Jump to content

Balagāns par autobraucēju kultūru


martinno
 Share

Recommended Posts

Bruketajs

Nu, super, atradu, ka norma mainīta nu jau kā 2 gadus. 

Timrotu bez vemšanas skatīt nav iespējams jau kopš F1 laikiem... 

Link to comment
Share on other sites

nu jau kā 2 gadus.

Tā norma gadījumā jau tur nav no laika gala?
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

JA cilvēkam traucē gaismas no cita auto lukturiem, kas novietoti zemāk par tuvās gaismas lukturiem un pēc būtības nodrošina krietni mazāku redzamību braukšanas virzienā, kā tuvās gaismas... Nu ieteiktu meklēt psihologa palīdzību, jo pie tā visticamāk vainīgi tarakāni paša galvā.

Takš ir pilnīgi mazsvarīgiu cik zemu ir novietoti lukturi, ja tiem nav ierobežots stars uz augšu.

Jāsaka laikam sirsnīgs paldies mūsu minisru (tieši minisru) kabinetam, par atļaušanu tērētajiem ieslēgt vienu lieku nenoregulētu lampu pāri.

Neticēsi - man beši, kad kaut kas spīd acīs.

Starp citu, tai pašā mūsu "noliktajā" krievijā, TA mēra ne tikai lukturu līmeni, bet arī spožumu stara pamatdaļā un spožumu tajā daļā, kurai jābūt tumšai, bet mums līdz tam laikam gadi 10-20 jānodzīvo. 


 

 

Tā norma gadījumā jau tur nav no laika gala?

Manuprāt ne par tuvajiem kopā ar migleniekiem, kas ir tā sāpīgākā tēma...

Link to comment
Share on other sites

Nu, super, atradu, ka norma mainīta nu jau kā 2 gadus. Timrotu bez vemšanas skatīt nav iespējams jau kopš F1 laikiem...

bļin, nu tev "objektīvas" atmazkas. Jā, man ar nereti nav pa ceļam ar Timrota viedokli, bet ko tieši šajā sižetā viņš pateica nepareizi? Vai tomēr tarakāni vainīgi? Nu labi! neklausies Timrotu. Pakalusies DBS  pārstāvi un apēd Snickers! Palika labāk?!?

 

 

 

Nu, super, atradu, ka norma mainīta nu jau kā 2 gadus.

Kur Tu to atradi? Avotu studijā! Šī norma ir spēkā krietni ilgāk!

Labots - Koalīcija
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Palika labāk?!?
 

Ir tāds teiciens - "atslābsti, citādi pukāns pārsprāgs". Vai tad tev ir tas ieradums, iedarbinot auto uzreiz ieslēgt migleniekus? 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu bet protams - katru dienu kaut ko pārkāpju... tāpat kā visi. Pēc noteikumiem braukt pie mums ir tehniski neiespējami. Neskatoties uz to, man ir 16tā bonus-malus un 1 soda punkts.

Malacis! Man prieks par tevi! Neņem ļaunā, bet tieši šajā forumā ir pierādījies, ka šis nav nekāds objektīvais rādītājs..

Gan jau vēl atceraties garo stāstu, kur viens no briedriem strīdējās par pagriezienu rādīšanu krustojumos, un atmazalsa, ka šim pilnās korkas, n-to gadu pieredze uz ceļa utt :D

Link to comment
Share on other sites

Jāsaka laikam sirsnīgs paldies mūsu minisru (tieši minisru) kabinetam, par atļaušanu tērētajiem ieslēgt vienu lieku nenoregulētu lampu pāri. Neticēsi - man beši, kad kaut kas spīd acīs.

Kāpēc tu visu laiku uzsver - nenoregulēts? Tad ar noregulētām miglām var braukt, lai tev būtu pa prātam? Man vienmēr apskatē miglām arī pārbauda līmeņus.

Un ko dos, ja csdd nomērīs spožumu? Hrenonisti uz apskati iemetīs atbilstošas lampas un aiz stūra tās nomainīs uz "dārgāk izskatās".

Paskatās, cik brauc ar lediem numurzīmēs. Apskati ar tādiem nevar iziet (varbūt var, bet šādi man teica cilvēks ar pieredzi).

Link to comment
Share on other sites

Bet jāatzīstās, ar miglenieku lietošanas noteikumies esmu kļūdījies,

Tad pareiza rīcība būtu izsvītrot savu dezinormāciju no interneta.

 

 

Vai tad tev ir tas ieradums, iedarbinot auto uzreiz ieslēgt migleniekus?

Nav man tāda ieraduma. Man nav miglinieku. MAn ir tikai atstarotāji :mrgreen:

Labots - Koalīcija
Link to comment
Share on other sites

Vai tad tev ir tas ieradums, iedarbinot auto uzreiz ieslēgt migleniekus?

Ir mašīnas, kam jāieslēdz katru reizi, ir tādas, kas "atcerās" pēdējo stāvokli. Personīgi man miglas deg visu laiku, arī dienā :D
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Nu kruta, ko lai es saku. 

Ja visus apmierina situācija ar pretīmbraucošo lukturiem, tad varu tikai papriecāties par jums. Mani šī situācija neapmierina. Protams, nav tā ka es nevaru braukt, kad pretī brauc kāds kam vajag, lai visi iededzamie lukturi spīd, bet vienmēr esmu centies nedarīt kaut ko, kas traucētu citiem un sagaidīt to pašu no pāŗējiem. 

 

 

Tad pareiza rīcība būtu izsvītrot savu dezinormāciju no interneta.

Atformatēšu internetu un iekopēšu no likumi.lv svaigāko versiju, mkey?


Un ko dos, ja csdd nomērīs spožumu?

 

Nu, dos to, ka veco lamatu īpašniekiem, kam stikls kā ar smilšpapīru noslīpēts, būs par ko pacepties, ka CSDD "grib tikai piekasīties"

Varētu taču izkontrolēt arī xenorastus ja būtu tāda vēlme, bet pagaidām tas nespīd, jo nav līķu, kas tik ļoti ir vajadzīgi, jelkādu likumu pieņemšanai. 

Labots - Bruketajs
Link to comment
Share on other sites

Ja visus apmierina situācija ar pretīmbraucošo lukturiem,

Es tak nesaku, ka mani apmierina esošā situācija, kad katram 3 ir problēmas ar lukturiem (nenoregulēti, sabāzti hrenoni u.c. sūdi).

Bet, ja tev ir pretenzijas pret pareiziem lukturiem, tad tiešām tā ir tikai tava kaprīze.

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Nu, tā nu ir sanācis, ka liela daļa, kas vienmēr brauc ar migleniekiem, tos nav noregulējuši (ieliekot cita ražotāja spuldzi, pastāv iespēja, ka jāpārregulē). 

Pašā šī flooda sākumā es padalījos ar saviem iespaidiem par redzēto uz ceļa - jā, tie varbūt bija kādi 5-7 auto, kas šādi žilbināja, bet man ar to pietika. 

Par to liecina arī LAMB izbraukumos konstatētais vājprāts ar lukturiem. 

Es tiešām nezinu, ko un kā ne tā skatās teh. apskatēs un kā tas ietekmē situāciju uz ielas, bet nu acīmredzot kaut kas nav tā, kā vajag. Jā, arī man vienmēr pārbauda visus lukturus, bet apskate ir tikai reizi gadā. Un ir ģēniji, kas kliedz, ka apskatei jābūt reizi divos gados, lai būtu pavisam labi... 


Labi, podā šo tēmu ar lukturiem - ir pārāk daudz svarīgāku lietu šai dzīvē.

Labots - Bruketajs
Link to comment
Share on other sites

Es tiešām nezinu, ko un kā ne tā skatās teh. apskatēs un kā tas ietekmē situāciju uz ielas, bet nu acīmredzot kaut kas nav tā, kā vajag. Jā, arī man vienmēr pārbauda visus lukturus, bet apskate ir tikai reizi gadā.

Te viss ir elementāri.

Gadījums iz dzīves. Apskatē konstatē, ka miglinieki gaismu rāda par augstu, ieliek 2 - atkārtota apskate. Cilvēks vienkārši izbrauc no apskates vietas un aiz stūra izņem tos spīduļus

un pēc 30min iebrauc uz atkārtotu apskati.

Miglinieku nav, nav ko pārbaudīt, viss kārtibā, apskate izieta. Turpat aiz stūra ieliek tos šķībos sūdus atpakaļ un atkal gadu žilbina pretīmbraucošos. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Labi, podā šo tēmu ar lukturiem - ir pārāk daudz svarīgāku lietu šai dzīvē.

Ir arī nesavarīgākas lietas :sarkasms:
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

JA cilvēkam traucē gaismas no cita auto lukturiem, kas novietoti zemāk par tuvās gaismas lukturiem un

 

Nu pag, pats tak ieliki punktu, saskaņā ar kuru Rīgā vakaros braukāt ar tuvajām+miglas nedrīkst. Jo gandrīz visas ielas ir apgaismotas.

man netraucē, bet ja kāds aiz manis tā brauc es sāku domāt, ka ir tomēr bieza migla un es to neesmu pamanījis. Tad, lai būtu drošāk un cilvēks aizmugurē, kuram tās miglas ieslēgtas, pavisam droši mani varētu redzēt, ieslēdzu savu pakaļējo miglinieku.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

es sāku domāt, ka ir tomēr bieza migla un es to neesmu pamanījis

Wow, tev autoritāte ir aizmugurē braucošais. Malacis!

 

Apgaismota iela neizslēdz sliktu redzmību. Un tumsā vienmēr ir slikta redzamība :sarkasms:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nu ja cilvēkam slikta redzamība, tad man satiksmes drošības labā jādara viss iespējamais, lai mani pamanītu. tāpēc jāieslēdz tas nolādētais miglinieks. dažreiz vēl apdomāju tur ielikt jaudīgāku spuldzīti. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Nu ja, tikai dari to pēc noteikumiem ;)

 

Vēl labāk uzliec halogēnu virteni un pārklāj ar sarkanu plēvi. Vērstu uz aizmuguri, protams. Mazums kāds nepamanīs :lol:

Labots - marrtins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Viss bija normāli izņemot vietu , ka Tu ieliki pretējam Golfam sejā! Nemāki braukt nebrauz Tu esi cilvēks, kas nejēdz sturēt! dibenzellis!

Atkal pieduries? Beidz sēt naidu. Man nav ne jausmas par ko runā.. izsakies skaidrāk, un beidz dzert vienreiz .. :lol: Labots - Robs
Link to comment
Share on other sites

 

 

Atformatēšu internetu un iekopēšu no likumi.lv svaigāko versiju, mkey?

Nu nav vēl "mkey". Vajadzētu sākt ar personīgo apvainojumu dzēšanu savos tekstos, kur faktos pats esi kļūdījies.

 

 

nu ja cilvēkam slikta redzamība, tad man satiksmes drošības labā jādara viss iespējamais, lai mani pamanītu. tāpēc jāieslēdz tas nolādētais miglinieks.

Akls vai izleicies! :mrgreen:
Nepietiekama redzamības apstāklis ļauj ieslēgt priekšējos miglas lukturus, bet ne aizmugurējos.

 

 

168. Pakaļējos miglas lukturus atļauts iedegt tikai tad, ja ir bieza migla, intensīvi līst vai snieg u. tml.
Link to comment
Share on other sites

Atkal pieduries? Beidz sēt naidu. Man nav ne jausmas par ko runā.. izsakies skaidrāk, un beidz dzert vienreiz .. :lol:

73. Jānogriežas tā, lai, izbraucot no brauktuvju krustošanās vietas, transportlīdzeklis neatrastos pretējā braukšanas virziena pusē.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Vajadzētu sākt ar personīgo apvainojumu dzēšanu savos tekstos, kur faktos pats esi kļūdījies.
 

Un tas visu pēkņi padarīs par nebijušu? Taču nē! Jā - lasīju kaut kādā avotā (ne likumi.lv) tieši tādu versiju, kāda man patika, un neizdomāju, ka būtu jāpārbauda. Izrādījās, ka, diemžēl tā nav. Ko man tagad, nofilmēt video, kā es uz celīšiem lūdzu piedošanu?

 

Bet par sliktu redzamību viss ir definēts tur pat vien, bet katrs var izvērtēt pa savam, tāpat kā sensenos laikos, krēsla iestājās katram savā laikā un poliči nezināja, kam kasīties klāt - atrisinājās līdz ar tuvo lietošanu visu diennakti.

Link to comment
Share on other sites

 

nu ja cilvēkam slikta redzamība, tad man satiksmes drošības labā jādara viss iespējamais, lai mani pamanītu. tāpēc jāieslēdz tas nolādētais miglinieks.

 

Akls vai izleicies! Nepietiekama redzamības apstāklis ļauj ieslēgt priekšējos miglas lukturus, bet ne aizmugurējos.

 

 

toch izliecies :)

Link to comment
Share on other sites

Neņerksti. 168. punktam beigās ir tas utml., kurā arī iekļaujas mans gadījums. Tā kā viss kedā.

Link to comment
Share on other sites

 

73. Jānogriežas tā, lai, izbraucot no brauktuvju krustošanās vietas, transportlīdzeklis neatrastos pretējā braukšanas virziena pusē.

Nu jā, bet ko darīt, ja no pretējās joslas tie kas griež pa kreisi, aizņem to pusi, kurā būtu jāatrodas man? Video to var redzēt, ka jau iebraucot krustojumā, trešajai joslai, kura būtu tiem, kas griež pa kreisi, principā nav, pārāk šaurs. Labots - Robs
Link to comment
Share on other sites

tas vairs nav gadiijums, bet diagnoze :)

 

Tādiem par godu ieslēdzu parasti savu aizmugurējo miglu, ja jau viņš neredz lai drošāk.

168. Pakaļējos miglas lukturus atļauts iedegt tikai tad, ja ir bieza migla, intensīvi līst vai snieg u. tml.

Neņerksti. 168. punktam beigās ir tas utml., kurā arī iekļaujas mans gadījums. Tā kā viss kedā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Nu, aizmugurējā migla ir pārāk drastiska metode, lai gan pelnīta, jo ir "dupsētāji" kam distance ir pārāk sarežģīts vārds lai izrunātu, kur nu vēl lai ievērotu. Parasti tādiem palīdz labā pagrieziena parādīšana kā aicinājums apdzīt un sisties nost vienatnē. 99% to arī dara, bet tas 1% ir jāpārliecina, lai gan parasti pie normāla ceļa seguma var nedaudz atrauties, saprātīgi pārkāpjot vai pabraucot brīdi ar -20km/h lai dibenzellis (šito pats uzrakstīju - foršs vārds) saprastu, ka jātinās. "Vardītes" gan tādiem netaisu, lai kā gribētos. 


Kad biju jauns, bija doma ielikt aizmugurējos migleniekos pa H1 lampai vai par ksenonu, bet par laimi, nebija ne laika ne apņemšanās. Tagad būtu ielicis katrā pa 20w sarkanam ledam un būtu interesanti... Bet nav vairs tas vecums, lai saķertos ar kādu tīni, ko vēl dzīve un Octa nav izmācījusi.


Starp citu, pazīstamais padalījās - tajā laikā kad netrafarētie Subaru tikai ieviesās, šis ieslēdza aizmugurējo miglenieku Subāram, kas bija ļoti pielīdis aizmugurē - kā domājat, kas tālāk notika?...

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, bet ko darīt, ja no pretējās joslas tie kas griež pa kreisi, aizņem to pusi, kurā būtu jāatrodas man?

Viss kārtībā, tas ir debīls krusts, kur visi brauc napareizi. Labāk viens buss tevi nopīpina, nekā visi pretējie [nepareizi] griezties sākušie un vēl visi aizmugurējie, kad izveidosies korķis :lol: Tur pat google maps ir kadrs, kur griežas nepareizi nepīķa laikā :lol:

 

tas utml., kurā arī iekļaujas mans gadījums

Neiekļaujas :) Tas utaml. iekļaujas ar stipra migla, stipri snieg utml :lol:

 

http://likumi.lv/ta/id/45467-celu-satiksmes-likums

14) nepietiekama redzamība — tādi laikapstākļi (migla, lietus, sniegs un tamlīdzīgi apstākļi), kuru dēļ redzamība uz ceļa ir tuvāka par 300 metriem, arī mijkrēslis;

Es dienakts tumšajā laikā tālāk pa 2m neredz :lol: Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Nu tāpēc arī man jāslēdz miglinieks, citādi tādi kā tu vēl iebrauks vienā vietā.

Link to comment
Share on other sites

Tev vienā vietā iebrauks un pēcāk pasūtīs tajā pašā vietā tie, kuri neredzēs, kad tu sāksi bremzēt.

Labots - marrtins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu vispār šis bazars no dažu puses man asociējas ar radikālajām feministēm....
Fakts ir tāds, ka neliela daļa sieviešu savā dzīvē tikušas izvarotas, tāpēc seko reakcija no radikālajām feministēm - visiem pasaules vīriešiem vajag nogriezt krānus.

Analogi, tev ir braukuši pretī/aizugurē daži ar  nesaregulētiem (?) migliniekiem, tāpēc visi, kas lieto priekšējos migliniekus ir ar pirkstu taisīti loxi.


 

 

Nu tāpēc arī man jāslēdz miglinieks, citādi tādi kā tu vēl iebrauks vienā vietā.

Un tad, kad es, tev aizmugurē braucošais, iebliezīšu tālos? Ko darīsi?

- Nāksi man dot pa purnu?

- Zvanīsi čixtēt policijai?

- Taisīsi bootā kārtējo topiku par Rīgas satiksmes tirlakiem?

- Ieslēgsi uz aizmugurējā paneļa novietoto prožektoru? :mrgreen:

 

Tev vienkārši subjektīvi kaut kas nepatīk, tāpēc veic provakācijas. Attiecīgi - esi viens no nekulturālās braukšanas karognesējiem!

Labots - Koalīcija
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

visi, kas lieto priekšējos migliniekus ir ar pirkstu taisīti loxi.

paškritika ir laba lieta, tikai atceries, ka to pats teici, nevis es.

 

Tālie no aizmugures man vispār netraucē - spogulis aptumšojas un stikls ir aizlīmēts ar plēvi.

 

Man nav nekas pret cilvēkiem, kas lieto priekšējos migliniekus atbilstoši CSN. Tikai, tā kā es zinu punktu, ka pilsētā apgaismotos ceļa posmos tas nav atļauts, izņemot ļoti sliktu redzamību, tad ...

Šādā gadījumā, ja ir ļoti slikta redzamība iestājas 168.p utml. un mans pienākums pēc CSN ir ieslēgt pakaļējo miglinieku. manam auto tāds ir viens un nepamanīt bremzēšanu tāpēc nevar.

Ja aizmugurē braucošajam redzamība uzlabojas tiktāl, ka viņš uz apgaismotas ielas izslēdz migliniekus vai pazūd sānceļā, es savu aizmugurējo nekavējoties izslēdzu. Viss CSN ietvaros.

Reku tepat augstāk viens atzinās, ka tumsā vispār tālāk par 2m neredz.. Varbūt tādiem nevajag izsniegt medicīnisko izziņu?

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Un tad, kad es, tev aizmugurē braucošais, iebliezīšu tālos? Ko darīsi?

 

Nometīšu pa bremzēm. Iemeslu tam gan jau atradīšu - stirna, zaķis vai 'sunis'... ;) ..nu un tad kādu no tevis piedāvātajiem variantiem vai kombināciju - piemēram, izsaukšu policistus, lai dod tev pa purnu.

Labots - Bruketajs
Link to comment
Share on other sites

e=d ko tu te stāsti? :D Nepietiekama redzamība (redzamība mazāka par 300m, mijkrēslsis) nav tas pats, kas aprakstīts 168. (bieza migla, intensīvi snieg/līst utmldz).

 

Reku tepat augstāk viens atzinās, ka tumsā vispār tālāk par 2m neredz.. Varbūt tādiem nevajag izsniegt medicīnisko izziņu?

Tu tumsā redzi tālāk? Nebūsi kāda kaķene?

 

Cik dod redzamību tuvās gaismas? ~40m?

Cik dod redzamību ielu apgaismojums? ~40m?

Cik ir 300m?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Starp citu, pazīstamais padalījās - tajā laikā kad netrafarētie Subaru tikai ieviesās, šis ieslēdza aizmugurējo miglenieku Subāram, kas bija ļoti pielīdis aizmugurē - kā domājat, kas tālāk notika?...

Neviens neizsaka minējumus. Stāsti vien pats kā tad tur beidzās tas Miglenieks vs Subārs.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un tad, kad es, tev aizmugurē braucošais, iebliezīšu tālos? Ko darīsi?

Man bez pamatojuma kaut kāds ceļa kareivis ir uzbliezis tālos. Es piebremzēju. A ko viņš man izdarīs, neko.

Tā kā redzi, abpusēji, tālākais atkarīgs no nervu sistēmas. :lol:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

man netraucē, bet ja kāds aiz manis tā brauc es sāku domāt, ka ir tomēr bieza migla un es to neesmu pamanījis.

Noteikumi Tev atļauj slēgt pēc reālās miglas esamības, nevis pēc kaut kādām šizofrēniķa fantāzijām, kas Tev liekas. Bet nu morāle kā jau komuņagam - man netraucē, bet gribās ieriebt.

 

 

 

ieslēdzu savu pakaļējo miglinieku.

Skaisti - ja viens nedaudz kaut ko pārkāpj tādā veidā, kas citiem netraucē, tad Tu pretī izdari lielāku tādu pārkāpumu, kas citiem traucē. Vai Tavs tukšais pauris spēj sajēgt, ka priekšējiem migliniekiem noteikumos ir mazāki ierobežojumi tādēļ, ka tie spīd lejā gar ceļu un nežilbina citus, bet aizmugurējie ir ar nolūku taisīti tieši lai spīdētu acīs, jo miglā tas ir nepieciešams?

Un vispār.. Tu domā, ka vidējā ceļa blondīne vai dolbajobs vispār pamana un sajēdz, ka tas ir miglinieks? Naivais komunists... :D

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nometīšu pa bremzēm. Iemeslu tam gan jau atradīšu - stirna, zaķis vai 'sunis'...

Nu redz, vēl viens labs cilvēks - nekulturālas braukšanas flagmanis izkristalizējās :mrgreen:

Bet būsim reāli - cik bieži jums nākas uz ceļa kādu pārmācīt  (braukt pa savam, nevis pēc CSN)?!

 

Man faktiski uz ceļa viss neliekas tik slikti, kā lasot šeit.

Labots - Koalīcija
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

(braukt pa savam, nevis pēc CSN)?!

Es citādi nevaru kā tikai pa savam :lol:
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...