Jump to content

Jaunai taupības krāsnij smako krāsojums


mastersblasters
 Share

Recommended Posts

Sveiki. Tika iegādāta taupības krāsns, jauna. Pirmo reizi iekurinot kārtīgi, tā dūmo un telpā krāsas veidīga smaka. Šo melno mastiku, krāsu var viegli dabūt nost, tiesa gan krāsns ātri aprūsēs. Kapēc krāso ar tādu krāsu? Vai tā dūmošana ar laiku pāries? Varbūt var pārklāt ar kādu brīnumlīdzekli?

Link to comment
Share on other sites

mastersblasters

Pirms tam man bija mazāka čuguna krāsns, Pēc trīs reizu kurināšanas dūmošana neapstājās, nācās noslīpēt krāsu. Jaunā krāsns ir no tērauda, "bulerjāna"tipa, laikam tā sauc, ar trubām sānos.

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Kurini, izsmirdēs un viss. 

 

Nekā taupīga tur nav. Un apsildīšana švaka. 30 kvadrātus knapi vien ziemā tura pie ciešamiem 17 grādiem.

 

Pašam nav, bet iestāde, kurā nākas ieiet pa laikam, arī ziemā, izmanto tieši šādu krāsniņu, telpa arī apmēram tie 30m2 . Tā vien kā cilvēkiem nenosalt. Par krāsns jaudu gan nav nekādu datu.

Labots - NeticuNevienam
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

, Pēc trīs reizu kurināšanas dūmošana neapstājās,

vajag pirmajā reizē labi uzkurināt, lai ir krāsns čūkst uzspļaujot, pēc tam vairs nesmirdēs 

Link to comment
Share on other sites

mastersblasters

NeticuNevienam, atkarīgs no siltinājuma. Man ir 20m2 darbnīca ar putuplastu siltinātiem griestiem, nekā īpaša, ar 5kw krāsni, kurā vienlaicīgi var knapi iebāzt 3 briketes, pie āra -7, iekšā divu galvu augstumā dabuju + 30, ceļu augstumā +16. Bet labs risinājums šai starpību dzēšanai ir gaisa dzenātājs, kas dzenā gaisu tieši pie pašas krāsns. Tagad nopirku citu krāsni, jo vecajai ietilpība nekāda, fiziski brikete knapi lien iekšā pa durtiņām. Jaunajai 13kw un 3-4 pagales brīvi lien, cerēšu uz siltu ziemu :)

Labots - mastersblasters
Link to comment
Share on other sites

Par taupības krāsnīm varu tikai piebilst, ka būtu no metinātajām tērauda jāizvairās! Izdeg viņas diezgan ātri! Ķeta, jeb čuguna krāsnis ir krietni ilgmūžigākas!

 

Un par silto ziemu - aha - man pie loga tagad -7 :( 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Siltinājums laikam 1 cm. Visas mājas apkurei pietiek ar 7 kw katlu,bet te darbnīcai 13 kw.?!

Labots - Dzonijs
Link to comment
Share on other sites

mastersblasters

Nu nopirkta jau ir un neko padarīt. Cerams, ka turēs :) Tādas ne dizainiskas, kas paredzētas darbnīcām, ar izvadtrubām neesmu redzējis no čuguna..

Labots - mastersblasters
Link to comment
Share on other sites

mastersblasters, karstuma izturīgā krāsa norūdās (piedeg). Pāris reizes dūmos un smirdēs, pēc tam vairs nē.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Cerams, ka turēs

 

Ja kurināsi ar labu, sausu malku - turēs ilgāk, ja kurināsi ar slapju drazu - ātri vien beigas iestāsies.

Link to comment
Share on other sites

Bet patiesībā daudz maz nosiltinātā (15 cm sienām , 20 griestiem) 18 kvm darbnīcā ieslēdzot 200w apgaismojumu un padarbinot kilovatīgus instrumentus ar to pietiek lai tur varētu strādāt.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Par taupības krāsnīm varu tikai piebilst, ka būtu no metinātajām tērauda jāizvairās! Izdeg viņas diezgan ātri!

ne velna neizdeg, man ir siltumnīcās tādas, (3 gb., divas paštaisītas, viena pirkta) 10 gadi pagājuši, vis ir normāli, kurinu ar visādu malku - sausu, pus sausu un pat zaļu bērzu...


 

 

man pie loga tagad -7

man +2 

Link to comment
Share on other sites

instrukciju vēlams palasīt pirms lietošanas. tad nebūs jāuzdod dumji jautājumi.

Link to comment
Share on other sites

mastersblasters

Instrukcijās tādas lietas neraksta. Pirms gudri pirst, var arī uzjautāt vai instrukcijā tas nav minēts un nebūs gudri jāpirž :)

Link to comment
Share on other sites

ja nav lasītas, tad liekas ka neraksta. visu sildierīču, plīšu utml. iekārtu instrukcijās ir teikums par smaku pirmajās lietošanas reizēs.vai dienās. kā nu kurš uzraksta.  

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...