Jump to content

Wi Fi internets


Valduha
 Share

Recommended Posts

Tātad mūsu kantorī ir piejams interneta pieslēgums,kas tiek sakonfigurēts caur windows services auto wired config.Izlēc ārā logs,kur jāieraksta username un password un viss notiek.Gribētos pieslēgt interneta kabeli pie rūtera,nezinu kāda,jo izmēģināti daudz un dažādi un tālāk lietot irīces ar wi fi un attiecīgi arī ar kabeli.Tika lūgts padoms IT priekšniekam,bet viņš tikai nosmīnēja.Kādi varianti?

Labots - Valduha
Link to comment
Share on other sites

tur tā lieta,ka kabeļu man nav daudz.Viens ienākošais un viss.


pasaki padomu

Link to comment
Share on other sites

 Paga, tu iestādē gribi ko tādu saķīmiķot ?  Ja tas veidojums nepieciešams darbam - pamato bosam nepieciešamību, savukārt viņš dos adminam rīkojumu visu saveidot. Gramstīties gar iestādes tīklu bez bosa un admina "svētības" - nu, nu ...

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

es jau netaisos neko kriminālu iesākt ar to wifi.Vienkārši vēlos lai internets iet arī uz telefona. 3G utt.neder.Un mans uzskats ir tāds,ka es par šo kabeļu internetu esmu samaksājis un neko tādu neiespējamu nevēlos.

Link to comment
Share on other sites

Šādus fruktus admini aiz zvaniem karina. Vai nu pamato bisam vajadzīvu vai ej bekot.

Labots - Slaids
Link to comment
Share on other sites

tev kantoris nenodrošina internetu, bet tas ir jāpērk pašam? Izklausās, ka tu pats galā netiksi un nāksies vien pie priekšnieka iet, lai kurš tas arī nebūtu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Šādus fruktus dtmini aiz zvaniem karina.

 

tiešām šādi frukti kam internets ir iedots,bet wi fi nē,ir jākarina.

Varbūt no sākuma būtu jānoskaidro probēmas būtība?


 

 

tev kantoris nenodrošina internetu, bet tas ir jāpērk pašam? Izklausās, ka tu pats galā netiksi un nāksies vien pie priekšnieka iet, lai kurš tas arī nebūtu.

 

es nesaku,ka nenodrošina.Tu taču apmaksātā viesnīcas numuriņā ar internetu,nemaksātu par internetu vēlreiz un vēlreiz.

Link to comment
Share on other sites

A nax tev nets vajadzīgs mobzī, ja jau ir dators ar neta pieslēgumu? P0rnu lūrēt WC?

Link to comment
Share on other sites

ja nevajadzētu-nejautātu.Vispār te kāds pēc būtibas zina kas tas ir auto wired config?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tika lūgts padoms IT priekšniekam,bet viņš tikai nosmīnēja

Admina vārds ir likums, kuru tev nebūs parkapt :D ja ar apiesi pēc 1h tevi tapat nobloķēs :D un vel sastādis defekta aktu, raksti vien iesniegumu bosam ar pamatojumu kapēc vaig. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

gan jau radius autentifikācija. labāk palika?

 

labāk laikam nepalika.Risinājuma nav.


 

 

Admina vārds ir likums, kuru tev nebūs parkapt :D ja ar apiesi pēc 1h tevi tapat nobloķēs :D un vel sastādis defekta aktu, raksti vien iesniegumu bosam ar pamatojumu kapēc vaig.

 

redzi,tas īsti nav kantoris,bet iestāde-mācību.Man jau liekas,ka tā ir admina spītība,untums uut.Adminu nomainīt nevaru,nepiedāvāt.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Risinājums ir! Iet pie šefa un lūgt lai noorganizē! Kāpēc lai viņš to nedarītu?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Tas ir darīts jau.Nav variantu.

ja jau šefs neatbalsta, tātad tev to internetu darba vajadzībām nevajag! 

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu ko var tā jāties laikā, kad 4G praktiski met pakaļ ...

 

nabaga studentam kas to apmaksās bez jāšanās?

 

 

ja jau šefs neatbalsta, tātad tev to internetu darba vajadzībām nevajag!

 

šefi Latvijā arī vēlētos lai strādnieks neēd un par darbu samaksā pašam šefam.

Labots - Valduha
Link to comment
Share on other sites

 Paga, paga, mācību iestāde ??? Nu tad par ko vispār runa ? Protams, nekādus individuālos pieslēgumus tev neredzēt, ja tās mācību iestādes rektors/direktors un admins ir normāli. Kaut gan - arī normālās darba vietās darbiniekam nav tiesību kaut kur pieslēgties ar savu tehniku.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

da jomajo.Kāpēc es to kabeli varu iespraust čaiņikā,bet unitazā nevaru.Tās taču manas tiesības iebāzt to kabeli rūterī un ar laptopu pieslēgties caur wi fi.Kāda šķirba kabelis vai gaiss? Gludekli arī nedrīkst slēgt caur pagarinātāju?

Link to comment
Share on other sites

Jau jau iebāzi to kabeli savā datorā, tad pastāv iespēja uz tā datora wifi karti nošārēt netu.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

 Vo nesaprot cilvēks. Tu strādā darbavietā, kur ir sava kārtība. Attiecīgi sava kārtība arī tīklam. Ja priekšnieki tā izdomājuši, admins tā iekārtojis, tātad viņi tā gribēja. Tu tur strādā, ievēro kārtību kāda darbavietā ir, nopelni par to sev algu, viss. Kāda tev tur daļa. Ja tas uz tavu darba pienākumu veikšanu iespaidu neatstāj, ta kāpēc tev to vajag. Ja uzskati, ka tajā darbavietā priekšnieki un admins ir čoknuti, ka tādu kārtību ieviesuši, un tevi tas besī, kāds ieteikums - meklē citu darbu, kur tīkls darbavietā atbilst tavām vēlmēm.

 Neko nesaku, gan jau ir tādas iestādes, kur kaut kādi dīvaini, neracionāli paradumi, tač ar varu tev tādā iestādē neviens nevelk, var taču tur nestrādāt. Zinu vienu piemēru, mana viena bijusī darba kolēģe aizgāja strādāt vienā Rīgas firmā. Kolēģīte savā jomā spečuks, profesijā prot visu. Šo tur atplēstām rokām paņēma, lai arī uz to vietu nebija vienīgā, kas pieteicās. Vēlāk man stāstīja. Pilnīgs čau. Gadiem strādājusi profesijā, vairākās vietās, neko tādu, kā tur nebija redzējusi. Da nafig viņus, aizgāja prom pēc pāris mēnešiem uz citu darba vietu. Tur bija kārtība par darbinieku datoriem tāda - bija admins, kas par visiem datoriem atbildēja, diezgan pastulbs, bet tas sīkums, tas admins saiestatīja darbiniekiem datorus, uzinstalēja speciālistiem vajadzīgās programmas, tik tālu viss ok. Stulbums bija tur, ka neviens nedrīkstēja neko mainīt savu programmu iestatījumos bez admina ziņas, a vot tādi debīli noteikumi. Jautājums, kurš labāk pārzinā softu? Admins vai tas, kurš softā strādā? Protams, tas, kurš strādā. Paši zināt, sarežģītās programmās ir iespējas darba lauku iestatīt visādos veidos, kā nu katram patīk, kā katram ērtāk, saprotat, a tajā vietā bija obligāti tā, kā tas admins iedomājies un ietiepies, bet admins tajos specializētajos softos ta ņebumbum, bet bija viņam kaut kāds nesaprotams funktieris, bija viņš to visu ar šefiem saskaņojis, šefi (arī nav spečuki) uzticējās adminam, tad nu iznāca manai bijušajai kolēģītei ar šādu lietu saskarties. Sākumā šī pat neiebrauca, hujņa kaut kāda, iespējo viņa savā programmā vajadzīgās ikonas, bez kurām viņa nevar, admins šito pamana, izstāsta šefam (laikam pilnīgs dunduks datorlietās tas šefs bija), jau sauc kolēģīti aprunāties. Šī prasa, kāpēc, avot, admins zina kāpēc. Pilnīgs sviests, sākumā neticējās, bet kolēģīte vēl šo to pastāstīja par tās iestādes dažādām dīvainībām, tad atlika noticēt. Ir visādas jocīgas iestādes, ir.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Cik sapratu, autors dzīvo kojās un tur tā sāpe arī dzimusi.

p.s. 

Tā datora, uz kura nets iet, MAC adresi uz saviem izmēģinājuma ruteriem esi mēģinājis klonēt? Bet tur laikam tie Krievijā populārie autentifikācijas mehānismi, nevis prasti DHCP ar piesaisti pie MAC, kā, piemēram LTC.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

 

 

Jau jau iebāzi to kabeli savā datorā, tad pastāv iespēja uz tā datora wifi karti nošārēt netu.

 

tur jau tā lieta,nevar arī tā,vienkārši. neiet un viss.Ir mēģināts un šoreiz tā nav kļūda.

 

Vo nesaprot cilvēks. Tu strādā darbavietā, kur ir sava kārtība. Attiecīgi sava kārtība arī tīklam. Ja priekšnieki tā izdomājuši, admins tā iekārtojis, tātad viņi tā gribēja. Tu tur strādā, ievēro kārtību kāda darbavietā ir, nopelni par to sev algu, viss. Kāda tev tur daļa. Ja tas uz tavu darba pienākumu veikšanu iespaidu neatstāj, ta kāpēc tev to vajag. Ja uzskati, ka tajā darbavietā priekšnieki un admins ir čoknuti, ka tādu kārtību ieviesuši, un tevi tas besī, kāds ieteikums - meklē citu darbu, kur tīkls darbavietā atbilst tavām vēlmēm. Neko nesaku, gan jau ir tādas iestādes, kur kaut kādi dīvaini, neracionāli paradumi, tač ar varu tev tādā iestādē neviens nevelk, var taču tur nestrādāt. Zinu vienu piemēru, mana viena bijusī darba kolēģe aizgāja strādāt vienā Rīgas firmā. Kolēģīte savā jomā spečuks, profesijā prot visu. Šo tur atplēstām rokām paņēma, lai arī uz to vietu nebija vienīgā, kas pieteicās. Vēlāk man stāstīja. Pilnīgs čau. Gadiem strādājusi profesijā, vairākās vietās, neko tādu, kā tur nebija redzējusi. Da nafig viņus, aizgāja prom pēc pāris mēnešiem uz citu darba vietu. Tur bija kārtība par darbinieku datoriem tāda - bija admins, kas par visiem datoriem atbildēja, diezgan pastulbs, bet tas sīkums, tas admins saiestatīja darbiniekiem datorus, uzinstalēja speciālistiem vajadzīgās programmas, tik tālu viss ok. Stulbums bija tur, ka neviens nedrīkstēja neko mainīt savu programmu iestatījumos bez admina ziņas, a vot tādi debīli noteikumi. Jautājums, kurš labāk pārzinā softu? Admins vai tas, kurš softā strādā? Protams, tas, kurš strādā. Paši zināt, sarežģītās programmās ir iespējas darba lauku iestatīt visādos veidos, kā nu katram patīk, kā katram ērtāk, saprotat, a tajā vietā bija obligāti tā, kā tas admins iedomājies un ietiepies, bet admins tajos specializētajos softos ta ņebumbum, bet bija viņam kaut kāds nesaprotams funktieris, bija viņš to visu ar šefiem saskaņojis, šefi (arī nav spečuki) uzticējās adminam, tad nu iznāca manai bijušajai kolēģītei ar šādu lietu saskarties. Sākumā šī pat neiebrauca, hujņa kaut kāda, iespējo viņa savā programmā vajadzīgās ikonas, bez kurām viņa nevar, admins šito pamana, izstāsta šefam (laikam pilnīgs dunduks datorlietās tas šefs bija), jau sauc kolēģīti aprunāties. Šī prasa, kāpēc, avot, admins zina kāpēc. Pilnīgs sviests, sākumā neticējās, bet kolēģīte vēl šo to pastāstīja par tās iestādes dažādām dīvainībām, tad atlika noticēt. Ir visādas jocīgas iestādes,

 

tā nav darba vieta,tā ir mācību iestādes kojas,kur pārsvarā dzīvo tikai miljonāri :)

Link to comment
Share on other sites

Varbūt nets pa maksu, a šis grib na haļavu? Vai arī prona lapas kojās nobloķēt

 

nav tā


 

 

10.10.10.10 ?

 

kas tas ir?

Labots - Valduha
Link to comment
Share on other sites

es jau izmēģināju ar šārēšanu.Izpētīju kuras wifi kartes atbalsta,manējā atbalsta.Pamēģināju arī daudzus usb puļķus.Dators ir portatīvais.Mēģināt vēl runāt ar adminu,bet jūtu ka nepiekrtīs.Jo ja iedos man būs jādod arī citiem.Un tas ir diezgan daudz.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Ja tās ir kojas tad tur ir savi noteikumi! es saprotu, ka autors par kojām arī kaut ko maksā domā, ka internets ir iekļauts cenā! Jā ir iekļauts, datoram! Gribi papildus - ir jāmaksā!


Ja par tēmu, tad uzraksti betonam, viņš nokonfigurēs tev visu no attāluma!

Link to comment
Share on other sites

o vot tā jau ir ideja.Jā tās ir kojas.

Link to comment
Share on other sites

Tas kas tev tur ir sakonfigurēts no organizācijas puses ir dot1x autentifikācija.

 

Pirmajā postā godīgi vajadzēja izklāstīt no A-Z, kas par problēmu un kur tu atrodies.

Tamdēļ, ka nācās lasīt kilometru fleima  - no visiem iespējamajiem workaroundiem pateikšu tikai divus  :)

 

variants A:
ielikt kompī wifi tīkleni, kas nodrošina hotspotu un tad ICS uz windowsa

variants B:
iekraut kompī otru tīkleni, uz kompja ICS+nat. Rūteri iespraust otrajā tīklenē un caur to lietot wifi.

 

 

edit: izskatās ka mani varianti jau ir ieteikti... citus neteikšu :D
 

Labots - hero
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

variants A jau ir dabā uz kompja-taču teicu ka neiet.Ne jau tikai man,neiet apmēram 500 cilvēkiem.

Tātad variants B automātiski atkrīt.

Vai tad no tā kur es atrodos un kādā krāsā ir mājas sienas ir kaut kas atkarīgs?

Link to comment
Share on other sites

 

 

jezus, cik liikrocju vienkopus savaakti...

 

mēs labprāt tev samaksātu.

Tās ir RTU ķīpsalas renovētās kojas.

Es domāju,ka šo tēmu var slēgt,jo neviens te neko neieteiks.

Starp citu arī admins arī pateica lieki netērēt laiku.

Paldies visiem par atsaucību un padomiem.

Link to comment
Share on other sites

A ko tu gribēji, ka te tev nezinot background pateiks kā apiet koju datortīkla noteikumus? Ne jau no pirksta admins izzīdis, ka nepieciešama šāda autentifikācija. Un gan jau ir kaut kādi RTU noteikumi kas šādu kartību nosaka.

 

Un nedod Dievs kaut kādi dvieļgalvas no šī neta vēl sāks ko aģitēt vai vēl nezin ko darīt. Noteikui ir domāti lai tos ievērotu nevis apietu. Cepums adminam, ka šis turās pretī.

Link to comment
Share on other sites

jā un no kabeļu interneta aģitēt protams nevar :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

mēs labprāt tev samaksātu.

Ar ko? :sarkasms:

 

Bet nesapratu no šī palaga?

 

Kāda problēma rūterī noklonēt mac un uzlikt pppoe vai kas tas par brīnumu ar paroli.... 

Link to comment
Share on other sites

samaksātu ar naudu.

Kāpēc tu domā,ka tas viss nav mēģināts un ar ntajiem rūteriem.

Ak jā,laikam tāpēc mūsu cilvēkus nepieņem Kembridžā.Tāpēc,ka līkroči,izņemot RTU adminu :)

Link to comment
Share on other sites

tu varētu nekautrēties un ielikt kādus PrintScreen ar to, kas.....

Long story short - par šo iet runa

https://www.uio.no/english/services/it/network/student-residential-network/instructions/win7/

500 lietotājiem ir konti radiusā

Studentiem ir instrukcija, kas jāizdara, lai pieslēgtos tīklam.

 

jā un no kabeļu interneta aģitēt protams nevar

var, bet tas "trackbackojas" uz tavu lietotāju un zin, ko sodīt.

 

 

 

Kāda problēma rūterī noklonēt mac un uzlikt pppoe vai kas tas par brīnumu ar paroli....

Problēma ir tāda, ka tas nav ppoe bet dot1x un rūterim nav "valīda suplicanta", kas mācētu autentificēties ar nepieciešamo protokolu.

 

 

 

Problēma risinās ar DL ieteikto. vai rūteri aiz autorizēta kompja. Parastā dot1x ar xauth tas pārbaudīts un strādā.

Ja nestrādā, tad ir kāda vēl nianse, kas nav zināma - sertifikāti, papildus klients, etc...

Labots - hero
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

tieši tā un par to adminam nevis cepumiņš,bet milzīga torte.


 

 

Ja nestrādā, tad ir kāda vēl nianse, kas nav zināma - sertifikāti, papildus klients, etc...

 

bet tā jau arī ir


hero

kaut kas mikrotik rūteros ir par rādiusu.Varbūt tur rakt?

Link to comment
Share on other sites

kas tieši ir papildus, atkal nepasaki :] ?

Ja tiek likts papildus klients (kaut kas, kas nav windows) - tad ir auzas 10000%

Tehniski arī ar windows wired configam var pieprasīt tādas lietas, kuras apiet ar ICS tiešām nevar.

Kaut vai piemēram kompja lokālā adrese jāsakrīt ar to, kuru lietotājs autentificējas sistēmā. Ja atšķiras, tādas sēž aiz NAT un "bye".

Tādā gadījumā workaround ir būvēt tuneli uz kādu hostu internetā no "legālā" kompja un visu, kas slēpjas aiz viņa tunelēt cauri.

 

Bet jūtami, ka tas viss jums būs par smagu.

 

 

Uz mikrotik radius var neskatīties.

Radius pieminēju tikai kā protokolu caur kuru notiek lietotāju autentifikācija. Vēl pirms tam notiek dot1x EAPoL, nezinu vai mikrotiks to prot. Tas tehniski nav rūtera uzdevums.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...