Jump to content

Aptauja: cik ilgi lietojat savu pašreizējo numuru?


J.Reinis
 Share

  

196 members have voted

  1. 1. Cik ilgi tev lietošanā ir pašreizējais mobilā tālruņa numurs?

    • <1 gadu (mazāk par gadu, bieži mainu numurus)
      2
    • 1 - 5 (pāris gadi jau būs)
      15
    • 5 - 10 (neesmu nasks uz numuru mainīšanu)
      52
    • 10+ (esmu pieķēries savam numuram)
      85
    • >15 (neesmu mainījis numuru kopš NMT laikiem :)
      42
  2. 2. Cik bieži migrē starp operatoriem?

    • Vairākas reizes pēdējo piecu gadu laikā (atkarībā kas tobrīd izdevīgāks/pārvilināja)
      22
    • Vienreiz pēdējo piecu gadu laikā (atradu savu iecienīto un pagaidām ir ok)
      60
    • Pietiekami sen, vairs neatceros un kopš tā laika turos pie viena tīkla
      39
    • Nekad neesmu mainījis operatoru un esmu lojāls vienam tīklam
      75


Recommended Posts

  • Replies 330
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    18

  • vvv

    46

  • LSTP

    47

  • J.Reinis

    39

Top Posters In This Topic

Posted Images

Njā.. Nostaļģija.. :glare:

Peidžeris bija, NMT izlaidu, ar LMT GSM (un Nokia 3110) sāku un turpinu vēljoprojām. Vienu īsu brīdi gan palietoju ZZ, eksperimenta pēc, bet sapratu, ka nafig to šaraškinu kantori - tikai pakāsu LMT 9xyxyxy nummuru. :superstition:

Ir vilinājums pamēģināt BITI, bet neko megasaldu šamie nespēj piedāvāt.

Link to comment
Share on other sites

Zuxter, Andžeja brandža? :D

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

Zuxter, Andžeja brandža?

Jā, a tu kurš? Man tas niks jau 20 gadus.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

 

 

apmēram tajā adresē nebija arī kaut kāds Mobinter, tikai 1. stāvā?
Ja tu domā to Mobinter kas ilgu laiku bija Nokia oficiālais paŗstāvis tad jā, kaut kur tajā rajonā kādu laiku viņi mitinājās,bet pirmajā stāvā man liekas ka viņi nebija, (vismaz es viņus tur neatceros)jo viņi jau nestrādāja ar mazumklientiem.Par mazumniekiem  uz visiem simts gan neesmu pārliecināts
Link to comment
Share on other sites

Pašreizējais numurs no 2007. gada vidus LMT pieslēgums, pirms tam kādu laiku bija priekšapmaksas Okarte, atceros, ka pirku Origo kaut kādā foto veikalā pie Rimi kasēm.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Atzīstās, cik vēl joprojām lieto īsto mazcenas (nevis telefonu uz nomaksu) telefonu. Man aizdomas, ka es tāds esmu šeit vienīgais

 Ja tu esi te tāds vienīgais, tad es varu iztaisīt padlu, un tu vairs nebūsi vienīgais :)

 Jā, pēdējo īsto Mazcenas telefonu, par kuru vienreizēju, stipri samazinātu maksu izdari, un nav par to mēneša maksas, nopirku, precīzi neatceros, ka tik ne 2008. gadā tas bija, Nokia E51. Stāv joprojām atvilknē, toreiz baterija sāka neturēt, pat uzpūtās tā baterija. Nopirku orģinālo bateriju, ne pārāk sen, vēl bija tirgošanā. Izmantoju to telefonu, kā pagaidu rezerves telefonu, kad kādam no mājiniekiem telefons sabojājas, kamēr remontā vai nopērk vietā. Tā ka jau šovakar varu ielikt SIM karti un lietot.

 Pēc tam pirktie pie LMT jau bija par mēneša maksu, kādu laiku vēl tos turpināja dēvēt par Mazcenas telefoniem, tagad laikam tādu vairs nav. Kaut, paga paga, ja tagad atcerēšos, bija vēl īsu brīdi tāds periods, kad bija pie LMT tāds mazcenas nomaksas hibrīds. Nokia E52 tā pirku 2010. gadā, pirmreizējā maksa bija, bet neliela mēneša maksa uz 24 mēnešiem bija ar, kaut kādi 3 lati mēnesī, sākotnējā maksa ar ap 50 latu, ja atmiņa neviļ. Turpmāk LMT nomaksas telefonus, ja situācija nemainīsies, neņemšu, nav vairs viņiem telefoni, gandrīz nav, vieni vienīgi skārienjūtīgie plaukstdatori ar zvanīšanas funkciju.

Link to comment
Share on other sites

Racer, ar tel. centrālēm tad jau bija maz sakara. Tas vairs nebija galvenais lauciņš. Mobilie un rācijas. Kas tur sīkāk visādos valsts pasūtījumos tik nebij.., es tur klāt nebiju.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Man tas niks jau 20 gadus.

 

Uzmini nu, ja ņem vērā manis rakstīto par '95. gadu. :)


 

 

Racer, ar tel. centrālēm tad jau bija maz sakara. Tas vairs nebija galvenais lauciņš. Mobilie un rācijas. Kas tur sīkāk visādos valsts pasūtījumos tik nebij.., es tur klāt nebiju.

 

Tu krietni vēlāk atnāci, tāpēc nezini... :) 

Link to comment
Share on other sites

 

 

pirmais telefons bija Nokia 6110

Šis bija aktuāls tajā laikā, kad es savu pirmo mobilo telefonu Nokia 5110 nopirku. Toreiz 5110 bija top modelis tautas klasē, 6110 bija top modelis biznesa klasē. :)

Link to comment
Share on other sites

Atceros pirmo telefonu un pēdējos divus. Pirmais bija Siemens A35, ļoti daudzi ali tika ar viņu atvērti. Numuri bijuši divi un operatori arī.  

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Biznesa klasē top modelis ilgu laiku bija 6310.Bet tā praktiski nokia man bijušas izņemot pirmo trubu - 5110, 1610,  6110, 3210, 3310,  6310, 6230i un tagad 6300. 

Link to comment
Share on other sites

Long John

Atmiņa sāk palikt švaka- ziņkāres pameklēju vecos papīrus un konstatēju ka esmu LMT pastāvīgais klients no 1999.gada. Mans pirmais aparāts, ja nemaldos, bija "no rokas" pirkts Siemens S6, pēc tam tāpat no rokas pirkts kaučkāds Sagem 7xx, un tad ilgāku laiku- Nokia 6150.

 

Ja runa par numuriem- pats pirmais tel. numurs bija manā "lietošanā" gadus 5, pēc tam, ja nemaldos, pēc kārtas ņēmu vairākus mazcenas telefonus (SE k700, Nokia 6233)  un toreiz pāris reizes kopā ar jaunu mazcenas tel. bija obligāti jāņem arī jauns Nr., tā nomainījās 2 Nr., tad tā mazcenas telefonu padarīšana paputēja un tagadējais LMT Nr. man jau ir 10 gadus.

Pa vidam dažus gadus paralēli LMT biju arī Bites klients- cik atceros, bija modē kaučkāds BiFri  variants, kad pa latu Bites tīklā varēja neierobežoti runāt veselu mēnesi- man tas bija aktuāli, jo dēlam un vairākiem draugiem bija tas pats variants. Kad sāku lietot LMT Brīvība, tā vajadzība nēsāt 2 telefonus atkrita.

 

Biti lietoju ar Jēbrejā pirktu "Motorolleri" V3 Razr, LMT kādu laiku paspēlējos ar Nokia E90, bet nu jau ilgus gadus tikai dažādi Zamzunga viedtālruņi- pašlaik pati pirmā Galaxy Note, kura jau 3 gadus iet bez dajebkādiem kreņķiem un bojājumiem, tā kā neredzu vajadzības ko mainīt.     

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Jā man ar ir tikai 2 nr. bijuši, dēļ finansēm pirmais tika pakāsts pirms gadiem 13-14.

 

Jā mums belsā ar 9111xxx numuri bija topā savējiem.


LMT bija arī korporatīvajiem klientiem sava mobilo liste liela. Tipa samaksā 5-30 Ls (bija arī dārgāki modeļi) par trubu vienu reizi, noslēdz līgumu uz 2 gadiem, un lieto bez papildu maksas par aparatu, tikai sarunu rēķins.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Biznesa klasē top modelis ilgu laiku bija 6310.

Tas jau bija pāris gadus vēlāk.

Atzīšos, man arī visi telefoni - vienas vienīgas Nokias. Pēdējais, ko nopirku Nokia 515, tagad tik tas atvilknē, vēlāk lietošu, jo izvilku iepriekš lietoto Nokia E5, tieši foruma iespaidā, bija šeit viena tēma par vecajiem simbijāņiem, kuras rezultātā nežēlīgi sagribējās simbijāni atkal, tā atsāku lietot, atjaunoju - nopirku jaunas orģinālās korpusa detaļas, vēl šogad gada sākumā bija pieejamas, no ārpuses kā jauns.

Link to comment
Share on other sites

 

 

tieši foruma iespaidā, bija šeit viena tēma par vecajiem simbijāņiem
Nu mēs ar tevi par manu E63 pozitīvi taja topikā atsaucāmies.
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par LMT klientu kļuvu kautkad deviņdesmito gadu otrā pusē. Slinkums skatīties, kad precīzi. Dzimumattiecībās ar santīmu nekad neesmu stājies un ne operātoru, ne numuru neesmu mainījis. Interesani, ka LMT man paši zvana un piedāvā zemāku tarifu plānu. Tas gan pēc tam,  vienu, ne seviški glaimojošu, sižetu par LMT uztaiīju. Interesanti gan, kur tā drošības nauda , no abonēšanas pirmsākumiem, palika. Toreizn tuvākā bāzes stacija bija 12km attālumā un telefons darbojās tikai trešā stāvā pie loga. Tāds īsti mobils nebija.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Kautā neatceros,ka man to drošības naudu kāds būtu atdevis, bet ar santimpi**** neesmu nodarbojoes un prasījis arī neesmu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu mēs ar tevi par manu E63 pozitīvi taja topikā atsaucāmies.
Pirms tam bija E61, tas bija vēl lielāks. Vieni no pirmajiem lielajiem simbiāņiem, ekrāns un qwerty tastatūra. ,Toreiz bija aparāts, kas wordu,exeli pdf utt pazina. Fak, pa pjaņi Peipusa ezerā ziemas cope pazaudēju.
Link to comment
Share on other sites

 Didzis, drošības naudu es izprasīju, pats zvanīju. Vispār tā tāda neriktīga attieksme pret klientiem no LMT puses bija. Kopumā, iedomājies, saskaitot visu klientu drošības naudas, kāda summa pie viņiem vienkārši tā. Pret LMT attieksme tāda divejāda, labi, ir viņiem sakari līmenī, to daudzi saka, sevišķi tie, kas nav no pilsētām, tur gan jau visiem ir līmenī, labi, es esmu ilggadīgs viņu klients un vismaz tuvākā laikā netaisos aiziet. Tagad tās lietas ir bišķi mainījušās, bet atcerēsimeis, kad vēl nebija īstas konkurences viņiem, kā gads beidzas, tā LMT paziņo par nenormāliem peļņas rādītājiem, daudzos desmitos miljonu latu, var jau runāt, ka viņi tādi labi biznesmeņi, bet tas taču uz klientu rēķina, un cik ta mūsu mazajā valstiņā to klientu, tāda paprāva pilsēta, nedomāju, ka lielo Eiropas valstu mobilo sakaru operatori desmitiem miljonu uz katras pilsētas uzvāra.

 Un vēl viena lieta, kas mūždien besījusi mani saistībā ar LMT. Neesmu gan pēdējos divus gadus ņēmis telefonu no viņiem, nezinu, kā ir tagad, bet pēdējo reizi, kad ņēmu nomaksas telefonu, atkal, formulārā prasa tēva vārdu. Kam tas vēl palicis? Nevienam. LMT bija. Kā ir tagad? Kāds, kurš ņēmis pie LMT telefonu pēdējā laikā, joprojām prasa tēva vārdu? Nav latviešiem tēva vārds nekādā veidā pie personas datiem, tas ir krieviem, otčestvo, un okupācijas laikā bija uzspiests mums no krievu puses. A LMT šo okupācijas palieku turpina. Es pat tā domāju, kaut kādu programmatūru viņi no krieviem iepirkuši, kur tēva vārds klientiem prasās.

Labots - vvv
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pirmā truba bija kaut kāds Sagem

Analoģiski. Bet atceros ar siltumu:) Sevišķi patika saskarne, īpaši salīdzinot ar Siemens, kas bija nākamais. 

Link to comment
Share on other sites

psrs stalina laikā bijušas t.s " detalizētā biogrāfija ", kur tēva un mātes vārdi, uzvārdi un tēva vārdi jāraksta + viņu darba pagātne. Šķiras noteikšanai.

psrsija jā, no cara laikiem palika otčestvo.

Neticas, ka mūsu operatori gribētu pirkt krievijas programmas.

Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

Tagad tās lietas ir bišķi mainījušās, bet atcerēsimeis, kad vēl nebija īstas konkurences viņiem, kā gads beidzas, tā LMT paziņo par nenormāliem peļņas rādītājiem, daudzos desmitos miljonu latu, var jau runāt, ka viņi tādi labi biznesmeņi, bet tas taču uz klientu rēķina

Peļņa ir viens. Cik no tās peļņas tiek nākamajā periodā investēts infrastruktūra, cik uzkrāts un cik - izmaksāts diviendēs - pavisam cita lieta.

Link to comment
Share on other sites

versatile, nezinu precīzu peļņas jēdziena definīciju, man gan liekas, ka peļņa ir tas, kas paliek pāri arī pēc investēšanas infrastruktūrās.


Ā, un vēl ir tāds jēdziens - taisnīga peļņa. :)

Link to comment
Share on other sites

Iespraukšos diskusijā. Bet ar tēmas galveno jautājumu:
Numurs, laikam kopš 2002 gada. Iespējams vienu reizi nomainījās. Vairs neatceros.

 

Pirmais īstais telefons: Siemens A50

 

siemens_a50.jpg
Dažiem klases biedriem tolaik jau kādu laiciņu bija kāda Nokija, Alkatels vai Siemens C45:
01_Siemens_C45.jpg

Izdzīvot tos laikus bija forši.

Maināmie vāciņi

Pirmais krāsainais ekrāns

Polifoniskās zvana melodijas

Internets un 1Ls par 1MB

MMS

un vēl un vēl.

Link to comment
Share on other sites

ka tik ne 2008. gadā tas bija, Nokia E51. Stāv joprojām atvilknē, toreiz baterija sāka neturēt, pat uzpūtās tā baterija.

 

Precīzi mans stāsts - man toreiz uz sia ņemot izmaksāja 10Ls

 

Baterija sapūtās tā, ka aizmugurējais vāks beigās negribēja turēties lāga ciet un, kad nomainiju baču, tad vāks ļurkājās (bleķa korpuss tak), jo bija izstaipijies :)

ehh, simbijānis. būsinesssss phōne

Holy crap! Made in Finland! Tikko paskatijos.

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

versatile
versatile, nezinu precīzu peļņas jēdziena definīciju, man gan liekas, ka peļņa ir tas, kas paliek pāri arī pēc investēšanas infrastruktūrās.

nav tur tik vienkārši.

Peļņu var izmantot, lai segtu iepriekšējo periodu zaudējumus. Peļņa par periodu jau ir tikai tas,kas paliek pēc izdevumu segšanas, nodokļiem un amortizācijām - ja mēs par net earnings runājam. Ar to tad lemj, vai maksāt dividendēs, vai uzkrāt - teiksim, tu darbojies 10 gadus, katru gadu apgrozījums 100k un peļņa 10k. Piķi ārā tu neņem (tikai sava alga), bet uzkrāj, jo pēc tiem 10 gadiem varēsi veikt investīciju, kas ļaus gadā apgrozīt 200k un pelnīt 40k. A tai gadā Tev parādīsies 90k zaudejumi.

Tad vēl ir tāda lieta kā amortizācija, kur identiski uzņēmumi var rēķināt pēc citādākām metodēm un dabūt citus rezultātus.

Nepietiek tikai ar bilances vai peļņas/zaudējumu aprēķinu. Jāskatās arī naudas plūsma kontekstā ar investīciju plānu.

Kamēr LMT ir kaut daļēji valsts kantoris, man nav iebildumu, ka šamie pelna. Jo sevišķi tādēļ, ka vismaz manā korpklienta pieredzē t2 un bite nespēj iedot reāli konkurētsējīgus ciparus.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Man pirmais telefons bija Siemens m35 kaut kad divtūkstošo sākumā. Ūdensizturīgs un putekļuizturīgs. Labs aparāts bija. Tad vienā konkursā nokiu 5510 laimēju - vot tas bij prieks. QWERTY tastatūra un 64 mb vieta mūzikas atskaņošanai. Pirmais čalis ciemā biju :D Tad jau aizgāja visādi krāsainie samsungi un citi dranķi, bet atmiņā vislabāk palikusi tieši tā nokia.

Link to comment
Share on other sites

Interesanti gan, kur tā drošības nauda , no abonēšanas pirmsākumiem, palika.

Garantijas depozīts tika ieskaitīts avansā un tika izmantots rēķina apmaksai.

Rēķinos varēja redzēt visu dinamiku.

 

 

Kopumā, iedomājies, saskaitot visu klientu drošības naudas, kāda summa pie viņiem vienkārši tā.

Postpadomju publikai arī reizēm gribējās pēdējo rēķinu nesamaksāt. Garantijas depozīts ir mehānisms, lai operators saņem vismaz kaut ko. Atcerēsimies, ka operatoram rodas izmaksas gan par starpsavienojumu, kas tolaik nebija lēts, gan pret valsti (PVN).

 

Uzlabojumus šajā jomā ieviesa tikai parādnieku reģistri + kredītu ņemšanas kāre. Ja šo divu triku nebūtu, daudz staigātu apkārt ar saukli "es to 50 deviņdesmit piektā gada lašus nemaksāšu".

Labots - VIL
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

VIL

Bet mazcenas telefoni ļoti klusiņām pazuda :)  Acīmredzot operatoram šādi subsidēšanas pasākumi kļuva neizdevīgi palielinoties konkurencei (kad nāca Bite). Varbūt tev ir sava versija šim stāstam? 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

kā gads beidzas, tā LMT paziņo par nenormāliem peļņas rādītājiem, daudzos desmitos miljonu latu, var jau runāt, ka viņi tādi labi biznesmeņi, bet tas taču uz klientu rēķina, un cik ta mūsu mazajā valstiņā to klientu, tāda paprāva pilsēta, nedomāju, ka lielo Eiropas valstu mobilo sakaru operatori desmitiem miljonu uz katras pilsētas uzvāra.

 

Visu uzņēmumu peļņas summu sauc par iekšzemes kopproduktu (IKP). IKP agrāk vai vēlāk noved pie iedzīvotāju ienākumu pieauguma un pirktspējas palielināšanās.

Izlemjam vienreiz, ko mēs gribam - ķert Eiropu, audzēt IKP un audzēt naudu savos maciņos, vai arī dzīvot stagnācijā un gānīt visus, kas nestrādā ar zaudējumiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...