Jump to content

Kapara kompresijas gredzenu noņēmējs


Ermis
 Share

Recommended Posts

Labsvakars! Ir nepieciešams instruments ar ko noņemt gredzenu ar uzgriezni no 12mm trubas. Rīgā nevienā veikalā nav. Ir iespēja uzsūtīt no ASV, bet nevaru tik ilgi gaidīt. Varbūt no foruma biedriem ir šāds verķis? Piekļuve ir ļoti grūta un nekas cits neder.

 

 

http://www.google.lv/search?q=copper+compression+sleeve+reviews&client=ms-android-google&biw=534&bih=295&site=webhp&prmd=vin&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiNwfidlbvKAhXF83IKHX80BOQQ_AUIBygC#tbm=isch&q=copper+compression+sleeve+remover

Link to comment
Share on other sites

Es mēģinātu tā uzmanīgi to gredzenu pārvīlēt. Ko nozīmē piekļuve ir ļoti grūta? Ar veseri padarbojies un izveido piekļuvi ļoti vieglu. :)

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Tikai interese - vai tad tajā vietā uz caurules, kur tas gredzens tiek savilkts, var kaut ko otrreiz uzlikt/pievilkt?

Man šķiet, ka tur taču caurule ir tā bojāta (saspiesta), ka jebkura otrreizēja pievilkšana tāpat tecēs. Jāzāģē nost un jāliek pagarinājums.

Link to comment
Share on other sites

 

 

gan jautaataajs priduroks, gan atbildeetaajs idiots! divas uzgrieznjatsleegas lai dekontreetu. jeb ko tev tu vajag? slepenatsleegu?

Pats duraks, ja nesaproti, ko autors prasa.

Ar speciālu verķi, protams, pareizāk un tā ar glanci. Bet, ja autors izmeklējās un neatrod. Esmu pārvīlējis tādu gredzenu, resnākai caurulei gan, čakarīgi, bet var. Ja ir iespējams, labāk, kā biedrs _dunduks_ saka, zāģēt nost un likt pagarinājumu.

Link to comment
Share on other sites

Ja runa ir par bildē redzamā vai līdzīga ūdensvada savienojuma izjaukšanu tad viennozīmīgi _dunduks_ ieteikums, nogriezt aiz gredzena un izveidot pagarinājumu ar lodējamiem elementiem.

 

angle_stop.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Nu nesaprotu, kas ir kompresijas gredzens. Nu un?

 Pašam bija, steidzami vajadzēja labot pārplīsušu kapara cauruli, pagaidu variantā izzāģēju plīsuma vietu, ieliku starpposmu, savienošanai uzliku kompresijas savienojumus, viens savienojums kaut kā nesanāca, jāliek jauns, izjaucu, a tas gredzens, ne traks nevar dabūt nost no caurules gala, pārvīlēju, tā izdevās dabūt nost, uzliku jaunu kompresijas savienojumu, viss kārtībā...

 Ko man vajadzēja darīt, tavuprāt? Nebija man sjomņika, nebija pat caurules gabala lieka, tā ka nogriezt neizdevušos savienojuma vietu un ielikt vietā garāku caurules posmu nederēja. Iziet uz ielas un vaimanāt - ak es idiots, es neko nesajēdzu no kompresijas gredzeniem... :sarkasms:

 Tu te tik gudrojies, dod savu risinājumu autoram, cik saprotu, viņam ar steidzami vajag.


kava, pareizi. Tik ja ir kas lodē. Ja nav lodēšanai nepieciešamā, bet risinājumu vajag, ātri vajag? Es savā gadījumā tos kompresijas savienojumus arī pārtaisīju pēcāk, ieliku cauruli, mufes, salodēju.

Link to comment
Share on other sites

Nevar tikt klāt gredzenam jo uzgrieznis tālāk par līkumu neiet. Aukstajam ūdenim jau nomainīju gredzenu, veco pārvīlējot, bet ar silto slikta piekļuve :(  Neizdevās normāli pievienot bildes, tāpēc būs links uz foto http://www.bildites.lv/viewer.php?file=xl2w5sp727b20smyek7.jpg     http://www.bildites.lv/viewer.php?file=0g7n83kdmt3kb72ldab5.jpg

 

 

Šeit var redzēt divus instrumentu variantus, mazais būtu piemērotākais   http://www.youtube.com/watch?v=y0ikqzSz-DQ un http://www.youtube.com/watch?v=a0I8BCopPh4

 

Ja, nevienam tāda nav, tad nāksies zāģēt nost un pagarināt trubu vai arī mēģināt vispirms uzmanīgi pārzāģēt uzgriezni, lai tiek pie gredzena

 

_dunduks_ uz vecās trubas var likt jaunu gredzenu, jo saskruvējot kopā saspiežas tikai paša gredzena maliņas.

Labots - Ermis
Link to comment
Share on other sites

Ar fleksi griez nost zem uzgriežņa, ar nazi noņem balto plastmasas izolāciju no trubas un lodē virsū pagarinājumu ar līkumiem pēc vajadzības.

Izprintē bildes un ej uz bodi, pārdevējam būs vieglāk saprast, ko gribi. ;)

Veikalā ir visa veida līkumi, kādus vien vēlies. Vienīgā problēma, ka lodējamo/cieto trubu gan pagrūti nopirkt īsāku par 2,5 metri (atgriezumi ir pieejami, bet ne visās bodēs).

 

Link to comment
Share on other sites

 Vecīt, tev taču vienkāršāk ir nozāģēt cauruli un ielikt vietā posmu, nekā čakarēties ar to gredzena nost dabūšanu. Pēc tava pirmā komentāra, iedomājos, ka tev variants, kur caurule no sienas iznāk, un caurulei nekā klāt nevar tikt kaut ko pamatīgi nepajaucot. Skatos, tev mīkstās kapara caurules. Tie kompresijas savienojumi mīkstām kapara caurulēm ir OK. Palabojiet mani, spečuki, ja saku kaut ko nepareizu, mana saprašana ir tāda - parasti cietās vara caurules lodē, mīkstās vara caurules savieno ar kompresijas savienojumiem, gan jau var arī cietās vienot ar kompresijas savienojumiem un mīkstās lodēt, bet te, lūdzu, spečuki, pakomentējiet. Autor, griez nafig nost tai caurulei gabalu, nopērc tādas pašas caurules gabalu, nopērc savienojumus, papildus tev vajadzēs tik vienu taisno 12/12 savienojumu, un saskrūvē pa jaunam.

Link to comment
Share on other sites

Tādu novilcēju var desmit minūtēs uztaisīt. Paņem trubas gabaliņu ar arejo vītni, galā uzgriež zaglušku, kurai izubj caurumu un iegriež vītni, kurā savukār ieskrūvē novilcēja skrūvi. Vismaz man to izdarīt būtu kā divus pirkstus .... :sarkasms: Nu jā vajag vītņugriežus un sajēgu, kā to dara.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Didzis, tu kā no Mēness nokritis. :) Apskaties apkārt. Tādi kā tu - ar sajēgu, kā to dara, ir nospiedošā mazākumā. Neticēsi, man sanāk regulāri aizbraukt pie sievasmātes (~ 40 km) tikai spuldzīti nomainīt, nu jau 6 gadi kā sievastēvs nomira, izrādījās, viņš spuldzītes visu dzīvi mainīja, kā viņa pietrūka, absolūta bezspēcība, ja izdeg kāda spuldzīte, esmu mēģinājis visādi iemācīt, bez panākumiem :), nu labi, ko tur, vecs cilvēks... un sievasmāti apciemot lieku reizi nav nekas nepareizs.

Link to comment
Share on other sites

Pilnīgi piekrītu Didzim - kada tur sūtīšana no Amerikas?! Fleksis un pusautomāts, pāris metāla gabali un novilcējs gatavs!

Link to comment
Share on other sites

Pusautomāts un cauruļu vītņgriezis ne katram vecim mājās, arī tādam, kurš pats dzīvoklī savu santehniku montē un remontē. Starp citu ŽER-a santekniķi metāla cauruļu vītņgiezi velk laukā tikai, kā pēdējo, gadījumos, kad vairs nekas cits neder.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Nu jā - man viegli runāt - man pusautomāts ir! :D (tikai nav vietas, kur to izmantot... dzīvoklī kaut kā negribās...)

Link to comment
Share on other sites

Nezinu, minēšu, bet pieņemu, ka Didzim vītņgriezis palicis mantojumā no padomju laikiem. Diez vai ne-santehniķis pēdējā 10-gadē dotos uz veikalu, lai iepirktu jaunu vītņgriežu komplektu.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pag, kur problēma? Tek tas savienojums? Uztin pakulas, pirms, pēc gredzena, smērs pa virsu un viss notiksies.

 

Vai kaut kas jāpārtaisa?

Link to comment
Share on other sites

ronalds_  tek savienojums, bet pie gredzena tikt nevar un gribas sataisīt kārtīgi nevis nopakot ar pakulām vai balto lentu :)

Link to comment
Share on other sites

 ronalds_, diez vai. Man pašam tie kompresijas savienojumi kā tādi nekad nav patikuši, vienīgi viņi viegli montējas, nevajag nekādus speciālos instrumentus, divas atslēgas un viss notiek. Tik iesācējam esot viegli kļūdīties, jāpiešaujas līdz īstam nospriegojumam pievilkt. Ir dzirdēta pieredze, ka ar tiem viss labi, līdz kādā brīdī, pat nesaproti no kā, pēkšņi sāk nedaudz pilēt, jāpievelk stingrāk tad, bet šis apstāklis atkal bišķi biedē, ja savienojumi jāslēpj zem apmetuma.

Link to comment
Share on other sites

Pakulas + smērs nemaz nav tik slikts variants. Baltā lenta gan draza!

 

Ja pa kruto, tad tikai lodēšana! bet ja nevar tikt klāt tad arī salodēt nemaz tik viegli  nebūs.

Link to comment
Share on other sites

ggg97, nu nav tā, ka man visi vītņugroeži no krievulaikiem palikuši. Daudz esmu pircis arī nesen. Kā ko ievajagas, tā neskrienu pie kāda aizņemties, bet nopērku priekš sevis. Jā varbūt tas mūsdienās skaitās nepareiz, jo tas verķis vēlāk stāvēs bezdarbībā, bet meistara gods neļauj kautko aizņemties.

Pakulas ir gadsimtos pārbaudīta vērtība un simtreiz labākas par Fum lentu. Ar tām noteikti tecēšanas problēmu var atrisināt. Es pakulas esmu tinis pat neiedomājamās vietās. Loti labi tur autiņa dzesēšanas sistēmā, kad radiatoram nolūza viens štucers.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Hehe, dzinējā kapara kompresijas gredzeni - tas gan būtu interesanti :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

divas atslēgas un viss notiek. Tik iesācējam esot viegli kļūdīties, jāpiešaujas līdz īstam nospriegojumam pievilkt. Ir dzirdēta pieredze, ka ar tiem viss labi, līdz kādā brīdī, pat nesaproti no kā, pēkšņi sāk nedaudz pilēt, jāpievelk stingrāk tad, bet šis apstāklis atkal bišķi biedē

 

 

Tur jau tas joks, ka negribās, kādu rītu pamosties un rāpjoties laukā no gultas, iekāpt milzīgā peļķē. Tāpēc iesaku pāriet uz lodējamiem savienojumiem. 

Izklausās sarežģīti, bet realitātē gandrīz vienkāršāk nekā tie "savelkamie".

Link to comment
Share on other sites

tā kā te tāda santehniska tēma, tad iespraukšos.

Vai kaut kur LV var nopirkt šādus flančus  ??? 3/4 vismaz gribētos. s-l1600.jpg

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

Tūlīt Tev uzklups, ka "flancis" nav pareizais vārds un ka izlasot ir domājis par augstajām tehnoloğijām, bet izrādās cilvēks tikai par caurumiem kur ūdens tek grib kaut ko uzzināt.

Nepateikšu par izmēriem, bet vari skatīties Akveduktā, Nīdijā, Sanistalā. Web lapas arī eksistē, vari uzreiz apskatīties. Jā un meklē atlokus.

Link to comment
Share on other sites

Man arī liekas, ka jebkurš santehniķis sapratīs, kas ir flancis, bet par atlokiem dzirdējis tikai bikšu galiem.

Link to comment
Share on other sites

nevajag gudri stāstīt, ja nejeedz!

 

O, vietējā vikipēdija pamodās. Zini gudri d !rst nav malku cirst. Palasi savus komentārus. Reti kad varēsi atrast "neapliekošus komentārus" par citu prāta spējām un varēšanu.

Es parādīju kurā virzienā jāmeklē un pēc kāda atslēgas vārda jāmeklē.

 

 

 

Man arī liekas, ka jebkurš santehniķis sapratīs,

 

Atvaino, nepamanīju ka šeit ir pilns forums ar santehniķiem un drēbniekiem. Kaut vai populārajā cenu salīdzinātājā pameklē pēc vārdiem "flancis" un "atloks" un rezultātus salīdzini ar meklējamo materiālu.

Labots - chieris
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Atloks tas i.

Un ja oficiālā papīrā ierakstīsi flancis, tad tevi pasūtīs drst

Labots - ezis666
Link to comment
Share on other sites

Es jau pirms tam biju izmeklējies pēc vārda flancis un tiešām neko atbilstošu manām prasībām neatradu. Tajos santehnikas veikalos kategoriju tik daudz, ka visas izbrowsēt nebija laika. Pēc atloka atrod. Paldies tautai.

Link to comment
Share on other sites

Ezis666, kurš mani pasūtīs gudri izrunāties. Nekur nav teikts, ka vārds flancis, latviešu valodā, būtu auzliegts. Es protams ar valodniekiem nekontaktējos, bet vīri, kuri ar dzelžiem ņemās, metina flančus, nevis atlokus.

Link to comment
Share on other sites

 Didzis, ja tu savā nodabā metini flančus, tač metini. Bet vīri, kuri ar dzelžiem ņemās, dokumentācijā izlasot "atloks", saprot, kas ir atloks, ļoti labi zina, ka to arī par flanci dēvē, un netaisa pārmetumus nevienam, kā ne tā kaut kas nodēvēts.

 Te jau tēmas sākumā viens izbļaustījās, jo, redz, vārds "kompresijas" viņam lika padomāt par iekšdedzes dzinējiem. :sarkasms: Cauruļu kompresijas savienojumos tos gredzenus arī sauc par kompresijas gredzeniem, ja kas.

Link to comment
Share on other sites

jūs te varat flancēties cik uziet. kamēr es tā flancējos pa veikaliem, neviens man nespēja parādīt pareizo produktu. Pēc nosaukuma atloks uzreiz viss atradās.

Link to comment
Share on other sites

Man arī šķiet, ka pareizāk ir blīvgredzens, nevis kompresijas gredzens. Kompresija ir pavisam cits jēdziens. Kompresijas gredzens visdrīzāk ir tiešs tulkojums. Tas tāpat kā radio raidītājs nez kapēc gaisā izstaro radiāciju, jo angļu valodā ir tikai viens vārds, bet īstenība raida elektromagnētisko starojumu.  diemžēl, tagad dokumentācijā šausmīgi daudz anglicismu, kā pādomju laikos krievu vārdu. Ar to gan es negribu teikt, ka flancis ir latviešu vārds, bet saprotams gan. Ja auto mehaņiķim pateiksi, ka izpūrējs jāskrūvē pie kartera aiz atloka, viņš ilgi izpūtēju rokā grozīs un atloku meklēs :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tā arī nesapratu, kurš te no visiem pats viedākais?

Nu taču. Biedrs e = d pats viedākais. Biedram e = d vajadzēja flanci, nevarēja atrast, tad griezās pēc padoma forumā (ļoti vieda rīcība), dabūja padomu,

 

uzreiz viss atradās

Secinājums - gribat viedi būt, nāciet forumā. :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

laikamTak

Esmu gatavs sūtīt dіrst to dаunі, kurš latviešu valodā ieviesa tādus terminus attiecībā uz santehniku kā kompresijas gredzens un atloks. Nekādas loģikas. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...