Jump to content

Upgreids PC ap 250Eirām


zewels
 Share

Recommended Posts

Sveika tauta. Ir tāda vēlme kā upgreidot Pc nedaudz. Esmu izvelējies ielikt ap 250Eirikiem, bet nevaru izlemt ko labāk pirkt.

 

CPU - AMD FX-4100 Quad-Core Processor
RAM - DDR3 2GB 667 MHz x2  .. nezinu īsti par tiem mhz.. vai tas maz ir vaidzīgs!?
Motherboard - Manufacturer Gigabyte Technology Co., Ltd. - Model GA-970A-DS3 (Socket M2) - Chipset Vendor AMD
Graphics - MSI Radeon HD7850 1gb // Name E2251 on AMD Radeon HD 7800 Series ( tā Speccy ierakstīts )
Hard drives - WDC WD5000AAKX-001CA0 ATA Device 500Gb
 
Pagaidām lietoju Win 7 64bit un 1920x1080 rezulūciju.
Pats domāju pirkt ram 8GB un upgreidu procim. Bet nezinu vai uz šo socketu es ko diži labaku varēšu dabūt.. Parsvarā tiek izmantots spēlēm un internetam. Mērķis varētu būt GTA 5 // BF4 bez problēmām. vai ari MMORPG jaunākās, bet tad jau laikam jādomā par videokarti?? 
 Izsakiet vairākus piedāvājumus neskatoties uz manu limitēto cenu. Doma pirkt ir 1a vai BM. Paldies par atsaucību.
 
post-96450-0-15145500-1443023582_thumb.jpg
 
Labots - zewels
Link to comment
Share on other sites

Lētākais i5, lētākā plate un lētākais 8GB RAM.

 

Intel Core i5-4460, Quad Core, 3.20GHz, 6MB, LGA1150, 22nm, 84W, VGA, BOX (BX80646I54460) - 193€

Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU) - 42€

ASRock H81M-VG4 R2.0, H81, DualDDR3-1600, SATA3, D-Sub, mATX (H81M-VG4 R2.0) - 39€

(daļas un to cenas no BM)

 

Kopā 274€. Nedaudz virs budžeta, bet šis reāli ir vienīgais variants. Ar 4GB RAM un FX-4100 ir pa īsu, tāpēc ņemt jaudīgāku videokarti nav jēgas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

+notirgot esošās daļas un beigās paliksi pat plusos. Otrs variants ņemt FX 83XX proci un papildus RAM, bet tad atkal baroklis jāskatās un jāpēta vai dzesi nevajag citu...

Link to comment
Share on other sites

Hmm.. Pirmā atbilde liekas laba. Bet man tagad ir Corsair GS600 baroklis, ar to nebūs par maz?? Dzesi procim man noteikti jāmaina, jo kad sutīju šo man viņi tur kkādu standartu maziņu ielikuši(atsevišķi nepirku tad) Pārdošana ar nebūtu slikta lieta.. man vēl ir videokarte kuru pirmstam nomainīju - Asus hd 6700series 500Mb laikam. Vienīgi neesmu no Rīgas un tirdziņš samazinās uzreiz. #Kurzeme

Labots - zewels
Link to comment
Share on other sites

 

 

Vienīgi neesmu no Rīgas un tirdziņš samazinās uzreiz. #Kurzeme

Pasts vai pasta stacija. Ja vēl no lielpilsētām Kurzemē, tad ar nav tik traki - ņēmēji ir.\

 

Bet šeit par to, ka tev vajag vismaz FX 83XX proci, jaudīgāku videokarti un vismaz 4Gb RAM ir skaidrs.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet man tagad ir Corsair GS600 baroklis, ar to nebūs par maz??
Baroklis būs tieši kā reiz!

 

 

Doma pirkt ir 1a vai BM
1a.lv tak baigi dārgais veikals ? 
Link to comment
Share on other sites

Man tagad ir 2x 2gb. doma ir par 8stoņiem Gb


 

 

1a.lv tak baigi dārgais veikals ?

Nezinu. Vienkārši līdz šim biju izmatojis 1a. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Cpu un VGA ir daudz svarīgāki
 

bet šie abi kopā diezgan nopietni pārkāp 250Eiras.. laikam būs jāskatas tas i5, mātesplate un rami.. 

 

 

 

ka tev vajag vismaz FX 83XX proci
 

šis iet uz manu mātesplati ja?

Link to comment
Share on other sites

bet šie abi kopā diezgan nopietni pārkāp 250Eiras.. laikam būs jāskatas tas i5, mātesplate un rami.. 

 

Pārdod veco proci un videokarti un upgreido

 

i5 sanāks vel dārgāk ja gribēsi jaunu video karti pēc tam paņemt.

 

šis iet uz manu mātesplati ja?

Jā! Kāda ir mātesplates revīzija ?

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=4122

Labots - Fantamass
Link to comment
Share on other sites

Šobrīd jau 4GB RAM bremzē visu padarīšanu, it īpaši @BF4. Nezinu gan kā par GTA5. Šajā gadījumā vajag uzlabot procesoru un ram. Videokarte vēl ir +/- OK!

 

Edit: Apskatījos to video - nu nezinu. Spēlējot BF4, RAM man sāk ēst ~2.8GB.

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

 

 

Šobrīd jau 4GB RAM bremzē visu padarīšanu, it īpaši @BF4. Nezinu gan kā par GTA5. Šajā gadījumā vajag uzlabot procesoru un ram. Videokarte vēl ir +/- OK!
Ramu tu apgreidosi jebkurā brīdi! 
Link to comment
Share on other sites

Ja taisies dzenāt spēles, prātīgāk būs neiet uz i5, bet gan uz 8320, nemainot plati. Ja šobrīd nevari atvēlēt lielu budžetu, labāk vispirms iztērē tikai nelielu naudas summu minētajam CPU apgreidam, bet visu pārējo atstāj kā ir. Un tad, kad vari pielikt vēl naudiņas, pārdod esošo video karti un nopērc labāku. Par ramu tagad uzreiz varētu vēl baigi neiespringt, bet vispār arī to kādā momentā vajadzētu pacelt uz 8GB.

Link to comment
Share on other sites

Kas?

Ir trīs revīzijas 1.0, 1.1 un 3.0 kura no šīm ir tavai mātesplatei?

Labots - Fantamass
Link to comment
Share on other sites

Nu varbūt es varētu darīt tā kad tagad paņemu to aNi ieteikto un pēctam, ja izdodas ko notirgot, vai ari parādās lieka nauda (bankas zādzība xD) tad skatos uz videokarti??


 

 

Ir trīs revīzijas 1.0, 1.1 un 3.0 kura no šīm ir tavai mātesplatei?

Untitled1.jpg 

Labots - zewels
Link to comment
Share on other sites

Nu varbūt es varētu darīt tā kad tagad paņemu to aNi ieteikto un pēctam, ja izdodas ko notirgot, vai ari parādās lieka nauda (bankas zādzība xD) tad skatos uz videokarti??

Viss ir atkarīgs no tā kādu tu video karti pēc tam taisies likt iekšā ? Varbūt tas i5 nemaz nav vajadzīgs.

Labots - Fantamass
Link to comment
Share on other sites

@zewels, tu pavisam noteikti tā vari darīt, bet ņem vērā to, ka tas jau uzreiz prasīs vairāk nekā 250€, bet par esošo proci, plati, ramu un video karti neko prātīgu tu nesavāksi. Es tos dzelžus kopumā novērtētu ap 180€(pieņemot, ka combo ~110€, bet video karte ~70€), un pat tas varētu būt pārāk dāsni vērtēts. Atņem no tā vēl starpību, kas jānosedz jauno dzelžu iegādei (25€ pēc aNi sniegtajām cenām) un tu nonāc pie tikai ~150€, ar ko droši vien nesanāks pat lietota 280X bez garanta.

 

Ejot FX8320 ceļu, tu apgreidam iztērētu ~130€ uzreiz, 120€ atstājot kabatā. Vēlāk, pārdodot to 7850 par, teiksim, 70€ un to FX4100 par pēdējiem grašiem, tavā kabatā būtu 200€+, un tur sanāktu kāda lietota R9 290 vai, ja ļoti vēlies jaunu dzelzi, tad garantēti sanāk jauna R9 380.

 

Turklāt ņem vērā arī to, ka pirmajā variantā tev ir jāpārdod stipri vairāk dzelžu, un te rodas nākamais jautājums par to, cik liels pieprasījums pēc šīm konkrētajām mantām vispār varētu būt.

Labots - Emilz
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Viss ir atkarīgs no tā kādu tu video karti pēc tam taisies likt iekšā ?
 

Nu es nemāku pagaidām teikt bet varbūt ap tiem 150Eiro par karti? nedaudz uz 200 pusi???


Uz kādu summu vispār jārēķinās ar normālu videokarti?? Ganjau tas 200 minimums ne?

Link to comment
Share on other sites

Nu es nemāku pagaidām teikt bet varbūt ap tiem 150Eiro par karti? nedaudz uz 200 pusi???

Tādā ziņā tev pietiks ar FX8320! Un vel ietaupīsi naudu.

Uz kādu summu vispār jārēķinās ar normālu videokarti?? Ganjau tas 200 minimums ne?

Kādu taisies pirkt lietotu jeb jaunu ? 

Ejot FX8320 ceļu, tu apgreidam iztērētu ~130€ uzreiz, 120€ atstājot kabatā. Vēlāk, pārdodot to 7850 par, teiksim, 70€ un to FX4100 par pēdējiem grašiem, tavā kabatā būtu 200€+, un tur sanāktu kāda lietota R9 290 vai, ja ļoti vēlies jaunu dzelzi, tad garantēti sanāk jauna R9 380.   Turklāt ņem vērā arī to, ka pirmajā variantā tev ir jāpārdod stipri vairāk dzelžu, un te rodas nākamais jautājums par to, cik liels pieprasījums pēc šīm konkrētajām mantām vispār varētu būt.

Es iesaku šo ceļu gudrākais gājiens un lielākais ieguvums!

Labots - Fantamass
Link to comment
Share on other sites

Uz kādu summu vispār jārēķinās ar normālu videokarti?? Ganjau tas 200 minimums ne?

 

Ja pirksi jaunu, tad par ~150€ tev sanāks kaut kas tikai nedaudz(teiksim, +20%) labāks par jau esošo, piemēram, R7 370, savukārt ar ~200€ nopirksi kādu kas, piemēram, R9 380 būtu apmēram uz pusi labāka par esošo. Ja pērc lietotu, tad reālie varianti būtu R9 280X(es teiktu ~90% virs esošā) vai R9 290(kādi 130-140% labāka par esošo). Lētākās R9 280X esmu redzējis ap 150€, bet R9 290 par 200-220€. Runāju, protams, par aftermarket kartēm, reference kartes noteikti atradīsies lētākas, bet neiesaku tā dēļ ietaupīt labi ja pārdesmit eiro.

Tos procentus liku klāt no vispusējiem benchmarkiem, FHD izšķirtspējā. Ja gadījumā tu spēlē augstākā ižšķirtspējā, tad veiktspējas atšķirības būtu vēl lielākas, ik īpaši ar R9 280X un R9 290 kartēm.

Labots - Emilz
Link to comment
Share on other sites

Jā, ik pa laikam, bet tad arī ir īpaši jāskatās, jo par 150€ 280X vēl joprojām ir labs ķēriens. Man vienam paziņam ļoti nesen bija vajadzība pēc vienas 280X kartes, labu laiku meklēja. Ja pareizi atceros, bija gatavs izdot 175€ tam pasākumam.

Link to comment
Share on other sites

No kāda paziņas, ss'ā vai kādā forumā? Ja jau pirms gada, tad diezgan labs pirkums tev sanācis jebkurā gadījumā. Bez garanta lētākās ss'ā esmu manījis pa 150€, ar atlikušu garantu par 160-180€. Tiesa, es jau visu laiku nepētu, lielākoties tik reizi pa reizei uzmetu aci salīdzināšanas pēc, lai salīdzinātu lietoto cenas ar ekvivalentām jaunām kartēm. Kamēr pa tiem 150€ var dabūt tikai kaut kādu R7 270, R9 280X cenām nav pamata kristies.

Link to comment
Share on other sites

Nu jūs man daudz sarakstījāt. :D Tad jau laikam būs jāskatās uz to fx8350 proci http://www.1a.lv/datoru_komponentes/procesori/amd_fxseries_fx8350_sam3_box_fd8350frhkbox_  Bet atkal jautājums. šis vispār būs diži labāks par manējo. Paskatījos mātē gūgle neko īpašu neatradu. :D vai arī FX8320 kas ir ap 30eirām lētāks.??

 

Ramiem http://www.1a.lv/datoru_komponentes/ram_flash_atminas/filter/333-8592:330-8570:332-8584:331-8579 nezinu kurus vēl īsti.

 

Un kautkādu dzesi procim jaunu. 

 

P.S. es švaki vai pirkšu lietotu videokarti. nav jau tā kad es visu savu naudu tagad iegrūžu šitajā pasākumā. Vienkārši negribās vairāk tērēt..

Bet nu, Paldies visiem kas atbildēja.

Labots - zewels
Link to comment
Share on other sites

Nu jūs man daudz sarakstījāt. :D Tad jau laikam būs jāskatās uz to fx8350 proci http://www.1a.lv/dat..._fd8350frhkbox_Bet atkal jautājums. šis vispār būs diži labāks par manējo. Paskatījos mātē gūgle neko īpašu neatradu. :D vai arī FX8320 kas ir ap 30eirām lētāks.??

Viennozīmīgi FX 8320 jāņem. Labāks un jaunāks par tavu proci ir, jo ir ātrāks un 2 moduļi/4 kodoli vairāk.

 

 

 

Un kautkādu dzesi procim jaunu.

Ja tavā korpusā lien iekšā, tad Cooler Master Hyper 212 EVO. Labākais cenas/veiktspējas dzesētājs.

Labots - Rubenis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Neņem 8350, ņem 8320. Ja ļoti gribi no 1a, tad vispār ņem 8300, jo 160€ par 8320 ir mazliet par skarbu, es tā teiktu. Dzesi izmanto BOX komplektācijā klāt nākošo, FX8xxx sērijai ir labas stock dzeses. Klokošanai nederēs, bet stock frekvencēm būs apmierinoši. Viennozīmīgi, ka jebkurš no 83xx sērijas būs ievērojami ātrāks par FX4100. Ramu es ieteiktu pašlaik neaiztikt. Taču, ja nevēlies šim projektam vairāk naudas atvēlēt vai nemeklēsi kādu lietotu video karti, nebūs īsti nozīmes, vai to ramu apgreidosi vai nē, jo labākai kartei budžets tāpat nepietiks.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Par tādu pašu cenu šis te ir nedaudz labāks.

Arī labs. Kā kurā testā par dažiem grādiem vienam un otram ir labāki rezultāti. Bet viss atkarīgs no autora korpusa lieluma.

Link to comment
Share on other sites

Scythe Katana 4 vienlīdz labs, un lētāks gan par 212EVO, gan Pure Rock. Arī šķiet, ka Katana 4 ir viskompaktākais, bet par šo gan varbūt kļūdos.

Link to comment
Share on other sites

 

 

FX8xxx sērijai ir labas stock dzeses.

kādas vēl labas? draugs salika kompi ar fx8320 ar stock dzesi tur bija 70 grādi neko nedarot un vēl rūca kā helikopters, ielika normālu dzesi tad vismaz līdz 50 grādiem tika, tāpat padaudz salīdzinot ar intel procesoriem, bet vismaz nerūc

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12
No kāda paziņas, ss'ā vai kādā forumā? Ja jau pirms gada, tad diezgan labs pirkums tev sanācis jebkurā gadījumā.

 

SSā, ne nu es piedāvājumus čekoju dienā vairākas reizes...tobrīd ar granatiju vel 2,5gadi viņai bija, nu jau 1,5 vel :D

 

 

kādas vēl labas? draugs salika kompi ar fx8320 ar stock dzesi tur bija 70 grādi neko nedarot un vēl rūca kā helikopters, ielika normālu dzesi tad vismaz līdz 50 grādiem tika, tāpat padaudz salīdzinot ar intel procesoriem, bet vismaz nerūc

 

Ekm ko tu tur salīdzini top gala i7 temperatūras ir lielākas, tāpat kā i5, ir tikai atsevišķi intel procesori kam temperatūras būtu mazākas, bet nu viņiem tās temperatūru mērīšanas tehnoloģijas ar savādākas... 

Labots - Bomaars/C12
Link to comment
Share on other sites

 

 

tad vispār ņem 8300

Nu es vairāk svārstos starp tiem 8350/30 . 

 

 

 vai arī FX8320 kas ir ap 30eirām lētāks.??
 

Mabnliekas, kad diža atšķirība nebūs veiktspējā pret 8350??? Bet kā ar atšķirību pret 8300??

Man ir standarta lielā kaste runājot par dzesi. Un priekš tā ar jārēķinas ap 30 eirām tā vien izskatās.

Tad 160 FX8320 // 30 Propelers // un 45€ Rami ( kūrus varbūt kāds var ieteikt ap tiem 45 ) kopā būs man 235Evriki.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ekm ko tu tur salīdzini top gala i7 temperatūras ir lielākas, tāpat kā i5, ir tikai atsevišķi intel procesori kam temperatūras būtu mazākas, bet nu viņiem tās temperatūru mērīšanas tehnoloģijas ar savādākas... 

nu nez, man i5 4690k temperatūra @idle staigā no 28-30 grādiem 

Link to comment
Share on other sites

Müller, mhm. Ja 'draugs' nejēdz pat radiatoru uzmontēt, man trūkst vārdu. Par Intel stock dzesēm vispār lielīties nevar, ar stock dzesi mans 4690k @3.5Ghz idlēja virs 40C, pie tipiskas slodzes jau 75-80C, bet stresa testus tikai muļķis slēgtu iekšā. Ko lai saka, taviem tekstiem jau kādu laiku sekoju līdzi, un kad beidzot šķiet, ka neko pārsteidzošāku tu vairs nevarētu sacerēt, tu vienalga pacenties sevi pārspēt. Malacis!


@zewels, nebūs liela veiktspējas atšķirība ne starp 8350, ne 8320, ne arī 8300. Šajā gadījumā iesaku ņemt 8300 un nepārmaksāt. Ja vēl ņemsi kādu no iepriekšminētajām dzesēm, paliks vieta klokošanai, un bez kādām problēmām uzdzīsi to 8300 virs 8350 frekvences - taču tam gan jēga būs minimāla, kamēr vien nepaņemsi arī labāku video karti.

Labots - Emilz
Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12
nu nez, man i5 4690k temperatūra @idle staigā no 28-30 grādiem 

 

par idle neiet runa... tam cpu pec intel lapas skaitās 72c tas jau ir ideālam eksmeplāram ar stock pie slodzes

Labots - Bomaars/C12
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja 'draugs' nejēdz pat radiatoru uzmontēt, man trūkst vārdu.

 

ar stock dzesi mans 4690k @3.5Ghz idlēja virs 40C

Ha ha ha, kā var vienā saliktā teikumā pats sevi šitā.... :D

 

Xeons 1230 V2 @3,7 Ghz ar stock cooler bez vara serdes pie pilnas slodzes max 62 grādi.

i7 2600 @ 4,2 Ghz ar tādu pašu cooler 65 grādi.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...