Jump to content

Palīdziet izvēlēties caurplūdes ūdens sildītāju virtuvei


vasja79
 Share

Recommended Posts

Nepieciešams caurteces sildītājs, kas uzsildītu ūdeni pietiekami, lai varētu nomazgāt traukus un iztīrīt zobus.

Atradu šādu variantu:

http://www.1a.lv/liela_sadzives_tehnika/udens_silditaji_boileri/thermex_500_stream_chrome

viņam 2, 3 un 5kw jaudas, liekās ok, bet interesē vai katru reizi slēdzis jāslēgā iekšā/ārā, kad vajag siltu ūdeni, kas notiek, kad aizmirstas izslēgt vai ir kādi caurplūdes sildītāji, kas paši ieslēdzas, kad atver krānu un atslēdzas, kad aizver krānu.

dzīvoklī 20A 1fāze. Ir it kā zemējums.

 

Padalieties lūdzu ar pieredzi.

 

Paldies.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ronalds

    12

  • jacobs

    11

  • vvv

    14

  • vasja79

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

3kW variantu varētu likt, labāk tikai 2kW, bet ar to arī pietiks tikai rokas nomazgāt.

Tie verķi paši ieslēdzas pie ūdens plūsmas.

Link to comment
Share on other sites

Es it kā dabūju instrukciju, tur rakstīts, ka pēc lietošanas jāizslēdz :(

Labots - vasja79
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja kaļķains ūdens tad varētu būt problēmas.

Normālam mūsdienu caurteces ūdenssildītājam ar kaļķainu ūdeni nevar būt problēmas principā.

Man godam kalpo >10gadus 27kW agregāts un ūdens izteikti kaļķains...

Ja tur nebūtu iebūvēts elektriskais ūdens mīkstinātājs, tad tas būtu beigts momentā...

Krievu laikos bija tādi ''sūda sildītāji'' gan...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es it kā dabūju instrukciju, tur rakstīts, ka pēc lietošanas jāizslēdz

Kas tas par sviestu. Man vannenē pielikts pastāvīgi, pat slēdža nav. Tur jau tā fīča, ka viņš sāk strādāt tikai parādoties ūdens plūsmai. 


 

 

Normālam mūsdienu caurteces ūdenssildītājam ar kaļķainu ūdeni nevar būt problēmas principā.

Sildītājam nē. Krāna sietiņš gan vismaz reizi nedēļā jāskrūvē nost un jāskalo. 

Link to comment
Share on other sites

Pamēri cik grādi ir pienākošajam aukstajam ūdenim, mans 3kw spēja pacelt tikai par 14-15 gradiem pie minimālas trūklas, citi risinājuma nebija, tā paris gadus nodzīvoju, virtuvē vajag minimums 5 kw.

jacobs - kādas firmas aparāts tev ir, Stiebel Eltron? 

Link to comment
Share on other sites

 

 

dzīvoklī 20A 1fāze.

 

Pie šāda pieslēguma aizmirsti par caurplūdes sildītāju! 

 

Virtuvei es iesaku trauku mašīnu un pudeli ar feirī tipa trauku mazgājamo līdzekli - es tā jau 3 gadus dzīvoju!

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc vajag tieši caurplūdi? Priekš traukiem pietiek mazais boileris, kas stāv daudzos ofisos. Tak nevajag 200l trauku mazgāšanai.

 

Trauku mašīna neaizvieto silto ūdeni pa krānu. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Trauku mašīna neaizvieto silto ūdeni pa krānu. 

 

Jā neaizvieto, bet aizvieto vajadzību pēc siltā ūdens. "saberam" traukus mašīnā, nospiežam pogu un pēc pusstundas viss smuki un tīri!

Ja vajag ko ātrāk - lietojam bagātīgi fery un visu var arī aukstā ūdenī nomazgat!  Bet man šāda vajadzība ir reti, 99% gadījumu trauku mašīna tiek galā!

Link to comment
Share on other sites

jacobs - kāds elektrības patēriņš mēnesi? Doma mainīt uz caurplūdes, pēc teorijas vajadzētu sanākt lētāk, par boileri.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Doma mainīt uz caurplūdes, pēc teorijas vajadzētu sanākt lētāk

 

Jā ir lētāk - apmēram  5 eur mēnesī ko boilers tērē siltuma uzturēšanai. Bet nu uzkrājošais bolers ir pa pakāpi ērtāks.! 

Link to comment
Share on other sites

 Man jau vasarā tikai lietot iznāk un vienīgā neērtība ir zināms brīdis, līdz sāk tecēt karsts ūdens. Nuu elektro pieslēgumam arī jābūt atbilstošam. Par elektrības izmaksām nepateikšu, jo tās uz citu tās tēriņu fona nejūt...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Virtuvei es iesaku trauku mašīnu un pudeli ar feirī tipa trauku mazgājamo līdzekli

Vai tad Fairy  ļoti neputo? Tad jau trauķenes sūknis putas vien dzen uz riņķi!

Link to comment
Share on other sites

Šitiem elektriskiem caurplūdes sildītājiem nav "bonuss", kas pie maza spiediena nāk laukā verdošs ūdens? Vismaz gāzes caurplūdei diezgan temperatūra svārstījās un dušā labāk bija krānu negriezt ciet vai vaļā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mežaveci, ir! 

Tāpēc es saku ka jāliek boilers vai trauku mašīna - es jau 3 gadi iztieku bez siltā ūdens virtuvē, ti, ūdens siltais ir tikai tad, kad krāsns tiek kurināta, ziemā ik pārdienas, vasarā kā sanāk, 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

uzkrājošais bolers ir pa pakāpi ērtāks.! 

Kurā galā??? 

 

 

Šitiem elektriskiem caurplūdes sildītājiem nav "bonuss", kas pie maza spiediena nāk laukā verdošs ūdens?

Man ir dušai Stiebel Eltron jau vairākus gadus. Ideāls. Vietu praktiski neaizņem. Uzgriez temperatūru kādu vēlies (parasti 38-39 grādi), griez vaļā tikai karsto un lien mazgāties. Nekādu problēmu. Vienīgais - 21 kW jauda ne katram pieejama mājās. 

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Reāli izmesta nauda pat 5kw sildītājs diez vai paspēs uzsildīt normāli siltu ūdeni. 

 

Bet ja grib māžoties ir jau delimano krāns  :sarkasms:  Lai gan pēc atsauksmēm viņš nesilda vispār  :black eye:

 

http://maja-darzs.jautajums.lv/1363111

 

 

P.S pašam stāv virtuvē 50 litru boilers no kura ūdeni ņem izlietne un duša, traukus, rokas u.c bez ierobežojuma var nomazgāt, duša pietiek 2 cilvēkiem nesteidzoties. Temperatura 60+ grādi uzregulēta.

Labots - ricijs
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tajā ka pietiek 2kwh un ir siltais ūdens.!
  Tas ka ir siltais ir jāgaida un ir līdz brīdim, kad tiek izlietots ir ērtība? :D Otra daļa par mazo jaudu, tas gan , bet kopsumā kur tur sanāk "pakāpi ērtāks"? :)
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Traks vai feiri trauku mašīnā  :mrgreen:

 

Nav gluži par trauku mašīnām, bet tomēr... Atradu vecos krājumos veļas pulveri parastajai veļas mašīnai, nu i izdomāju iebēršu automātā un izlietošu, ha tā saputoja, ka veļas mašīnu pa tukšo vajadzēja darbināt vēlreiz  :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Lai nedomātu, ka meloju par to atslēgšanu, instrukciju pievienoju pielikumā, tur rakstīts, ka Pēc EŪS lietošanas beigām atslēgt ūdenssildītāju, nopiežot tīkla slēdzēja taustiņu. Tas būtu reāli sviestaini katru reizi slēgāt, labāk tad 100 EUR vairāk samaksāt un neko neslēgāt.

post-90901-0-63783000-1442935645_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

post-90901-0-55169100-1442946082_thumb.jpg

 

Nezinu, kāpēc izlasīt nevar, it kā 1,3Mb bilde.

 

Boileris man jau ir, bet gribās paprovēt caurteces sildītāju. Virtuvē nav nepieciešams

Link to comment
Share on other sites

Ar taviem pieslēguma rādītājiem (1 fāze, 20 A) nevajag sacerēties. Paskaties šeit: http://www.sadalestikls.lv/lat/klientiem/pieslegumi/jauns_pieslegums_un_slodzes_izmainas/piesleguma_tehnisko_raditaju_kalkulators_majsaimniecibam/


Iedomājies, kāds gludina, otrs tajā pat laikā atver krānu virtuvē. Vai arī, tavs esošais boileris ieslēdzies, un kāds atver krānu virtuvē.

Link to comment
Share on other sites

Vai tad Fairy ļoti neputo? Tad jau trauķenes sūknis putas vien dzen uz riņķi!

Viņš to Fairy domāja, ja ar rokām mazgā.

 

 

Man godam kalpo >10gadus 27kW agregāts

 

Vienīgais - 21 kW jauda

Mūsdienās visi kā nenormāli skrien pakaļ ekonomijai uz spuldzītēm, te 27kW ūdens sildītāji!! Biku ir! Tas ko, atmaksājas, nekā boileri turēt?

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tas ko, atmaksājas, nekā boileri turēt?

 

Kilovatstunda ir un paliek kilovatstunda, neatkarīgi no tā, kā tā ūdens litram ir iebarota. 2 kW sildelements 20 l ūdens līdz 40 grādiem uzsildīs tieši par tādu pašu naudu, kā 20 kW. Vienīgā būtiskā starpība starp abiem ir tā, ka stāvot un gaidot (nelietojot) boileris atdziest un jāpiesilda vēl, caurtecei nekas nedziest. Ja paranoja, tad var boilerim apbūvēt apkārt max hermētisku 20cm bieza putuplasta kasti. Pieņemu, ka samazinās zudumus par kādiem 20 (?) %. Droši vien kādos 10 gados atmaksāsies....

Link to comment
Share on other sites

Tad kāds var pateikt vai tas Thermex 500 streem ir jāslēgā iekšā/ārā katru reizi lietojot? Cik saprotu, viņam ir tā funkcija, ka atslēdzas elektrība, kad pārkarst, bet to jau ikdienā neizmantos, tad jau ātri nosvils kaut kas. Viens tirgotājs teica, ka esot hidroliskie caurteces sildītāji, tiem toč neesot nekas jāslēgā, kā atver krānu, tā sāk sildīt, bet kā šim?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Viens tirgotājs teica, ka esot hidroliskie caurteces sildītāji, tiem toč neesot nekas jāslēgā, kā atver krānu, tā sāk sildīt, bet kā šim?

 

Divi tādi aizdegās un dūmoja, jo bij' pazudis ūdens spiediens un 'relejam", kas atslēdz sildelementus bij sakusuši kontakti. ..kkādi RU eksporta produkti....

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Mūsu bodēs Fairy dišvašers nav manīts

Link to comment
Share on other sites

Man no urbuma ziemā nāca tik auksts ūdens ka caurplūdes sildītājs kas pirkts pa 200 LVL netika galā. Nosaukumu vai jaudu gan nepateikšu!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kilovatstunda ir un paliek kilovatstunda, neatkarīgi no tā, kā tā ūdens litram ir iebarota. 2 kW sildelements 20 l ūdens līdz 40 grādiem uzsildīs tieši par tādu pašu naudu, kā 20 kW. Vienīgā būtiskā starpība starp abiem ir tā

Būtiskākā atšķirība autora gadījumā ir tā, ka viņam elektrības pieslēgums ar ievada maksimālo strāvu 20 A, tad 2 kW boileris sildīs ūdeni lēnām, tā, ka netiks pārsniegti tie 20 A, bet 5 kW caurplūdes sildītājs sildīs ūdeni ātri, tā, ka tiks pārsniegti tie 20 A, kas rezultēsies "korķu izsišanā". Un vēl, biedri, kam ir pieredze caurplūdes sildītāju lietošanā, saka, ka 5 kW ir tāds knaps risinājums, vajag jaudīgāku.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Man no urbuma ziemā nāca tik auksts ūdens ka caurplūdes sildītājs kas pirkts pa 200 LVL netika galā

Drīzāk gan tu to ūdeni nepareizi ''gatavoji''...

Un kāds tas ir ''ļoti auksts'' ūdens no urbuma...?

 

 

Tas ko, atmaksājas, nekā boileri turēt?

Protams, arī teorētiski un praktiski būs lētāk...

Vienu jums teikšu, puiši, ka bieži tā ''kapeikas pisšana'' visur un vienmēr, nemaz nav patērētās nervu enerģijas vērta un tā tikai laupa mūsu brīvību...

Link to comment
Share on other sites

Līdz cik grādiem tāds 27kW caurteces sildītājs var uzsildīt pie normālas strūklas, lai var pielaist pilnu vannu un ūdens nav paspējis jau atdzist?

Link to comment
Share on other sites

Teiksim: ~40°C ūdens ~15l/min...

Mazbērni atbrauc, tad parasti ilgi ņemās pa pilnu vannu...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Līdz cik grādiem tāds 27kW caurteces sildītājs var uzsildīt pie normālas strūklas, lai var pielaist pilnu vannu un ūdens nav paspējis jau atdzist?

Vannu lietojam reti, bet tā - 41 grādu ūdeni dabūt nekādu problēmu - tas ar 21 kW (vai 24, vairs īsti neatminos, kāda precīzi man jauda tam verķim bija). Bet kā jau minēja - plusu ir daudz. Pirmkārt jau uzsildi tad kad vajag un cik vajag, nevis uzturi karstu 24/7 režīmā. Otrkārt - 200l boileris aizņem dafiga vietas, trupretī cauprlūdnieks ir pasta kastītes izmērā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...