Jump to content

heisaa! - rekur jums arii Klusuma Recepte:)!


Varonis
 Share

Recommended Posts

chav! - rekur beidzot pieveicu sava kompja troksnjus - tagad ja ieklausaas var dzirdeet vieniigi taadu fuuuuu - gaisa shalkonju, - arii tad, ja kluss telpaa:) - ja atveerts logs, un aaraa lietus, vai veejsh - tad kompi nemaz nedzird:) - pa nakti, klusumaa - dzird, bet tieshaam minimaali - guleet var vienaa mieraa:)

 

--rekur, ja pietiek drosme uzshkjeerst savus kompjus - piedaavaaju ekstreemi leetu un vienkaarshu risinaajumu - 2stundaas dabuuju gatavu:)

--shis ir leetaakais iespeejamais variants, ar mazaako laika pateerinju.

---ar gaisadzeses principu.

-----taalaak - skataties bildes:)

 

shema1.gif

 

 

 

1) tatad - pirmkaart - atbriivot maksimaali briivu gaisa caurpluustamiibu caur baroshanas bloku.

2) - ieinstaleet visu paareejo - kaa raadiits:) -

3) - caurumu grieshana - kaanukuram labpatiik - citam zheel - sabojaat kastes dizainu - tad jaadomaa par reestiiteem, aiz kuraam nosleept prieksheejaa penelja caurumu, vai tamliidziigi:)

4) kaads domaas, ka parmaz efektiiga dzeseeshana veidojas - pavisam preteeji - ja zinam ka siltais gaiss izpleshas (fizika) - tad logjiski - auksto puust iekshaa var mazliet, kameer aaraa siltais jau naaks krietni vairaak, taatad maksimaalaa ventilaatora lietderiiba ir suukneejot iekshaa aukstogaisu, nevis velkot aaraa silto.

- Efektiigaakai dzesei - tad ir veerts pakjeepaaties ilgaak, un vainu izzaagjeet ar fleksi no monoliita cuprum (varsh) klucha milziigus zhuburainus radiaatorus ko piekaart svgai, mb, un procim, - vainu iepirkt jau sarazhotos taadus (latvijaa gruuti ar taadiem:), vainu pielaagot no vecaam kasteem - daudziem senlaiku prochiem bij bezventilaatora milzu radiaatori, maatesplates chipsim un svgai tie noteikti vareetu dereet, muusdienu prochiem gan, - vajag milziigaaku:)

 

instalaacija:) :

 

shema2.gif

 

svariigi ir saprast gaisa caurpluudes svariigumu:)! - taatad - lai iepuustais gaiss neizlien atkal aaraa caur pirmo shkjirbu kas pagadaas, bet lai godiigi izmaljaas cauri visai kastei - vajag aizveert, aizlipinaat ar skochu vai taml - visas citas spraugas, iznjemot jau piemineeto baroklja gaisa izpluudi. - tas lai - nu oki, juusjau pashi saprotat, nav ko te tik daudz pljaapaat:)...

 

shema3.gif

 

oo un ja kaadu interesee cenas - protams, ja veel skopojas - vajadzeetu sanaakt veel leetaakam:) - man sanaaca shitaadi:

2x2,5Ls - divi 80mm TITAN ventilatori ar termostatu

4Ls - viens 120mm ventilikjis, parastais arii TITAN.

+ - visaada draza - skocha, logu gumijas, shnjores, izolaacijas lente....

tulznas uz pirkstiem no sliktaam kniipstangaam - caurumus skrubinot:)

 

oki doki:) - lai veicas - klusuma efekts tieshaam ir iespaidiigs - ieprieksh bij taa ka jau koridorii aiz istabas durviim vareeja dzirdeet ka kompis ir iesleegts, - tagad dzird kad ienaak istabaa, apklust un ieklausaas:)

sisteema rullee jau 3sho dienu:) - nekas nedeg kopaa:) - vai tamliiddziigi:) - un arii nevajadzeetu - peec logjikas:)

---veel papildus domaaju izmantot briidi kad likshu istabai korkja griidu (ja nebuus padaargu:) - tad korkja plaaksnes - pieliimeet korpusam pie saaniem - korkjis skaitaas ljoti labs skanjas izolaators, drosvien veel nonjems kaadu siiku procentu, skanjai:)

-------------------------------------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Guest atapi

Tevii ir nomiris maakslinieks!!Bet pati ideja ir veeraa nemama,buus uz vecam kastem japaprodee.

Link to comment
Share on other sites

Es tissi tagad savu kompi gribu salauzt.. icon_twisted.gif

bet sheema ir savaadaaka nekaa Varonim, klusuma maniakam...

 

Apm. peec nedeeljas buus gatavs...

Link to comment
Share on other sites

Ja es kaut ko tamliidziigu sanjemsho buuveet, tad mans papildinaajums buus viens rezerves ventilators (bez termosleedzza), kuru, ja kljuust karsti var ierubiit (kaut kur jau bija mans iesviestai links) gan uz 12v, 7v un arii uz 5v.

Tikai kaa tagad izskataas, ja grib taisiit caurumu vienaa kastes malaa? Nav viss baigi samudzzinaats?

P.S. Varbuut vari iemest jau gatavas bildes, lai mees varam paskatiities arii uz tavu fotografeeshanas talantu.

Link to comment
Share on other sites

man bja liidziiga sisteema bet:( iemetot jaudiigaaku video hopsaa baroklis kirdit otrais transi noviebaas:(

Link to comment
Share on other sites

Varonis

:)!

---samudzhinaats jau ta nava, - lieta ir elementaara - gaisa caurpluude galvenais, lai ira, un viss! - rezerves ventilaatoru - no taa vari droshi atteikties - jo tam 120mm niekam kas prieksh panelii - vot tam pieliec paarsleedzi, lai var mainiit voltus - 5,7,vai 12 (man vish labi dzesee braucot ar 5voltiem:) - protams, P4 jau laikam cepaas vairaak:)

rekur:

 

 

volti_kompim_7_12_5.jpg

 

savukaart - par video piesleegshanu un baroklja nodegshanu - kaa tas izdevaas???

 

fotografeeshanas talants izpaudiisies veelaak:) - man veel nav fotoparaata:) - tad gan buus zili briinumi:) - PC cieniitaaji gribees man uzklupt, par taadu bezpietaates attieksmi pret PC dzelzhiem:) - piemeeram - uzshkjeerstais caurums, ar skochu aizlipinaatais, no pirmaas klusinaashanas reizes:)

 

bet darbojas oki doki, - visulaiku taustu, kaads gaiss naak aaraa no baroklja - un tas ir pat veesaaks nekaa pirms tam - kad trakais ruuceejs suuca gaisu laukaa no baroklja (defaultais risinaajums):)

 

ps - skochu njemiet caurspiidiigo - lipiigo:) - baltaa papiira skocha nav tik lipiiga - skatos - no saanu ventilaac restiiteem jau saaak atlipt:) - un tas shadai konstrukcijai var beigties beediigi:) - gaiss vairs nepluudiis cauri visam korpusam, barokli ieskaitot, un kaukas tad gan var nocepties:)

Link to comment
Share on other sites

Ta jau kruti tikai barokli nu dien vajag saudzeet!!! Celka tev protams nekarst un video moz tagad ari ne ipasi tacu ja panemsi prescotu un kadu niknaku vidaku tad 1. kart slodze uz barokli (tas saks karst un protams visas ieprieks minetas lietas ari un tad lai dievs pasarg kas bus ar to visu kad baroklis saks degt:P

Link to comment
Share on other sites

Varonis

sory, nu kaadu krutaaku vidaku????

 

svga karti? - to gan nejemshu - 128mb geforce FX 5200 - kurnu veel jaudiigaaku, ja speeles nespeelee:) - un silst jau shitaa vareni...

 

---bet baroklim nebuus jaadeg:) - par to paruupeeshos:)

Link to comment
Share on other sites

man taa skjist ka vienkaarshaak buutu aiznest draugam galdniekam kastes izmeerus(aptuvenos) lai jamais no taa pasha korkja koka grin.gif

uzsit vienu putnu buuri :lol: ar diviem caurumiem (lieliem jo lieliem icon_cool.gif )

nu ceedeeruumam blum.gif caurumu un flopim veel... tad visas zarnas paarmest uz taadu un viss icon_cool.gif . koka korpuss tak buus daudz klusaaks par metaala, kaa arii taadu apstraadaat ir vieglaak (peec vaidziibas var izurbinaat kaadu caurumu vai kaadu skruuvi ieskruuveet kau kur :lol: )

un beigaas visas shuves aizliet ar celtnieciibas silikonu blum.gif

pat naktii vairs nebuus dzirdams es domaaju icon_idea.gif

Link to comment
Share on other sites

Varonis

nuja, bet ta vairs nav 2 stundu kjeepa:) - turjau diena var paiet.....:)

Link to comment
Share on other sites

Varonis

ja kaadam interesee temperetuuras - speed fan

raada

27

25

25

25

grdi - nezinu, kas kam ir - bet katraa gadienaa - nekam nav vairaak par 27 graadiem, taakaa - intelim nevajadzeetu man piegriezt jaudu, delj temperatuuras celshanaas:)

Link to comment
Share on other sites

ja kaadam interesee temperetuuras - speed fan

raada

27

25

25

25

grdi - nezinu' date=' kas kam ir - bet katraa gadienaa - nekam nav vairaak par 27 graadiem, taakaa - intelim nevajadzeetu man piegriezt jaudu, delj temperatuuras celshanaas:)[/quote']

Ne taja topica iepostoji:)

Link to comment
Share on other sites

Tie grādi ir tavam seagate cietnim...

labots

ne tikai, es domāju ka tu teiciizmaiņas.. ai nu lab...

Link to comment
Share on other sites

Varonis

nukatachu? - tasjau normaali - ka cietnim - mazliet jau silst, betnejau taaa, ka buutu jaadzesee speciaali (vecais WD 40gb gan karsa uz nebeedu)

 

cik tad jaabuut iisti tai tempertuurai ? - un kaa atshifreet, kursh ir kuram? HD0 - domaats cietnis? - tad vinjam nabagam 27graadi:)

temp1 - 25

temp2 - 25

temp3 - 23 <---- kas ir shie?

Link to comment
Share on other sites

nukatachu? - tasjau normaali - ka cietnim - mazliet jau silst' date=' betnejau taaa, ka buutu jaadzesee speciaali (vecais WD 40gb gan karsa uz nebeedu)

 

cik tad jaabuut iisti tai tempertuurai ? - un kaa atshifreet, kursh ir kuram? HD0 - domaats cietnis? - tad vinjam nabagam 27graadi:)

temp1 - 25

temp2 - 25

temp3 - 23 <---- kas ir shie?[/quote']

 

tur vai ta nav klāt nosaukums kura t ir kurai ierīcei(man tā ir, bet man tikai hdd rāda... icon_cry.gif )

t tādai arī vajadzētu būt... visam...

Link to comment
Share on other sites

man keis jau kādas 2 nedēļas stāvēja atvērts, tagad aiztaisīju un skatos t HDD augšā par 6 grādiem...

Link to comment
Share on other sites

Varonis

ciktad tagad koppaa tavam hdd ir? - ar atveerto korpusu?

 

:) - manam tagad pa nakti nokritaas un 26 graadiem:) - vakar bij 27:)

--baigaa kjeemoshanaas:) - galnaisjau lai necepaaas nost, un miers:) - ko vairaak gribeet...

Link to comment
Share on other sites

Varonis

speedfans raada, ka ar temperatuurau - trakajaa klusumdzeses projektaa - viss labi:)

 

spedfans_printskrins.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pameegjini pagriezt rc5-72 softu kadas 24 stundas un tad paluuri.... uz temperatuuru.....icon_smile.gif

 

Parasti iemeegjinu lai redzeetu vai procim radiators labi uzseedinaats un normaali dzeseejas......

 

-------------

Rukicc

Link to comment
Share on other sites

un ko tu esi ieguvis? izdraaztu keisu? paldies... man nervi ir kaartiibaa un man netraucee ventilatori... un ja nav liikas rokas tad var iztaisiit sleedzi kas klusina shamos uz nakti piemeram... buutu jaudiigaaks ompis ar jaudiigaaku barokli - karsu veel vairaak kaa bez shitaadaam perversiibaam

Link to comment
Share on other sites

bet kaa taa programma uzzina par cietnja temperatuuru, ja nekur standartaa man liekas nav taada siltumjutiga elementa cietnja tuvumaa.. mosh cietnii taads ir iebuvets kaut kur?

Link to comment
Share on other sites

Guest eks5

Mans cietnis gan tads diezgan veess ir. Speedfans raada 0 graadus. icon_mrgreen.gif

Paareejais taa kaa normali 35 28 27 graadi.

Kas tas pa joke?

Link to comment
Share on other sites

bet kaa taa programma uzzina par cietnja temperatuuru' date=' ja nekur standartaa man liekas nav taada siltumjutiga elementa cietnja tuvumaa.. mosh cietnii taads ir iebuvets kaut kur?[/quote']

 

Visos modernajos cietņos ir iebūvēti temperatūras devēji, savukārt datus no tiem nolasa ar SMART funkcijām caur to pašu IDE intefeisu.

Link to comment
Share on other sites

daysleeper

nu tas ziimeejums pa vidu mani nogaaza no kreesla aiz smiekliem, par pirmo iereecu jau pie pods.lv

Link to comment
Share on other sites

Varonis

1. - nuja - baroklim abi gali valjaa, dubaks (ti caurveejsh) - viss kompii iesuuktais gaiss (nu vismaz 90%) noteikti izskrien laukaa caur barokli.

2. tiko ar termometru izmeeriiju no baroklja izpluustosho gaisu - 32 Celsija grādi.

3. - kapēc visi domā ka mn tur kaukam jānocepās? - korpusa ventilācija ir efektīgāka, kā iepriekš, ar defaulto vienu ventīli baroklī kurš sūca laukā karsto gaisu, plus, neloģiskas atveres gaisa ieplūdei, nenodrošinot vienmērīgu gaisa apmaiņu pa visu korp iekšieni. - Ja ņem vērā elementāro fiziku, par siltā gaisa izplešanos - ir tā, ka iepūšu es tagad iekšā korpusā vēso gaisu, kurš sasilst, un ārā skrien jau lielāka plūsma.

--turklāt, baroklis ar milzu caurumiem abos galos - jebkurā gadienā ventilējas efektīgāk, pat gadienā bez piespiedu caurplūdes, salīdzinot ar defaulto barokli, kam ieplūde notiek caur sīkiem restotiem caurumiem.

4. - lieta - par proča dzesi. - tākā man celerons - tad neceru, ka varu viņu tā uzvārīt, lai ar oriģinālo radiātoru+termostata 80mm ventīli viņš ņemtu un nodegtu. - ja P4 - protams, tad vajadzēs ņemt maksimāli lielo radijātōru, un var piekārt arī 120mm nieku, jajau tā karsīs, arī ieplūdes 120nieku var uzlikt uz lielāku voltāžu - straujākai gaisapmaiņai(pašreiz uz 5v) - kas attiecas uz MB un svga čipsiem - MB - jau defaultā taisa bez ventilātōra, un iet labi, svga - tai varētu ar laiku piekārt milzīgāku radiātoru, un darīts:) - galvenaisjau - nav attīstīt PC meistardarbnīcu, bet izcili īsā laikā panākt ideālu klusuma risinājumu:) - un cenā lētu:)

 

enīvei:) - man prieks, ja kādam bij iespēja pasmieties, par bildēm, tājau arī tas bij domāts...:)!

Link to comment
Share on other sites

grin.gifgrin.gifgrin.gif Ideja jau orginaala, iespeejams ka tas arii padariis klusaaku kompi (nav nekaadas veeleeshanaas paarbaudiit) bet, ja maajaas, kantorii.... ir kaut nedaudz putekli, peec taadas "dzeseeshanas" sheemas visi CD ROM, CD writer..... (kas nu kuram kompii staav) tiks pamatiigi piestāstiti ar putekliem, tas stipri saiisinaas to darba muuzu grin.gif
Link to comment
Share on other sites

Iepluudes caurumam priekshaa vajag filtru, taadu kaa ventilaacijas sisteemaas lieto; leeti un sirsniigi

Link to comment
Share on other sites

Ideja jau orginaala, iespeejams ka tas arii padariis klusaaku kompi (nav nekaadas veeleeshanaas paarbaudiit) bet, ja maajaas, kantorii.... ir kaut nedaudz putekli, peec taadas "dzeseeshanas" sheemas visi CD ROM, CD writer..... (kas nu kuram kompii staav) tiks pamatiigi piestāstiti ar putekliem, tas stipri saiisinaas to darba muuzu

 

---jaa jau jaa:) - un ar gaisa izsuukshanas principu - nemazajunu tev nesuucas iekshaa putekļi pa visām spraugām, kopā ar vēso gaisu?

----cik garš tik plats - vainutuviņus iepūt, vai iesūc korpusā - padomā loģiski, par to procesu, un sapratīsi, ka putekļi te nav arguments,

DIZAINS - tas gan - ja man kompis stāv zemgalda, tad nebūdams nekāds fetišists, lieki sevi neapgrūtinu ar knibināšanos dēļ gludākām formām vai taml:) - lai tik darbojas un piever žaunas:) - lai uzvedas klusu:)

Link to comment
Share on other sites

Bet par putekļiem tu esi padomājis?

 

Ar šādu piegājienu, kad liela gaisa masa tiek rauta cauri korpusam, tev viss buus pilns ar mēsliem un agri vai vēlu viss nokūpēs ar smaku un dūmiem.

 

icon_eek.gif

Link to comment
Share on other sites

Bet par putekļiem tu esi padomājis?

 

Ar šādu piegājienu, kad liela gaisa masa tiek rauta cauri korpusam, tev viss buus pilns ar mēsliem un agri vai vēlu viss nokūpēs ar smaku un dūmiem.

 

----vai vari iedomaaties neloģiskāku tekstu? - ar kādiem putekļiem???

--jabkurā gadienā - sk. manu iepriekšējo postu:) - jebkurā gadienā - ventilācija, dzesēšana nozīmē gaisa apmiņu - cirkuklāciju - caur korpusu (gaisadzeses gadienā) - arī tavs tiko no veikala atvestais komps pēc pāris mēn būs pilns ar putekļiem - javien nebūsi izrubījis vispār jelkādu gaisapmaiņu, (bet tad būtu kaukam jānosvilst - to nevar nepamanīt:)

 

---par gaisa daudzumu - tas atkarīgs no tā, cik kartsi karst tā padarīšana - jo siltāka - jo vēlams vairāk svaiga vēsa gaisa, turklāt - jo lielāks virpulis korpusa iekšienē jo lielāka iespēja putekļiem atkal izpūsties ārā, savukārt, ja gaisa plūsma lēna - putekļi lēni iesūcas, un mierīgi nosēžas - visur kur.

 

vispār - tik elementāras lietas kā fizika un loģiski secinājumi būtu jaunu jāsaprot, jāapdomā vismaz, pirms uzbraukt "meistaram" par viņa pieļautajām "nepilnībām" :)))!!!

Link to comment
Share on other sites

kājau te viens asprātīgs cilvēks rakstīja - ja ir slinkums reizi pusgadā atskrūvēt kompi un izpūst putekļus - vari piekārt pie ieplūdes filtru:)

---un arī tad tas ir vienkāršāk izdarāms ja ieplūde ir caur vienu atveri, nevis kā standartrisinājumiem - caur vismaz 2-3jām:)

Link to comment
Share on other sites

Es no ventilaacijas sisteemaam kaut ko saprotu... un tavaa gadiijumaa CD ROM... saies daudz vairaak puteklu! Parastaa kastee aizmuguree ir labi daudz vietas pa ko ienaakt gaisam (kopaa vismaz kaadi 200 cm^2 sanaaks). Taatad, barokla ventilatora izpuustaa gaisa vietaa, kastee briivi ienaak jauns gaiss un rodas tik minimaals retinaajums, caur mazaam CD ROM skirbaam gaiss tiek iesuukts loti minimaali.

Tavaa variantaa visi iespeejamie liekie caurumi ir aizliimeeti ar skocu, ventilators sadzen gaisu kastee, tajaa rodas spiediens (daudz reizes lielaaks nekaa ir retinaajums standarta kastee) un gaiss iet aataa ne tikai caur barokli bet pa visaam iespeejamajaam skirbaam! To probleemu var atrisinaat pieliekot gaisa filtru (pie reizes jaaskataas vai pieliekot filtru nav nepiecieshams palielinaat arii ventilatora jaudu)

 

 

Ideja jau orginaala' date=' iespeejams ka tas arii padariis klusaaku kompi (nav nekaadas veeleeshanaas paarbaudiit) bet, ja maajaas, kantorii.... ir kaut nedaudz putekli, peec taadas "dzeseeshanas" sheemas visi CD ROM, CD writer..... (kas nu kuram kompii staav) tiks pamatiigi piestāstiti ar putekliem, tas stipri saiisinaas to darba muuzu [/quote']

 

---jaa jau jaa:) - un ar gaisa izsuukshanas principu - nemazajunu tev nesuucas iekshaa putekļi pa visām spraugām, kopā ar vēso gaisu?

----cik garš tik plats - vainutuviņus iepūt, vai iesūc korpusā - padomā loģiski, par to procesu, un sapratīsi, ka putekļi te nav arguments,

DIZAINS - tas gan - ja man kompis stāv zemgalda, tad nebūdams nekāds fetišists, lieki sevi neapgrūtinu ar knibināšanos dēļ gludākām formām vai taml:) - lai tik darbojas un piever žaunas:) - lai uzvedas klusu:)

Link to comment
Share on other sites

nu, tipa tā varēru būt, kautgan - tas spiediens kurš ir daudzreiz lielāks - nevajadzētu būt - viņam tik daudz lielākam:) - jo - caurpluude caur barokli ir uztaisīta maksimaali briiva, kapeec lai gaiss bremzeetos un spiestos?

 

oki doki:) - kādreiz jau var atskrūvēt tos cdromus.... ja nav ko darīt, bet filtrs gan - tad tiešām jāpieaug jaudai un līdzarto troksnim...:)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...