Jump to content

Argumenti par labu WIN SERVERIM


piekuns18
 Share

Recommended Posts

Sveicināti.

Mana kompānija sēž uz Linux un php.... Jau kādu laiku esmu programmējis uz php un teikšu godīgi. Ir reizes, kad gribas to valodu izbanot un padarīt neeksistējošu. Tā, kā iepriekš biju darbojies ar MS C# tad php  man ir kā skabarga pakaļā. Tad nu reiz ir doma ieminēties par WIN servera iegādāšanos un tālāko kompānijas nākotni virzīt uz MS tehnoloģijām. Vai kāds varētu pasviest kādu labu argumentu - kapēc tomēr labāk pāriet uz MS nevis sēdēt uz Linux. Un nosaukt arī kādu mīnusu. Man gan pašam ir daži labi argumenti, bet plašāks un argumentētāks skatījums būtu labāk.

Link to comment
Share on other sites

Jautājums svarīgs.

Mans viedoklis - MS serveru administrēšanu vieglāk apgūt arī IT nespeciālistam. Kas ļoti grib. Ērtāk, ja daudz atšķirīgu tiesību utt.

Linux - ātrāks. Subjektīvs uzskats, uzreiz pasaku.

Viņs daudz ko " nepiedos " ko MS server piedos. Tas, ja iesācējs administrē.

 

PHP - ja labās prakses principi ievēroti, nevarētu būt tik traki.

Viedoklis - subjektīvs.

Link to comment
Share on other sites

kapēc tomēr labāk pāriet uz MS nevis sēdēt uz Linux. Un nosaukt arī kādu mīnusu.

 

vieglāk sisadminus atrast.  :yahoo:

standartizēties vieglāk - simtiem visādu sertifikātu var pielīmēt pie sienas, apliecinot personāla prasmes rīkoties ar izvēlēto vidi.

par M$ partneri var palikt, aktīvi izplatot savus risinājumus un piespiežot klientus pāriet uz MS.

 

mīnusi - tie sertifikātu simti arī maksā gana daudz.

 

 

bet kur tad ir tie funkcionalitātes griesti, kur esi ticis un kur php vairs neapmierina? Un tiešām jums tik mazas tās sistēmas, ka var vienā dienā izmest PHP un pārrakstīt visu 3 dienās citā valodā?

 

Esmu taisījis risinājumus, kur vebserveris ar PHP griežas uz Windows (jo adminiem no linux bija bail kā velnam no krusta), griežas manis taisīts custom Windows serviss un reālā laikā dara resursietilpīgos darbus, ko būtu diezgan stulbi likt uz PHP pleciem.

citā projektā uz PHP griezās Java interfeiss, kas darīja e-paraksta lietas. jo priekš java bija vajadzīgie libi. un teikt "visus cilvēkgadus metam miskastē, taisam uz Java viena liba dēļ" būtu arī diezgan stulbi.

veba valodām ir savi uzdevumi, bet darīt visus iespējamos darbus tikai un vienīgi ar āmuru ne vienmēr atmaksājas.

Labots - usver
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

piekuns18

 

 

PHP - ja labās prakses principi ievēroti, nevarētu būt tik traki.

Viedoklis - subjektīvs. 

 

 

Nu. Sāksim jau ar to, ka VisualStudio es neko līdzvērtīgu nesaskatu + php 1001 framework.... + kad man vajadzēja čakarēties ar PHP+ FireBird.. VAi arī PHP + MS SQL utt. Nav jau protams nekas neiespējams, bet tas viss atņem nevajadzīgas stundas.... + Debugging uz VisualStutio ir augsti attīstīts... AVi arī visams MS tehnoloģijas, kas palīdz daudz ko izdarīt daudz ātrāk. Kā Linq utt. 

+ es ar C# varu taisīt gan WEB, gan softus un abiem izmantot jau iepriekš izveidotas savas bibliotēkas, lai nav daudz kas par jaunu jātaisa.

Link to comment
Share on other sites

Vai kāds varētu pasviest kādu labu argumentu - kapēc tomēr labāk pāriet uz MS

 

Tu pats gribi ilgtermiņā dziļāk specializēties iekš MS un esi vienīgais .NET specs firmā? Maini firmu, ej uz vietu, kur būsi kādam stipri junior līmeņa jaunākais kolēģis. Un tikai tad sāksies attīstība. Padomā, vai vēl +2 gadi šitajā pašā firmā tavu CV padarīs par vienu no krutākajiem Latvijā projektu/pieredzes ziņā?

 

 

 

 

+ es ar C# varu taisīt gan WEB, gan softus un abiem izmantot jau iepriekš izveidotas savas bibliotēkas, lai nav daudz kas par jaunu jātaisa.
 

 

Tu tur tiešām esi vienīgais masķer-na-vse-ruki? Pārējie (tai skaitā pēc tevis nākamais uzturētājs) arī māk .NET? Vai arī 9 cilvēkiem jāmaina specialitāte, jo 1 no komandas liekas, ka viss foršāk notiks citā valodā?

Ja atmaksātos, spīdētu pielikums vai kas tamlīdzīgs UN baisi negribētu mainīt firmu UN ideja būtu radusies ilgi pirms šī pilnmēness, es tavā vietā aiznestu demo no aktuālās sistēmas VAI demo no nākamās plānotās sistēmas priekšniekam, nodemonstrējot to, ka visu tiešām var baisi forši un 10x fiksāk uztaisīt iekš .NET. Un procesā pats saprastu, vai priekšrocība aprobežojas ar pusstundu visu Linq utilītfunkciju sarakstīšanai ar templeitiem, vai arī reāli viss 10x ātrāk notiek.

Labots - usver
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Protams, vieglāk sisadminus atrast.

Tie paši MS tutoriāļi ir kā ar karoti mutē VS orākles utt.

Linux ļoti daudz tupuma nepiedos, ko MS Server spēj.

 

Pašam nav IT profils, firma nav IT, bet sisadminu aizvietot varu, kamēr nav jāgrābājas gar Linux server. Linuksi gan instalējis esmu daudz, bet administrēt...ne. Mums ir 3 serveri, 2 Win, 1 linukša.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Tad nu reiz ir doma ieminēties par WIN servera iegādāšanos un tālāko kompānijas nākotni virzīt uz MS tehnoloģijām.
 

..lai firmas vadība tevi var aizstāt ar kādu, kas prot strādāt ar PHP+MySQL.


 

 

Linux ļoti daudz tupuma nepiedos, ko MS Server spēj.

ar to bija domāta komanda 'rm -rf /'?

Es vienmēr esmu nedaudz brīnījies par to, kā atsevišķiem sisadminiem sanāk sevi pārliecināt, ka Linux serveris ir sarežģītāks.

Ja proti angļu valodu, visi informācijas resursi ir pieejami bez maksas un daudz, bet ja angļu valodas nav, tad ir jādomā par vienkāršāku profesiju - metinātājs, šoferis, apkopējs.... 

Link to comment
Share on other sites

piekuns18

 

 

Tu tur tiešām esi vienīgais masķer-na-vse-ruki? Pārējie (tai skaitā pēc tevis nākamais uzturētājs) arī māk .NET?

Nu es principā esmu vienīgais...., Kas grib beidzot te sakārtot visas sistēmas, jo ir milzīgs bardaks.....

Atnākot uz šejieni, man bija Softs uz C# jāuztur. Webs us Joomla, Webs uz Drupal, tad plain php un viens vēl bija pamanijies kaut ko Uz Symfony 2 uztaisīt. + Postgres ar Mysql..... Kurš nākamais to bardaku uzturēs, ja es piedevām te vēl kaut ko uz Laravel uztaisīšu? 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Izskatās, ka problēma nav vis Linux vai PHP vai Postgres (nekā personīga, bet MSSQL, līdz postgresa elastīgumam vēl ilgi augt) nav vainīgs.

Šeit ir situācija kad regulāri nomainās sisadmins (un nu ir pienākusi tava kārta) un tas mēģina uztaisīt revolūciju. 

Link to comment
Share on other sites

piekuns18

 

 

Pārējie (tai skaitā pēc tevis nākamais uzturētājs) arī māk .NET?

 

Nu nebūs vairs variantu, jo te jau ir daži softi uz C#.......

+ Es jau nesaku, ka visu tagad vajag pārtaisīt, bet lēnām, lēnām pāriet tomēr uz vienu standartu. Nevis uzturēt 10 dažādus. 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Webs uz Joobla, protams, iespārda, bet ko lai padara, ja naudas nav.

Kā minimums var noalgot kādu, kas spēs vebu saorganizēt uz vienas stabilas platformas ar backupiem, drošību un ātrumu. Par to, ka web uz win servera vēl var ilgi strīdēties, bet labāk ļaut statistikai runāt.


Un pavisam piemirsu - kā C# attiecas uz servera operētājsistēmu?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

piekuns18

 

 

Un pavisam piemirsu - kā C# attiecas uz servera operētājsistēmu?

 

ASP.NET MVC 4.5.1 tu māki uz linx uzlikt?

Link to comment
Share on other sites

Nu es principā esmu vienīgais...., Kas grib beidzot te sakārtot visas sistēmas, jo ir milzīgs bardaks.....

 Kurš nākamais to bardaku uzturēs, ja es piedevām te vēl kaut ko uz Laravel uztaisīšu? 

 

 

*pasmīn bārdā*

Sasniedzot 30 gadu vecumu, man jau aiz muguras bija donkihota sindroms "kurš tad vēl, ja ne es..". Ir firmas, kur novērtēs tavas prasmes par lielāku algu. Dos visādus interesantus projektus, kur būs prieks strādāt, nevis klausīties "a man iepriekšējā sistēmā savādāk strādāja fīča X, tu kaut ko esi sabojājis..". Tā vietā, lai jūmlu pārtaisītu uz dotnetu pārtaisīšanas pēc, lai gan droši vien tāpat labi strādā. Atkārtoju jautājumu:

 

 

 

vai vēl +2 gadi šitajā pašā firmā tavu CV padarīs par vienu no krutākajiem Latvijā projektu/pieredzes ziņā?

Kā Tu pats domā? :)

 

un atceries, ka pilni kapi neaizvietojamu cilvēku - pat ja Tu rīt pārcelsies uz ASV, pāris mēnešu laikā firmā uzradīsies cits, kas tieši to pašu darīs. Man līdzīgā situācijā ne vienreiz vien ir bijusi tāda forša sajūta, paskatoties atpakaļ uz vecajām firmām - labi, ka tur nepaliku un neturpināju kā buldozers ņemties sava entuziasma dēļ, bet apstākļu sagadīšanās pēc aizgāju citur, kur tie paši gadi stipri vairāk atmaksājas.

 

Tikai mani 2 centi. Vienkārši entuziasma un donkihotisma pilna attieksme un apstākļi atgādināja mani pašu pirms daudziem gadiem :)

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

Metinātājs, šoferis un apkopējs?

Man anglenes nav? Viņa it kā ir, jo šās pietiek, lai dabūtu IELTS krietni augstāku kā prasa SSE, piemēram.

Ar manu angleni pietiek budžeta studijām fil fakā. Nepietiek literatūras analīzei, ko tur prasa. Jālasa literatūra un jāanalizē tur ir.

Man vienkārši trūkst daudz fundamentālas izpratnes IT lietās, DDD. Citādi tiem, kas pabeiguši angļu filol maģistru U.K, tak nebūtu grūti kaut apinstalēt Win 2000;).

 

Nezinu, visdrīzāk man vienkārši ir robi fundamentā IT jomā. Lieli.

Link to comment
Share on other sites

piekuns18

 

 

Tā vietā, lai jūmlu pārtaisītu uz dotnetu pārtaisīšanas pēc, lai gan droši vien tāpat labi strādā. Atkārtoju jautājumu:

 

Man nav ne mazākās domas neko pārtaisīt. Sistēmas noveco. Man ir doma lēnām, lēnām virzīties uz vienu standaru izmantošanu. Šajā gadījumā C# jo uzkatu, ka varēšu gan ātrāk programmēt gan pašam būs lielāks prieks un mazāk čakara dažreiz savienojot vairākas sistēmas. gan arī nākamais, kas nāks nevajadzēs mācīties 100 un 1 lietu....

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

ASP.NET MVC 4.5.1 tu māki uz linx uzlikt?

Priekš kam?...

 

 

Viņa it kā ir, jo šās pietiek, lai dabūtu IELTS krietni augstāku kā prasa SSE, piemēram.

Tad ar to + vēlmi lasīt, meklēt un iedziļināties, pilnībā pietiek, lai apgūtu jebko, ka tik laba alga. 

Link to comment
Share on other sites

to nākamās sistēmas demo pamēģini tad priekšniekam aizstiept, ja esi izlēmis. 100% strādā kā motivācija, ja cilvēks kaut ko redz un var paklikot un iestājas "woow.." un dzird, ka "3 dienās šito uztaisīju, ko jums vajadzēja". Nevienu reizi demo nav pievīluši.

 

Priekšniekam, it sevišķi ne tik tehniskam, tas liktos daudz pārliecinošāk nekā "gribu aizstāt SEAFASADFSF ar YHYSAREADFSS".

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kaut ko briesmīgāku vēl nevar ieteikt, kā uzņēmuma palielināt izdevumus. Tad jau labāk dzīvot ar php, kurš neprasa papildus resursus, windows licenci un ASP.NET programmētāju.

 

 

ASP.NET
 
Link to comment
Share on other sites

C# un .net protams ir foršs, bet izklausās, ka kompānijā jau ir pamatīgas iestrādes ar php bāzētām lietām, turklāt problēma ir nevis pati tehnoloģija, bet bardaks, kas radies dažādo spečuku darbības rezultātā.  Kā Tev šķiet, vai vēl viena tehnoloģija drīzāk palīdzēs kopējā situācijā vai to tikai sarežģīs? Lūdzu neesi tas spečuks, kas mēģina visu salabot ieviešot vēl n+1 risinājumu.

 

Tā vietā paskaties, kas tur tagad ir un kas rada vislielākās sāpes un izmaksas. Varbūt pietiek ar kaut kā refaktorēšanu vai vienkārši izmešanu? Lielu daļu problēmu var atrisināt nodefinējot katras apakšsistēmas lomu, robežas un ārējās saskarnes.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Eric

.NET ir foršs, bet pilnīgi un noteikti ne ASP.NET izpildījumā, kur vienkāršas lietas uztaisītas par murgu. Normāli programmētāji kratās prom no šīs tehnoloģijas, tāpēc vien uzņēmumam tas būs papildus slogs, kad tēmas autors izdomās pacelt cepuri.  Lietu kārtošana jāveido savādāk. 

Link to comment
Share on other sites

piekuns18

 

 

Kā Tev šķiet, vai vēl viena tehnoloģija drīzāk palīdzēs kopējā situācijā vai to tikai sarežģīs? Lūdzu neesi tas spečuks, kas mēģina visu salabot ieviešot vēl n+1 risinājumu.

 

Vispār jau šeit ir jau dažas sistēmas uz C# un bija jau pirms manis. Tā, ka nedomāju, ka es te tagad ieviesīšu n+1 tehnoloģiju... Ir jā iestrādnes uz PHP. bet man nav domas viņas mainīt. Man ir doma sākt kārtot. Un katru nākamo taisīt us .NET, lai nākotnē viss lēnām uz to pārietu. Sāpes sagādā dažādu risinājumu veidošana ar php. Kur pēc manām domām tiek patērēts nevajadzīgs laiks, jo uzskatu, ka ka ar MS tehnoloģijām tas viss notiksies daudz ātrāk. 


 

 

.NET ir foršs, bet pilnīgi un noteikti ne ASP.NET izpildījumā

Tu uz MVC esi kaut ko taisījis? Vai tu runā par Web Formām?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Esmu taisījis uz MVC un vairāk nekad to nedarīšu. Arī web formas ir kaut kāds arhaisms. 

Link to comment
Share on other sites

piekuns18

 

 

Esmu taisījis uz MVC un vairāk nekad to nedarīšu. Arī web formas ir kaut kāds arhaisms. 

 

Un kas tev sagādāja problēmas?

Es mācos no citu kļūdām. Klausos. 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Problēma ir tāda, ka ASP.NET paredzēts lielos un dārgos risinājumus, pie kura strādā vesela programmētāju komanda. Lai to pašu interfeisu tam sataisītu, ir kaudze laika jāpatērē. Ja tik ļoti gribas MS, var būvēt web servisus ar WCF un izvirst, bet web daļu būvēt ar kaut ko vienkāršāku, ar gataviem freimworkiem. 

 

Es neticu, ka tev tik daudz brīva laika un pieredzes, lai taisītu revolūciju. 

Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Ja AD netiks lietots tad MS Serveris nav vajadzīgs. Shares var lieliski dzīvot uz Sambas. WEBiem  apache vai tomcat strādā lieliski. DB lieliski strādā postgresql.

Ja darbstaciju ļoti daudz tad MS AD + Pārvaldības serveris (tip SCCM) ļoti atvieglo to staciju apkopšanu.  Ja ir programmēšanas darbi valodās, kuras labi nemāk, tad protams prātīgāk strādāt tajās kurās māk programmēt.

Link to comment
Share on other sites

Līdz šim vienīgā problēma, ko autors ir minējis ir subjektīvā mīlestība pret .net un nepatika pret dažādajiem php risinājumiem.

 

Tas, kas nav skaidrs ir: 

1. Cik/kādas ir esošās sistēmas, cik no tām tiek vienkārši uzturētas, cik tiek aktīvi izstrādātas?

2. Kādas ir objektīvās problēmas? Parunājies ar vadību par šo..

3. Kādi resursi ir pieejami?

4. Ko teiks vadība, kad piestādīsi rēķinu par dev+test serveriem + CAL'iem + Studio softu ? 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

4. Ko teiks vadība, kad piestādīsi rēķinu par dev+test serveriem + CAL'iem + Studio softu ? 

 

Tieši tā,

 

Nez, no malas izskatās ka prātīgāk būtu atrast citu darbu kur tieši .NET tiek izmantots un citas MS tehnoloģijas... 

Link to comment
Share on other sites

Varbūt to radījusi php risinājumu " kvalitāte ", kas jāuztur ?

Pareizi usver saka, prezentācija, no manas puses - grāmatvediski aprēķini ir vērtīgi. Sevišķi grafiku pavadījumā.

Link to comment
Share on other sites

piekuns18
ASP.NET 5 itkā atbalsta linux.

 

 

Oo. Papētīšu. Varbūt tas varētu mēģināt man atvieglot dzīvi :) Pēdējo reizi kad skatījos kaut ko līdzīgu varēja, bet tikai ar .net 2.0

Laiki mainās ;)

Labots - piekuns18
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...