēc tajos 5GHz standartos švaki cērtu.

 

Ar 2,4Ghz diapazonu - b,g,n, (b ierīču man nav) man ir tā, ja sieva ar savu veco nettopu pieslēdzas caur g, viņai iet tikai ~20Mbit/s, bet manam lapsim tai pašā laikā testa ātrums iet ap 100Mbit/s, man n(150). Ruterī iekš 2,4 man iestatīts 40MHz plata josla, nevis auto, savādāk mans lapsis pārslēdzās uz 75 Mbit/s un reālais testa ātrums tad ir tikai ap 50Mbit/s.

 

Ronalds_ ieteiktais ruteris noteikti ir lielisks, ar lieliskām konfigurēšanas iespējām, bet viņam nav gigabitīgie wan/lan porti. Tehniski "prodvinutam" cilvēkam mūsdienās pirkt ruteri bez gigabitīgiem portiem neieteiktu, jo daudziem mājās tagad strauji attīstās iekšējais multimēdiju tīkls, ir labi, ja arī pa vadu ir rezervīte.

 

Man ir TL-WDR3600, bet tas nav ieteikums, un tam nav arī AC, lai gan 5GHz ir.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tam xaomi gigabit porti arī nav pieminēti.
 

 

Atklāti sakot, to xaomi nepētiju. Ne tāpēc, ka viņš nebūtu pētīšanas vērts, vienkārši nepētīju un viss.

 

Un tagad par baiku, ka WiFi tīklā visas iekārtas strādā lēnākās iekārtas standartā. Uz 2,4 palaidu vienlaicīgi speedtestu un ping.lv uz sievas nettopa ar g un savējā lapša ar n. Katrs atsevišķi uzrādija 17/100 Mbit/s. Tad palaižot uz abiem vienlaicīgi speedtest - sievai nokrita uz 7Mbit/s, bet man uz 70Mbit/s. Tas nozīmē, ka mans tomēr palika n standartā, neskatoties uz sievas g. Šitas viss, protams, no rutera čipiem atkarīgs

Link to comment
Share on other sites

rememberme

Man joprojām pie sienas karājas jauns, neizmantots tp-link archer7 , jo taa arī nesaņemos izburties šim cauri. To vienīgo reizi kad pieslēdzu, parādijaas tie divi tīkli (2,4 un 5) Nesapratu kam man tas nah vajadziigs un izrubiju uz pusgadu. Lietoju LTK optisko huawei un telefoniem,planšetēm pietiek. Visam pārējam ir lan.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Mikrotiks izskatās interesanti.

Link to comment
Share on other sites

 

 

To vienīgo reizi kad pieslēdzu, parādijaas tie divi tīkli (2,4 un 5)

 

Jeb kurā gadījumā, lai parādīos 5, ir vajadzīgs attiecīgs klients, kāds mūsu caurmēra mājsaimniecībās vēl ir retums. 

Link to comment
Share on other sites

skatos uz budžeta Xiaomi Wifi mini rūteri

Paņem tak kādu no entry gala MT aparātiem, un nekrāmējies ar tiem čainīzeriem.  

 

EDIT: cits biedrs jau pasteidzās.

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

OK, skaidrs ir tas, ka rūteris veido divus tīklus ar dažādiem SSID. Attiecīgi spējīgie telefoni iet pie 5.0 GHz un mazāk spējīgos telefonus slēdz pie 2.4.

 

Oho, Mikrotiks norāda cenu bez PVN.

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

 

 

OK, skaidrs ir tas, ka rūteris veido divus tīklus ar dažādiem SSID

 

Ne vienmēr, tas ir, kā iestāda. Man abi vienā tīkla segmentā.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Man ir Ebajā pirkts mazlietots Netgear n600 rūteris, izmaksāja kautkur ap 35 Eur ar visu sūtīšanu.:

 

  http://www.netgear.com/home/products/networking/wifi-routers/wndr3700.aspx

 

Jau otro gadu strādā bez dajebkādām problēmām,  signāls 4 istabu dzīvoklim pietiekams, telefons (Galaxy Note) redz un izmanto abus tīklus (2,4 un 5), Zamzunga planšetei, sievas iPadam un dēla netbukam par to otru 5 gHz tīklu gan neesmu "prasījis", bet viss iet labi un ātri-  Galaxy Note "saka" , ka 5 gHz diapazonā ātrums ir 65 Mbps  (rūterim pienāk LTK optika).

Izskatās arī gana smuki ar savām 6 "lampiņām",  neaizņem lieku vietu, jo ērti piekarams plaukta vertikālajam sānam.

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Es pats uz MT apgreidojos no pāris gadu veca TP-Link n rūtera, kurš regulāri kārās, kad mājās vairāki datori reizē palaida P2P vai visi trīs TV sāka strīmot reizē video no NAS. Tāpat arī wifi tīkls tālākajā guļamistabā bija katastrofāls. Rezultātā man apnika vismaz divreiz nedēļā līst skapī restartēt uzkārušos hlamu vai vāļāties gultā lai noķertu wifi, un iepirku MT Routerboardu tepat forumā. Labākais pirkums ever - pie pilnas slodzes ar VISU augšminēto notiekošu fonā, man procesora lietojums nav virs 25-30% uzkāpis, un wifi tagad var noķert sēžot auto, kas novietots stāvvietā aiz logiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2 atsevišķus SSID var tikai wifi AP un rūteriem ar normāliem Dual Radio. Mēdz būt apvienotais uz abām frekvencēm tad nebūs.

Īsi sakot - uzkonfigurē tam mikrotikam katram diapazonam citu SSID nosaukumu, ērtībai teiksim

ZaksMaja (2.4GHz)

ZaksMaja5 (5GHz)

 

5-GHz spējīgās iekārtas slēdzas pie ZaksMaja5

 

Jo kā jau teicu - ne visām klientu iekārtām var pateikt "mēģini vispirms 5GHz" - Intel wifi kartēm draivera properties ir tāds parametrs "Band preference".

3 varianti - No preference, prefer 2.4GHz un prefer 5GHz

Taču, ir pietiekami daudz iekārtu, kurām tā iestāstīt nevar.

Ja andrīštelefonam pateiksi "Use 5GHz" tad tas dunduks gribēs lietot tikai 5GHz un 2.4GHz tīklus ignorēs vispār. Kas nu galīgi neder ārpus mājas. Vairums publisko AP darbojas tikai 2.4GHz, kas tiesa, ir totāls idiotisms.

 

Vēl viena piezīme - lielā 802.11ac ātruma nodrošināšanai arī klienta iekārtai jābūt ar vairākām iekšējām antenām ar mimo atbalstu un jāsajēdz beamforming.

Atļaušos apšaubīt, ka minētais mikrotiks to visu sajēdz. 802.11ac AP ir jābūt ar gigabitu portiem.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Oho, paldies! Tā tik ir sajēdzīga atbilde! Būs ko pētīt.

 

Man arī šķita nepieņemami ka Xiaomi nav gigabitu porti.

 

Varbūt ir jāatmet vēlme pēc ac un jākoncentrējas uz dual-band un mimo?

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

802.11ac vajag tikai tad, ja Tu plāno pa gaisu trenkāt milzīgus failus - vai nu no vienas ac bezvadu iekārtas uz otru, vai arī no bezvadu ac iekārtas uz kādu vada iekārtu, teiksim kādu backup storage.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Jā, tas man vienīgais bija skaidrs. Šobrīd pāris reizes nedēļā uzkopēju no PC kādu mūziku uz telefona 32 GB kartes ar nošārētu mūzikas mapi un ES File Explorer, bet ātrumi ir zemāki nekā iegādājoties to pašu datu apjomu no aizokeāna draugiem. Dators ir pie vada, telefons ir ar ac Wifi, tāpēc ir šī ķecerīgā doma. Ir arī saimniecībā jaunie Chromecast un CC Audio, tie arī darbojas 5 GHz.


Pēc ilgākām pārdomām nonācu pie secinājuma, ka ne Xiaomi, ne arī Mikrotikam nav gigabitu porti, kas ir pilnīgs absurds.

Tādā gadījumā pat ne teorētiski, bet praktiski iekšējā tīklā bez vadiem ātrums ir lielāks nekā pa vadu ņemot no interneta.
Link to comment
Share on other sites

Nez vai tev pa wifi reālājā dzīvē izdosies ko diži virs 100 Mbit/s dabūt pat ac standartā. Tāpēc ja to MT izmanto kā access point, kam viņš primāri arī ir domāts, tad gigabitu portu trūkums nemaz tik liels trūkums nav! 

 

Esmu dzirdējis ka MT drīz būs modelis ar  5ghz ac un gigabitu portiem. 

 

Katrā ziņā man ir alerģija pret tplinkiem un vēl jo vairāk pret kaut kādiem nezināmiem ražotājiem.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Njā, pirms 5 gadiem jau neieteica ņemt bez gigabitu portiem, tagad ir pienācis tas laiks, kad tik tiešām tā ir nepieciešamība. OK, pētījumi turpinās.

Link to comment
Share on other sites

Arī skatos līdzīgā virzienā, šobrīd reālie kandidāti paceļamā cenā šķiet ir TPLink Archer C5(5GHz: Up to 867Mbps), C7(5GHz: Up to 1300Mbps) un C8 (5GHz: Up to 1300Mbps + 1x USB3.0)

Labots - mickys
Link to comment
Share on other sites

Kā man patīk tie fantastiskie ātrumi. :D

 

Palasot lietotāju atsauksmes reāli sasniedz 300-400 Mbps ja rūteris atrodas blakus laptopam un līdz 150 Mbps reālos apstāoļos, kad attālums starp iekārtām mērāms metros un ir kādi šķērslīši.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man atkal cits jautājums - nakujam? Vot kuram no klātesošajiem vajag kopēt kaut ko starp divām bezvadu iekārtām ar 50MB/sekundē katru dienu? Kuram ir fatāli svarīgi, vai pizģītā filma pārkopēsies uz planšeti 30 sekunžu vai pusotras minūtes laikā? Šitais viss man atgādina tos jampampiņus, kas caur 3G/4G pumpē torrentus cauru diennakti, un tad paši raud par zemo ātrumu. 

 

Kamēr puse Latvijas priecīgi, ka dabū savus 10Mbit no ADSL interneta, un vēl lielāks daudzums izmanto USB 2.0 flashkas ar ātrumu 5MB/sec, daži šeit от жира бесится...

Labots - J.Reinis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Šitais viss man atgādina tos jampampiņus, kas caur 3G/4G pumpē torrentus cauru diennakti, un tad paši raud par zemo ātrumu. 

Nekorekts salīdzinājums. Tāpēc jau prasās kārtīgs rūteris mājās, lai waifajā ātrumi nav zemāki, kā 4G, itsevišķi, ja mājās optika. Tad tik pat labs jautājums, nakujā 4G?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Jauki nu nahuja ir jāsāk par šo diskusiju? Ej sēdi uz savu DickSuckingLips ātrumu un liec baltos cilvēkus mierā.

 

Gribu un kopēju šurpu turpu blūreju.

Link to comment
Share on other sites

Es no ac redzu jēgu ne dēļ ātrumiem, bet dēļ stabilitātes. 2.4ghz diapazons daudz kur ir tā piekakāts, ka 2.4 ghz wifi nestrādā normāli - ātrums lēkā, konekcija zūd.

Link to comment
Share on other sites

Stabilitātes pēc - 5GHz jau bija pieejams no 802.11a standarta laikiem, arī 802.11n ir 5GHz.

802.11ac galvenā atšķirība ir jaunās signāla veidošanas fīčas (beamforming, lielie ātrumi pa gaisu tuvos attālumos) un tas, ka viņš ir tikai 5GHz pieejams.

Pie tam viņam ir Phase 1 un Phase 2. Katrai savi ātrumi.

Bet atkal - ja wifi klientam ir tikai viena iebūvētā antena - nekādi 300 vai 450 vai vēl vairāk tur pa gaisu nekādi nesanāks.

n un ac standarta ierīces parasti ļoti labi sadzīvo, tikai n nevarēs izmantot visas ac fīčas, tik vien.
Taču ac standarta AP/rūteris viennozīmīgi spēs labāk apstrādāt vājāku signālu no klienta.

 

Vistrakāk 2.4GHz nosēdina 802.11b iekārtas. Ja kur tāda vēl ir - no tām jātiek vaļā ar steigu.

 

Diapazons ir totāli piecūkots - tur ņemas Bluetooth, bezvadu klavieres un peles, mikrenes, telefonu bāzes stacijas, bezvadu videokameras un kas tik vēl ne.

Neuzlabo situāciju arī tas, ka tur ir tikai 3 nepārklājošies kanāli. Privātmājās principā pofig, bet daudzīvoklenēs tā ir problēma.

Tāpēc ar visiem iespējamajiem līdzekļiem ir jāvācas prom no 2.4GHz, 5GHz diapazonā nepārklājošos kanālu ir daudz vairāk.

 

Bez tplinkiem/dlinkiem un MT ir arī citi ražotāji. Asus, buffalo, negear piemēram. Uz augšu ejot - ubiquity, extreme networks, aruba/hp, cisco.

Bet nu pēdējie 3 vairumam privāto klientu nav aktuāli cenu dēļ.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Pēc manas pieredzes 2.4 ghz diapazonu vislabāk aizkakā bezvadu analogās videonovērošanas kameras. Tas ir pilnīgs vāks - viena tāda kamera var nosēdināt visu diapazonu tā ka neiet nekas, pat vārtu pultis....

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Protams. Jo analogais signāls vispār nerēķinās ne ar vienu. Perfekts wifi slāpētājs.

Vienam klientam bija aizmirsts šāds raidītājs ieslēgts, proti kameras noņemtas bet viņu "AP" palika darbojamies.

Juniper AP deva alarmu - "2.4GHz diapazons ir tik trokšņains, ka es nevaru tajā strādāt, izslēdzu 2.4GHz radio". Tik slikti viņam bija.

WiFi iekārtas daudzmaz cenšas viena ar otru rēķināties. 

Link to comment
Share on other sites

Un pats "labākais" ir tas ka šādus trokšņu avotus ir grūti atrast. Principā vajag 2.4 ghz spektra analizatoru. Lētajiem rūteriem vispār nav nekādu monitorēšanas iespēju, MT labi rāda citas wifi iekārtas, bet nerāda kameras un citus trokšņu avotus. Manā gadījumā saucām elektrosakaru inspekciju viņi ātri vien atrada kameru un iedeva bietē firmai kas viņu bija uzlikusi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...