Jump to content

Palīdziet izvēlēties caurplūdes ūdens sildītāju virtuvei


vasja79
 Share

Recommended Posts

Tā arī neviens man īsti neko prātīgu pateikt nevar... Būs jāliek tas slēdzis vai nebūs šim aparātam, vai jāmeklē kāds nopietnāks caurplūdes sildītājs?!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ronalds

    12

  • jacobs

    11

  • vvv

    14

  • vasja79

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

viesturs0711

IVO, tev maajai 60 vai 80 ampeeru ievads?

Ar 40 jau buutu taa kaa pa iisu...

Link to comment
Share on other sites

20A un viena fāze? 3-3,4 kW. 5kW jau par šerpu.

 

Piekrītu tiem, kas saka 21kW tie 40A ( arī 60A ) par īsu. Minimums 80A vienai fāzei uz 220-230-240V.

Elektriķi noteikti ieteiktu 120A slodzei aprēķinātu elektropiegādi?

 

Kāds ievads Jums, kam 21-27 kW pariktes, ir?

Link to comment
Share on other sites

Aprēķins vienkāršs  27000 /3 fāzes/380 V - spriegums 3 fāzu trīsstūra slēgumā.

Apmēram 24 Ampēri sanāk strāva. 

 

Pieslēgums gan jau ka 32A, max ko dod privātajiem. 

Ar 20A vienfāzes pieslēgumu par caurplūdes sildītāju varam aizmirst!

Link to comment
Share on other sites

 Tie daži biedri, kas te slavē tos lielas jaudas caurplūdes sildītājus, bišķi nerubī. Ja ir jums lielas jaudas pieslēgums mājā, kur var lietot šos caurplūdes sildītājus, to, lūdzu, uztveriet kā savu veiksmi, nevis pasniedziet tā, lai visi cenšas jums līdzināties. Cik tad ir normāli? Ģimenes mājai 3 fāzes, 25 A, dzīvoklim 1 fāze, 20 A (daudz kur tikai 16 A). Parastā gadījumā nav iespēju izvēlēties tos caurplūdes sildītājus. Tad nevajag viņus te sludināt kā kaut ko labāku, vēl jo vairāk tāpēc, ka tēmas autoram pie viņa 1 fāzes, 20 A tas ir galīgi garām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ģimenes mājai 3 fāzes, 25 A,

 Zini, man savai mājai 3x40A un dēlam Mārupē tas pats...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Zini, man savai mājai 3x40A un dēlam Mārupē tas pats
 

 

  A man.. a man pie  mājas LE sadalē 3x32A. Bet vot no 90-tajiem, kad visiem lika likt ievadā pikolo ar automātu, vēl palicis 3x16A. Bet tā kā ārā nesit, tad esmu noslinkojis un neesmu to nahrinizējis. Bet 4-istabu dzīvoklī vispār jautrība, par cik gāzes plīts, stāv vienfāzes automāts 1x16A. Arī nesit laukā.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Pieslēgums gan jau ka 32A, max ko dod privātajiem.

 

Tie ir ~18kW 


Sildītājam bija 24 un tas taču nav vienīgais aparāts visā mājā!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Zini, man savai mājai 3x40A un dēlam Mārupē tas pats...

Man brālim mājā arī 3 fāzes un 40 A. Vēl kopš padomju laikiem, kad 3 fāzes ievilka, iepriekš bija 1 fāze. Fāterītis strādāja par elektriķi, viņam tīklos bija blats. Vēlāk, Latvenergo laikos spieda pārtaisīt uz 25 A, jo nepienākas ģimenes mājai tie 40 A, palika tie paši 40 A, jo fāterītim tīklos savi čomaki vēl nebija beigušies. Tas tā, ne jau standarta gadījums.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Privātajiem dod arī vairāk, bet tad jāmaksā par katru ampēru abonēšana!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Viestur! cik ir 32 x 3 x380 ? Vismaz man sanāk 36480!

 

Atslēgas vārds - trīsstūra slēgums!

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Tieši tā. Ja kaut kad sev izdevies izbīdīt tādu lielu pieslēguma jaudu, tad priecājies, izbaudi savas lieljaudas iekārtas, bet nestāsti pārējiem, ka tās lieljaudas iekārtas ir tas, kas vajadzīgs.

Link to comment
Share on other sites

Man ir 25A, ja gribu 40A, jāmaksā abonēšanu, pagaidām negribu. :)

Link to comment
Share on other sites

Jem,un tā vienkārši dos tev 40A?

 

Parasti šādos gadījumos jāmaksā par līnijas rekonstrukciju - kādi tūkstoši 10 - 20 eur. 

Link to comment
Share on other sites

 Man ir 32 A, 3 fāzes. Un ne jau arī parastā veidā pie tāda pieslēguma tiku. Dažus gadus atpakaļ ieradās viens Latvenergo meistars, nepatika kaut kas šim, šis redz jaunais darbinieks teicās, cenšās sevi kā kārtīgu un pareizu parādīt, gribēja samazināt, jo pēc kaut kādiem papīriem nepienākas. Riktīgi panervozēju, negribējās zaudēt jaudu, labi zinu, ka atpakaļ uz tiem 32 A tikt nebūs lēti, ja vispār varēs, skrēju vēl uz tīkliem, tur viens priekšnieks manam čomam čoms, kaut kā ar lūgšanos sarunāju, lai atstāj. Beigās nostiprināja to visu papīros līdz galam kārtīgi.

 Nestāstiet, ka 3 fāzes, 40 A ģimenes privātmājai ir parasts gadījums.

Link to comment
Share on other sites

 

 

cik ir 32 x 3 x380 ? Vismaz man sanāk 36480! Atslēgas vārds - trīsstūra slēgums!
Trīsstūra slēgumā kopējo jaudu aprēķina pēc formulas 6c1a562f7f7c2d229dd31cfdfd34cc41.png

un 32A gadījumā tas ir 21062W.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Domāju, zinošāki vīri no noprecizēs, bet papildus pieslēguma maksa sākās ar 3x50A un limitēs tikai pienākošā līnija utml.  tehn. nosacījumi.

 Starp citu, vvv, manis minētajā Mārupes mājā, tie paši 3x40A ir arī abām blakus mājām...

Link to comment
Share on other sites

Par cik topika autors minēja vienu fāzi, domāju par to.

Daudzām mazajām pirmsneatkarības laika privātmaājiņām ir viena fāze:(.

Link to comment
Share on other sites

Atslēgas vārds - trīsstūra slēgums!

 

Tu tak nedomā Rīgas centra veco sistēmu? Un arī tā pārsvarā bija domāta 1fāzu pieslēgumam. Normāli 0,4kV 3fāzu tīklā ir zvaigznes slēgums. Jā, kādu atbilstošu motoru var šai sistēmai pieslēgt trīsstūrī, bet tas būs dinozaurs.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

 Pavisam ne vienmēr būs dinozaurs un pietiek gadījumu, ka pieredzes trūkuma pēc vai tieši otrādies, tos nodedzina ierasti pieslēdzot...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Viestur! cik ir 32 x 3 x380
 

 

3fāzu sistēmā jauda, pie tās paša strāvas atšķiras nevis 3x bet kvadrātsakne no 3, tas ir aptuveni 1,7 reizes, salīdzinot ar 1fāzu sistēmu. Firza jau formulas smuki uzrakstīja. nu bet pat man ar pirkstu bija jāvelk līdzi tajos apzīmējumos.

Link to comment
Share on other sites

jacobs, pilnīgi droši, ka tur ir kaut kāds stāsts par tām mājām. Ne jau tās ir no jauna būvētas mājas, kurām vienkārši tā iedeva tos 40 A. Mūsdienās to tā vienkārši nedabūt. Ja ir iespējas, tad papildus nauda, ja nav iespēju, tad papildus liela nauda. Var jau ikviens rakstīt iesniegumu par jaudas palielināšanu, visu to pasākumu apmaksāt un tikt pie lielākas jaudas, tik tas ir pagalam dārgi, dēļ kaut kādiem caurplūdes ūdens sildītājiem to, toč, neviens nedarīs. Bet ja ir tev mājās tie 40 A, vēlreiz saku, priecājies, bet tas nav parasts gadījums, normāli tādu pieslēgumu vienģimenes mājām nav.

Link to comment
Share on other sites

Kas ar jums ir, ka vienigais jaudīgais agregāts, kaut arī privātmājā, saistās tikai ar to ūdenssildītāju...? Nezinu, man varbūt viss savādākies šķiet, visu mūžu nostrādājot ražošanā visos līmeņos un dažādos amatos...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jā, kādu atbilstošu motoru var šai sistēmai pieslēgt trīsstūrī, bet tas būs dinozaurs.

Kā ir tagad ar elektromotoriem, maz zinu, bet kādreiz bija visādi elektromotori. Bija tādi, kurus varēja savienot gan zvaigznē, gan trijstūrī. Motoru savienojot trīsstūrī iegūva lielāku motora jaudu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

3fāzu sistēmā jauda, pie tās paša strāvas atšķiras nevis 3x bet kvadrātsakne no 3,

 

Jā, sajaucu līnijas un fāzes strāvas.. Sen jau tas bija, kad šo mācījos...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nezinu, man varbūt viss savādākies šķiet, visu mūžu nostrādājot ražošanā visos līmeņos un dažādos amatos...

Ne jau visi nostrādā visu mūžu ražošanā visādos līmeņos un dažādos amatos.

jacobs, atzīsties, tos 40 A savā mājā dabūji tieši tajā laikā, kad atradies ražošanā tādā paaugstā līmenī un tādā paaugstā amatā? :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

a man stāv spainītis ar elektrību pie gultas

Tikai miegains neiemīz tajā spainīti, tā var bez pēcnācejiem palikt... :)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nu topiks kā vienmēr no tēmas aiziet :D

 

Bet nu man noderīgi, atjaunoju zināšanas 3fāžu ķēžu aprēķinos. :)

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu man pat interesanti palika, būs jāsaņemas un jāpaceļ papīri, ir aizdoma ka dzīvoklī ir vairāk un pa visam nesen pļavas vidū ir mājai štrome formēta, ar liekas ka pietiekama bij

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

IVO, tev maajai 60 vai 80 ampeeru ievads? Ar 40 jau buutu taa kaa pa iisu...

Neuzminēji. Man ir 40A un pietiek atliektiem galiem. Uz caurplūdnieku stāv 32A 

 

 

Vēlāk, Latvenergo laikos spieda pārtaisīt uz 25 A, jo nepienākas ģimenes mājai tie 40 A

Kas tās par muļķībām? Nevienam nekas nav spiests pārtaisīt. Protams, izņemot gadījumu, kad tas 40A pieslēgums nav oficiāli ierīkots, bet pa blatam kāds uzlicis tos 40A, tad gan. Ir arī ģimenes mājas, kam 200A ievadā. Jautājums - vai tas reāli nepieciešams.

 

 

Privātajiem dod arī vairāk, bet tad jāmaksā par katru ampēru abonēšana!
Drīz abonēšana būs visiem. Bet abonēšanas maksa nebūt nenozīmē to, ka jāmaksā dārgāk, jo tiem, kas  maksā abonēšanu, kwh cena ir zemāka. Attiecīgi pie noteikta patēriņa vidējā 1 kwh cena izlīdzinās. 

 

 

Man ir 25A, ja gribu 40A, jāmaksā abonēšanu

Par 40A pagaidām nav jāmaksā abonēšanas maksa. Sākot no 50A gan ir. 

 

 

Parasti šādos gadījumos jāmaksā par līnijas rekonstrukciju - kādi tūkstoši 10 - 20 eur.

Maksa tiek noteikta individuāli, atkarībā no faktiskajām izbūves izmaksām. Pie tam 40% sedz ST. Daudz kur, īpaši laukos, ir brīvas jaudas un jaudas palielināšana izmaksā krietni lētāk.

 

 

normāli tādu pieslēgumu vienģimenes mājām nav.

Tāpēc, ka lielākajai daļai vienkārši to nevajag. Standartā pietiek ar 3x20A. 

 

 

vienigais jaudīgais agregāts, kaut arī privātmājā, saistās tikai ar to ūdenssildītāju...?

Īstenībā jā - kādas gan vēl iekārtas ar 5+ kW jaudu gan vēl varētu būt nepieciešamas privātmājā? Te nerunājam par zemnieku saimniecību vai citu ražotni, bet privātmāju.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

 Ir jāsaprot, ka ir mājas, kurām maksimums ir viena fāze un tad viss sakabināts virsū, bet ir mājas ar 3 fāzēm. Ar 3 x 25A tiešām jāpietiek visam, ko parastā privātmājā var iebāzt. Tāpēc normāli cilvēki šādā situācijā izvēlas 3-fāžu patērētājus. Arī tādi mēdz būt caurplūdes sildītāji.

 

Šur tur arī mēdz būt niknākas līnijas. Laukos vectēvam ir 3 x 40A, jo turpat iet elektrības līnija un pavisam netālu transformators. Es gan nezinu, vai šī jauda tiek vispār izmantota. Pats niknākais, kas tiek likts, ir vecais krievu trīsfāžu loka metināmais aparāts griešanas režīmā. 

 

Pašam mājai Pierīgā ir 3x25A. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kas tās par muļķībām? Nevienam nekas nav spiests pārtaisīt.

Līdz laikam. Ciemā transformators ar kaut kādām jaudām, kamēr jaudas pietiek visām mājām, viss ir labi... Kā manā gadījumā, pašvaldība tuvumā apguva vienu savu neizmantotu ēku, izbūvēja pašvaldības vajadzībām telpas, transformators izrādījās nepietiekošs, tad nu sāka trobelēt no Latvenergo mani, gan jau citus man līdzīgus - huļi jums tādi pieslēgumi, nafig jums tādi, būs mazāk..l

Link to comment
Share on other sites

vvv

Tev tiešām vajag lielāku jaudu vai arī doma, ka tev vajag? Ja infrastruktūra veidota pirms 40 gadiem, tad arī jaudas atbilstošas tam laikam. Jaunciemos parasti uzliek jaunu transformatoru un iedala objektīvas jaudas nevis katram lietotājam 3x40A, kur nav plānota saimnieciskā darbība. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...