Jump to content

Darba līguma nenoslēgšanas sekas darbiniekam


yancis
 Share

Recommended Posts

Sveiki, man interesē kādas ir sekas darbiniekam, kuram darba devējs piedāvā strādāt bez darba līguma un tas šādu iespēju pieņem.

Protams netiek uzkrātas sociālās garantijas, bet vai pastāv arī soda naudas? Piespiež nomaksāt nodokļus vai kā?

Internetā meklējot redzu soda naudas darba devējam, bet kā ar ņēmēju?

 

Piemēram 6 mēnešus cilvēks nostrādā, saņem aploksnē 700eur, tad VID kaut kā uzķer. Un kas notiek tālāk?

Link to comment
Share on other sites

Pēc likuma nelāgas sekas ir tikai darba devējam. 

 

Tev it kā būtu jādeklarē kreisie ienākumi, kas gadā pārsniedz summu X (kaut kāds minimālo algu skaits, kādreiz bija mazliet virs 1000 latiem), bet reāli nevienu tas nekrata.

 

Līdz ar to vienīgās sekas ir eventuāls uzmetiens, jo solīts jau makā nekrīt. Tai pat laikā, Tu tik pat labi vari apsolīt, ka nemaksāšanas gadījumā aiziesi gan uz Valsts darba inspekciju, kas uzliks uzņēmumam trīsciparu sodu, gan arī uz VID, kas visticamāk, neko nedarīs, jo viņiem tādi nieki ir pie kājas.

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Piemēram 6 mēnešus cilvēks nostrādā, saņem aploksnē 700eur, tad VID kaut kā uzķer. Un kas notiek tālāk?

tevi vid drāž pēc pilnas prg, likumi mainas tikumi nē

Labots - janka71
Link to comment
Share on other sites

VIDam gan pie pieķaļas, jo pārkāpums ir Valsts darba inspekcijas lauciņā. Šiem, ja nekas nav mainījies, juridiskām personām sods sākās ar 4ciparu skaitli. Pašu darba ņēmēju bez līguma visdrīzāk nevienam nevajadzēs. Uzliks sodu darba devējam un viss.

Labots - markei
Link to comment
Share on other sites

Padalās kur vēl ir pavisam melnie strādnieki? Pat gateros cenšas noformēt uz puslodzi u.c variantos, bet ne galīgi bez dokumentiem.

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Āfrikā? :D

 

Bez doķiem ir daudz. Bet ne tik daudz, lai taisītu tādu vaimanāšanu kā to dara visādi ierēdnīši un dienesti. Algu pielikumam atrada finanses, zņačit nav tik traki. Ja nevarētu pat sev atļauties pielikt, tad būtu valsts mēroga šaize.

Link to comment
Share on other sites

Kādreiz Valsts darba inspekcijas darbiniece lekcijā stāstīja, ka viņiem bieži vien jānodarbojas ar pierādīšanu, ka uzmestais darbinieks ir strādājis pie darbadevēja. Vienreiz vienīgais pierādījums bija pārskaitījums uz bankas karti. Tad darbadevējs teica, ka viņiem pirms ņemt darbā jaunu darbinieku, vajag to pārbaudīt. "Ziniet tagad tādi cilvēki ir, ka kamēr nepārskaitīs naudu, neko nedarīs."

Link to comment
Share on other sites

Kas pajūk tad ja tevi nogrāb strādājam ar slimības lapu vai kad tu skaities atvaļinājumā!?

Šī lieta pie mums ir populāra,darba devējs tik tiešam maita!

Pa cik alga svārstās 200-500 eiro mēnesi pienākot atvaļinājum laikam sāk apsvērt vai jēgas tādā iet"ir daudzas vietas kur neļāuj tai laika strādāt"Likums!Pie mums lielākā daļa strādā atvaļinājum laikā,darba devējs tā pieradais ,ja tu tik tiešām taisies reali  ņemt atvaļinājumu nemaz nelaiž!Pats foršākais  pēdejo gada laikā ir novērots kad no nelegāli nopelnītās naudas tiek atvilkts  nodoklis,pareizāk darba devējs to pievāc!

Tā patās ar slimības lapu ja vari pavilkties nāc tik šurp un rukā.Bija gadījums kad ejot pie ārsta sanāk  tā diena  ņemt brīva,darba devēja padotie paliek dusmīgi jo tiek kavēta diena!

Es zinu ka šinī valstī nav jēgas prastam strādniekam karot pret darba devēju,draudot ar šiem pašiem  VID vai darba inspekciju!

Šādi darba devēji tevi spiež arā no valstis,spiesti aizbraukt arzemes strādāt...

Varbūt uz atvadām  šādu darba devēju celt tautai gaismā, pa priekš izvazāt cauri minētām organizācījām un tad pasniekt uz paplātesTV mēdījiem! 


 

 

Padalās kur vēl ir pavisam melnie strādnieki? Pat gateros cenšas noformēt uz puslodzi u.c variantos, bet ne galīgi bez dokumentiem.

Pieņem darbinieku un nesteidz legalizēt...Paiet 2 nedēļas, nu lai ejot rakstīt iesniegum par darba pieņemšanu...Vergs atkal nemaz nesteidz to darīt,atbildot kad saņemšu pirmo algu tad paskatīsies vai vērts šeit strādāt...Es vēlāk runājos un prasu kālab nestājies darbā,šī atbildēj es takš  neies pakāst bezdarbnieka pabalstu,ar piebildi(dēļ viena kretīna) :) !Pagāja 4 meneši,šai tas nelegāli apliktais minimums piegriezās,protams notinās! 

Labots - kalibri
Link to comment
Share on other sites

Strādnieki nav atbildīgi,  ja netiek slēgts darba līgums.  Es tā strādāju vienā kantorī Latvijā (sia BTG).  Līdz tā arī notika, ka dažiem netika samaksāts par projektiem un viņi aizgāja uz valsts darba inspekciju.   :)


 

 

spiesti aizbraukt arzemes strādāt...
 

 

ko ta neesi aizbraucis

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

 

 

Es zinu ka šinī valstī nav jēgas prastam strādniekam karot pret darba devēju,draudot ar šiem pašiem VID vai darba inspekciju!

Avot ir jēga gan. No savas pieredzes varu izstāstīt. Biju uz laiku (divi mēneši) noformējies darbā vienā firmelē. Tur bija cits stāsts, ne par naudas nemaksāšanu un ne par līguma neslēgšanu. Izrīkojās ar mani cūciski... Pat nebija nekāds VID tiešais lauciņš. Toreiz biju izmisumā, pazvanīju tik uz VID konsultatīvo tālruni, tip, padomu paprasīt, tač vada otrā galā aš rokas saberzēja, pēc tam to firmeli VID pamatīgi paņēma priekšā, i ar mani visu nokārtoja, i domāju citreiz padomās, pirms kādam darbiniekam pāri darīt. Kamēr apdalītie strādnieki klusēs, tikmēr visādi negodīgi darba devēji (es nebūt negribu teikt, ka tādu ir vairākums, gan jau, nē, bet gadās) netraucēti čakarēs cilvēkus.

Link to comment
Share on other sites

Ja nemaldos, tad no šā gada sekas iestājas arī darba ņēmējam. ne tikai devējam..

Link to comment
Share on other sites

Ja nemaldos, tad no šā gada sekas iestājas arī darba ņēmējam. ne tikai devējam..

200 eiro,turpreti darba devejam 700-2000 eiro par katru nogrābto vergu 

Labots - kalibri
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pēc likuma nelāgas sekas ir tikai darba devējam. 
Es tevi kā patriots noliku uz Vid lapu,  zini kāpēc, es to nedarīju tavas Alfas nv no vērtās!
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tāds tādu atrod. Ekspluatators vienmēr atradīs vientiešus, kuram var apkarināt ausis ar makaroniem, un otrādi, kad šādi vientieši tieši sameklē tās "izcilākās" darbavietas ar "vislabāko" reputāciju. Protams, ka sāk domāt tad, kad viss ir slikti un algu nemaksā.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...